Jump to content

O®️iginal 21 ?


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

Δυστυχως ,ειμαστε των ακρων,απο απολυτη ελευθερια-ασυδοσια ,στην απολυτη αστυνομευση.

Απο την μπουκα με ντου ,γιατι δεν εχω 5-10 ευρω για το εισιτητιο (πουτανα κοινωνια,πουστη καπιταλισμε,ελευθεριοτητα,εγκαινστ μοντερν φουτμπωλ,μαγκια κλανια κλπ) παραλληλα με τσαρκα στο γηπεδο με φουλ φεις,σπαω τα καθισματα γιατι δεν χρειαζονται ,καθομαι και ορθιος,ειδα εναν απεναντι ,ας τον πετυχω με το στυλο-φωτοβολιδα,αναψα που αναψα το καπνογονο,ας το πεταξω στο γηπεδο,παμε στο αλλο ακρο του απολυτου ελεγχου.

Τα ματακια δεν βγηκαν μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ,ειμαστε των ακρων,απο απολυτη ελευθερια-ασυδοσια ,στην απολυτη αστυνομευση.

Απο την μπουκα με ντου ,γιατι δεν εχω 5-10 ευρω για το εισιτητιο (πουτανα κοινωνια,πουστη καπιταλισμε,ελευθεριοτητα,εγκαινστ μοντερν φουτμπωλ,μαγκια κλανια κλπ) παραλληλα με τσαρκα στο γηπεδο με φουλ φεις,σπαω τα καθισματα γιατι δεν χρειαζονται ,καθομαι και ορθιος,ειδα εναν απεναντι ,ας τον πετυχω με το στυλο-φωτοβολιδα,αναψα που αναψα το καπνογονο,ας το πεταξω στο γηπεδο,παμε στο αλλο ακρο του απολυτου ελεγχου.

Τα ματακια δεν βγηκαν μονα τους.

Εχεις 100% δικιο σε αυτα. ? ιστευεις ομως πως αυτα λυνονται χθες αν ηθελαν? Ειναι η καρτα φιλαθλου η λυση, ή ειναι δικαιολογια αυτα για να ξεκινησει απο το γηπεδο αυτου του επιπεδου η παρακολουθηση?

Ουτε ευρω χρωσταω στην εφορια, ουτε σχεση εχω με τον χουλιγκανισμο ουτε εχω κατι να κρυψω. Δεν γουσταρω ομως για κανενα λογο να φακελωνομαι οτι προηγουμενο ΣΚ ημουν στην Βεροια, το παραπροηγουμενο στα Χανια και οτι αυτο καθησα σπιτι μου κ τον επαιζα.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Εχεις 100% δικιο σε αυτα. ? ιστευεις ομως πως αυτα λυνονται χθες αν ηθελαν? Ειναι η καρτα φιλαθλου η λυση, ή ειναι δικαιολογια αυτα για να ξεκινησει απο το γηπεδο αυτου του επιπεδου η παρακολουθηση?

Ουτε ευρω χρωσταω στην εφορια, ουτε σχεση εχω με τον χουλιγκανισμο ουτε εχω κατι να κρυψω. Δεν γουσταρω ομως για κανενα λογο να φακελωνομαι οτι προηγουμενο ΣΚ ημουν στην Βεροια, το παραπροηγουμενο στα Χανια και οτι αυτο καθισα σπιτι μου κ τον επαιζα.

Δεν νομιζω οτι ειναι λυση,αλλωστε λυση δεν θελει κανενας,ουτε οι συνδεσμοι,λογω ειτε ιδεοληψιων ειτε ανικανοτητας ελεγχου των θυρων τους,ουτε οι παραγοντες λογω συμφεροντων ελεγχου των συνδεσμων ,ουτε η πολιτεια λογω ανικανοτητας επιβολης των νομων.παραδειγμα η συμπεριφορα ολων σε ευρωπαικα ματς,σχεδον παναγιες.

Νομιζω οτι το μετρο θα βλαψει τα ταμεια των παε ,σχεδον αμεσα,λογω της πολυπλοκοτητας της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 100% δικιο σε αυτα. ? ιστευεις ομως πως αυτα λυνονται χθες αν ηθελαν? Ειναι η καρτα φιλαθλου η λυση, ή ειναι δικαιολογια αυτα για να ξεκινησει απο το γηπεδο αυτου του επιπεδου η παρακολουθηση?

