Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

 

 

Έλα ρε δεν έλεγες οτι ειρωνευόσουν κ νόμιζα οτι μιλούσες για την αγνή ομορφιά των κοριτσιών xD

Link to comment
Share on other sites

μπλανκο τι να το κανεις το μεταλλο οταν βλεπεις σφιχτα κωλαρακια στο παρκε?

αυτη ειναι η πεμπτουσια του αθληματος πιστευω, στη γυναικεια βερσιον.

εγω το χω αχτι ενα πρωταθλημα στο αντρικο. το κανονικο.

παροτι πιστευω το βολευ ειναι αθλημα για γκομενες. απαραδεκτκο.

παντως οντως εχουμε τα πιο ομορφα κοριτσια στην ομαδα.

παπαφωτιου,καβαθα ξεχωριζουν. και η γιακουμη μαρεσει αρκετα.

και μια του γαβρου ακομα μαρεσε αλλα δεν την πηραμε.

 

υ.γ. ειχαμε αλλη μια πιτσιρικα καβλα κανα δυο χρονια πριν. γκιουζου? γκιουζελη? κατι τετοιο. καβλα.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε νονε εχεις παει να δεις γυναικειο βολευ ποτε απο κοντα?

 

Απαπαπαπά αγαπητέ Sephiroth !

"Φοβάμαι" τους ... face controllers.

 

:scare2:

Link to comment
Share on other sites

Αδικημένο τμήμα το αντρικό ενώ είχε δυναμική.Μακάρι να πρωταγωνιστήσει σταθερά τα επόμενα χρόνια και να φέρει τίτλους.

 

Μου'χει μείνει ένα παιχνίδι με το βάζελο στη Ν.Φ. πριν 6-7 χρόνια,πρώτη αγωνιστική που τους είχαμε κερδίσει 3-2...οι βάζελοι με μεγάλους παίκτες αλλά το πήραμε με τρομερό κόσμο.

 

Πιστεύω να γεμίσουμε τη Γλυφάδα το Σάββατο.

Edited by blanco21
Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπά αγαπητέ Sephiroth !

"Φοβάμαι" τους ... face controllers.

 

:scare2:

 

βρηκες ανθρωπο να του πεις για face control....πραγματικα...

τελοσπαντων, εγω ρε μπρο δε ειμαι για αυτα. (αν και δε σου κρυβω οτι ειναι το ονειρο μου να καθομουν πορτα κανα δυο ματς στα φιλαδελφεια.....)

απλα επειδη σε βλεπω πολυ ζεστο με το γυναικειο βολευ, μου δημιουργηθηκε η απορια, απο που πηγαζει τοση ζεση.

Link to comment
Share on other sites

Αδικημένο τμήμα το αντρικό ενώ είχε δυναμική.Μακάρι να πρωταγωνιστήσει σταθερά τα επόμενα χρόνια και να φέρει τίτλους.

 

Μου'χει μείνει ένα παιχνίδι με το βάζελο στη Ν.Φ. πριν 6-7 χρόνια,πρώτη αγωνιστική που τους είχαμε κερδίσει 3-2...οι βάζελοι με μεγάλους παίκτες αλλά το πήραμε με τρομερό κόσμο.

 

Πιστεύω να γεμίσουμε τη Γλυφάδα το Σάββατο.

 

αρχιδια δυναμικη ειχε το τμημα. μια 5ετια τοτε με προσαλικα λογω κοσμου και δυναμικης του συλλογου γενικοτερα.

μαξ η 4η θεση και μπορει να λεω και πολλα. κ ενας τελικος κυπελλου και το φ-4 στο ευρωπαικο κυπελλο.

φωτοβολιδα κανονικη. αυτη ειναι η πικρα με το τμημα αυτο.

οσο για το βαζελο, του καναμε καθε χρονο χουνερι οταν ειχαμε ομαδα αξιοπρεπη. και θυμαμαι και ενα χουνερι 3-2 που λες που χα παει κιολας, και ειχε πεσει και ξυλο απεξω και ημασταν για φουντο Α2.

Link to comment
Share on other sites

αν και δε σου κρυβω οτι ειναι το ονειρο μου να καθομουν πορτα κανα δυο ματς στα φιλαδελφεια.....

 

Εγώ να δείς !!!!!!!!!!!!!

;)

 

απλα επειδη σε βλεπω πολυ ζεστο με το γυναικειο βολευ, μου δημιουργηθηκε η απορια, απο που πηγαζει τοση ζεση.

 

Άστο ρε Sephiroth ....

Θα ξαναμπώ σε "σοβαρή συζήτηση στο ΚΜ" κι έχω υποσχεθεί να το κόψω ....

