Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Vagos21 said:

Ευτυχώς ρε συ Μπούκο που ανεβάζεις το επίπεδο του ΑΕΚτζη και δεν έχουμε βαλτώσει...

τεσπα , θα τα δούμε όλα τις επόμενες μέρες. Όλες οι απόψεις δεκτές από εμένα από όλα τα επίπεδα ΑΕΚτζηδων, χαμηλών κ ψηλών 

Δηλαδή τί θες να πω όταν βλέπω να αναπαράγεται από ΑΕΚτζήδες προπαγάνδα sdna, Γαβαθιώτη και Τσουκαλά;

Πρώτη χρονιά στην Α με 0 ευρωπαϊκά έσοδα πήρα Κύπελλο

Δεύτερη χρονιά στην Α με 0 ευρωπαϊκά έσοδα πήγες τελικό Κυπέλλου και βγήκες πρώτος στα po

Τρίτη χρονιά στην Α έπαιξες Ευρώπη (όμως τα έσοδα μπαίνουν στο τέλος άρα δεν είχες ευρωπαϊκά έσοδα) πήγες τελικό Κυπέλλου και πήρες πρωτάθλημα

Τέταρτη σεζόν στην Α επένδυσες όπως σου έδειξα τα 8m της προηγούμενης σεζόν και τα 3,5m του Vranjes, κάλυψες και ζημιές έπαιξες CL αλλά πήγες άσχημα στο πρωτάθλημα.

Αυτά έχουμε δει αλλά ΟΚ ο ΑΕΚτζής έχει αποφανθεί πως ο Μελισσανίδης τσεπώνει λεφτά.

Στο μεταξύ χτίζεις σε 4 χρόνια (48 μήνες) γήπεδο 85m δηλαδή πληρώνεις 1,7m/μήνα αλλά ο Σαββίδης έχει 7 συμβόλαια του εκατομμυρίου.

ΟΚ.

Να φύγει ο Μελισσανίδης να έρθει ο Warren Buffett.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε το θέμα με τον μεγάλο είναι ότι δεν κάνει τα βασικά, από κει και πέρα δεν μπορεί κανένας ψύχραιμα να του ριξει όλα τα στραβά και ταυτόχρονα να μην υπολογίζει ότι σηκώνεται το γήπεδο, ότι βελτιώνεται το προπονητικό, το πρωτάθλημα, τα γραφεία και δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι .

Αλλά αυτό που έγινε φέτος ήταν έγκλημα και κυρίως υπεύθυνος είναι ο Μελισσανίδης. Τέλος πάντων ας ελπίσουμε να την γλιτώσουμε 

Link to comment
Share on other sites

Και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, στα παπάρια μου ο Μελισσανίδης.

Ίσα ίσα του εύχομαι να παραδώσει ΠΑΕ+Γήπεδο+Προπονητικό έναντι 100M (λέμε τώρα) στον επόμενο.

Γιατί αν αυτό συμβεί θα σημαίνει πως η ΑΕΚ από εκεί που κόστιζε 0 έγινε μαγαζί γωνία.

Και όποιος επενδύει λεφτάκια τα πονάει.

Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο της πώλησης της ΠΑΕ εύχομαι στον Μελισσανίδη να βαρέσει κανόνι και να χάσει τα πάντα (για πολλούς λόγους άσχετους της... πεσάδας) καρφάκι δεν μου καίγεται.

Όσο όμως είναι στην ΑΕΚ τα συμφέροντά της ταυτίζονται με τα δικά του. Και 4 σερί σεζόν αυτό που ξέρω είναι πως η ομάδα οικονομικά είναι τζάμι. Σφιχτά μεν αλλά τζάμι. Προσπαθώ να θυμηθώ πότε άλλοτε ίσχυε αυτό αλλά δεν βρίσκω. Ίσως τις πρώτες 4 χρονιές του Ντέμη. Πιο πριν δεν θυμάμαι.

Εάν φτιάξει γήπεδο, προπονητικό και καταφέρει να κάνει και ομαλή διοικητική μεταβίβαση τότε θα χουμε όντως αλλάξει επίπεδο ως μαγαζί.