Ουτε ευρω χρωσταω στην εφορια, ουτε σχεση εχω με τον χουλιγκανισμο ουτε εχω κατι να κρυψω. Δεν γουσταρω ομως για κανενα λογο να φακελωνομαι οτι προηγουμενο ΣΚ ημουν στην Βεροια, το παραπροηγουμενο στα Χανια και οτι αυτο καθισα σπιτι μου κ τον επαιζα.

Είναι σαν το 2004 με τις κάμερες που άκουγες κάτι μαργαριτάρια τύπου "όποιος δεν παρανομεί δεν έχει να φοβάται τίποτα από μια κάμερα παρακολούθησης".

 

Αντιστοίχως κι εδώ πέραν της ασφάλειας θα ακούσουμε "όποιος είναι τίμιος στις συναλλαγές του με το κράτος δεν έχει λόγο να κρύβει τις συναλλαγές που κάνει στην καθημερινότητα του". Ένας κόσμος ροζ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι λυση,αλλωστε λυση δεν θελει κανενας,ουτε οι συνδεσμοι,λογω ειτε ιδεοληψιων ειτε ανικανοτητας ελεγχου των θυρων τους,ουτε οι παραγοντες λογω συμφεροντων ελεγχου των συνδεσμων ,ουτε η πολιτεια λογω ανικανοτητας επιβολης των νομων.παραδειγμα η συμπεριφορα ολων σε ευρωπαικα ματς,σχεδον παναγιες.

Νομιζω οτι το μετρο θα βλαψει τα ταμεια των παε ,σχεδον αμεσα,λογω της πολυπλοκοτητας της εφαρμογης.

 

Το πρόβλημα με αυτή τη μαλακιάρα είναι ότι δεν θίγονται μόνο οι σύνδεσμοι. Δηλαδή ο άλλος κάνει τη χάρη να πάει να δει ελληνικό πρωτάθλημα και η πολιτεία του βάζει εμπόδια; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι λυση,αλλωστε λυση δεν θελει κανενας,ουτε οι συνδεσμοι,λογω ειτε ιδεοληψιων ειτε ανικανοτητας ελεγχου των θυρων τους,ουτε οι παραγοντες λογω συμφεροντων ελεγχου των συνδεσμων ,ουτε η πολιτεια λογω ανικανοτητας επιβολης των νομων.παραδειγμα η συμπεριφορα ολων σε ευρωπαικα ματς,σχεδον παναγιες.

Νομιζω οτι το μετρο θα βλαψει τα ταμεια των παε ,σχεδον αμεσα,λογω της πολυπλοκοτητας της εφαρμογης.

κ εδω δικιο εχεις.

κ με παραξενευει παρα πολυ οτι οι ? ΑΕ και ΚΑΕ μεχρι τωρα ειναι ολες συμφωνες με το μετρο ( ή τουλαχιστον δεν εχουν εκφρασει δημοσια τις αντιρρησεις τους). Στην Τουρκια που ισχυσε απο περσυ κατι αντιστοιχο ειχαν μειωση 45% κ τωρα εχουν βγει κ κλαιγονται για να καταργηθει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με αυτή τη μαλακιάρα είναι ότι δεν θίγονται μόνο οι σύνδεσμοι. Δηλαδή ο άλλος κάνει τη χάρη να πάει να δει ελληνικό πρωτάθλημα και η πολιτεία του βάζει εμπόδια; 

Ο αλλος θελει απο περιεργια να δει εναν, ΕΝΑΝ γαμημενο αγωνα, ποδοσφαιρου ή μπασκετ και πρεπει να βγαλει καρτα φιλαθλου!

Link to comment
Share on other sites

κ εδω δικιο εχεις.

κ με παραξενευει παρα πολυ οτι οι ? ΑΕ και ΚΑΕ μεχρι τωρα ειναι ολες συμφωνες με το μετρο ( ή τουλαχιστον δεν εχουν εκφρασει δημοσια τις αντιρρησεις τους). Στην Τουρκια που ισχυσε απο περσυ κατι αντιστοιχο ειχαν μειωση 45% κ τωρα εχουν βγει κ κλαιγονται για να καταργηθει.

