Jump to content

Ερμιονίδα - ΑΕΚ: 14/12, 15:00


George_D
 Share

Recommended Posts

Ποιος κορδερο,μας τον εχεις κανει μαρανοντα τον κορδερο.

 

Λιγα για τον ξανθο Χαμαν

Link to comment
Share on other sites

Χωρις Κορδερο(καρτες) και Μπαρμποσα(τραυματιας)το επομενο ματς .

 

Θα βρεξει ντορτια με Φωστηρα στο ΟΑΚΑ την Τεταρτη

Link to comment
Share on other sites

Γκαύλα σήμερα.

Ξύπνησα στις 15.10 για να δω το παιχνίδι, το γύρισα στην Manchester με την Liverpool, είδα το 1-0, κοιμήθηκα και ξύπνησα από τα πανηγύρια του πατέρα μου στο 3-0 που το είχε παίξει ακριβές σκορ.

Την ομάδα του Ντούσαν (Σ'αγαπώ και σε ευχαριστώ :good2:) δεν την είδα.

 

Ο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟΣ ΥΠΝΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΞ.

Link to comment
Share on other sites

Την ομαδα θα την μετρησουμε του χρονου.Οι ενδειξεις για το που παει το πραγμα ειναι σαφεις και προσωπικα ειμαι ετοιμος.

Ας γινει ομως πρωτα να εχουμε και την αφορμη.

 

Αυτο που βλεπει ο ΑΕΚτζης τωρα ειναι η επιλογη που εκανε.

Link to comment
Share on other sites

πες τον πατερα σου να γραφτει στο κ.μ ρε..

να μπαινει στο τοπικ της πρεμιερ

να κοροιδευουμε και να κουλαντριζουμε τον αδη

 

xD

 

Έλα ρε, μην τον κοροϊδεύετε άλλο.

Το μόνο κακό που είχε η Liverpool σήμερα, είναι οτι φόραγε κίτρινα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
για τα επιπεδα μας, αν δεν ειχαμε 2 χρονια τωρα τον Ισπανο θα γελουσαν και οι καραβιδες μαζι μας.

 

Για τα επιπεδα μας,ο ιθπανος θα επρεπε να κανει μια καποια διαφορα,ε δεν την κανει,εσυ βγες και πες τι καλα που παιζει ο κορδερο και αν δεν τον ειχαμε θα γελουσανε μαζι μας.

 

Καλυτερος απο τον καθε ανακογλου.

 

Χειροτερος και απο τον καθε ανακογλου ηταν,αλλα νταξει ειδαμε την αξια του με τη καριερα που ειχε μετα την ΑΕΚ.Μας το παιζε και αρχηγος ο παλιοκουραδας με τα μουσια,ο αμπαλος μακος.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Ναουφανα on fire.

 

Το εκτυπωνω και το πουλαω για πλακα σαν τον Γεωργιαδη στην τιβι λαιμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τα περι τελευταιας ευκαιριας εχουν να κανουν όχι τοσο με την υπαρξη της ΑΕΚ αλλα με την επαναφορα της ως μεγαλη ομαδα, η οποια να παιζει σταθερα σε επιπεδα πρωταθλητισμου. Διοτι η ΑΕΚ περιπου από το 2010 δεν κανει πρωταθλητισμο και αυτο εχει στοιχισει στο στατους της ομαδας και φυσικα η πεσαδα δεν ειναι απλα "λειπουμε 2 χρονια από ένα ετσι κι αλλιως απαξιωμενο πρωταθλημα". Η πεσαδα ειναι κατι που στην καλυτερη θα μνημονευεται μετα από δεκαετιες και στη χειροτερη θα ειναι ένα γεγονος που σε τελικη αναλυση καθιστα τον υποβιβασμο της ΑΕΚ μη πρωτογνωρο γεγονος. Και αυτο από μονο του εχει τεραστια σημασια, ειναι κατι που αυτοματα σε κατεβαζει επιπεδο και κυριως αφηνει στο μελλον λιγο περισσοτερο ανοιχτη την πορτα του υποβιβασμου σε δυσκολες περιπτωσεις.

