Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

Απόσταση στο 1 μέτρο ο τερματοφυλακας με την κερκίδα να πέφτει η ροχαλα σύννεφο 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το ρωτήσω εδώ και μήνες και λογικα εχει απαντηθεί, αλλά για ποιο λόγο προτιμήθηκε το διπλό διάζωμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε άλλη επιλογή για να χωρεσει συγχρονο τριανταρι γήπεδο στα 29 στρέμματα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση γιατί ειδικά το κάτω διάζωμα φαίνεται τραγικά μικρό τουλάχιστον στο μάτι, ενώ στα γήπεδα με 2 διαζώματα συνηθίζεται το αντίθετο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το κάτω διάζωμα παραπαμεπει σε επαρχιακό δημοτικό στάδιο που αγωνίζεται η τοπική ομάδα στην παλιά Δ εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε ότι λόγο μικρού χώρου το πάνω καλύπτει πολλές σειρές του κάτω κάτι που δεν συνηθίζεται .

Link to comment
Share on other sites

Στην σκεπαστη η 8-12 σκέπαζε τις περισσότερες σειρες της 9-11. Αλλά και στο Ολυμπιακό στάδιο που είναι μεγάλο οι μισές του κάτω δεν σκεπαζονται από το πάνω;; 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το κάτω διάζωμα παραπαμεπει σε επαρχιακό δημοτικό στάδιο που αγωνίζεται η τοπική ομάδα στην παλιά Δ εθνική.

Παίζει πάντως να ξεγελά η φωτό (όπως και η άλλη που είχε βάλει ο Στυλιανόπουλος και φαίνονταν η απόσταση της τελευταίας σειράς με το πάνω διάζωμα να μην χωράει ούτε νάνος) και να είναι διαφορετικά από κοντά. Ίδωμεν.

 

Δεν είμαι πολιτικός μηχανικός or smth απλά σκεφτόμουν μην χωρούσε παραπάνω σειρές αν ήταν μονοκόμματο, πέραν του αισθητικού κάλλους.

 

Link to comment
Share on other sites

Αισθητικά προτιμώ το διπλό διάζωμα. Δίνει αίσθηση μεγαλύτερου γηπέδου νομίζω. Τώρα με βάση τις φωτογραφίες που είδαμε από μέσα, η τελευταία με την πρώτη σειρά του κάτω διαζώματος φαίνονται κυριολεκτικά δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι και οφθαλμαπάτη όμως. Και στα 2 διαζώματα με το μάτι μετράω 15 σειρές

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στην σκεπαστη η 8-12 σκέπαζε τις περισσότερες σειρες της 9-11. Αλλά και στο Ολυμπιακό στάδιο που είναι μεγάλο οι μισές του κάτω δεν σκεπαζονται από το πάνω;; 

ναι γιαυτο θα πρεπει να καθεσαι απο τη μεσα και πανω για να μην τρως βροχη οταν ο καιρος ειναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Epitaph21 said:

Μου κάνει εντύπωση γιατί ειδικά το κάτω διάζωμα φαίνεται τραγικά μικρό τουλάχιστον στο μάτι, ενώ στα γήπεδα με 2 διαζώματα συνηθίζεται το αντίθετο.

 

4 hours ago, AG21 said:

Ξεχνάτε ότι λόγο μικρού χώρου το πάνω καλύπτει πολλές σειρές του κάτω κάτι που δεν συνηθίζεται .

 

4 hours ago, stavros 9-11 said:

Παίζει να είναι και οφθαλμαπάτη όμως. Και στα 2 διαζώματα με το μάτι μετράω 15 σειρές

οπως το ειπε ο @AG21. Tο πανω διαζωμα καλυπτει στη φωτο μερος του κατω, γιαυτο υπαρχει η αισθηση οτι το το κατω ειναι πιο μικρο. Απο κοντα δεν θα φαινοταν ετσι προφανως

Link to comment
Share on other sites

Το ανώτερο 1/4 των σειρών καλύπτονται απτό πάνω διάζωμα .Όποτε δεν παίζει αυτό που λέτε πως είναι μικρότερο το κάτω.Τα ίδια είναι,απλα καλύπτεται .

Δεν έβγαινε σε τόσο μικρό χώρο άλλωστε αν δεν γινοταν με δύο διαζώματα. 

Το κακό δεν είναι αυτό για μένα αλλά πώς με τα δύο διαζωματα όπως και στη σκεπαστή.. θα αργεί να πάρει μπρος το από πάνω πέταλο και..να γίνει της πουτάνας. Δε θα πυροδοτείται άμεσα σε τεράστιο όγκο δηλαδή η φωνή μας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πριν το παιχνίδι πήγα με τον μικρό στο γήπεδο απέξω. 

Είχα να πάω πολύ καιρό. 

Έπαθα πλάκα. Έχει γίνει τεράστιο έργο. Κυνηγούσα τον μικρό και παράλληλα φανταζόμουν αυτό το γήπεδο γεμάτο κόσμο, μπροστά από την εκκλησία να έχει γίνει πεζόδρομος, τραγούδια από μέσα, βρώμικα έξω. Δεν ξέρω. ΚΑΥΛΩΣΑ λίγο.

Ρε λες να έχει δίκιο ο Μελ τελικά?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Το ανώτερο 1/4 των σειρών καλύπτονται απτό πάνω διάζωμα .Όποτε δεν παίζει αυτό που λέτε πως είναι μικρότερο το κάτω.Τα ίδια είναι,απλα καλύπτεται .

Δεν έβγαινε σε τόσο μικρό χώρο άλλωστε αν δεν γινοταν με δύο διαζώματα. 

Το κακό δεν είναι αυτό για μένα αλλά πώς με τα δύο διαζωματα όπως και στη σκεπαστή.. θα αργεί να πάρει μπρος το από πάνω πέταλο και..να γίνει της πουτάνας. Δε θα πυροδοτείται άμεσα σε τεράστιο όγκο δηλαδή η φωνή μας.

Δεν είναι τα ίδια. Σύμφωνα με τα αρχικά σχέδια το κάτω θα ειχε 21 σειρές και το πάνω 16. Με τις εκπτώσεις που μας επέβαλαν, πάνω έχει 14,κατα άλλους 15 και κάτω 18 η 19.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μετρήσει από φωτογραφίες 21 σειρές κάτω πλην επισήμων και 15 σειρές πάνω εκτός από τα σημεία των πυλώνων όπου κόβονται 3-4 σειρές και τη μεριά των επισήμων. Μια χαρά θα είναι η γηπεδάρα μας μάγκες. Μακάρι να είμαστε όλοι καλά και να το χαρούμε όπως του αρμόζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα προ ολίγου απτό γήπεδο και όλη η αισχρολογια στις λαμαρίνες για Μικελάντζελο έχει καλυφθεί ...ενώ για Μπλάκ Χορς έχουν γραφτεί κ αλλα..Ο Πόλεμος των οπερατέρ μας μαίνεται ..

ΥΓ.Καποιος(Μάκη εσύ;)  έχει γράψει "καύλα Ανδριόπουλε τέλειωνε " 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άραγε συμμαχίες, λυκοφιλιες  και αντίπαλα στρατόπεδα μεταξύ των οπερατερ;; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×