Jump to content

Φανέλα ΑΕΚ 2013-14


Guest MANOS
 Share

Recommended Posts

Guest MANOS

ποια γουστάρετε?
δε θα ήθελα με ΚΑνένα να εΠηρεάσω την Παρούσα ψηφοφορίΑ

Link to comment
Share on other sites

H KAPPA ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΕΣ

ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΕΣ

ΟΠΟΤΕ ΘΑΝΑΤΟΣ

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ADIDAS ΜΑΚΡΑΝ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

 

ΘΕΛΩ ΥΔΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑ

ΘΕΛΩ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΕ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΑΝΤΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑ

 

ivoryh-2012-11.jpg

 

IvoryCoastHomeShirt2009-11.jpg

 

ivory-coast-home.jpg

 

cote-d-ivoire-home-football-shirt-2006-2008-s_7308_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η 94/95 ειχε ψηφιστει και καλυτερη φανελα της Ευρωπης συμφωνα με τον αστικο μυθο.

 

Το είχα διαβάσει σε εφημερίδα τότε, το θυμάμαι καλά. Βέβαια από εκεί και πέρα, δεν το είχα ακούσει πουθενά αλλού, δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοια ψηφοφορία.

 

 

 

Οι εμφανίσεις πλέον είναι δίχως φαντασία, δεν αφήνουν και περιθώρια οι ηλίθιοι κανονισμοί, δεν μπορούμε να περιμένουμε κάτι το φοβερό όποια εταιρεία και να αναλάβει. Τα ίδια καλούπια παίζουν περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Kappa με δικεφαλο οπως τοτε ή στα μεγεθη που επιτρεπονται σημερα στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Kappa όπως τότε, μαύρο σορτσάκι με ένα κίτρινο δικέφαλο στο επιμαχο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Guest PiVot

Puma με τιποτα,τις εχω σιχαθει...Kappa με δικεφαλο αετο στο πλαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

kappa και 'γω με τη σειρα μου και μετα NIKE.

 

adidas δε πολυτρελαινομαι, puma μακρια!

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι Κάππα, ας είναι Λάμδα, ας είναι και η αλφαβήτα ολόκληρη ...

Απλά ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ, ΚΑΤΑΜΑΥΡΗ.

Μέχρι την κατάκτηση του επόμενου πρωταθλήματος. ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ επιτρέπεται να κιτρινίσει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι Κάππα' date=' ας είναι Λάμδα, ας είναι και η αλφαβήτα ολόκληρη ...

Απλά ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ, ΚΑΤΑΜΑΥΡΗ.

Μέχρι την κατάκτηση του επόμενου πρωταθλήματος. ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ επιτρέπεται να κιτρινίσει ξανά.[/font']

 

σε ένα χρόνο δηλαδή, που θα είμαστε πια πρωταθλητές - έρχονται άλλες εποχαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι σουβλακοφάγοι μπύροβιοι ας αλλάξουν ομάδα αν ξεχειλώνουν οι ραφές από τη μπάκα

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνεται να έχουμε φανέλες όπως το 1994,τότε φανέλα με κιτρινόμαυρες ρίγες,μαύρο σορτσάκι και μαύρες κάλτσες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΣΕΙΡΙΟΣ
ολομαυρη στολη με απλα μια ψιλη ριγα στο ενα μανικι χρυση.

τιποτε αλλο.

Τι είπες, ρε μαλάκα;;; Άψογη!

 

Μπράβο, ωρέ!

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ρε σεις , σας το ειχα ζητήσει και παλαιότερα.

 

Μπορεί κάποιος να μου βρεί τον κανονισμό για τις εμφανίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Όποια εταιρία και να μας ντύσει, είμαι 100% βέβαιος πως από τη γκάμα της θα διαλέξουμε τη χειρότερη, όπως κάναμε τη χρονιά του ΤζουΛί με τις Adidas που πήγαμε και διαλέξαμε εμφάνιση με αισθητική πιτζάμας.

