Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

ολα ειναι λαθη ατομικα 

 

ευκαιρια μπισεσβαρ - λαθος γυρισμα τσιγκρινσκι

ευκαιρια καμπος - λαθος του χουλτ

πεναλντι - λαθος μπακακη που δεν ειχε καμια δουλεια να κανει τακλιν εκει

ευκαιρια πριγιοβιτς - λαθος γυρισμα χουλτ

γκολ - λαθος στο κεντρο του σιμοες και πουλημα μπαλας

 

μετα το 1-0 ολες οι φασεις ειναι σε αντεπιθεση με αδεια αμυνα 

Link to comment
Share on other sites

O ΠΑΟΚ έκανε 5 καλές φάσεις εκ των οποίων οι 2 ήταν γυρίσματα πάρα-βάλε από Τζίζας-Βράνιες.

Οι υπόλοιπες 3 συν το φάουλ για το 0-1 ήταν από αψυχολόγητα πουλήματα των δικών μας.

Απο χουλτ οχι απο βρανιες.

Και το 0-1 αψυχολογητο λαθος απο τον σιμοες ηταν.Ο παοκ οσο και να θελουν καποιοι δεν ειναι ουτε καλυτεροι ουτε ποιοτικοτεροι ομαδα επειδη σε ενα ματς ηταν καλυτεροι...Στο πρωταθλημα και χωρις τιμωριες παλι ισοβαθμια μας θα ταν αν ηταν καλυτερος θα ταν πανω μας για 20βαθμους.Ειναι απιστευτα αυτα που διαβαζουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτή την κακή μας ημέρα έχουμε 3 καθαρές ευκαιρίες στην καρδιά της άμυνας τους. 

Δύο με τον Αραούχο στην αρχή και το τέλος και μια μετά το 1-0 με τον Γιακουμάκη. 

Φάσεις που φτιάξαμε εμείς όχι ο Κρέσπο και Βαρέλα. 

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΕΚ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΠΟΤΕ.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ

 

 

Υ.Γ.  Στα @@ μου το κύπελλο.  Ίσα, ίσα που πιστεύω ότι θα μας κάνει καλό.  Την είχαμε δει κάτι ενδιάμεσα σε ΡΕΑΛ και Μπάρτσα.  Η ομάδα είχε δυνατά σημεία και χτυπητές αδυναμίες.  Επίσης στην εποχή του instagram είναι εύκολο το κάθε βλαχαδερό να καβαλήσει καλάμι.

 

Οπότε τα κεφάλια μέσα και δουλειά.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

"Η δικη μας ΑΕΚ δεν χανει ποτέ".

Αλλο "η δικη μας ΑΕΚ", δηλαδη η ιδεα ΑΕΚ, αυτη δεν εχανε και οταν ημασταν στην Γ Εθνική, και αλλο η ΑΕΚ των επαγγελματιων.

Το "στα αρχιδια μας" το λεγαν και οι γαυροι το 2015, ως πρωταθλητες.Αν ειχαν παρει και το κυπελλο ομως θα πανηγυριζαν.

Προφανως φετος η χρονια ειναι πετυχημενη, λογω πρωταθληματος για μας.

Link to comment
Share on other sites

Για παμε δυνατα κ μεις

 με τα δικα μας

γιατι ειμαστε πισω λεμε

 

32481783_10215364663405687_1516992293012

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Όλοι -σχεδόν- είχαμε διαγνώσει ότι αυτά που ζούσαμε το τελευταίο διάστημα ΔΕΝ ήταν "ΑΕΚ".

Νίκες, τίτλοι, χαμόγελα, φιέστες, πανηγύρια, δάκρυα χαράς απείχαν πολύ από αυτό που συνηθίσαμε να αποκαλούμε "ΑΕΚτζήδικο DNA" τα τελευταία -πολλά- χρόνια.

