Jump to content

Recommended Posts

Ο τρόπος που στέκεται, περπαταει, μιλάει, είναι αρκετος για να καταλαβεις ότι ο ανθρωπος κου στέκεται απέναντι σου έχει μια προσωπικότητα. Ακόμα και άσχετος να είσαι με το ποδόσφαιρο. 
 

“Θα κάνουμε μια ομάδα δύσκολη. Πολύ δύσκολη»

Το έχεις πιάσει κοουτς. Αρχιδια έχεις, κάνε μεταμόσχευση στην ομάδα που τα χρειάζεται 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παντως είναι ωραίο να βλέπεις προσωπικότητες του παγκόσμιου ποδοσφαιρου να έχουν τον Δικεφάλο στο στήθος.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Αρχιδια έχεις, κάνε μεταμόσχευση στην ομάδα που τα χρειάζεται

 

μανταλενα 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω πολύ Αλμέιδα και νομίζω θα τα πάει καλά

Ή φταίει το ότι θέλω απελπιδα από κάπου να πιαστώ

Ή φταίει ο Μπουκόφσκι

Ή όντως είναι προπονηταρας και θα τους τεντώσει ολους

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NIS 9-11 said:

Και μονο που ακους αργεντινοισπανικα καυλωνεις.

Οσο μπορω θα σε στηριξω ξεκωλιασε τους ολους και τους δικους μας και τους αλλους.

Θα αρχίσει τα "che boludo" με την χαρακτηριστική τραγουδιστή αργεντίνικη προφορά, που είναι το αντίστοιχο του "ρε μαλακα" των ελλήνων :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ΣΥΜΦΩΝΩ με όλα όσα λέτε εδώ, είμαι κι εγώ αισιόδοξος και πιάνω την ίδια "αύρα" που περιγράφετε όλοι. Γουστάρω εν ολίγοις. Είμαι Αλμεϊδικός.

Θα είμαι πάντως επίσης ο μίζερος που θα πω ότι άσχετα από φάτσα και μούρη και προσωπικότητα, το ένα πράγμα που μας νοιάζει είναι κάπου να πάρει τα παρακάτω νουμεράκια και σε εμάς να τα ανεβάσει. Γιατί αν και εδώ φέρει τα ίδια θα είναι στην τελική σούμα κάπου πάνω από Οφρυδόπουλο και κάτω από Γιαννίκη.

image.thumb.png.d93bcee27524518663f335724c9b50ff.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

όλη η κουβέντα ειναι να ααλάξει νοοτροπία η ομάδα και να σφήξουν οι παίκτες . θεωρώ οτι μπορεί να το πετύχει . Προπονητικά δεν ξέρω τι σκαμπάζει και θα το κρίνω όταν εχει έρθει η ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, APOSPERITIS_21 said:

Λες για 365 που είχαν πει για βράδυ Δευτέρας;;;;

 

Για τον Αλμειδα ελεγα,ετοιμαζει και ο κεφτες εκπληξεις;

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα, όσον αφορά το κομμάτι της προετοιμασίας, ο ίδιος και οι συνεργάτες του είχαν εκπονήσει ολοκληρωμένο πλάνο προετοιμασίας εδώ και πολλές μέρες με τα δύο σενάρια (Ευρώπη ή μη Ευρώπη) και μένει πλέον να οριστικοποιηθεί το ποιο θα ακολουθηθεί. Προφανώς από το πότε θα ξεκινήσει η προετοιμασία και από το πότε θα είναι όλα έτοιμα για την εγκατάστασή του στην Αθήνα (το λέει και στη συνέντευξη ότι θα έρθει οικογενειακώς) θα καθοριστεί και ο χρόνος έλευσης με το επιτελείο του στην Αθήνα. Η συνέντευξη Τύπου, δε, για την παρουσίασή του στα ΜΜΕ από την ΠΑΕ ΑΕΚ, λογικά θα γίνει κοντά στην πρώτη προπόνηση της χρονιάς εκτός κι αν θα πρέπει να γίνει νωρίτερα, καθώς είναι δεκάδες τα μηνύματα (!) που δέχεται ο ίδιος και η ΠΑΕ ΑΕΚ για να παραχωρήσει μια συνέντευξη για αυτό το νέο βήμα στην καριέρα του. Είναι χαρακτηριστικό, πως από την ώρα της επίσημης ανακοίνωσης του , στην ΠΑΕ ΑΕΚ έχουν φτάσει τρία επίσημα αιτήματα από δίκτυα του Μεξικού, ένα από την Αργεντινή και ένα από τις ΗΠΑ με αίτημα παρουσίασης και του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια. Όπως και να’ χει, το ενδιαφέρον είναι τεράστιο από πολλές χώρες για την πρόσληψη του Αργεντινού προπονητή, με την ΑΕΚ να μπαίνει πλέον σε εποχή Ματίας Αλμέιδα ο οποίος θα είναι και ο προπονητής με τον οποίο θα μπει η ομάδα στην Αγιά Σοφιά.

 

Ανδρέα υπομονή κ ψυχραιμία..... μην παραιτηθείς... οκ??