Στο μεταξύ και στην δεδομένη οικονομική κατάσταση της χώρας εγώ αρνούμαι να αρχίσω τα "μέτοχε-αμέτοχε τον μπούλο από εδώ" που είδαμε επί Παπά-Νοτιά (και τότε έβριζα) ή τα "Σήκω-Φύγε-Πούλα τώρα" των Βαζέλων στον Βαρδινογιάννη που οδήγησαν εμάς στον υποβιβασμό και τους Βαζέλες να "αναπνέουν λεύτεροι".

Άμα βρεθεί ενδιαφερόμενος να μπει στην ΠΑΕ να το συζητήσουμε.

Όμως παρόλο που οι Χάμποι υποστηρίζουν πως η ομάδα βγάζει ΔΙΣ και ο Μελισσανίδης τα τσεπώνει ΚΑΝΕΙΣ δεν ενδιαφέρεται.

Κάπως περίεργο δεν είναι αυτό;

Δεν ξέρω, ρωτώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Giorgos said:

Βρε το θέμα με τον μεγάλο είναι ότι δεν κάνει τα βασικά, από κει και πέρα δεν μπορεί κανένας ψύχραιμα να του ριξει όλα τα στραβά και ταυτόχρονα να μην υπολογίζει ότι σηκώνεται το γήπεδο, ότι βελτιώνεται το προπονητικό, το πρωτάθλημα, τα γραφεία και δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι .

Αλλά αυτό που έγινε φέτος ήταν έγκλημα και κυρίως υπεύθυνος είναι ο Μελισσανίδης. Τέλος πάντων ας ελπίσουμε να την γλιτώσουμε 

Αδερφέ μπορώ να σου παραθέσω καμιά δεκαριά clubs κορυφής που έχουν κάνει μαλακία ανάλογη του Μελισσανίδη με Ουζουνίδη φέτος.

Με χαρακτηριστικότερη την United που μετά τον Ferguson έβαλε manager τον Moyes.

Δηλαδή αυτοί τί έπρεπε να κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bukowski said:

Δηλαδή τί θες να πω όταν βλέπω να αναπαράγεται από ΑΕΚτζήδες προπαγάνδα sdna, Γαβαθιώτη και Τσουκαλά;

Πρώτη χρονιά στην Α με 0 ευρωπαϊκά έσοδα πήρα Κύπελλο

Δεύτερη χρονιά στην Α με 0 ευρωπαϊκά έσοδα πήγες τελικό Κυπέλλου και βγήκες πρώτος στα po

Τρίτη χρονιά στην Α έπαιξες Ευρώπη (όμως τα έσοδα μπαίνουν στο τέλος άρα δεν είχες ευρωπαϊκά έσοδα) πήγες τελικό Κυπέλλου και πήρες πρωτάθλημα

Τέταρτη σεζόν στην Α επένδυσες όπως σου έδειξα τα 8m της προηγούμενης σεζόν και τα 3,5m του Vranjes, κάλυψες και ζημιές έπαιξες CL αλλά πήγες άσχημα στο πρωτάθλημα.

Αυτά έχουμε δει αλλά ΟΚ ο ΑΕΚτζής έχει αποφανθεί πως ο Μελισσανίδης τσεπώνει λεφτά.

Στο μεταξύ χτίζεις σε 4 χρόνια (48 μήνες) γήπεδο 85m δηλαδή πληρώνεις 1,7m/μήνα αλλά ο Σαββίδης έχει 7 συμβόλαια του εκατομμυρίου.

ΟΚ.

Να φύγει ο Μελισσανίδης να έρθει ο Warren Buffett.

Θεωρεις οτι δεν υπηρχε καλυτερη λυση στην μεταβαση απο την 3η στην 4η σεζον που περιγραφεις;

Εννοω τα 8m απο Ευρωπη και τα 3.5m απο Βρανιες εαν πηγαιναν τα μισα (δεν θα πω ολα) στο αγωνιστικο  και τα υπολοιπα στις ζημιες. Ισα ισα να μην αφηνε την ομαδα ξεβρακωτη. Απλως αυτος μολις ειδε τα εσοδα μαζεμενα θελησε γρηγορα να καλυψει τις τρυπες των προηγουμενων ετων, ενω τοσες χρονιες εμπαινε και λιγο μεσα. Εαν το εκανε αυτο τωρα θα ημασταν διπλα κερδισμενοι.