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

αμα δε θες να μπαινεις σε "σοβαρη συζητηση" μη με προκαλεις για μαλακιες

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

αμα δε θες να μπαινεις σε "σοβαρη συζητηση" μη με προκαλεις για μαλακιες

 

:drinks:

 

Σόρυ ρε Sephiroth, αλλά ΠΟΥ σε προκάλεσα ????

Link to comment
Share on other sites

Σε ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση !!!!

Αλλά από ΠΟΥ θεώρησες ότι απευθυνόταν σε ΕΣΕΝΑ ??????

Ούτε κουοτάρισα κείμενο σου, ούτε αναφέρθηκα σε ΕΣΕΝΑ.

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω .....

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω απο που αντλεις τη σιγουρια σου για το τμημα μας στο βολλευ σεπλιροθ

και γραφεις με τοσο κατηγορηματικο τροπο

αλλα απο τις μικρες του στιγμες ,σκεψου οσα μας αναφερεις για Προσαλικα τις θεωρω νεοτερη ιστορια

το παρακολουθω και

αυτα που γραφεις οτι ειχε

αρχιδια δυναμικη το βολλευ ΑΕΚ

ειναι μια μαλακια και μιση.

 

Το τμημα μας του βολλευ ανδρων

αναλογικα παντα με τη δυναμη του κοσμου της ΑΕΚ ε..

δηλαδη τα 150 (εκατον πενηντα) ατομα ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ που πηγαιναμε σα ζαβλακωμένα σε βολλευ και λοιπες παπαριες

ηταν παντα το δυναμικοτερο τμημα.

Διατηρουσε τη δυναμικη του ακομα και οταν το μοντερνο πρωταθληματικο χαντμπολ πηρε τα ηνια

γιατι δεν ειχε κανεις καπου να ακουμπησει.

Υπηρχαν ατομα που μιλουσαν για το βολλευ με στενοχωρια και ελεγαν καλο το χαντμπολακι

καλο και το γυναικειο φωτοβολιδα

αλλα στο βολλευ τι κανουμε.

Η δυναμικη δεν καταγραφεται με τιτλους και φαιναλ φορ που λες εσυ.

Ποτε δεν μετρουσε ετσι για τον κοσμο της ΑΕΚ που ασχολειται με τα του ερασιτεχνη.

Και μιλαω παντα καμια 150-200αρια ατομα ολα αυτα.

Παιζει το 1/30 ναναι και εδω μεσα.

Γιατι αυτος ειναι ο κοσμος της ΑΕΚ που και καλα γαμάει παντου.

Μεταξυ μας ε αλλα ετσι ειναι .

 

Κλεινω..

Μετρουσε παντα το βολλευ της ΑΕΚ μεταξυ μας.

Δυναμικη ειχε γιατι οπου και να παιζε θα ειχε ενα πυρηνα

100 ατομων

που θα ετρεχε σα μαλακας να φωναξει.

Οχι πανηγυρτζης στα Λιοσια . Σου λεω για εκτος σε Αλεξανδρουπολες και αλλα ωραια.

Υπηρχε δε και ενας ανθρωπος που μας εβαζε στην πριζα ακομα και γιατι δεν

πηγαιναμε να δουμε το φιλικο με τα Ναυπηγεια.

 

Αυτα απο τον Στυλιανοπουλο που αρνηθηκε τη γνωστη του θεση το Σαββατοβραδο

απεναντι στον Βαζελο γιατι η θεση εγινε εμμισθη.

Αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα την προηγουμενη φορα γραφω κατι για το βολλευ, τυχαινει και γραφεις απο κατω για σερβιετες κτλ

ρωταω σημερα κατι ψιλοκουλο για βολευ γυναικων οταν δε βρισκω κατι στο ιντερνετ (τα υπολοιπα συνηθως τα ξερω)

τσουπ παλι πεταγεσαι απο κατω να ρωτησεις κατι παρεμφερες προφανως ειρωνικα για τα παπουτσια του καζβιροπουλου. αναρωτιεμαι αν οχι αυτο, τι ηθελες να πεις...

παρολαυτα το δεχομαι και δευτερη φορα οτι δεν απευθυνοσουν προσωπικα, αφου ετσι μου λες.

για την τριτη δε σου ορκιζομαι παροτι σε εκτιμω.

 

:drinks:α

Link to comment
Share on other sites

φιλε στυλ,

θα σου μιλησω ανοιχτα και συντομα.

ειμαι ψυχολογικα πολυ κουρασμενος με οσα εχουν γινει γενικοτερα για να σου ανοιξω κουβεντα για την ΑΕΚ και τι εχει κανει ο καθενας μας για αυτην.ας το κρατησει ο καθενας για την παρτη του τι και πως.