Και να που η πατροπαράδοτη καλοκαιρινή μεταγραφολογία με το εναρκτήριο επεισόδιο "Γέμισε με οικοδόμους όλη η 7" επανέφερε την ... κανονικότητα στον "Πλανήτη ΑΕΚ".

Τα -ξεκούρδιστα- όργανα αρχίσανε !

Λίγος ο Μανόλο, καβούργιας ο Μελισσανίδης, χωρίς Λάζαρο, Βράνιες, Αραούχο πάμε φουλ για Β' Εθνική του χρόνου, γιατί αυτόν για τρίτο τερματοφύλακα και γιατί τον άλλον για τέταρτο στην ξερή.

Γκρίνια και πάλι γκρίνια, έτσι in honour των χρόνων που στηριχτήκαμε σε αυτή και την κάναμε μέρος της οπαδικής ζωής μας.

Πολλοί παίρνουν ανάποδες και ετοιμάζουν τα καντήλια γυαλίζοντας τα με Silvo και Brasso. Αστραφτερά και χρυσοποίκιλτα θα πέσουνε !!!

Δεν τους αδικώ αλλά προσωπικά διαλέγω άλλο δρόμο.

Θα πάω αύριο και θα αγοράσω έξτρα εξωτερικό σκληρό να μαζέψω εκεί μέσα όλα τα μιρλοπόστς της αμφισβήτησης.

Πιστεύω να χωρέσει.

Και σε κανα χρόνο από σήμερα, στην όποια "Ριζούπολη" του 2019 θα έχει face control !!!

"Πόρτα" κανονική, ΠΑΣΟΚική του '85, άγρια.

Το ξεσκέπαστο θα τριγυρνάει ξανά στα πλημμυρισμένα στενά της Φιλαδέλφειας και κάποιοι θα είναι μαντρωμένοι σε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ εσπερινό στην Αγία Αναστασία του Περισσού.

Αναβίωση της "Ομάδας Εκκλησιασμού" λέμε ...

Το ξέρω, τα χρόνια ήτανε ΠΟΛΛΑ. Μαζί τα περάσαμε όλοι και μαζί βγήκαμε από αυτά.

Καιρός να αλλάξουμε πράγματα στα μυαλά μας και να δούμε ότι υπάρχει και όχι ότι θυμόμαστε να υπήρχε.

Βάλτε ξανά τη λέξη και την έννοια ΠΙΣΤΗ στα της ΑΕΚΑΡΑΣ, όσο προλαβαίνετε.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Όλοι -σχεδόν- είχαμε διαγνώσει ότι αυτά που ζούσαμε το τελευταίο διάστημα ΔΕΝ ήταν "ΑΕΚ".

Νίκες, τίτλοι, χαμόγελα, φιέστες, πανηγύρια, δάκρυα χαράς απείχαν πολύ από αυτό που συνηθίσαμε να αποκαλούμε "ΑΕΚτζήδικο DNA" τα τελευταία -πολλά- χρόνια.

Και να που η πατροπαράδοτη καλοκαιρινή μεταγραφολογία με το εναρκτήριο επεισόδιο "Γέμισε με οικοδόμους όλη η 7" επανέφερε την ... κανονικότητα στον "Πλανήτη ΑΕΚ".

Τα -ξεκούρδιστα- όργανα αρχίσανε !

Λίγος ο Μανόλο, καβούργιας ο Μελισσανίδης, χωρίς Λάζαρο, Βράνιες, Αραούχο πάμε φουλ για Β' Εθνική του χρόνου, γιατί αυτόν για τρίτο τερματοφύλακα και γιατί τον άλλον για τέταρτο στην ξερή.

Γκρίνια και πάλι γκρίνια, έτσι in honour των χρόνων που στηριχτήκαμε σε αυτή και την κάναμε μέρος της οπαδικής ζωής μας.

Πολλοί παίρνουν ανάποδες και ετοιμάζουν τα καντήλια γυαλίζοντας τα με Silvo και Brasso. Αστραφτερά και χρυσοποίκιλτα θα πέσουνε !!!

