Jump to content

Α1 Eλλάδος


The Magician
 Share

Recommended Posts

Όπως γράφει και ο Ματζίσιαν Πούλιτζερ, στην τσέπη του νεκρού ευρέθη χαρτάκι με τις λέξεις "Ρεάλ", "ΝΒΑ" και "Πανατινάϊκος" με τρία νούμερα δίπλα.

Αλλά ο συγχωρεμένος δεν πρόλαβε να αποφασίσει.

Link to comment
Share on other sites

Και με μια ακόμα ΝΤΡΑΖΕΝ. 

Υπήρξαν γαύροι που δήλωσαν ότι αν ερχόταν ο ΝΤΡΑΖΕΝ θα έπαιρναν κείας στο ΟΑΚΑ. 

Εδω υπηρξαν ΑΕΚτζηδες που ειχαν διαρκειας στην γλυφαδα.

Τεραστιος παραγοντας για την ομαδα του και απο τους λιγους που αξιζε τον σεβασμο ολων.

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν σεβασμο. Να τον σεβονται οι βαζελες. Ο κοκκαλης του μπασκετ, απλα επειδη ειχε πραγματικα καλες ομαδες χρειαστηκε λιγες φορες να το αποδειξει.

Οποτε ειχε αναγκη τους γκρι, μπηκαν μπροστα κ καθαρισαν. Ακομα κ σε αδιαφορα παιχνιδια.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον σεβασμο ειναι υποκειμενικό. Και ο Μπαρλος ηταν της ΑΕΚ αλλα ειχε σεβασμο και εκτος ΑΕΚ.

Παντως ο Παυλος δεν κατεστρεψε καμια αλλη ομαδα, ουτε κανενα αθλημα, οπως ο κοκκαλης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον σεβασμο ειναι υποκειμενικό.

Παντως δεν κατεστρεψε καμια αλλη ομαδα, ουτε κανενα αθλημα, οπως ο κοκκαλης.

Φυσικα κ ειναι υποκειμενικο. Εσυ τον σεβεσαι για τους λογους σου, εγω για τους δικους μου οχι.

Κ τι εννοεις δεν το κατεστρεψε; το βλεπεις το ελληνικο πρωραθλημα μπασκετ σε πολυ καλυτερη κατασταση απο το αντιστοιχο του ποδοσφαιρου;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ ειναι υποκειμενικο. Εσυ τον σεβεσαι για τους λογους σου, εγω για τους δικους μου οχι.

Κ τι εννοεις δεν το κατεστρεψε; το βλεπεις το ελληνικο πρωραθλημα μπασκετ σε πολυ καλυτερη κατασταση απο το αντιστοιχο του ποδοσφαιρου;

Δεν κατεστρεψε αλλες ομαδες οπως ο κοκκαλης ενω τα πρωταθληματα τα επαιρνε επειδη ειχε καλύτερη ομαδα. Ετσι νομιζω, αλλα δεν παρακολουθω και μπασκετ επισταμενα τοσα χρονια, οπως ποδοσφαιρο. Μπορει να κανω λαθος.

Παντως διαρκειας στον ζελα δεν θα επαιρνα ακομα και αν εφερνε τον Μαικλ Τζορνταν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μπίλαρε, έχει καμιά σχέση το μπάσκετ με το ποδόσφαιρο -διαχρονικά- στην Ελλάδα ?

Έχει πάρει Ευρωπαϊκό στο μπάσκετ μέχρι και το Μαρούσι και συνολικά έχεις καμιά εικοσαριά ευρωπαϊκές κούπες ως χώρα.

Στη μπάλα στοιχειωνόμαστε ακόμα από το Γουέμπλεϊ του βάζελου και τον δικό μας ημιτελικό το 77.

Από εκεί και πέρα το πρωτάθλημα - υπόθεση δύο ομάδων έχει να κάνει καθαρά με τα φράγκα.

Ο Μάκης και η ΑΕΚ το απέδειξαν φέτος.

Βάζεις ? Παίρνεις !

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο λεω. Το μαρουσι μπορουσε να παρει ευρωπαικο αλλα δεν δικαιουταν να κερδισει τη βαζελα. Ακομα κ οταν δεν ηταν στη μερα του κ τυχαινε να αξιζει να χασει, καθαριζαν οι αλλοι.