το βολλευ της ΑΕΚ το εχω παρακολουθησει αναριθμητες φορες απο κοντα στο γηπεδο, αλλα και κοντα γενικοτερα,

και αυτα που μου γραφες για το πως βλεπω εγω και συ την ΑΕΚ και πως την βλεπει η ιστορια του ελληνικου βολλευ ειναι τελειως διαφορετικα, και αυτο το λεω οχι γιατι μετραω την ΑΕΚ με τους τιτλους προφανως..

αλλωστε πιστευω οτι οποιος αγαπαει την ΑΕΚ της καρδιας οπως την λεγαμε, εχει μαραζι μεσα του να δει αυτη η ομαδα να σηκωνει ενα τροπαιο.

τωρα αυτα που εγραψες τα διαβασα μεν, αλλα δε καταλαβα σε τι αποσκοπουν!

να μου "διδαξεις" ποια ειναι η ΑΕΚ του βολλευ?

θα μου επιτρεψεις να εχω και την δικη μου αποψη, αγαπητε!

 

υ.γ. αν και με τη φυσικη εννοια του ορου εχετε δικιο οσοι υποστηριζετε οτι η (δεδομενη) δυναμικη υπαρχει, απλα ειτε διοχετευεται ειτε ξοδευεται. και στην ΑΕΚ του βολλευ ισχυει μονο το δευτερο.

Edited by Sephiroth
Link to comment
Share on other sites

Αυτα απο τον Στυλιανοπουλο που αρνηθηκε τη γνωστη του θεση το Σαββατοβραδο

απεναντι στον Βαζελο γιατι η θεση εγινε εμμισθη.

Αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα.

 

Δηλαδή ? Γλυφάδα άνευ Στυλιανόπουλου εφέτος ????

 

2vijbxl.jpg

 

:( :shout: :cray:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ? Γλυφάδα άνευ Στυλιανόπουλου εφέτος ????

 

:( :shout: :cray:

 

Στυλιανόπουλε σε ψάχνει ο Κρίστιανσον

 

pegasus_LARGE_t_1041_10114279.JPG

 

xD

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα την προηγουμενη φορα γραφω κατι για το βολλευ, τυχαινει και γραφεις απο κατω για σερβιετες κτλ

ρωταω σημερα κατι ψιλοκουλο για βολευ γυναικων οταν δε βρισκω κατι στο ιντερνετ (τα υπολοιπα συνηθως τα ξερω)

τσουπ παλι πεταγεσαι απο κατω να ρωτησεις κατι παρεμφερες προφανως ειρωνικα για τα παπουτσια του καζβιροπουλου. αναρωτιεμαι αν οχι αυτο, τι ηθελες να πεις...

παρολαυτα το δεχομαι και δευτερη φορα οτι δεν απευθυνοσουν προσωπικα, αφου ετσι μου λες.

για την τριτη δε σου ορκιζομαι παροτι σε εκτιμω.

 

:drinks:α

 

Επειδή και εγώ σε εκτιμώ, αλλά δεν μπορώ να ζω με το άγχος ποιός έγραψε τί (για την ..."τρίτη" που δεν μου ορκίζεσαι), να ξέρεις ότι αν θέλω να πω κάτι που να αφορά εσένα η όποιον άλλον προσωπικά, ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΚΑΘΑΡΑ και θα το καταλάβεις αμέσως.

 

:good:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ΑΕΚομετρο και μακρια.

Δεν παιζει καμια διδαχη.

Επισης το πως βλεπει την ΑΕΚ η βιβλος του ελληνικου βολλευ,πως ο Ασημακοπουλος και πως

ο κυρ Γιαννης που ηταν εφορος στους Τραχωνες και μας εκραζε για τις πορτοκαλαδες

και παλι τα γραφω.

Εγω σου λεω πως το βλεπουν οι 150 σε ολη την Ελλαδα

που ειχαν ερωτα για αυτο το τμημα.

Στο χαντμπολ ειναι 10 αυτοι και στο γυναικειο αλλοι 10 που τα αγαπανε πραγματικα.

Μεσα στους 10 μη σου πω βαζω παλι του βολλευ μεσα,καταλαβαινεις γυμνια.

Ειμαι απλος σε οσα γραφω και δε θα σου απαντουσα αν δεν διαβαζα

για τα αρχιδια δυναμικης του βολλευ.

 

Αποσκοπει δε στο να διαγραψει τη λογικη σου οτι το βολλευ της ΑΕΚ

δεν εχει δυναμικη .