 

Και φυσικα εχει σημασια οτι τελικα επεσες αγωνιστικα. Δεν σε εριξαν. Μικρη σημασια αλλα σημασια.

 

Λεω και ξαναλεω οτι του χρονου στην Α εθνικη θα ειναι μια αλλη ΑΕΚ. Ψυχολογικα, ιστορικα αλλα και πραγματικα. Θα εισαι μεν η ΑΕΚ, αλλα ποια ΑΕΚ; Η ΑΕΚ που εκανε περασμα από τη Γ εθνικη, η ΑΕΚ που θα ειναι νεοφωτιστη στη μεγαλη κατηγορια. Δεν θα εχει ευκολη διαχειριση.

 

Οταν πεσαμε και εμφανιστηκε να πει αποψη και η κουτση Μαρια, ειχε κανει μια σωστη τοποθετηση η Θυρα 21 Βεροιας. Ειχαν πει: αφησαμε το σ' αγαπω πολυ στην κερκιδα και πιασαμε το πουτανας γιοι ολυμπιακοι και το αρη πουστη μαλακα. Ολα αυτα ειναι αποτελεσματα της παρακμης από το 2010 και υστερα. Ειναι η τελευταια ευκαιρια να ξαναγινεις αυτο που ησουν καποτε. Μια μεγαλη ομαδα του ελληνικου ποδοσφαιρου. Μεγαλη ομως σε ολα της.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Για τα επιπεδα μας,ο ιθπανος θα επρεπε να κανει μια καποια διαφορα,ε δεν την κανει,εσυ βγες και πες τι καλα που παιζει ο κορδερο και αν δεν τον ειχαμε θα γελουσανε μαζι μας.

 

 

 

Χειροτερος και απο τον καθε ανακογλου ηταν,αλλα νταξει ειδαμε την αξια του με τη καριερα που ειχε μετα την ΑΕΚ.Μας το παιζε και αρχηγος ο παλιοκουραδας με τα μουσια,ο αμπαλος μακος.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιμενω στην αποψη μου οτι να γινονται επιθεσεις στον κοσμο που ''δεν στηριζει'' απο ανθρωπους που ζουνε στην Αγγλια (και στη θεσσαλονικη) και δεν διανοουνται καν να πληρωσουν εισητηριο για ματς τυπου ΑΕΚ - Επισκοπη ειναι προκλητικο. Ειναι Νικολαιδισμος και 30000 διαρκειας. Ελεος πια με τη Ντορτμουντ και τη Βαλενθια. Οι ανταγωνιστες της ΑΕΚ (θα) ειναι ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΟΣΦΠ κι αυτοι απτον κοσμο τους θα εχουν ιδια και λιγοτερα εσοδα σε σχεση με εμας. Οι πρωτοι 2 σιγουρα (πολυ) λιγοτερα.

 

Οταν παντως γινοταν το νταβαντουρι το '08 και το '10 για το Μελισσανιδη-διαχρονικο σωτηρα της ΑΕΚ προφανως το ζητημα δεν ηταν οτι ψαχναμε εναν καλυτερο διαχειριστη για την ΠΑΕ. Ως επενδυτης(=τυπος που θα σκορπισει φραγκα για την ΑΕΚ) παρουσιαζοταν. Αυτη τη στιγμη η ομαδα εχει μπατζετ 1.8 μυρια. Οσο και να το τεντωσει κανεις, τα εσοδα ειναι σιγουρα περισσοτερα απτα εξοδα.