Προσωπικά θα ήθελα ελεεινή φίρμα, τρισάθλια όπως είναι κάτι τελειωμένες ισπανικές και ιταλικές, για να γκρινιάζουμε ακόμα περισσότερο.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Οσο η ΑΕΚ δεν παιζει Α εθνικη, η φανελα πρεπει να ειναι μαυρη και τα πανο των φιλαθλων στα σπιτια.

Link to comment
Share on other sites

α. Μας "πιάνει" κανονισμός ΟΥΕΦΑ ή wwf ή γουατέβερ για φανέλες στη Γ' εθνική; Εγώ θα περίμενα πως ό,τι θέλεις βάζεις...

 

β. Καλή ιδέα μια πένθιμη, δεν θα τη δεχθεί ο Τίγλης για ευνόητους λόγους. Η 'Κλεάνθης Μαρόπουλος' που είδαμε επί κοντοπούτανου με το κορδονάκι στο στέρνο θα μου άρεσε επίσης (επιστροφή στις ρίζες, ο φοίνικας, οι στάχτες, το τάγμα του, θα πάρουμε το Νταμπλ(ντορ), κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

ας αλλάξουν ομάδα .
ΝΤΕΜΗ ΕΣΥ????
το γούστο του νέου ρέννου στο ντύσιμο.
ΚΛΑΙΩ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις , σας το ειχα ζητήσει και παλαιότερα.

 

Μπορεί κάποιος να μου βρεί τον κανονισμό για τις εμφανίσεις ;

 

Στολές ομάδων

 

Οι ομάδες έχουν το έμβλημά τους, που αποτυπώνεται στο επάνω αριστερό σημείο της φανέλας των ποδοσφαιριστών, σύμφωνα με το άρθρο 14 του Κ.Α.Π. Επίσης υποχρεωτικά στο άνω μέρος της χειρός και πριν από το τέλος του βραχίονα, αποτυπώνεται έμβλημα που περιέχει το όνομα της διοργανώτριας.

Στην περίπτωση που δεν αποτυπώνεται το έμβλημα στη φανέλα των ποδοσφαιριστών ή είναι διαφορετικό από αυτό που ορίζει το άρθρο 66 παρ. 2 του Ν. 2725/99, όπως αυτό και τροποποιήθηκε και ισχύει σήμερα, η ομάδα θα τιμωρείται με χρηματική ποινή ύψους έως 5.000 ευρώ.

Σε περίπτωση που τα χρώματα της ομάδας είναι όμοια ή παρεμφερή , η φιλοξενούμενη ομάδα υποχρεούται να εμφανιστεί με την εναλλακτική στολή της. Εφ΄ όσον όμως δεν υπάρχει αυτή, τότε η γηπεδούχος ομάδα υποχρεούται να εμφανιστεί με την εναλλακτική της στολή. Η φιλοξενούμενη ομάδα τιμωρείται για την παράβαση αυτή με χρηματική ποινή είκοσι χιλιάδων ( 20.000 ) ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis
Ευχαριστω Chris αλλα δεν ειναι αυτο που ζητησα ακριβως.

Εγω θελω τον κανονισμο της Fifa που αφορα τον επιτρεπομενο τροπο δημιουργιας της εμφανισης μιας ομαδας.

Αυτο που λεμε ολοι δηλαδη , οτι απαγορευτηκαν τα εμβληματα-οπως πχ ο δικεφαλος στις εμφανισεις των 90's - και οι "περιεργες" εμφανισεις .

Παντως οπως ειχα πει και παλαιοτερα η Ιντερ πχ πριν 2 χρονια ειχε ως δευτερη εμφανιση την λευκη με τον μεγαλο κοκκινο σταυρο.

Πως επιτρεπεται ο σταυρος που ειναι κατεξοχην θρησκευτικο συμβολο και απαγορευεται πχ ο δικεφαλος αετος ;
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×