Απλα και σαφεστατα το βολλευ της ΑΕΚ

εχει μακραν τη μεγαλυτερη δυναμικη και με βαθιες ριζες αγαπη

στον λιγο κοσμο της ΑΕΚ που πραγματικα αγκαλιαζει ολα τα τμηματα της ερασιτεχνικης.

 

Στα αλλα γενικολογα περι αγαπης που ξοδευεται οκ.

Θα την δωσουμε με λεβάιν να μην παει σταγονα χαμενη .

 

Αυτα και το κλεινω εδω γιατι και συ αγαπας τα ερασιτεχνικα και γω .

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι λιωμα και πρεπει να κοιμηθω ...

ενα ποστ και εσβησα.

 

το αρχιδια δυναμικη ειναι λαθος εκφραση το παιρνω πισω.

γιατι η δυναμικη εκφραζει αυτο που εχεις κ ειτε το βγαζεις ειτε το ...βαζεις στο κωλο σου.

ηθελα να πω αρχιδια αποτελεσμα.

 

οσο για το κοσμο της ΑΕΚ με τη σειρα μου να σου εκφρασω οτι πιστευω υπερβαλεις για την ανυπαρξια του κοσμου της ΑΕΚ που ενω την εχω ζησει στη πετσα μου, ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ (οπως ανεφερες πριν) ηταν ειναι και θα ειναι πρωταθλητης αφοσιωσης και συμπαραστασης.

οχι στο βολλευ.γενικα.

μελανο σημειο το μπασκετ για καμμια 10ετια τωρα.

 

συμπερασματικα αδερφε,

ειναι το μονο τμημα της ΑΕΚ, το -αγαπημενο κατα τα αλλα αντρικο τμημα βολλευ της ΑΕΚ- που δεν εχει ουτε ενα τιτλο στην 30 χρονη και πλεον ιστορια του

η ΑΕΚ για μας ειναι αλλο πραμα δυστυχως, κ αλλο πραμα γραφει η ιστορια .

Εκει ειναι η μαχη που εχουμε να δωσουμε. στα αλλα εχουμε νικησει πριν σφυριξει.

αν η ιστορια τα γραφε οπως τα βλεπαμε εμεις, η βασιλισσα δε θα χε πεσει ποτε Α2 και η ΑΕΚ μας δε θα πανηγυριζε επειδη εβαλε πανω απο 2 γκολ στη τριτη εθνικη κατηγορια...

τεσπα. συμφωνουμε διαφωνοντας εδω μεσα.

Καληνυχτες κ τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Αμα φτασουμε στο σημειο να αμφιβαλλουμε για τον κοσμο της ΑΕΚ και το κατα ποσο αγκαλιαζει τα τμηματα αυτα, τι να πουμε και για τους αλλους δηλ.

 

Σαφως καποια στιγμη και ιδιως απ' οταν ο ελλην οπαδος ειδε τη φατσα του στο ιντερνετ, ολα αυτα εγιναν μοδα (κατι που δεν ειναι κακο βεβαιως) και φτασαμε στο σημειο να βαζουν οι βαζελες πουλμαν για αλεξ/πολη πχ (για τους εκει δικους μας πηγανε αλλα τεσπα).

 

Τι να πουμε για εποχες προ ιντερνετ πχ που ο κοσμος μας ηταν ο μονος που στηριζε και ακολουθουσε. Βεβαιως καποια στιγμη το τμημα παρηκμασε, επεσε και το Μοσχος και διασκορπιστηκε η ΑΕΚ και οκ χαθηκαμε. Αλλα ακομα κι ετσι, σε περιοδους Α2 η ΑΕΚ ακομα και 500 χλμ από την Αθηνα, 200 ατομα τα ειχε εκει. Μην αναφερθουμε και σε Τουρκιες... Που και εκει πηγαν κι αλλοι αλλα εμεις δεν ειχαμε ΜΙΤ, ΕΥΠ και το μισο Τουρκικο στρατευμα να μας φυλαει. Ο κοσμος της ΑΕΚ εχει γραψει ιστορια στο βολλευ. Το τμημα ως τμημα, ειναι σαφως αποτυχημενο.

Link to comment
Share on other sites

Μου'χει μείνει ένα παιχνίδι με το βάζελο στη Ν.Φ. πριν 6-7 χρόνια,πρώτη αγωνιστική που τους είχαμε κερδίσει 3-2...οι βάζελοι με μεγάλους παίκτες αλλά το πήραμε με τρομερό κόσμο.

 

Είχα την τύχη να είμαι Ελλάδα, ήμουνα μέσα, ασφυκτικά γεμάτο το κλειστό του Ιωνικού. Πρέπει να ήταν το '07.

 

 

υγ. Μαλακία το χθεσινό αποτέλεσμα. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×