Jump to content

Α.Ο. Κασσιόπης / Κέρκυρα - Α.Ε.Κ.


George_D
 Share

Recommended Posts

Παντως 100% για βασικος του χρονου μονο ο Μανταλος μου δειχνει.

 

Μπακακης, Κολοβετσιος, Ανεστης, Κορδερο, Μπαρμποσα υπο προυποθεσεις (να συνεχισουν ανοδικα και οχι καθοδικα ή σταθερα).

Τον σουηδο ειναι νωρις να τον κρινουμε (σημερα πηρε ποντο).

 

 

 

Για του χρονου θελουμε 4-5 καλους για βασικους....

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω πως Ανεστης, Κολοβετσιος, Μπακακης, Γιοχανσον, Μπαρμποσα, Κορδερο, Μανταλος ειναι ΟΚ για του χρονου αρκει το σεντερ μπακ, το αριστερο μπακ, το δεξι εξτρεμ και το σεντερ φορ που θα παρεις να ναι τοπ.

Link to comment
Share on other sites

στα 20 λεπτα που επαιξε απεκτησες κεντρο και το πηρες ευκολα με τον αλιμο φανηκε εκτος ρυθμου λογικα επειδη εναι off 2 μηνες θελει χρονο

 

Και ερχεται και απο φουλ σεζον με 38 ματς στα ποδια του ηδη. Δηλαδη σκασμενος

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μπορει να λεμε οτι το επιπεδο της Β δεν διαφερει τοοοοοσο πολυ πια απο αυτο της Α. Ομως το επιπεδο των ομαδων που κανουν πρωταθλητισμο στην Α διαφερει πολυ. Αν η ΑΕΚ σκοπευει να κανει πρωταθλητισμο του χρονου θα χρειαστει το λιγοτερο 8 παιχτες πρωταθλητισμου. Εκτος αν του χρονου δεν παμε για πρωταθλημα οποτε ειμαστε σε σχετικα καλο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

4 παιχτες πολυ καλους θελει και αλλους 3-4 στο επιπεδο του σουηδου / κορδερο

 

αμυντικο/ κεντρικο χαφ / δεξι χαφ και σεντερ φορ να ειναι παιχτες που να μπορουν να κανουν πραγματα

Link to comment
Share on other sites

4 παιχτες πολυ καλους θελει και αλλους 3-4 στο επιπεδο του σουηδου / κορδερο

 

Άμα γίνει αυτό τρώω το καπέλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μπορει να λεμε οτι το επιπεδο της Β δεν διαφερει τοοοοοσο πολυ πια απο αυτο της Α. Ομως το επιπεδο των ομαδων που κανουν πρωταθλητισμο στην Α διαφερει πολυ. Αν η ΑΕΚ σκοπευει να κανει πρωταθλητισμο του χρονου θα χρειαστει το λιγοτερο 8 παιχτες πρωταθλητισμου. Εκτος αν του χρονου δεν παμε για πρωταθλημα οποτε ειμαστε σε σχετικα καλο επιπεδο.

 

Τοσους λεω κι εγω. Πχ τουλαχιστον 4-5 για βασικους κι αλλους 3 για παγκο ξερω ´γω.

 

Κατι Αραβιδης, Πλατελλινιο (στα δυσκολα ειναι αντιο ο τυπος), Ζοριτς, Ανακογλου, Γροντης, αναπληρωματικοι κηπερ, Γεωργεας, Ροβας κλπ δεν ειναι ουτε για παγκο του χρονου.

Ακομα και κατι Μπρεσεβιτς, Ντακολ, Ντουνης, Φαγε, Σαρρης κανονικα ουτε για παγκο δεν ειναι αν θες να λεγεσαι σοβαρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι θα γινει xD ειπα με τα δικα μου ματια τι θελεις για να κυνηγησεις τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τα ιδια χαλια παλι η ομαδα του δελλα,σωθηκε η παρτιδα με μια στραβογονατια.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια χαλια παλι η ομαδα του δελλα,σωθηκε η παρτιδα με μια στραβογονατια.

 

Γιατι οι αλλοι εκαναν ευκαιρια; Να σου θυμισω πως αυτοι πεταξαν εκτος τον ΠΑΟΚ και παλι δικαιοτατα πηρες το Χ με βασικες ελλειψεις ενω εισαι μια κατηγορια κατω. Χωρια που πιο δικαιο θα ταν το διπλο αν ο Μπρεσε δεν μαλακιζοταν στην ασσιστ του Μπακακη. Εμενα μου φαινεται παει καλα το πραγμα σιγα σιγα.

ΥΓ: Στο τελος σου επνιξαν και πεναλτι

Link to comment
Share on other sites

Δέλλας: «Γιατί να μην πάρουμε και το Κύπελλο»;

 

Καμία διάθεση να βάλει ταβάνι στις φιλοδοξίες της ΑΕΚ δεν έδειξε ο Τραϊανός Δέλλας. Ο «Κολοσσός» τόνισε ότι βασικός στόχος είναι η άνοδος, αλλά αναρωτήθηκε γιατί να μην πάρει η «Ένωση» και το Κύπελλο.