 

Οι ? ΑΕ για έναν λίγο ανεξήγητο λόγο δείχνουν ψιλοχεσμένες απέναντι στον Κοντονή.

Ο δικός μας έχει γίνει κυρία, ο Βαγγέλης όχι και τόσο αλλά για τα δεδομένα τους παίζουν άμυνα. Ο Αλαφούζος οκ δεν μετράει...

Link to comment
Share on other sites

m auto to metro timoroun ton aplo filathlo pou paei 1 stis 10 gipedo k mporei na min xanapatisei

 

episis pisteuo oti tha auxithoun ta ntou k ta tzampa meta ap auto

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

1. Γαμιεται πατοκορφα οποιος σκεφτηκε να εφαρμοσει κατι τετοιο στην κοινωνια γενικοτερα, παιρνοντας το ατυπο ΟΚ απο τον κοσμο που πηγαινει στα γηπεδα. Τα γηπεδα διαθετουν καμερες. Αυτο μαζι με ονομαστικο εισιτηριο, ειναι υπεραρκετο για να εντοπισουν τον οποιονδηποτε κανει το οτιδηποτε. Συνεπως αλλος ειναι ο στοχος και οχι ο ανυπαρκτος χουλιγκανισμος στην Ελλαδα.

 

2. Το κρατος δεν εχει και δεν πρεπει να εχει καμια απολυτως σχεση (περαν αυτης στην οποια θα αναφερθω στο 3) με οποιαδηποτε λαϊκη εκδηλωση. ? ουθενα, ποτε και για κανεναν λογο. Οι ? ΑΕ ειναι ? οδοσφαιρικες Ανωνυμες Εταιρειες. Το γηπεδο ειναι ο ιδιωτικος τους χωρος στον οποιο αυτες αποφασιζουν να φιλοξενησουν καποιες χιλιαδες κοσμου εναντι αντιτιμου. Οπως αποφασιζει το Mall και το καθε Θεατρο. Ακριβως το ιδιο ειναι. Καμια διαφορα. Συνεπως ειναι ευθυνη της καθε ? ΑΕ το να μην την γινει το γηπεδο λαμπογυαλο, αρα ας φροντισει αυτη να διαθετει καταλληλους υπαλληλους, ειτε για σεκιουριτι, ειτε για να μην πηδαει ο ενας απο την μια θυρα στην αλλη ειτε για να μην μπαινει χωρις εισιτηριο. Τωρα αν καποιος επιθυμει να τα σπασει μπορει καλλιστα να τον πλησιασου οι σεκιουριτι, να τον βγαλουν εξω και να τον παραδοσουν στην αστυνομια αφου πρωτα η ? ΑΕ του κανει και μια μηνυση για την ζημια που εκανε. Τοσο απλα, οσο απλα θα γινοταν αν εγω αναβα καπνογονο μεσα στα Village ενω εβλεπα ταινια.

 

3. Βρε γαμημενοι πολιτικοι, μια πουστροσχεση πρεπει να εχετε με την ? ΑΕ και αυτη ειναι να σας πληρωνουν οι ? ΑΕ τον Φ? Α απο τα εισιτηρια και σας δουπευει ο καθε Μελισσανιδης μεσα στα μουτρα σας. Εχει στο γηπεδο 35,000 κοσμο και σας λεει οτι εχει 12,000. Δε πα να γαμηθειτε λεω γω που το βρηκατε οτι το προβλημα ειναι η καρτα φιλαθλου;

 

4. Εννοειται πως επειδη Ελλαδα εισαι, δεν θα εφαρμοστει κανενα τετοιο μετρο. Εαν ομως εφαρμοζοταν ειναι δεδομενο πως πλεον θα εφευγε και ο υπολοιπος κοσμος που πηγαινει στο σαπιο αυτο προιον. Η μονη καρτα που εγω δεχομαι να βγαλω ειναι αυτη που θα με καθιστα μελος της ΑΕΚ. Θες να βγαλεις εισιτηριο (απλο ή διαρκειας) για παραδειγμα; ? ολυ ωραια. Θα πληρωσεις το εισιτηριο και μαζι με αυτο και 10€ για μια καρτα μελους (η οποια θα ισχυει για 365 μερες). Θα πατησουν για παραδειγμα στο γηπεδο στην διαρκεια μιας σεζον 60,000 μοναδικοι φιλαθλοι; Θα παρει η ομαδα 600,000€ και ας τα δωσει στην Ερασιτεχνικη. Αυτη την καρτα θα δειχνεις στην ? ΑΕ οταν θες εισιτηρια και απο αυτη την καρτα θα σε διαγραψει η ? ΑΕ αν τα σπασεις και θα σε εχει σε μπλακ λιστ.