 

Ειναι αδιαφορη η μπαλα που παιζει η ομαδα και θα'ταν ακομα πιο αδιαφορη αν δεν υπηρχαν πλευ οφ με ανοδο 100% κατοχυρωμενη. Ε λοιπον η ΑΕΚ που εχουμε δει μεχρι τωρα με 2 τραυματισμους την κρισιμη περιοδο δεν ειναι σιγουρο οτι θα ανεβει. Χωρις Μανταλο και Κορδερο εισαι ευκολα περσινος οσφπ Βολου

 

Τελος, επειδη η κουβεντα εχει διολισθησει σε προσωπικους χαρακτηρισμους, την κοβω εδω απο τη μερια μου και αυτομπαναρομαι για κανα 3ημερο γιατι η συνεχεια θα ηταν π.χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μαλλον εχεις δωσει υπεραξια σε καποιους παικτες χωρις να το αξιζουν.Ενας απο αυτους ειναι ο κορδερο και πιο παλια ο μακος.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Μπλα μπλα μπλα και παει το ματι μου σε αυτο.

Οκ. Τα παντα ολα.

Self reminder, don't ever answer again to Northern Greece AEK fans about AEK.

 

Αναλυσε μας πως η πτωση στην Β (αρχικα) κανει την ΑΕΚ τη μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα. Παω να φτιαξω ποπ κορν να διαβασω το σεντονι. Ετσι κι αλλιως ικανος να γραψεις τα παντα εισαι, γιατι όχι κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν θελω να εχω τυχη χαμπου,κανονιστε.xD Χαμπο βγες ρε φιλε και πες τα ΠΡΑΜΑΤΑ με Τ'ΟΝΟΜΑ τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να εχω τυχη χαμπου,κανονιστε.xD Χαμπο βγες ρε φιλε και πες τα ΠΡΑΜΑΤΑ με Τ'ΟΝΟΜΑ τους.

 

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

Καραγκιοζιλίκια και αγαθομουνίαση. Διάβασα όλη την κουβέντα και αυτό είναι το επιμύθιο. Ανακογλου, Φουλης και τ αρχιδια μας τα δυό. Ξενέρωτη ομάδα που εάν την κατέβαζε ο Τακουνας θα έβρεχε μπινελικι. Την κατεβάζει ο Μπάγεβιτς και κάνουμε μόκο.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση οτι πιασατε την ιδια ακριβως κουβεντα με τον Κωστα21 τωρα, Δεκεμβριο 2014, και "τσακωνεστε" κιολας λες και τα συζητατε πρωτη φορα.

 

Τα εχουμε συζητησει 1000 φορες και τελικα ο καθενας μενει με την αποψη του. Ειναι καποια παιδια που επιμενουν με τον κοσμο και καποιοι αλλοι που εχουν αλλη αποψη (εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια).

 

Θα ξαναπω οτι κι εμενα οι αποψεις μου ειναι οι εξης:

- δεν περιμενα 20 χρονια τον Μελ για να ερθει να μου κανει τον διαχειριστη

-ειναι fair, οπως τα εχωνα στους Κανελλοπουλους και τους Νοτιαδες, να βριζω κι αυτον τωρα οταν βλεπω οτι δεν το παει καλα το παραμυθι.

-το αβαταρ και η στηριξη μου στο προσωπο του συνεχιζεται, γιατι οπως εγραψαν καποια παιδια τον θεωρω την τελευταια ελπιδα (να υπαρχεις ως μεγαλη ομαδα, γιατι ως ομαδα θα υπαρχεις ετσι κι αλλιως καπως). Αλλα κριτικη θα πεφτει.

- τις μεγαλες ομαδες τις κανουν οι μεγαλες διοικησεις. Ο γαυρος ειχε επιτυχιες (εστω και με τον τροπο που τις ειχε) λογω Κοκκαλη και Μαρινακη, οχι λογω... διαρκειας.

- καποιοι δεν ειμαστε παραλογοι να ζηταμε τον Σισε και τον Σκοκο, αλλα δεν ειμαστε και "ουγκ" να λεμε οκ βλεποντας μια ομαδα που ως τωρα εχει παρομοια πορεια με την Λαμια ξερω ´γω. Κι αυτο γιατι παιζει με τον πεταμενο του Πανοπουλου (Πλατελλας), τον αστειο Ανακογλου, τον αμπαλο Αραβιδη, τον μαθουσαλα Γεωργεα και δεν εχει καν παγκο (με 2 τραυματισμους και ειχες μονο τον Ζοριτς να περασεις μεσα σημερα). Γινεται ακομα πιο εξοργιστικο οταν 10 μλκς εδω μεσα (πχ) φωναζαμε το καλοκαιρι να ξοδεψει 5-6 κατοσταρικα ακομα να ενισχυθει το ροστερ και να υπαρχουν εναλλακτικες και πιθανοτατα ενας καποιος κορμος και για του χρονου.

