Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ας γινει το αορατο γηπεδο (κατα το αορατο βατραχι) και μεχρι τοτε βλεπουμε...

Τα εργα παντως απο Γεναρη μεσα σε λιγες μερες πηγανε για Μαρτη... Και δεν πιασαμε ακομα φθινοπωρο. Τοτε θα γινουν Ιουλη. Και μετα θα γινουν Σεπτεμβρη 2014 κλπ κλπ

Εγω που ειμαι εμπειρος και παππους ξερω τι κανει ο Κωστας .ΤΟΥΣ ΠΙΕΖΕΙ!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΙΓΕΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΨΕΥΤΕΣ.ΝΟΜ ΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ. ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΜ ΟΜΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΝΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ .ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.

:clapping::drinks:

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Το τελευταίο διάστημα κυκλοφορεί έντονα ως σενάριο στους «κιτρινόμαυρους» κύκλους ότι η παρουσία της ΑΕΚ στη Football League 2 θα είναι πολύ σύντομη.

 

Με την προϋπόθεση ότι θα τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα της λύσης εκκαθάρισης της εταιρείας εντός τριμήνου, οι «κιτρινόμαυροι» λέγεται πως θα επιδιώξουν να μεταπηδήσουν από Οκτώβριο-Νοέμβριο σε υψηλότερη κατηγορία έχοντας ως μπούσουλα τις αντίστοιχες περιπτώσεις Ολυμπιακού Β. και Ηρακλή.

 

Πηγή: Εθνοσπόρ

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργο έτσι όπως το γράφει.

Αυτό που καταλαβαίνω τελικά είναι ότι το να είσαι μέλος της ΕΡΑ θα είναι προυπόθεση για να αγοράσεις διαρκείας όπως είχε γινει και στο γαύρο ή όπως περίπου έκανε ο Αλαφούζος με τη συμμαχία.

Προσωπικά, αν και είμαι μέλος, δε μου αρεσει η αναγκαστική συμμετοχή.

Εγώ δεν βγάζω αυτό το συμπέρασμα από το κείμενο. Πιστεύω γίνεσαι μέλος και χωρίς διαρκείας, απλά με διαρκείας γίνεσαι αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω ρε Σπύρο είναι ότι για να πάρεις διαρκείας, θα πρέπει να είσαι μέλος της ΕΡΑ.

Δεν το γράφει έτσι αλλά υποψιάζομαι ότι εκεί θα καταλήξει, όπως περίπου έγινε και στους γαυροβαζελους.

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καταγράψουμε ορισμένες σκέψεις, να ξεκαθαρίσουμε ή μάλλον να θυμίσουμε το εξής, διότι καλό είναι να το έχουμε πάντα κατά νου: η ΑΕΚ δεν υποβιβάστηκε ποτέ στη Γ’ Εθνική. Η ΑΕΚ υποβιβάστηκε αγωνιστικά στη Β’. Στην τρίτη κατηγορία βρέθηκε οικειοθελώς, προκειμένου να επανέλθει στα επαγγελματικά πρωταθλήματα ως μια νέα, καθαρή ΠΑΕ.

 

Η διαδικασία της εκκαθάρισης έχει ξεκινήσει στην ΑΕΚ. Σύμφωνα με το νόμο, πρέπει να ολοκληρωθεί εντός τριών μηνών. Δηλαδή, στα τέλη Αυγούστου ή στις αρχές του Σεπτέμβρη, η διαδικασία θα έχει ολοκληρωθεί. Τα πρωταθλήματα της Β’ και της Γ’ Εθνικής προβλέπεται να ξεκινήσουν προς το τέλος του Σεπτέμβρη.

 

Τα κρατάμε αυτά και πάμε παρακάτω…

 

Ο πρόεδρος της Football League, Σπύρος Καλογιάννης, ενημέρωσε ήδη τις ομάδες της κατηγορίας (και κυρίως τις νεοφώτιστες) για τα κριτήρια που απαιτούνται για να αγωνιστούν σε αυτή. Ένα από αυτά, είναι να διαθέτουν μετοχικό κεφάλαιο ύψους 500.000 ευρώ τουλάχιστον.

 

Με τα σημερινά δεδομένα, είμαστε σε θέση να πούμε με απόλυτη βεβαιότητα ότι αρκετές ομάδες της Football League, όχι μόνο νεοφώτιστες, αλλά και ομάδες που ήταν και πέρσι στην κατηγορία, δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν σε αυτά τα κριτήρια και αδυνατούν να αποκτήσουν μετοχικό κεφάλαιο σε τέτοιο ύψος.