Το 1.7m/μηνα που λες δεν βγαινουν απο την τσεπη του ομως. Εστω οτι αυτος θα καλυψει τα 15-20m απο τα 85m που περιπου θα κοστισει το γηπεδο αυτο αντιστοιχει στο 25% περιπου απο τα 1,7m/μηνα που λες. Δηλαδη περιπου 400κ τον μηνα.

Οσο για τον Σαββιδη που αναφερθηκες δεν ειναι μονο τα 7 συμβολαια του εκατομμυριου το θεμα. Το θεμα για μενα ειναι οτι εχει ορεξη να ριξει χρημα απο την τσεπη του ενω ο δικος μας οχι. Εχει μια ΠΑΕ που τα τελευταια χρονια δεν εχει εσοδα απο Ευρωπη και παρολα αυτα συνεχιζει και ριχνει. 6εκ λενε θα σκασουν για τον Ολιβειρα ο οποιος εχει και μεγαλο συμβολαιο. Ενας παικτης ο οποιος εχει παιξει σε 3-4 ματς και ειναι ετοιμη να δωσουν αυτο το ποσο. Ε συγγνωμη δηλαδη εμενα το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι με το ιδιο ποσο εσυ παιρνεις τον Πονσε σε καλυτερη ηλικια, γκολτζη και σε θεση που τον πουλας πιο ευκολα. Ενταξει σιγουρα γουσταρουμε το γηπεδο αλλα δικαιολογημενη και η γκρινια (ως εναν βαθμο) για τις φετινες επιλογες.

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

Απο το παντελονιαζει μεχρι το ειναι μια χαρα υπαρχει μια αποσταση παντως. Παντελονιασε αποδεδειγμενα μονο ενας σε ολη την ιστορια εξαλλου.

Επιτρεψτε στον καθενα σε αυτην την αποσταση να εχει την θεση του.

Αυτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μπούκο το πας εκεί που θέλεις. Εγώ προσωπικά δεν είπα ότι θέλω να φύγει. Ούτε βλέπω άλλον να υπάρχει να κάνει ούτε τα βασικά. Το θέμα εδώ ξεκίνησε από τις ποινές κ τον κοσμο που θα οδηγήσει σε ρόστερ της πλάκας του χρόνου κ πωλήσεις παικτών. Ε συγγνώμη αλλά αυτά ακριβώς είναι που μας πουλάνε τα site και οι τύποι που ανέφερες. Ότι επειδή δεν επενδύει , του χρόνου θα παίζεις με πλατελες. Δλδ αν μια ομάδα δεν προκριθεί σε ομίλους Γιουρόπα πρέπει την επόμενη να ξεπουλήσει όλο της το υλικό; Να χρεοκοπήσει; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Θεωρεις οτι δεν υπηρχε καλυτερη λυση στην μεταβαση απο την 3η στην 4η σεζον που περιγραφεις;

Εννοω τα 8m απο Ευρωπη και τα 3.5m απο Βρανιες εαν πηγαιναν τα μισα (δεν θα πω ολα) στο αγωνιστικο  και τα υπολοιπα στις ζημιες. Ισα ισα να μην αφηνε την ομαδα ξεβρακωτη.

Το 1.7m/μηνα που λες δεν βγαινουν απο την τσεπη του ομως. Εστω οτι αυτος θα καλυψει τα 15-20m απο τα 85m που περιπου θα κοστισει το γηπεδο αυτο αντιστοιχει στο 25% περιπου απο τα 1,7m/μηνα που λες. Δηλαδη περιπου 400κ τον μηνα.

