Jump to content

Διεθνές Ποδόσφαιρο 🌍 ⚽


Guest MANOS
 Share

Recommended Posts

Για μενα ο μεγαλυτερος παιχτης της γενιας μου. Μπορει Μεσι και Κριστιανο να τα χουν κανει ολα αλλα αυτος στα ματια ειναι ο καλυτερος.

Δεν θα ξεχασω ποτε στο 3-3 που του εκαναν τακλιν ολοι οι δικοι μας να τουν παρουν τη μπαλα και αυτος δεν επεφτε με τπτ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω Ζινταν ψηφιζω κορυφαιο που εχω δει.

Εκεινο το καλοκαιρακι στην Ζαχαρω διακοπες, πρωτος μου τελικος Μουντιαλ, μου συστηθηκε με τα δυο του γκολ.

Ειναι το πρωτο ποδοσφαιρικο παιχνιδι που θυμαμαι εντονα.

Κριστιανο και Μεσι σαφεστατα τοπ, ο Ζινταν ομως ηταν το κατι αλλο, κυριως επειδη σου εβγαζε την αισθηση στο γηπεδο πως οτι και να γινει αυτος θα γαμησει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουνα ούτε φαν ούτε χέιτερ. Ήταν πάνω από αυτά ο τύπος. Καθόμουν και τον έβλεπα να παίζει, αυτό έφτανε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα βίντεο μόνο (δυστυχώς), από βιβλία και λόγω Φάντροκ (!) έχω αδυναμία στον Κρόιφ και πάντα λέω κρίμα που δεν τον πρόλαβα.

Ευτυχώς είδα τον Ζιντάν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα βίντεο μόνο (δυστυχώς), από βιβλία και λόγω Φάντροκ (!) έχω αδυναμία στον Κρόιφ και πάντα λέω κρίμα που δεν τον πρόλαβα.

Ευτυχώς είδα τον Ζιντάν.

 

Αδυναμία για μένα ήταν ο Van Basten. Στην καρδιά μου θα είναι πάντα ο καλύτερος. :)

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αδυναμία για μένα ήταν ο Van Basten. Στην καρδιά μου θα είναι πάντα ο καλύτερος. :)

 

Τι παικταρας ηταν ο Μαρκο ρε? Ιδια αδυναμια...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αδυναμία για μένα ήταν ο Van Basten. Στην καρδιά μου θα είναι πάντα ο καλύτερος. :)

 

Ισχύει αλλά δεν τον είδαμε στα καλύτερα του χρόνια.

Όπως και να χει μαζί με Κρόιφ οι πιο όμορφοι στο μάτι Ευρωπαίοι παίχτες που έχω δει (από βίντεο).

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα το σηκώσουμε εμείς παρά η Ατλέτικο Μαδρίτης.

Εν τω μεταξυ παρατηρω οτι οι οπαδοι της Ρεαλ στην Ελλαδα ειναι εξισου ή και πιο αντι-ατλετικος και αντικαταλάνοι  και απο τους μαδριτιστας της...μαδριτης :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά δεν τον είδαμε στα καλύτερα του χρόνια.

Όπως και να χει μαζί με Κρόιφ οι πιο όμορφοι στο μάτι Ευρωπαίοι παίχτες που έχω δει (από βίντεο).

Ακομα θυμαμαι το γκολ του Μαρκο στον τελικο του Γιουρο το 1988. 

Δεν το πιστευα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά δεν τον είδαμε στα καλύτερα του χρόνια.

 

 

Δυστυχώς... τον είδαμε. Μακάρι να μην τον είχα δει. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά δεν τον είδαμε στα καλύτερα του χρόνια.

Όπως και να χει μαζί με Κρόιφ οι πιο όμορφοι στο μάτι Ευρωπαίοι παίχτες που έχω δει (από βίντεο).

 

Μια χαρα τον ειδαμε στα καλυτερα του χρονια. Υπαρχουν και υπερηλικες στο ΚΜ, Μπουκο.

Link to comment
Share on other sites

Ζινταν γιατι πάντα οι αδυναμιες ήταν οι ολοκληρωμενοι παίκτες γιαυτο δεν τον συγκρινω με κανενα επειδή κάποιοι ειναι πολλη καλη σε κατι πχ γνήσιος ροναλντο φαν μπαστεν Ροναλντίνιο μεσι ροναλντο κτλ αλλα εχουν καμια πραγματα στο παιχνιδι τους που ειναι μέτρια η κάτω του μετρίου ( αναφερόμενο κυρίως τακτικά η αμυντικα ) .

Ηταν ίσως ο μόνος μετά το Μαραντόνα που θα επερνε μουντιάλ μόνος του και κάθε άγγιγμα του στη μπάλα ήταν συνήθως τέλειο .

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ παρατηρω οτι οι οπαδοι της Ρεαλ στην Ελλαδα ειναι εξισου ή και πιο αντι-ατλετικος και αντικαταλάνοι και απο τους μαδριτιστας της...μαδριτης :)

Δεν νομίζω ότι ασχολείται κανείς με την Ατλέτικο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τον ειδαμε στα καλυτερα του χρονια. Υπαρχουν και υπερηλικες στο ΚΜ, Μπουκο.

 

Εννοώ σταμάτησε νωρίς.

Φαντάσου πχ να χε παίξει μια 5ετία ακόμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ασχολείται κανείς με την Ατλέτικο εδώ.

Τότε προς τι η υπενθυμιση;; 

Και το  "κανεις δεν ασχολειται" σχολιο περι της Ατλετικο ειναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Η υπενθύμιση έγινε επειδή είναι κάπως υπερβολικός ο ισχυρισμός ότι οι Έλληνες οπαδοί της Ρεάλ ασχολούνται περισσότερο με την Ατλέτικο απ' όσο οι Ισπανοί και στα όρια του λάθους. Δεν είναι ότι βλέπουμε οπαδό της Ατλέτικο και σε κάθε τετράγωνο στα ελληνικά εδάφη. :)

Link to comment
Share on other sites

Η υπενθύμιση έγινε επειδή είναι κάπως υπερβολικός ο ισχυρισμός ότι οι Έλληνες οπαδοί της Ρεάλ ασχολούνται περισσότερο με την Ατλέτικο απ' όσο οι Ισπανοί και στα όρια του λάθους. Δεν είναι ότι βλέπουμε οπαδό της Ατλέτικο και σε κάθε τετράγωνο στα ελληνικά εδάφη. :)

Δεν ειναι ισχυρισμος για την ατλετικο και τους καταλανους, ειναι διαπιστωση απο οσα διαβαζω στο ΚΜ :)

Μπορει να μην ειναι αντιπροσωπευτικο βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ από το τόπικ να βάλω  σμάιλυ φέις  :)  Συνεχίστε  :)

Πιο γραφικοι και απο τον Αδη μετα την γλιστρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιο γραφικοι και απο τον Αδη μετα την γλιστρα

Από τον Άδη μπορεί. 

Αλλά πιο γραφικοι και απο σενα δυσκολάκι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×