Link to comment
Share on other sites

Κατ αντιστοιχο εγινε και με Γιαννικη Μιλογεβιτς και Καρντοσο. μας επαιρναν τηλ απο παντου για την παρουσιαση τους 🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billy21 said:

Από εκεί και πέρα, όσον αφορά το κομμάτι της προετοιμασίας, ο ίδιος και οι συνεργάτες του είχαν εκπονήσει ολοκληρωμένο πλάνο προετοιμασίας εδώ και πολλές μέρες με τα δύο σενάρια (Ευρώπη ή μη Ευρώπη) και μένει πλέον να οριστικοποιηθεί το ποιο θα ακολουθηθεί. Προφανώς από το πότε θα ξεκινήσει η προετοιμασία και από το πότε θα είναι όλα έτοιμα για την εγκατάστασή του στην Αθήνα (το λέει και στη συνέντευξη ότι θα έρθει οικογενειακώς) θα καθοριστεί και ο χρόνος έλευσης με το επιτελείο του στην Αθήνα. Η συνέντευξη Τύπου, δε, για την παρουσίασή του στα ΜΜΕ από την ΠΑΕ ΑΕΚ, λογικά θα γίνει κοντά στην πρώτη προπόνηση της χρονιάς εκτός κι αν θα πρέπει να γίνει νωρίτερα, καθώς είναι δεκάδες τα μηνύματα (!) που δέχεται ο ίδιος και η ΠΑΕ ΑΕΚ για να παραχωρήσει μια συνέντευξη για αυτό το νέο βήμα στην καριέρα του. Είναι χαρακτηριστικό, πως από την ώρα της επίσημης ανακοίνωσης του , στην ΠΑΕ ΑΕΚ έχουν φτάσει τρία επίσημα αιτήματα από δίκτυα του Μεξικού, ένα από την Αργεντινή και ένα από τις ΗΠΑ με αίτημα παρουσίασης και του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια. Όπως και να’ χει, το ενδιαφέρον είναι τεράστιο από πολλές χώρες για την πρόσληψη του Αργεντινού προπονητή, με την ΑΕΚ να μπαίνει πλέον σε εποχή Ματίας Αλμέιδα ο οποίος θα είναι και ο προπονητής με τον οποίο θα μπει η ομάδα στην Αγιά Σοφιά.

 

Ανδρέα υπομονή κ ψυχραιμία..... μην παραιτηθείς... οκ??

Ο Ανδρέας δεν σε ακούει, σκέφτεται αυτή τη στιγμή τι θα γράφει όταν αναλάβει ο Ντέμης και πως θα του τρίβει τα λάθη του στη μούρη με πρωτοσέλιδα γιατί φυσικά αυτός θα τα έκανε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα που ανακοινωθηκε ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ οτι ο @Bukowski ειχε υποσχεθει να ανοιξει τοποκιο Απολυση Ματιας Αλμειδα. 

Να τα λεμε ολα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ο Ανδρέας δεν σε ακούει, σκέφτεται αυτή τη στιγμή τι θα γράφει όταν αναλάβει ο Ντέμης και θα του τρίβει τα λάθη του στη μούρη με πρωτοσέλιδα γιατί φυσικά αυτός θα τα έκανε καλύτερα.

Καλά ναι τους είδαμε όλους τους... γνώστες... κ σε εποχές μη παράγκας. Άστο να πάει.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Δεν εχει δει ποτε κανεις Ροα και Νονο στο ιδιο δωματιο.

FB_IMG_1653063572451.thumb.jpg.3d16c48e0ef062f3905d185aa562148d.jpg

Ίδιος ο Ξηρός.... Φύγε Πέτρο.... Run.

11.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Araujo21 said:

Και τωρα που ανακοινωθηκε ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ οτι ο @Bukowski ειχε υποσχεθει να ανοιξει τοποκιο Απολυση Ματιας Αλμειδα. 

Να τα λεμε ολα 

Δεν θα ανοιξω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν θα ανοιξω.

Τον λογο θελω να μου πεις. Οχι οτι δεν ειχες κανει καλα που ανοιξες Γιαννικη. Το λαθος ηταν που τον εφεραν 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

Τον λογο θελω να μου πεις. Οχι οτι δεν ειχες κανει καλα που ανοιξες Γιαννικη. Το λαθος ηταν που τον εφεραν 

Γιατι εχω καλο προαισθημα πως θα μεινει καιρο, μου ειναι συμπαθης και δεν θελω να το γρουσουζεψω. Αν θελει βεβαια ανοιγει αλλος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Γιατι εχω καλο προαισθημα πως θα μεινει καιρο, μου ειναι συμπαθης και δεν θελω να το γρουσουζεψω. Αν θελει βεβαια ανοιγει αλλος.

Οχι φυσικα. Κανονικα πρεπει να ανοιξουμε τοπικ στηριξης Ματιας ....μολις παρουμε δειγμα απο την προπονητικη του ικανοτητα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Γιαννικης τι δειχνει;

Το είχα πει και τότε. Το στοίχημα εδειχνε ο γυλος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Γιαννικης τι δειχνει;

Το πάμε στοίχημα.... θα σας ταράξω στην ανατροπέλα.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×