Οσο για τον Σαββιδη που αναφερθηκες δεν ειναι μονο τα 7 συμβολαια του εκατομμυριου το θεμα. Το θεμα για μενα ειναι οτι εχει ορεξη να ριξει χρημα απο την τσεπη του ενω ο δικος μας οχι. Εχει μια ΠΑΕ που τα τελευταια χρονια δεν εχει εσοδα απο Ευρωπη και παρολα αυτα συνεχιζει και ριχνει. 6εκ λενε θα σκασουν για τον Ολιβειρα ο οποιος εχει και μεγαλο συμβολαιο. Ενας παικτης ο οποιος εχει παιξει σε 3-4 ματς και ειναι ετοιμη να δωσουν αυτο το ποσο. Ε συγγνωμη δηλαδη εμενα το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι με το ιδιο ποσο εσυ παιρνεις τον Πονσε σε καλυτερη ηλικια, γκολτζη και σε θεση που τον πουλας πιο ευκολα. Ενταξει σιγουρα γουσταρουμε το γηπεδο αλλα δικαιολογημενη και η γκρινια (ως εναν βαθμο) για τις φετινες επιλογες.

Σαφώς και μπορούσαν να γίνουν καλύτερα πολλά πράγματα. Φέτος πήγαν όλα στραβά για πολλούς λόγους. Ο βασικότερος όλων ήταν η 0 προετοιμασία το καλοκαίρι για να μπεις ομίλους CL. Το ίδιο που έκανε και ο Ολυμπιακός πέρσι με Χάσι.

Τα 1,7m/μήνα (χοντρικά) δεν μπαίνουν όντως από την τσέπη του. Είναι ο μόνος όμως (από όσο ξέρω) που μπορεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να εξασφαλίσει αδιάλειπτη ρευστότητα σε αυτή την φάση της χώρας τέτοιου ύψους. Χτίζει μέσα στην πόλη γήπεδο. Την ίδια στιγμή δες τί τραβάει ο Λάτσης πχ με το Ελληνικό.

Για τον Σαββίδη τα χω γράψει. Πέραν του ιστορικού της προηγούμενης ομάδας του που υπερχρέωσε και όταν έφυγε (νύχτα) αυτή φαλίρισε και έπεσε έχουμε και λέμε για την δραστηριότητά του στην Ελλάδα:

1. Αγόρασε με 5m την ΣΕΚΑΠ ----> Του χαρίστηκαν 35m πρόστιμα 

2. Με 15m πήρε 320 στρέμματα στην Χαλκιδική ενώ πρόσφατα του χαρίστηκαν 20m στην Τούμπα και καλά για το γήπεδο (άμα το δείτε να με χέσετε)

Εάν αυτά τα δύο είχαν συμβεί χωρίς τον ΠΑΟΚ οι σύντροφοι θα ούρλιαζαν ότι "ΞΕΚΟΥΛΑΝΕ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΜΑΣ"

Οπότε πήρε τον ΠΑΟΚ (τσάμπα) ο οποίος είχε παγωμένα χρέη και θα μπορούσε να τα χει παγωμένα μέχρι σήμερα who cares. Ο ΠΑΟΚ χρώσταγε 30m και ο Ιβάν Σαββίδης έκανε deal με τον ΣΥΡΙΖΑ να δώσει χεράτα 10m και να του χαριστούν 20m μεταβιβάζοντας το χρέος του ΠΑΟΚ από το Δημόσιο στον ίδιο. Ο ΠΑΟΚ δηλαδή πλέον χρωστάει 30m στον Σαββίδη.

Με λίγα λόγια ο τύπος έβαλε 30m και του χαρίστηκαν 55m απέκτησε 320 στρέμματα στην Χαλκιδική, 20 στρέμματα στην Τούμπα (τάχα για γήπεδο), την ΣΕΚΑΠ και έναν ΠΑΟΚ από τον οποίο μελλοντικά έχει να λάβει 30m. Αφήνω έξω τις ΑΜΚ (ΟΚ και η ENIC έκανε - Ουσιαστικά δανεισμός είναι).

Έβαλα μόνο τα βασικά.