 

Ειναι προφανες λοιπον πως αυτα τα περι "καρτας φιλαθλου" ειναι πουστιτσες που στοχο εχουν ξεκαθαρα να οδηγηθουμε στην οργουελικη κοινωνια των ονειρων τους. Μια χαρα δουλεια γινεται με ΑΤ και καμερες. Ας φτιαξουν τα υπολοιπα στο ελληνικο ποδοσφαιρο, ας μην τους κλεβει τον Φ? Α ο καθε "φιλαθλος" και μετα κοιταζουν και τον χουλιγκανισμο των 50 καραγκιοζηδων που εχει η καθε ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε ενα τατου τωρα που ειναι και της μοδας με μπαρκοουντ ολοι να γλιτωνουμε και την φασαρια ξερω γω. Να μας χτυπανε με λειζερ πριν μπουμε γηπεδο η γενικα βγουμε απ το σπιτι μας.

Link to comment
Share on other sites

η ORIGINAL21 απο την ιδρυση της αποτελει, "σαρκα εκ της σαρκος της Α.Ε.Κ.".

 

πουθενα δε θα βρεις σε ολο το πλανητη τετοια σχεση Συλλογου με οπαδους, παρεα σαν και αυτη που δημιουργηθηκε.

τιποτε πιο αυθεντικο απο αυτο δεν υπηρξε ουτε θα υπαρξει μεταξυ ενος συλλογου και μιας οργανωσης οπαδων,

απιθανα ταιριαστο στην ανομολογητη -κ απροσδριοριστη ισως- περιρρεουσα ιδεολογια που τριγυριζει το Συλλογο διαχρονικα,

ρομαντικο και συναμα αφελες και σιγουρα με χοντρα λαθη στη πορεια, 

αλλα και καθοριστικο σε επιπεδο "ηθικης νουθεσιας" για τις γεννιες των ΑΕΚτζηδων,

που γαλουχηθηκαν τη δεκαετια του 80

ή τη δεκαετια του 90 ή ακομα και στα πρωτα χρονια της δεκαετιας του 00. ακομα και για αυτους που τη μισουν ισχυει αυτο.

 

Η ΑΕΚ παντα θα ειναι ORIGINAL και η ORIGINAL παντα θα ειναι Α.Ε.Κ οπως και αν καταληξουν τα πραγματα. Η ιστορια εχει καταγραψει ολες τις Στιγμες.

 

η R21 ειναι μια μεγαααααααλη ιστορια. που να αρχισεις που να τελειωσεις. οσοι ξερουν ξερουν κ ισως ειναι καλυτερα ετσι.

αφησε γλυκοπικρη γευση ισως ο τροπος που κυλησαν τα πραματα. αλλα πως αλλιως θα γινοταν ετσι οπως κυλησαν τα πραματα με την ΑΕΚ ως συλλογο?

 

ο Δημητρης ο Χατζηχρηστος ειναι για πολλους λογους που δε θα μπω στη διαδικασια να περιγραψω,δεν εχει ουσια, ενας μεγαλος ευεργετης της ΑΕΚ ετσι οπως το καταλαβαινω εγω.

αυτο που δημιουργηθηκε ειναι απλως ανεπαναληπτο και εχει αφησει ηδη το αποτυπωμα του στην ιστορια της ΑΕΚ.

 

η λησμονια ομως ειναι κακο πραμα. ο κοσμος προχωραει, ειτε μας αρεσει ειτε οχι. αλλες ιδεες, νεες γεννιες, αλλα ηθη, αλλες λογικες.

οντως η R δε θα ναι ποτε ξανα αυτη που ηταν. και ισως ετσι πρεπει. μπορει να βγει κατι καλο στο μακρυνο μελλον. η παρακαταθηκη ειναι πολυ βαρια για να αγνοηθει.

