Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Ας όψεται το ... "βαπόρι απ την Περσία" στο Κίεβο.

Αλλιώς μέχρι και αυτή μπορεί να έσβηνε με όσα αποφάσισε η μοίρα να μας δώσει πίσω ετούτη τη χρονιά.

:lol:  :lol:  :lol: 

Θα έρθει κι αυτή η ώρα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω σαν δεκαοχταχρονο γυρνάω από σάιτ σε σάιτ να τα ρουφήξω όλα. Δεν περνάνε οι ώρες. Ζηλευωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαρά μπορούμε να αντέξουμε ΑΕΚΑΡΑ ? Εγώ έχω φτάσει στα όρια μου . 

Link to comment
Share on other sites

Ρουφηξτε την χαρα μεχρι το μεδουλι αδερφια! Μην σταματατε, μην χορτασετε...αφηνιαστε για το ευρωπαικο στο μπασκετ κ το κυπελλο στο ποδοσφαιρο!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι στα παιδικά μας χρόνια απόψε...

 

Ελευθερία είναι η ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

​ποσο τυχεροι και ευλογημένοι ειμαστε....? 

από τις εντασεις και τους τσακωμους στο foRum ,το παλιο ΚΜ και το νέο ΚΜ,απο την εσωστρεφεια και την μιζερια της ατιτλιασης στην βολτα με την κορη στα φιλαδελφεια ,ηδη με την κουπα του ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ,τις κουπες που ρχονται και την ευτυχια στα προσωπα των μεγαλων αλλα ειδικα στις παιδικες φατσουλες!

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε μπορούμε να πούμε ότι έκλεισε ένας ιστορικός κύκλος για την ΑΕΚ. Άνοιξε το φθινόπωρο του 2013 στη Φυλή με τον Μανδραϊκο και έκλεισε απόψε. 5 χρόνια με πρωτόγνωρες μεν καταστάσεις, τελικά όμως επρόκειτο για 5 χρόνια που έδωσαν ζωή στην ΑΕΚ.

Να δούμε η νέα περίοδος που ξεκινάει αύριο τι θα μας φέρει

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά αν το πας από πρωταθλημα σε πρωτάθλημα ναι. Κι εγώ πήγαινα στην Τετάρτη Δημοτικού και είχαμε πρωθυπουργό Αντρέα

Link to comment
Share on other sites

Απόψε μπορούμε να πούμε ότι έκλεισε ένας ιστορικός κύκλος για την ΑΕΚ. Άνοιξε το φθινόπωρο του 2013 στη Φυλή με τον Μανδραϊκο και έκλεισε απόψε. 5 χρόνια με πρωτόγνωρες μεν καταστάσεις, τελικά όμως επρόκειτο για 5 χρόνια που έδωσαν ζωή στην ΑΕΚ.

Να δούμε η νέα περίοδος που ξεκινάει αύριο τι θα μας φέρει

Δεν καταλαβαίναμε τον φοίνικα στην σφραγίδα της Ερα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από εξαντλητική δουλειά 14+ ωρών.

Δεν...έζησα τίποτα όσα ζήσατε σήμερα, δεν έχω δει τίποτα.

Άκουσα την απονομή από το ραδιόφωνο.

Ποιος να μου το έλεγε, οτι τέτοια μέρα, θα πρέπει να δουλεύω.

Δεν γαμιέται, χαλάλι.

Η συγκίνηση μεγάλη, και η αγάπη για τον δικέφαλο ακόμα μεγαλύτερη...

 

Τί ζήσατε Θεέ μου...

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη πορεια που ξεκίνησε μπροστά από την σκεπαστή μετά από "πολλά χρόνια".

Οι 12 χιλιαδες Ενωσίτες που ακουγόντουσαν περισσότερο από τους 45 χιλιαδες γαυρους.

Η πορωση και ο φανατισμός στην εξέδρα πριν αλλά και στην διάρκεια του αγώνα.

Ο γαυρος να μας παιζει στο μισό γήπεδο στο δευτερο ημίχρονο και οι παικτες μας να βγαζουν τον τσαμπουκά που δεν είχαν μια ολόκληρη δεκαετία.

Ο Σπύρος να πιανει τα απιαστα.