ΟΚ και εγώ αν ήξερα από πριν πως θα μου χάριζαν 55m + μια εταιρεία που θα έπαιρνα τσάμπα και θα μου χρωστούσε 30m αν είχα φιλική κυβέρνηση θα έβρισκα τρόπο να χώσω 30m. Στο μεταξύ κάνει και πολιτικές εξυπηρετήσεις (βλέπε τηλεοπτικές άδειες). ΟΚ έσπρωξε και 5 φράγκα μετά από μερικά χρόνια στην ομάδα για παίχτες (αφού κλείδωσε προφανώς πως θα έπαιρνε πρωτάθλημα με προεδρικό διάταγμα). Τώρα το ότι λάδωσε το αντεράκι στην βόρεια Ελλάδα επειδή αγόρασε 5 μαγαζιά, ένα κανάλι που το βλέπει μόνο αυτός, το sdna και μια εφημερίδα δεν σημαίνει πως είναι και ο Αμπράμοβιτς που θέλουν να μας παρουσιάσουν ή ο... άνθρωπος του Πούτιν. Ειδικά το τελευταίο είναι η μεγαλύτερη μούφα έβερ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vagos21 said:

Ρε συ Μπούκο το πας εκεί που θέλεις. Εγώ προσωπικά δεν είπα ότι θέλω να φύγει. Ούτε βλέπω άλλον να υπάρχει να κάνει ούτε τα βασικά. Το θέμα εδώ ξεκίνησε από τις ποινές κ τον κοσμο που θα οδηγήσει σε ρόστερ της πλάκας του χρόνου κ πωλήσεις παικτών. Ε συγγνώμη αλλά αυτά ακριβώς είναι που μας πουλάνε τα site και οι τύποι που ανέφερες. Ότι επειδή δεν επενδύει , του χρόνου θα παίζεις με πλατελες. Δλδ αν μια ομάδα δεν προκριθεί σε ομίλους Γιουρόπα πρέπει την επόμενη να ξεπουλήσει όλο της το υλικό; Να χρεοκοπήσει; 

Δηλαδή αν φας 1 χρόνο αποκλεισμό (δηλαδή για τους επόμενους 26 μήνες δεν πάρεις φράγκο) ή 2 χρόνια (δηλαδή για τους επόμενους 38 μήνες δεν πάρει φράγκο) εσύ θεωρείς ότι ΟΚ συνεχίζουμε και ότι δεν θα υπάρχει αναδίπλωση;

Εγώ θεωρώ πως ΠΡΕΠΕΙ να υπάρξει αναδίπλωση. Ακριβώς για να ΜΗΝ χρεοκοπήσει. Εταιρικά έχεις κάνει ένα πλάνο ανάπτυξης. Ε αν φας καυλί για τον επόμενο ένα χρόνο (άρα τα επόμενα δύο θα χεις θέμα ρευστότητας) ή την επόμενη διετία (άρα τα επόμενα τρία χρόνια θα χεις θέμα ρευστότητας) λογικό είναι αυτό να ναι ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.

Ποιος θα σου εγγυηθεί τί ως εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω στα περισσοτερα απο αυτα που λες.

Βλεπεις λοιπον και ο ιδιος οτι ειναι δραστηριος και προσπαθει να κερδισει απο παντου για την ομαδα(?) του ή για την τσεπη του ας το δει ο καθενας οπως θελει.

Και στο κατω κατω μαγκια του Παοκ που αντι για 30m εδωσε 10m. Ας το εκανε ο δικος μας αυτο και ας μην πεφταμε κατηγορια (διαφορετικο μεγεθος χρεων απλως το φερνω σαν παραδειγμα).

Επισης φιλικη εγινε η κυβερνηση στην πορεια δεν ηταν απο την αρχη. Ας προσπαθουσες σαν ΑΕΚ να ειχες εσυ φιλικες σχεσεις με την κυβερνηση για να μην αντιμετωπιζεις θεματα ουτε στο γηπεδικο.

Τελος παντων ας μην το παμε στο πολιτικο. Απλως για μενα ο ενας ειναι προθυμος να βαλει και ο αλλος οχι. Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι λογω χαρακτηρα ή προσωπικων ζητηματων αλλα ειναι λογικο να βρισκεσαι απο κατω τους και οταν με το καλο ολοκληρωθει το γηπεδο εαν και οι 2 οργανισμοι συνεχισουν με αυτους τους ρυθμους η διαφορα θα ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τωρα. Οποιος θα αναλαβει την προεδρια τοτε θα εχει μεγαλο εδαφος να καλυψει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
30 minutes ago, Bukowski said:

Και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, στα παπάρια μου ο Μελισσανίδης.