 

Υπάρχουν κι άλλες, π.χ. η Λάρισα, όπου γίνεται συζήτηση για οικειοθελή υποβιβασμό στη Γ’ προκειμένου να απαλλαχτούν από πάσης φύσεως χρέη.

 

Μ’ αυτά και μ’ αυτά, η Β’ Εθνική που του χρόνου θα πρέπει να έχει δύο ομίλους των 14 ομάδων έκαστος, φαντάζει εξαιρετικά πιθανό να είναι λειψή! Να προκύψουν, δηλαδή, κενές θέσεις!

 

Μία επιλογή θα είναι να αφήσουν το πρωτάθλημα της Football League όπως θα διαμορφωθεί. Δηλαδή όχι με 28, αλλά με 25 ή και 20 ομάδες, αναλόγως πόσες θα δηλώσουν αδυναμία. Σε αυτή την περίπτωση όμως, τα επαγγελματικά σωματεία (Super League-Football League) θα είναι πλέον απελπιστικά λίγα, γεγονός που θα πλήξει και το Κύπελλο Ελλάδος.

 

Η άλλη επιλογή, είναι να συμπληρωθούν οι κενές θέσεις με άλλες ομάδες από τη Γ’ Εθνική, που θα μπορούν να αντεπεξέλθουν στις οικονομικές απαιτήσεις ή τέλοσπάντων να μπορούν να έχουν ένα μετοχικό κεφάλαιο μισού εκατομμυρίου και πλέον.

 

Αν καταλήξουμε στη δεύτερη επιλογή, πρώτες επιλαχούσες θα είναι οι ομάδες που τερμάτισαν στη βαθμολογία αμέσως μετά από αυτές που κέρδισαν την άνοδο από τη Γ’ Εθνική στη Β’. Θα πληρούν αυτές οι ομάδες τις προϋποθέσεις; Έχουν τη δυνατότητα να μεταβούν από τη μία μέρα στην άλλη σε επαγγελματικό καθεστώς; Δεν γνωρίζω, αλλά μου φαντάζει λίγο δύσκολο…

 

Γνωρίζω όμως ένα ερασιτεχνικό σωματείο, που εφόσον ολοκληρώσει τη διαδικασία εκκαθάρισης στα τέλη Αυγούστου ή στις αρχές του Σεπτέμβρη, θα έχει τη δυνατότητα να συστήσει άμεσα Ποδοσφαιρική Ανώνυμη Εταιρία, με μετοχικό κεφάλαιο όχι 500.000 ευρώ, αλλά… όσο θέλει! Λέτε να το... φωνάξουν να καλύψει καμιά κενή θέση;

 

Τροφή για σκέψη…

 

Άρης Ασβεστάς

 

http://www.sport-fm.gr

λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Οπα και γω ξερω τι σημαινει γαμα,εχω θητευσει και περιοδευσει σε παρα παρα πολλα γηπεδα των Αθηνων .

Την ΕΠΣΑ την εχω φαει με το κουταλι και το πηρουνι.

Link to comment
Share on other sites

Οπα και γω ξερω τι σημαινει γαμα,εχω θητευσει και περιοδευσει σε παρα παρα πολλα γηπεδα των Αθηνων .

Την ΕΠΣΑ την εχω φαει με το κουταλι και το πηρουνι.

 

Πειράζει που εγώ κάτι χταπόδια χτες βράδυ στην Αλυκή με την πανσέληνο τα "ξηγήθηκα" με το χέρι κι όχι με "κουτάλι και πηρούνι" ???

Flame post, το ομολογώ .....

Συγγνώμη .....

xD

Link to comment
Share on other sites

αυτος και αν θελει Γ' xd

 

Παντως εχει γελιο γιατι κανεις δεν πηρε χαμπαρι τι σημαινει Γ... Ο Τοκυος ειναι απο τους λιγους που γνωριζουν τι εστι Γ' και Ερασιτεχνικο πρωταθλημα...