Ο Στέλιος να μας σώζει από βεβαιο γκολ βγαζοντας με κεφαλια ψαρακι σε κορνερ, την μπαλα που κατευθυνόταν στα διχτυα  μας, ενω οι γαυροι πανηγυριζαν ηδη στην εξεδρα.

Τους γαυρους να ξαναπανηγυριζουν εξαλλα γκολ στο 75, και λιγο μετα εμεις να πανηγυριζουμε εξαλλα οταν καταλαβαμε οτι (σωστα) ακυρωθηκε.

Ο πανικος μετα απο αυτη τη φαση στην εξεδρα, η ενταση,τα σπασμενα καθισματα, οι αποβολες, η διακοπη του παιχνιδιου κτλ

Να βλεπω απο το πεταλο την ανεπιθεση στο 83, τα 1-2 Τακη και Οκο, μεχρι που ο Τακης αφού κλειστηκε βρεθηκε ξαφνικά μόνος με τον τερματοφύλακα και η μπαλα  αναπαυτηκε στα "ερυθρολευκα" διχτυα.

Το πανηγυρι μετα το γκολ, που γιναμε ενα κουβαρι και αγκαλιαζομασταν αγνωστοι στην εξεδρα.

Η αγωνία στα τελευταια λεπτά.

Το πανηγυρι μετά το παιχνίδι στις εξέδρες και ο χορός του Οκο στο γηπεδο και στα αποδυτηρια σε ρυθμό "ΑΕΚ ολέ".

Τα δακρυγόνα στον σταθμο της Ειρηνης και το πανηγυρι στη ΝΦ μετα τον αγωνα, που συνέπεσε με το κατά μια βδομάδα καθυστερημενο (λόγω πασχα) πανηγυρι της πρωτομαγιας στη Δεκελειας.

 

Ωραία θα ταν να γράψει ο καθένας απο αυτους το εζησαν, ενα κειμενάκι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σαν σημερα

 

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΚΗ ΤΟΝ ΓΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ.24χρονια ηταν πολλα.Μπραβο μανολο του χρονου ολοι οσοι αξιζαν παλι εδω.Συν καποιες προσθηκες και του χρονου παλι δικο μας θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε καπου εδω οτι φετος σαν ΑΕΚ εσπασες μια χουντα 7 χρονων του γαυρου ...Μπραβο μανολο,μπραβο ΑΕΚ,μπραβο στα παιδια τους καλυτερους της ελλαδος για φετος τους ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Και εκανες κ ρεκορ αμυνας ολων των εποχων με 12 γκολ. Αυτο δεν αναφερεται σχεδον απο κανενα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ποσο μιζερια αυτη η ομαδα ποσο θεέ μου

 

Μιζερια και Κακομοιριά

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει χάθηκε το κυπελλο-double με κακή εμφάνιση-νοοτροπία λογικό να υπάρχει και λιγο γκρίνια , μπορεί να είναι και για καλο για να γίνει σωστός σχεδιασμός το καλοκαίρι .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα τον αγωνα σε μαγνητοσκοπηση στο σαιτ της ΕΡΤ 3 και μου φανηκε οτι "απλα" ο ΠΑΟΚ ηταν πιο φρεσκος απο μας, οι παικτες του πηγαιναν πριν απο τους δικους μας στην μπαλα.

Ενας αγωνας ηταν , παμε παρακατω. Εχουμε παρει πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια που ειναι και το σημαντικοτερο.

Οσο για την γκρινια,  υπερβολικό αλλά υπερβολικό και το "στα αρχιδια μας". ΑΕΚ εισαι και θες να νικας παντού, τουλαχιστον στην Ελλάδα. Αν ισχυει το "στα αρχιδια μας" τοτε δεν θα επρεπε και να πανηγυριζει κανεις στο γκολ του Λαζαρου με την Λαρισα.

Link to comment
Share on other sites

O ΠΑΟΚ έκανε 5 καλές φάσεις εκ των οποίων οι 2 ήταν γυρίσματα πάρα-βάλε από Τζίζας-Βράνιες. 

Οι υπόλοιπες 3 συν το φάουλ για το 0-1 ήταν από αψυχολόγητα πουλήματα των δικών μας. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×