 

ΔΕΛΛΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΓΑΜΑ ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαινετε στο τρυπακι να συγκρινετε την τωρινη ΑΕΚ με την ΑΕΚ της επομενης χρονιας. Απ αυτους που παιξαν σημερα, θα παιζουν μονο ο Ανεστης, ο Μπακακης, ο Γιοχανσον και ο Μανταλος. Αν φερει ο Μελ τους 4 παικτες που πρεπει να φερει, μια χααρα παμε για πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαινετε στο τρυπακι να συγκρινετε την τωρινη ΑΕΚ με την ΑΕΚ της επομενης χρονιας. Απ αυτους που παιξαν σημερα, θα παιζουν μονο ο Ανεστης, ο Μπακακης, ο Γιοχανσον και ο Μανταλος. Αν φερει ο Μελ τους 4 παικτες που πρεπει να φερει, μια χααρα παμε για πρωταθλημα.

 

Ετσ

Link to comment
Share on other sites

Αραβίδη, Πλατέλλα και Ανάκογλου, παίζει και να γαμιέστε και λίγο..

 

ΟΞΩ ΠΑΡΤΑΛΙΑ.

 

Επίσης, το Σαρρής-Λαμπρόπουλος συγκρίνεται μόνο με το Yago-Μπουγαΐδης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα το ματς,αλλα απο τα σχολια βλεπω οτι η μιση ομαδα επαιξε για την αλλη μιση.

 

Εγω περιμενω να δω την ομαδα με την βασικη τριαδα στα χαφ.

Link to comment
Share on other sites

εγω θεωρω οτι ο Λαμπροπουλος δεν ειναι καθολου κακος παντως. για παγκο του χρονου μου κανει. εχει καποια αρνητικα και κανει γκαφες, αλλα εχει και πολλα θετικα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

και ο λαμπροπουλος και ο σαρρης θα μεινουν για του χρονου σαν παγκιτες / εξεδριτες

 

ενας σαρρης ειναι χρησιμος σε καθε ομαδα, καθε ομαδα εχει αναγκη απο ενα τσουρουκα αμυντικο που ξερει να βαραει κτλπ

Link to comment
Share on other sites

μωρε απο αναπληρωματικους ειμαστε κομπλε ηδη για του χρονου.

 

απο βασικους υπαρχει ενα θεματακι xD

Link to comment
Share on other sites

Με τα 3/16 της Σούπερ Λίγκας που παίξαμε στο κύπελλο μέχρι σήμερα έχουμε 2 ισοπαλίες και μια νίκη και συντελεστή γκολ 4 υπέρ - 1 κατά.

Είμαστε ομάδα Β' Εθνικής με ρόστερ Α' και είναι ομάδες Α' Εθνικής με σαφώς καλύτερο ανταγωνισμό από τις μπυραρίες που έχουμε εμείς στη Β' .

Είμαι διχασμένος αν πάμε καλά ή όχι, αν και κλείνω μάλλον προς το συμβιβαστικό "είμαστε σε καλό δρόμο".

Όμως για αυτό που είμαι σίγουρος είναι ότι τελικό όπως είμαστε δεν πάμε.

Δηλαδή την τωρινή Ξάνθη δεν την περνάς αν την πετύχεις π.χ. .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Μητσο.

Και εγω καπως ετσι το βλεπω.

 

Ενα προβλημα επισης που θα ειναι τεραστιο για μερικους παικτες μας του χρονου ειναι αυτο της δυναμης.Με πιο γυμνασμενους αντιπαλους μερικοι εχουν μεγαλο θεμα.

 

Δεν μπορει να σταθει πχ ο Ζοριτς στην ανωτερη επαγγελματικη κατηγορια.Αν κανει 3 μποφορ στο γηπεδο και φαει και κανα τακλιν,εχει βγει εκτος ρυθμου εντελως.Τα ιδια και ο Πλατελλας.

Αλλα ακομα και ο Αραβιδης που εχει παιξει ΣΛ,τι στο διαολο,δεν εχει ποδια επαγγελματια ποδοσφαιριστη.Τα σερνει σε ολο το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολυ δουλεια η ομαδα, και θελει παιχτες,

η ομαδα κανει πλακα στην κατηγορια που ειναι, και θα κανει πλακα και απεναντι σε γριες κτλπ δεν συγκρινονται οι 2 ομαδες.

 

οποιος εχει δει γρια εχει δει μια ομαδα αμυντικα στημενη που κανει 2-3 φασεις και επειδη εχει 2-3 καλους ποδοσφαιρστες (ρομανο, περονε, πορτουλιδη) βαζει γκολ

 

για του λογου το αληθες ειναι το εξης

 

η γρια εχει 10 νικες 2 ισοπαλιες με 16-1 γκολ δηλαδη σκοραρει 1,3 γκολ ανα ματς

 

η ΑΕΚ εχει 11 νικες 1 ισοπαλια με 35-5 γκολ δηλαδη σκοραρει 2,91 γκολ ανα ματς

 

η γρια ειναι μια πολυ καλη ομαδα Β εθνικης η ΑΕΚ και με το υπαρχον ροστερ δεν ειναι ομαδα Β εθνικης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×