Δεν τους αδικώ αλλά προσωπικά διαλέγω άλλο δρόμο.

Θα πάω αύριο και θα αγοράσω έξτρα εξωτερικό σκληρό να μαζέψω εκεί μέσα όλα τα μιρλοπόστς της αμφισβήτησης.

Πιστεύω να χωρέσει.

Και σε κανα χρόνο από σήμερα, στην όποια "Ριζούπολη" του 2019 θα έχει face control !!!

"Πόρτα" κανονική, ΠΑΣΟΚική του '85, άγρια.

Το ξεσκέπαστο θα τριγυρνάει ξανά στα πλημμυρισμένα στενά της Φιλαδέλφειας και κάποιοι θα είναι μαντρωμένοι σε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ εσπερινό στην Αγία Αναστασία του Περισσού.

Αναβίωση της "Ομάδας Εκκλησιασμού" λέμε ...

Το ξέρω, τα χρόνια ήτανε ΠΟΛΛΑ. Μαζί τα περάσαμε όλοι και μαζί βγήκαμε από αυτά.

Καιρός να αλλάξουμε πράγματα στα μυαλά μας και να δούμε ότι υπάρχει και όχι ότι θυμόμαστε να υπήρχε.

Βάλτε ξανά τη λέξη και την έννοια ΠΙΣΤΗ στα της ΑΕΚΑΡΑΣ, όσο προλαβαίνετε.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ

 

 

Πες τα ρε άνθρωπε να αγιάσει το στόμα σου!!!!

 

Γάμησε τους όλους ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!

 

Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΕΚ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

32967829_1919712654707193_34848602669596

 

Η ΑΕΚ σύσσωμη στον γαμο του παιχταρά

αφανα Αρδίζογλου .

 

Θειος Λουκάς εδώ κουμπάρος

με σαφή στοιχεια Δρακουμέλ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενη ΑΕΚ 1984-85.

Φυσικα δεν θα μπορουσε να λειπει ο θρυλικος Παναγιωτης Στυλιανοπουλος.

32939025_10216866551599801_9187382083520

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο αειθαλής Ιβαν Σαββιδης στο φιλικο της Ελλας Ποντιων με τους παλαιμαχους της ΑΕΚ χθες.

4463746.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33116200_10156461715648140_4061975413365

 

Η καλύτερη ΑΕΚ που έχουν δει τα μάτια μου, ένα ... σκαλάκι πάνω (τηρουμένων των αναλογιών) από την ομάδα - peak του βάτραχου 94-95.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ΑΕΚ που έχουν δει τα μάτια μου, ένα ... σκαλάκι πάνω (τηρουμένων των αναλογιών) από την ομάδα - peak του βάτραχου 94-95.

Για την ομάδα του βάτραχου το 95-96 δεν λένε ότι έφτασε στο πικ της;

Όχι τίποτα άλλο, να μπορώ να το λέω ότι ζούσα όταν υπήρξε η καλύτερη ΑΕΚ όλων των εποχών (γεννηθείς Σεπτέμβρη του '95  :D )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ. Το "94-95" το έβαλα κατά ... προσέγγιση. Στην ουσία είναι η ομάδα της τριετίας 93-96.

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρι 1986. Το επομενο πρωταθλημα θα ξεκινησει με -3 βαθμους λόγω της υποθεσης αποπειρας δωροδοκιας παικτη του Πανσεραικου απο τον παραγοντα μας Χρυσοβιτσιανο, νομιζω δεν αποδειχτηκε.

 

Μολις εχει φυγει και ο Γκμοχ, που ειχε προτεινει ανανεωση το 86-87 και  πρωταθλητισμο από τη επομενη στον Ζαφειροπουλο. Ο ζητα δεν πειστηκε και ο Γιατσεκ τελικα θα παει Λαρισα οπου θα κανει την ανανεωση  και τελικα τον πρωταθλητισμό από την περιοδο 87-88.