Απλα μπασκετ δεν παιζει χρημα, δεν παιζει κ το ιδιο ενδιαφερον κ τα ξεχναμε.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ:

Σύσσωμη η κιτρινόμαυρη οικογένεια, οι αθλητές, οι παράγοντες και οι παλαίμαχοι του συλλόγου μας αισθάνονται τη βαθιά υποχρέωση να αποτίσουν φόρο τιμής στη μνήμη του Παύλου Γιαννακόπουλου.

Ο εκλιπών υπήρξε ο μεγάλος ηγέτης του Παναθηναϊκού, σκληρός αλλά και σεβάσμιος αντίπαλος για τη δική μας ομάδα σε ολόκληρη τη διάρκεια της παραγοντικής του διαδρομής, ενώ πρόσφερε τα μέγιστα στον ελληνικό αθλητισμό.
Τα θερμά μας συλλυπητήρια για τη μεγάλη απώλεια στην οικογένειά του, στον γιο του Δημήτρη, αλλά και σε όλους τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού που σήμερα πενθούν το χαμό του ιστορικού τους ηγέτη.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ:

H AEK Β.C. και ο Μάκης Αγγελόπουλος συμμετέχουν στο βαρύ πένθος του Παναθηναϊκού για το χαμό του Παύλου Γιαννακόπουλου.

Εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια προς τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο και τα λοιπά μέλη της οικογένειας του εκλιπόντος.

 

ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΕ

Edited by GIANNHS
Link to comment
Share on other sites

@Μπιλ

Ρε συ, το έγραψα και στο αρχικό ποστ. Και αυτός έκανε τις βρωμιές του όπως όλοι.

Από εκεί και πέρα όμως, θεωρώ άδικο να του καταμαρτυρήσει κάποιος την "καταστροφή" του Ελληνικού μπάσκετ, όπως άνετα χρεώνεται η αντίστοιχη "καταστροφή" του ποδοσφαίρου σε Βαρδινογιάννη αρχικά και Κόκκαλη εν συνεχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι κινδυνευαν πολυ τα διαστημικα ροστερ της βαζελας επι Παυλου απο το Μαρουσι και απο τις υπολοιπες ομαδες εντος Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εκανε και τις βρωμιες του αλλα πραγματικα ηταν ο μονος παραγοντας που ζηλεψα και παρακαλουσα να ειχα ενα αντιστοιχο στην ομαδα μου. Ο τροπος που αντιμετωπιζε την ομαδα του και τον κοσμο του ηταν αυτο που ειχα ως ιδανικο στο μυαλο μου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι κινδυνευαν πολυ τα διαστημικα ροστερ της βαζελας επι Παυλου απο το Μαρουσι και απο τις υπολοιπες ομαδες εντος Ελλαδας.

Απλα σκεφτειτε πως ολη η επιχειρηματολογια σας μπορει να χρησιμοποιηθει απο τους γαυρους για τον κοκκαλη. Θα εχανε ο τζιοβανι κ ο ριβαλντο απο τον λαμπριακο;

Εφερε στο γαυρο παιχταραδες, εφερε προπονηταρες, επαιρνε το πρωταθλημα με 15 βαθμους διαφορα. Ολα αυτα ισχυουν, η αληθεια ομως ειναι αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σκεφτειτε πως ολη η επιχειρηματολογια σας μπορει να χρησιμοποιηθει απο τους γαυρους για τον κοκκαλη. Θα εχανε ο τζιοβανι κ ο ριβαλντο απο τον λαμπριακο;

Εφερε στο γαυρο παιχταραδες, εφερε προπονηταρες, επαιρνε το πρωταθλημα με 15 βαθμους διαφορα. Ολα αυτα ισχυουν, η αληθεια ομως ειναι αλλη.

Μπιλ τα 6 ευρωπαικα δεν συγκρινονται με επιδειξη δυναμης τυπου "τα παιρνω και με Κολλια,με Ανατολακη και με Τασο Παντο". Edited by Fermion
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει και με την αναλογία μεταξύ ποδοσφαίρου και μπάσκετ,δλδ πόσα πρέπει να δώσεις στο μπάσκετ για να διακριθείς πανευρωπαϊκά και πόσα στο ποδόσφαιρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει και με την αναλογία μεταξύ ποδοσφαίρου και μπάσκετ,δλδ πόσα πρέπει να δώσεις στο μπάσκετ για να διακριθείς πανευρωπαϊκά και πόσα στο ποδόσφαιρο.

 

Η αντίστοιχη αναλογία όμως υπάρχει και στα έσοδα.