Θα γελανε και οι πετρες με την φανελα της ΑΕΚ.

eΛΑ ΜΩΡΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΦΥΛΑΚΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΑΚΗ ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΕΚΩΛΙΑΣΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΧΛΙΔΑ .ΓΗΠΕΔΑ ΠΑΛΑΤΙΑ,ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ,cl .xΛΙΔΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.:)
Link to comment
Share on other sites

Εσυ σου ειπα ξερω τι κανεις.:D.Το εχω πει 100 φορες η γ εθνικη θα ειναι οπως πινουμε νερο, οπως πας φανταρος οδηγος διοικητου ενα πραμα.Η Β Με τα μπετα να εχουν πεσει και τις μπολντοζες να δουλευουν θα ειναι μια χρονια εκσπερματωσης 365 μερων και νυχτων .Την πρωτη χρονια που θα κανουμε εγκαινια στο γηπεδο μας στην Α εθνικη μονοι μας απο τα εισητηρια θα κανουμε 3 μεταγραφαρες Σκοκο ας πουμε με Βιγια.Αν αυτοι που επενδυσαν στο γηπεδο θελουν να βοηθησουν την επενδυση τους σου φερνουν και Αφρικανους διεθνεις θηρια τους αφους Τουρε ας πουμε για να φευγουν ολοι με αιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Στην γ παμε για να μηδενιστουν τα χρεη, οχι γιατι ειναι ομορφα.

 

Και δεν πανηγυρισε κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest PiVot

Οι αποτελεσματικες λυσεις,τις περισσοτερες φορες απαιτουν σκληρες αποφασεις...η ΑΕΚ ειναι για να πρωταγωνιστεί,οχι για να παλευει με τον πανθρακικο και τη βεροια..σε αυτο το σημειο που εφτασε η ομαδα οποιος το ειχε χωνεψει πιο νωρις τοσο πιο ανωδυνος θα ηταν ο υποβιβασμος γιαυτον και τοσο πιο ευκολα θα το δεχοταν...και ναι υστερα απο την πικρα,ηρθε η ελπιδα,γτ το να παίζει η ΑΕΚ τον υποβιβασμο ειναι μεγαλύτερη ντροπη απο το να δεχθει την πτωχευση και να αναγεννηθει απο την γ εθνικη....αλλα φτασαμε να βγαζουμε τους ΑΕΚτζηδες που δεν πηγαιναν γηπεδο γιατι ποναγαν την ομαδα κι δεν ηθελαν να δινουν ευρω στο καθε δημητρελο και νικολαιδη που ειδαμε τι εκανα ν στην ΑΕΚ ψευτογαυρους κ ψευτοβαζελους...αυτος λοιπον που πηγαινε και εδινε τα ωραια του λεφτα τλκ δεν ηταν περισσοτερο ΑΕΚτζης,και αυτος που χαιρεται γιατι η ομαδα του τωρα θα αποπνεει υγεια και θα ξαναγινει φοβητρο καλα κανει και χαιρεται που εγινε αυτο...γιατι αυυος την αγαπαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

καλα που τα 'βαλες τα πραγματα στη θεση τους.

Τωρα ξερουμε ποιος ειναι πραγματικος ΑΕΚτζης και ποιος οχι.

Μας ειχε λειψει αυτη η πολυ εποικοδομητικη συζήτηση, ας το παμε απ την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Οι αποτελεσματικες λυσεις,τις περισσοτερες φορες απαιτουν σκληρες αποφασεις...η ΑΕΚ ειναι για να πρωταγωνιστεί,οχι για να παλευει με τον πανθρακικο και τη βεροια..σε αυτο το σημειο που εφτασε η ομαδα οποιος το ειχε χωνεψει πιο νωρις τοσο πιο ανωδυνος θα ηταν ο υποβιβασμος γιαυτον και τοσο πιο ευκολα θα το δεχοταν...και ναι υστερα απο την πικρα,ηρθε η ελπιδα,γτ το να παίζει η ΑΕΚ τον υποβιβασμο ειναι μεγαλύτερη ντροπη απο το να δεχθει την πτωχευση και να αναγεννηθει απο την γ εθνικη....αλλα φτασαμε να βγαζουμε τους ΑΕΚτζηδες που δεν πηγαιναν γηπεδο γιατι ποναγαν την ομαδα κι δεν ηθελαν να δινουν ευρω στο καθε δημητρελο και νικολαιδη που ειδαμε τι εκανα ν στην ΑΕΚ ψευτογαυρους κ ψευτοβαζελους...αυτος λοιπον που πηγαινε και εδινε τα ωραια του λεφτα τλκ δεν ηταν περισσοτερο ΑΕΚτζης,και αυτος που χαιρεται γιατι η ομαδα του τωρα θα αποπνεει υγεια και θα ξαναγινει φοβητρο καλα κανει και χαιρεται που εγινε αυτο...γιατι αυυος την αγαπαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

 

Από περιέργεια και μόνο...