υπαρχει η μαγια, υπαρχουν οι παραστασεις, οι διηγησεις, ισως και καποια κομβικα προσωπα..

δε μπορω να πω οτι μαρεσει η νεα φαση, ειναι καπως κρυα,πιο τυπικη απο οσο την εζησα,

περασαν και τα χρονια,δε πολυψηνομαι δε πολυγουσταρω με τα νεα εθιμα, δε συμμετεχω, δε σημαινει οτι εχω δικιο ομως. 

η ΑΕΚ συνεχιζει κανονικα, η R συνεχιζει κανονικα με τοσα κλαμπ, αρα το προβλημα ειναι δικο μου(μας).

 

ο συνδετικος κρικος ειναι η αγαπη για την ΑΕΚ. κ ετσι καπως καπου καποτε, θα ρθουν και οι ωραιες στιγμες.

κ με αυτο δεν εννοω πρωταθληματα μονο, εννοω αυτα που καταλαβαινουμε μονο εμεις οι ΑΕΚτζηδες ως ωραια.

 

Ισως ξαναγινει τετοια συνδεση μεταξυ οπαδων και Ομαδας καποια στιγμη, ισως και οχι.

Αν αγαπας κατι απλα κανεις αυτο που πρεπει ετσι οπως το νιωθεις, κ ελπιζεις για το καλυτερο...μελλοντικα

Χωρις να ναι απαραιτητο οτι πρεπει να σαι παρων. αυτο δεν ειναι αγαπη. ειναι συμφερον!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Στην ? όλη η Original!

 

Η μεγαλύτερη οργάνωση οπαδών της ΑΕΚ διοργανώνει εκδρομή για το παιχνίδι της Βασίλισσας με τη Γαλατά

Αναλυτικά το μήνυμα της Original 21 στην επίσημη σελίδα της στο Facebook: «Την Τετάρτη 21/10 η ΑΕΚΑΡΑ μας επιστρέφει στις ρίζες της και δεν είναι δυνατόν να λείψουμε από κοντά της... Ετσι ανακοινώνουμε ότι διοργανώνουμε οδική εκδρομή για την ? ΟΛΗ για τον αγώνα της Βασίλισσας με την γαλατά. Αναχώρηση Δευτέρα βράδυ(19/10),άφιξη και διανυχτέρευση την Τρίτη σε ξενοδοχείο (στο κέντρο με πρωινό) ,Τετάρτη βγάζουμε τα λαρύγγια μας και σπρώχνουμε την ομάδα στη νίκη και αναχωρούμε αμέσως μετά τον αγώνα επιστρέφοντας Αθήνα το μεσημέρι της ? έμπτης. Τιμή.100e. ? ερισσότερες πληροφορίες και κρατήσεις στο 6987263920. ΑΕΚ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ? ΟΛΗ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ...!!».

 

 