Από χωρητικότητα γηπέδων - εισιτήρια μέχρι διαφημίσεις, τηλεοπτικά συμβόλαια και μπόνους ευρωπορειών.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σκεφτειτε πως ολη η επιχειρηματολογια σας μπορει να χρησιμοποιηθει απο τους γαυρους για τον κοκκαλη. Θα εχανε ο τζιοβανι κ ο ριβαλντο απο τον λαμπριακο;

Εφερε στο γαυρο παιχταραδες, εφερε προπονηταρες, επαιρνε το πρωταθλημα με 15 βαθμους διαφορα. Ολα αυτα ισχυουν, η αληθεια ομως ειναι αλλη.

 

Με τη μόνη διαφορά ότι ο Πράκτορας εκτός της ενίσχυσης της δικής του ομάδας, για να φτάσει στη μονοκρατορία, κυνήγησε και την καταστροφή των αντιπάλων ταυτόχρονα, κάτι με το οποίο οι Γιαννακοπουλαίοι ούτε καν ασχολήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έσπαγε πάντα που επειδή είχαν το στυλ των γραφικών και πάντα συγκρινόντουσαν με τη λαίλαπα Κόκαλη την έβγαζαν λάδι.Ενώ και αυτοί όταν μπορούσαν έκαναν όσα δεν ήθελες να σου κάνουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εκανε και τις βρωμιες του αλλα πραγματικα ηταν ο μονος παραγοντας που ζηλεψα και παρακαλουσα να ειχα ενα αντιστοιχο στην ομαδα μου. Ο τροπος που αντιμετωπιζε την ομαδα του και τον κοσμο του ηταν αυτο που ειχα ως ιδανικο στο μυαλο μου.

"Ο Παναθηναϊκός είναι η ακριβή τρέλα μου. Γιατί για μένα είναι χόμπι και όχι οικονομική επιχείρηση. Όποιος πει ότι από τα αθλήματα αυτά βγάζεις χρήματα, θα πει ψέματα. Είμαι 37 χρόνια στον Παναθηναϊκό και δυστυχώς δεν υπήρξε μια χρονιά που να είχα οικονομικό κέρδος. Εγώ έχω πελάτες 10 εκατομμύρια Ελληνες, δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το άθλημα αυτό σαν μοχλό πίεσης. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος το κάνει, εγώ τουλάχιστον αυτό το απορρίπτω αναφανδόν. Δεν είχα, ούτε έκανα σκέψη ποτέ μου να χρησιμοποιήσω το άθλημα για οτιδήποτε άλλο. Με τη βοήθεια του Θεού, δεν χρειάστηκε να το κάνω.".

Link to comment
Share on other sites

rip αλλά άντε μέρα που είναι να μην ανοίξω το στόμα μου και ξεράσω εμετούς για τα αδέρφια γιατί πολλοί δικοί μας ξεχνάνε γρήγορα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΊ

 

ΥΓ: Καλό παράδεισο στο νεκρό, σκατα στο μουνόπανο το γιο του

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

τεράστιος επιχειρηματιας,καποτε η βιανεξ ηταν η εταιρεια με το ιδανικο εργασιακο περιβάλλον,επιπεδο δημοσιου (εμπαινες και εξασφάλιζες συνταξη ,τωρα ,χρεοαζεται συσταση πολιτικου προσωπου για την προσληψη).δεν θα ξεχασω ποτε ,την μερα που ,περνωντας με το τρολευ 4 από ιπποκρατους για νεα φιλαδελφεια,κυριακη στον δρομο για σκεπαστη,ειδα έναν από τους δυο αδελφους ,δεν προσεξα ποιος,να προσπαθει να καθαρισει τον ουρανο της μερσεντές του με ένα πανακι (πρεπει να χουν περασει 30-32 χρονια).

εννοείται ότι δεν δημιουργησαν τον κολοσσο της βιανεξ με το  σταυρο στο χερι ( καποια στιγμη ,θα μιλησουμε και για το ποιον των αγγελοπουλεων οσο αφορα το πως δημιουργηθηκαν).

εννοείται ότι στο μπάσκετ εφταιξαν παραγκα και εννοείται ότι οι οπαδοι ολων των ομαδων θα θελαν να χουν καποιον σαν και αυτους στην ομαδα τους.

συλυπητηρια στην οικογενεια του

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Σωστος.

Αγγελοπουλοι - κατοχη λες;

ναι.μιλαμε για μεγαλα μουνοπανα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×