Στην ΑΕΚ θα τον αντικαταστησει ο ολλανδος Φαφιέ που ουτε ανανεωση ουτε πρωταθλητισμο θα μπορεσει να κανει.

Νεα αποκτηματα οι Λαμπρος Γεωργιαδης που καποιοι χαρακτηρισαν, υπερβολικά, νεο Μιμη Παπαιωαννου, και ο Μαυροδημος.

Το 86-87 θα διαλυθει οριστικά και η ομαδα της περιοδου 84-86 με σταδιακη αποχωρηση Εστερχαζυ, Σαντμπεργκ και Μαυρου, η αποχωρηση του τελευταιου υποτιθεται λογω αλεφαντου, που ειχε αντικαταστησει τον φαφιε αν και ηταν αποφαση ζαφειροπουλου.

Ο Θωμας βεβαια προερχοταν απο δυο χρονια συνεχων τραυματισμών και ηταν ηδη 33 ετων, λιγοι πιστευαν οτι θα επανερχοταν σε υψηλο επιπεδο στον Πανιωνιο.

33186837_1236870133116659_37408698242265

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτον τον αγωνα ο Νεστοριδης πετυχε ενα απο τα καλυτερα γκολ της καριερας του περνώντας 5-6 παικτες της Μπολτον και τον τερματοφυλακα της, εχω διαβασει.

33081620_1837186919671128_53307611082548

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Καλοκαιρι 1986. Το επομενο πρωταθλημα θα ξεκινησει με -3 βαθμους λόγω της υποθεσης αποπειρας δωροδοκιας παικτη του Πανσεραικου απο τον παραγοντα μας Χρυσοβιτσιανο, νομιζω δεν αποδειχτηκε.

 

Μολις εχει φυγει και ο Γκμοχ, που ειχε προτεινει ανανεωση το 86-87 και  πρωταθλητισμο από τη επομενη στον Ζαφειροπουλο. Ο ζητα δεν πειστηκε και ο Γιατσεκ τελικα θα παει Λαρισα οπου θα κανει την ανανεωση  και τελικα τον πρωταθλητισμό από την περιοδο 87-88.

Στην ΑΕΚ θα τον αντικαταστησει ο ολλανδος Φαφιέ που ουτε ανανεωση ουτε πρωταθλητισμο θα μπορεσει να κανει.

Νεα αποκτηματα οι Λαμπρος Γεωργιαδης που καποιοι χαρακτηρισαν, υπερβολικά, νεο Μιμη Παπαιωαννου, και ο Μαυροδημος.

Το 86-87 θα διαλυθει οριστικά και η ομαδα της περιοδου 84-86 με σταδιακη αποχωρηση Εστερχαζυ, Σαντμπεργκ και Μαυρου, η αποχωρηση του τελευταιου υποτιθεται λογω αλεφαντου, που ειχε αντικαταστησει τον φαφιε αν και ηταν αποφαση ζαφειροπουλου.

Ο Θωμας βεβαια προερχοταν απο δυο χρονια συνεχων τραυματισμών και ηταν ηδη 33 ετων, λιγοι πιστευαν οτι θα επανερχοταν σε υψηλο επιπεδο στον Πανιωνιο.

 

 

Ο οποιος φαφιε,ονομαστικε ΦΕΦ-ΓΙΕ,οταν απολυθηκε . :) 

Link to comment
Share on other sites

Και της Ρεαλ το φοβητροοο εγινε το ονομααααα σου!!ΑΕΚ ΑΕΚ ΑΕΚ ΑΕΚ

 

Καλημερα πρωταθλητες μου!!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και της Ρεαλ το φοβητροοο εγινε το ονομααααα σου!!ΑΕΚ ΑΕΚ ΑΕΚ ΑΕΚ

 

Καλημερα πρωταθλητες μου!!

Γειά σου Θανασάρα !!!
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×