Link to comment
Share on other sites

 ΤΩΡΑ κάρτα φιλάθλου ΑΥΡΙΟ κάρτα πολίτη
ΞΥ? ΝΑ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ-ΑΝΤΙΣΤΑΣΟΥ !
Το περασμένο καλοκαίρι ψηφίσθηκε και τέθηκε σε ισχύ ακόμα ένας αθλητικός νόμος. Μεταξύ άλλων θεσπίστηκε από 1.1.2016 και η υποχρεωτική κατοχή της «Κάρτας Φιλάθλου» για όποιον επιθυμεί να παρακολουθήσει αγώνα/ες επαγγελματικών πρωταθλημάτων.
Μάλιστα αποτελεί και προαπαιτούμενο η κατοχή και επίδειξή της όχι μόνο για την προμήθεια ΕΝΟΣ και για ΜΙΑ μόνο φορά μεμονωμένου εισιτηρίου αλλά από 1.1.2016 και ο προκάτοχος κάρτας διαρκείας ουσιαστικά «χάνει» τη θέση του αν δεν συμμορφωθεί με τη διάταξη αυτή και δεν εκδώσει τέτοια κάρτα!!
Για την έκδοσή της απαιτείται η καταβολή του ποσού των 2 ευρώ η προσκομιδή της ταυτότητας, του ΑΜΚΑ, και φωτογραφία τύπου διαβατηρίου !!
Τα εν λόγω στοιχεία υποχρεούται η κάθε επαγγελματική ομάδα (? ΑΕ,ΚΑΕ,ΤΑΑ) με δική της επιμέλεια (και δικούς της υπαλλήλους) να τα συλλέγει και να τα καταχωρεί σε βάση δεδομένων(!!) η οποία θα καταλήγει σε ευρύτερη βάση δεδομένων(!!!!) η οποία με τη σειρά της θα είναι διαθέσιμη στον «άγνωστο μέχρι στιγμής» διαχειριστή της αλλά σίγουρα (βλ. τη σχετική Υπ.Απόφαση) στη Δ.Ο.Υ.(!!!!!!!!!!)
? ολύ απλά αν πάει κάποιος στο γήπεδο και έχει ένα χρέος στο Δημόσιο το ειδικό τσιπάκι που θα έχει η εν λόγω κάρτα και θα ενημερώνει αυτόματα τη ΔΟΥ είναι σίγουρο πως θα του δημιουργήσει άλλα-άσχετα με τον αγώνα που πήγε να δει-προβλήματα..!!!
Εύλογα γεννιούνται ερωτήματα και ενστάσεις για την συνταγματικότητα αυτού του μέτρου...
1.Σε όλη αυτή την συλλογή τόσων προσωπικων δεδομένων,? ΟΙΟΣ θα είναι ο διαχειριστής αυτής της Υπερ-βάσης δεδομένων και για ? ΟΣΟ χρονικό διάστημα?
2.? οια λογική έχει η σύνδεση ενός φιλάθλου με το ΑΜΚΑ και φυσικά η σύνδεση του ΑΜΚΑ με την Δ.Ο.Υ ?? !!!!!!!
3.Τι θα γίνει με αυτούς που ΔΕΝ έχουν ΑΜΚΑ πχ. κάτοικοι εξωτερικού?Αυτοί δεν θα θεωρούνται φίλαθλοι και δεν θα μπορούν να παρακολουθήσουν αγώνες?
4.Για ποιο λόγο παύουμε να θεωρούμαστε φίλαθλοι και ΜΟΝΟ με την έκδοση αυτής της κάρτας επανακτούμε αυτήν την ιδιότητα που ΕΛΕΥΘΕΡΑ και δημοκρατικά έχουμε ΟΛΟΙ οι Ελληνες πολίτες από την ημέρα που γεννιούμαστε?
5.Αν άνετα και όμορφα περάσει αυτή η κάρτα μήπως μετά το ίδιο άνετα κ όμορφα έρθει και περάσει και η κάρτα πολίτη με δεκάδες άλλες στερήσεις ελευθερίας και προσωπικών δεδομένων?
Το πρώτο που σκέφτεται κανείς είναι ότι το μέτρο φτιάχτηκε για να χτυπήσει τη βία στα γήπεδα!! Είναι φρόνιμο όμως να υπενθυμιστεί πως στον ίδιο αθλητικό νόμο (ν.2725/1999) υπάρχουν ειδικές αυστηρότατες διατάξεις για τη βία στα γήπεδα και πως δυνάμει αυτών των διατάξεων έχουν καταδικαστεί και φυλακιστεί δεκάδες φίλαθλοι και πολλοί περισσότεροι εκτίουν παρεπόμενες ποινές παραμένοντας στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής τους κατά την ώρα του αγώνα της ομάδας τους.Αρα δεν τίθεται καν θέμα καταπολέμησης της βίας με την εν λόγω κάρτα.
Για ΟΛΑ αυτά λοιπόν η ORIGINAL 21 ανακοινώνει πως όπως και στο ματς με τον πάοκ,ΔΕΝ θα προμηθευτεί εισητήρια για σήμερα,ΔΕΝ θα βρεθεί στις αγαπημένες μας κερκίδες στην επιστροφή της Βασίλισσας στους ευρωπαικούς αγώνες και θα συγκεντρωθεί ΕΞΩ από το κλειστό του οακα (πλευρά ηλεκτρικού).
Είμαστε σίγουροι πως η νίκη εντός παρκέ θα μας γλυκάνει κάπως την απουσία μας..'...Μοναδική βασίλισσα,σε όλη την Ευρώπη...'

Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα τα επιχειρηματα αλλα διαφωνω με το να μεινεις απεξω 

 

οπως το δει κανεις, προσωπιακ μου ειναι αδιαφορη η καρτα φιλαθλου οτι θελει να μαθει η εφορια το μαθενει πλεον απο τις τραπεζες 

 

Επισης να πω οτι αυτο δεν επρεπε να γινει στο 1ο ευρωπαικο ματς της ομαδας μετα απο μια δεκαετια 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα τα επιχειρηματα αλλα διαφωνω με το να μεινεις απεξω 

 

οπως το δει κανεις, προσωπιακ μου ειναι αδιαφορη η καρτα φιλαθλου οτι θελει να μαθει η εφορια το μαθενει πλεον απο τις τραπεζες 

Γιατί το λες??

 

Δεν έχεις διδαχθεί ακόμα ότι με την αποχή δικαιώνονται όλοι οι αγώνες?

 

Κατα τα λοιπά, θα κρατήσω το στόμα μου κλειστό  :D

 

(διαφωνώ σαφώς με την κάρτα του "φιλάθλου")

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

ειμαι γεας ρε  :lol:

 

στους μοναδικους που κανει κακο η αποχη ειναι στην ΑΕΚ και τον αγγελοπουλο, ιδρωσανε τα @@ του κοντονη και του αλεξει αν θα ειανι 100-200 η 300 στις κερκιδες

Link to comment
Share on other sites

as mazeutoune oles oi pae kae  kai as pane ston kontoni kai as tou poune oti kanei mlk gia autous k g autous tous logous.apla pramata

kai to kratos tha xasei fragga apo eisitiria kai oloi tha vgoun xamenoi

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα καμια μειωμενη προσελευση chris. τιγκα ηταν το ερπετο με την βαζελα, sold out εχει ο γαυρος με εμας, τιγκα η τουμπα σε 3 ματς.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και γω διαφωνω με τη καρτα αλλα δεν εχω δει αλλους να μανουριαζουνε..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ένα πολιτικό ζήτημα αδιάφορο με την ΑΕΚ. ? άντως με στενοχωρεί αφάνταστα το γεγονός ότι μπαίνουμε πάλι σε μια εποχή που θα έχουμε αποχές, κόσμο απ' έξω και τέτοια. Ήλπιζα ότι όλα αυτά μετά τις διαδοχικές πεσάδες σε όλα τα τμήματά μας πλην του χάνμπολ, θα τα αφήναμε στο παρελθόν αλλά δεν. Ακόμα κι αν αυτή τη φορά ο λόγος είναι άσχετος με την ομάδα και δεν έχει να κάνει με εσωτερικές φιλονικίες και διαμάχες.

 

Η κάρτα φιλάθλου θα μπορούσε να είναι κάτι που θα ανεχόμουν εάν ήταν το καθεστώς της ίδιο με την κυνηγετική άδεια πχ. Έχει πολλές ομοιότητες το ένα με το άλλο και στα 2 αν θες να ασχοληθείς με το θέμα πρέπει να βγάλεις άδεια (βέβαια η κυνηγετική είναι πανάκριβη). Μιλάω για ανοχή γιατί είναι αδιανόητο να μη μπορεί όποιος θέλει όποτε θέλει να πάει στο γήπεδο. Όμως η πρόσβαση της οικονομικής υπηρεσίας και η χρησιμοποίηση της κάρτας φιλάθλου σαν μέσο οικονομικού ελέγχου των πολιτών είναι κάτι που προσωπικά δε μπορώ να σηκώσω.

Link to comment
Share on other sites

mou ti spaei pou apla pragmata ta kanoun dyskola kai dusprosita gia ton aplo kosmo.

exoun valthei, kathe ti pou mas euxaristei, na mas kanoun na to sixathoume

Link to comment
Share on other sites

Από 1-1-2016 η κάρτα φιλάθλου θα ισχύει και για τους κατόχους διαρκείας.

? εριττό να πω πως θα πάρουν τα παπάρια μου τα καθάρματα που μας κυβερνούν και θα πετάξω το διαρκείας μου στον πρώτο σκουπιδοτενεκέ που θα βρω μπροστά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned this topic
  • George_D unpinned and pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×