Και δεν μπορω να ακουω τωρα οτι "δεν ερχονται" στην β´. Αν τα σκασεις οι πιο πολλοι ερχονται (στην ΑΕΚ της β´ και του Μελισσανιδη) με τουμπες.

-συμφωνω με τον Σεπι. Το μπατζετ ειναι μικροτερο των εσοδων. Εχω την αισθηση οτι ειναι μικροτερο ακομα κι αν ξεχασουμε το 50% των εισιτηριων λογω γηπεδου (το οποιο δεν ξερουμε καν ακομα αν θα γινει). Αλλα οπως και να εχει περιμενεις απο τον "τιγραρο" να σου κανει κι ενα δωρακι απο την τσεπη του στην τελικη. Μιλαω για καποια κατοσταρικα, ΕΛΕΟΣ τωρα δλδ....

 

Αυτα τα ολιγα πιστευω εγω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

το χθεσινο ματς ηταν καρμπον εκεινο στα χανια και εκει ασχημα επαιξες και εκει ευκαιριες δεν εκανες εκει ομως σκοραρες στο τελος (και με ενα τυχερο γκολ) και πηρες το τριποντο, χτες δεν το πηρες γιατι δεν εκανες γκολ τις μισες ευκαιριες που βρηκες μπροστα σου αφου ησουν κακος. εχεις προβλημα απεναντι σε ομαδες που σε παιζουν δυνατα κλεινουν χωρους. και γι αυτο πρεπει να της ανοιξεις με τα στημενα, αλλα οπως ειπωθηκε σωστα σου λειπει υψος, εισικα στον αξονα, με 10+ κορνερ και αλλα τοσα φαουλ γυρω γυρω θα επρεπε να ειχες σκοραρει.

 

παμε τωρα στο παρακειμενο

 

το να περιμενει καποιος να ειναι η ΑΕΚ 20 βαθμους μπροστα μετα απο 7 αγωνηστικες ειναι το λιγοτερο ξεκαρδιστικο, διοτι και 7 στα 7 να εκανες χθες θα ησουν 3 βαθμους διαφορα απο τον κουγια.

 

το να μιλαμε απο τωρα για πλειοφ που θα ειναι 5 μηνες μετα ειναι ατοπο,ας φροντισει η ΑΕΚ να ειναι πρωτη να κερδισει τα πονηρα ματς που πρεπει και η διαφορα θα ειναι αυτη που πρεπει.

 

δεν νομιζω να εχει γραψει κανεις εδω μεσα οτι ηταν ευχαριστημενος απο το πως κινηθηκε ο απεθαντος το καλοκαιρι μεταγραφικα, αυτο ειναι μια δεδομενη και αποδεκτη απο ολους αποψη (επρεπε να φερει 2-3 παιχτες σε θεσεις κλειδια ακομα), απο εκει και περα φτανουν αυτοι για να σε ανεβασουν? ποσοτικα δεν φτανουν γιατι φανηκε και χτες οτι εχεις ελλειμα παγκου και θα φανει συντομα. πρεπει τον γεναρη να φερεις 3-4 παιχτες γιατι θα χρειαστεις ποσοτητα.

 

τελος οι 5-6,000 νοματαιοι που θα ειναι την τεταρτη στο γηπεδο δειχνει ποσο πανηγυρακιας και ποπκορνατζης ειναι ο αεκτζης, δεν θα τα μαθουμε αυτα τωρα.

 

για κανα 2-3 ματς μεσα στην σεζον καλος ειναι, μετα ομως καναπεδακι και χοσε χολεμπας

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×