Αν δεν έσκαγε μύτη ο μελ μελ, νιάου νιάου, γκολ ντιν, γκολ νταν, γκολ ντον ποιός θα σου εμφυσούσε εσένα την ελπίδα που πλέον (είτε ψεύτικη είτε αληθινή) έχεις για το μέλλον;

Και στην τελική είτε βγει ο νιάου είτε όχι, η ΑΕΚ δεν είναι μια παρτίδα πόκερ που θα ποντάρεις σκληρά ο άλλος θα τα δει και απλά θα ελπίσεις να σου βγεί το χαρτί στο τέλος για να μην καείς.

 

Τέσπα όποιος πήγαινε και έβλεπε ΑΕΚ το έκανε γιατί πονούσε και ήθελε να είναι εκεί. Δεν το έκανε για κανένα Δημητρέλο και κανένα Μπρούς. Η θέση όποιου αγαπάει την ΑΕΚ είναι στο γήπεδο και πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Μυαλό δε μπαίνει στο ΑΕΚτζήδικο κεφάλι, ούτε με μεταμόσχευση εγκεφάλου...

Link to comment
Share on other sites

Τη χρονια που μας περασε εγω τουλαχιστον δεν θα την ξεχασω ποτε. Μονο μια παρακληση αγαπητε pivot... Μην αμφισβητεις την αγαπη κανενος για την ΑΕΚ. Ειδικα ανθρωπων που εκεινο το μαυρο βραδυ εσπασαν και κοπηκαν στα 2. Εγω με τον πανθρακικο δεν κατεβηκα γιατι ειχα διαισθανθει το τι θα γινει και δεν πιστευα οτι θα εφευγα ορθιος από το οακα. Εδω από την τηλεοραση και για μια ωρα ημουν και δεν ημουν. Και ελεος δεν θα κανουμε ηρωες της ΑΕΚ ουτε τα ανιωθα πιτσιρικια-πουστρακια που μπηκαν και ψειριζαν παπουτσια, ουτε οποιονδηποτε άλλο συνεβαλε ώστε η ομαδα να πτωχευσει.

Και φυσικα ειναι ντροπη για την ΑΕΚ η πτωχευση, ειναι ντροπη η Γ εθνικη και αλλα πολλα, οπως οι απληρωτοι υπαλληλοι της. Αν για καποιους εξ υμων, περασε ολο αυτο που εγινε το βραδυ του πανθρακικου, μπραβο σας. Για καποιους αλλους ομως, δεν. Και για να αντιστρεψω οτι λες... Για εμενα δεν ειναι ΑΕΚ οποιος ενω η ομαδα επαιζε την ιστορια της, εκεινος εκανε αποχη και περιμενε τον Μελισσανιδη. Για μενα δεν ειναι ΑΕΚ οποιος ξεχνα τον βατραχο και πολυ περισσοτερο οποιος ειναι ετοιμος να τον υπερασπιστει. Συνεπως το τι και ποιος ειναι ΑΕΚ, ελεγχεται και εξαρταται από πολλα.

Link to comment
Share on other sites

... Και μαλιστα νεας φιλοσοφιας ΑΕΚομετρα. Εδω διαβασαμε οτι οποιος δεν πατουσε 10 χρονια στο γηπεδο γιατι δεν ηρθε στην ΑΕΚ ο βοκτας, ειναι "πιο ΑΕΚ". Αλλα πες οκ, υποτιθεται οτι το γατακι θα κανει γηπεδο. Αυτο με τον βατραχο ειναι που δεν χωνευεται με τιποτα. Ξαφνικα δηλαδη δεν τολμας να πεις ουτε τα αυτονοητα.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: για την ακριβεια το γατακι θα συντονισει τα του γηπεδου, δεν θα το πληρωσει ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι βγάζουμε ΑΕΚόμετρα Σταύρε.

Και όσο πιο κοντά είναι κάποιος στα δύο άκρα της ΑΕΚτζήδικης πραγματικότητας (τίγρης ή τραγωδία), τόσο μεγαλύτερο και το ΑΕΚόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΕΚομετρο ηταν και ειναι μοναδα μετρησης του ποσες τουμπες και χαριλαου εχεις παει. Πλεον μιλαμε για αντιληψη των πραγματων. Το τι συμβαινει στην ΑΕΚ. Το αν η Γ εθνικη ειναι τραγωδια ή ευλογια. Δηλαδη δεν συμφωνουμε ουτε στα αυτονοητα. Ειπαμε οι ΑΕΚτζηδες ειμαστε ιδιαιτερη περιπτωση αλλα όχι κι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×