Ίσα ίσα του εύχομαι να παραδώσει ΠΑΕ+Γήπεδο+Προπονητικό έναντι 100M (λέμε τώρα) στον επόμενο.

Γιατί αν αυτό συμβεί θα σημαίνει πως η ΑΕΚ από εκεί που κόστιζε 0 έγινε μαγαζί γωνία.

Και όποιος επενδύει λεφτάκια τα πονάει.

Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο της πώλησης της ΠΑΕ εύχομαι στον Μελισσανίδη να βαρέσει κανόνι και να χάσει τα πάντα (για πολλούς λόγους άσχετους της... πεσάδας) καρφάκι δεν μου καίγεται.

Όσο όμως είναι στην ΑΕΚ τα συμφέροντά της ταυτίζονται με τα δικά του. Και 4 σερί σεζόν αυτό που ξέρω είναι πως η ομάδα οικονομικά είναι τζάμι. Σφιχτά μεν αλλά τζάμι. Προσπαθώ να θυμηθώ πότε άλλοτε ίσχυε αυτό αλλά δεν βρίσκω. Ίσως τις πρώτες 4 χρονιές του Ντέμη. Πιο πριν δεν θυμάμαι.

Εάν φτιάξει γήπεδο, προπονητικό και καταφέρει να κάνει και ομαλή διοικητική μεταβίβαση τότε θα χουμε όντως αλλάξει επίπεδο ως μαγαζί.

Στο μεταξύ και στην δεδομένη οικονομική κατάσταση της χώρας εγώ αρνούμαι να αρχίσω τα "μέτοχε-αμέτοχε τον μπούλο από εδώ" που είδαμε επί Παπά-Νοτιά (και τότε έβριζα) ή τα "Σήκω-Φύγε-Πούλα τώρα" των Βαζέλων στον Βαρδινογιάννη που οδήγησαν εμάς στον υποβιβασμό και τους Βαζέλες να "αναπνέουν λεύτεροι".

Άμα βρεθεί ενδιαφερόμενος να μπει στην ΠΑΕ να το συζητήσουμε.

Όμως παρόλο που οι Χάμποι υποστηρίζουν πως η ομάδα βγάζει ΔΙΣ και ο Μελισσανίδης τα τσεπώνει ΚΑΝΕΙΣ δεν ενδιαφέρεται.

Κάπως περίεργο δεν είναι αυτό;

Δεν ξέρω, ρωτώ.

Τα 100Μ ποιος θα τα παρει απο την πωληση? Μελισσανιδης? Οχι φιλε μου. Πηρε την ομαδα τζαμπα εβαλε 15 για το γηπεδο και οτι αλλο βαλει να το παρει πισω. Υπεραξια δεν θα παρει. Τα λεφτα που λες θα βαλει ο 100 μ αγοραστεις να τα βαλει στην ΑΕΚ και οχι στα δοντια του Μελισσανιδη. Αλλωστε να πουλησει τι? Ειναι κατι δικο του? Αν βγει ενας και πει εχω 100Μ με αποδειξεις και θελω να μπω στην ΑΕΚ θα του πει δωστα μου εμενα να μπεις να τσεπωσω να φυγω? χαχαχαχαχαχα

Πολυ large ειναι οι Μπουκοφκηδες να κανουν δωρακι 100Μ σε καποιον στερωντας τα απο τον μελλοντικο ΚΑΝΟΝΙΚΟ ιδιοκτητη επενδυτη.

Κανονικα ΦΡΑΓΚΟ δεν πρεπει να παρει αλλα οκ επειδη δεν θελουμε να του εχουμε υποχρεωση ας παρει αυτα που ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ εβαλε και στο καλο.

Περιεργο ειναι παντως οι Μπουκοφκιδες να θελουν να φυγει ο Μελισσανιδης με 100 τσεπη και μετα να τα χασει.....αντι να θελουν να μεινουν στην ΑΕΚ τα λεφτα.

Πολυ περιεργο. Αποθυμενα ειναι αυτα και μενος κατα του λαου της ΑΕΚ .

Καπως περιεργο δεν ειναι?

Καλα αυτο με τον Μποτο μου θυμιζει την Βουλτεψη με το χαρτι υγειας .....

Link to comment
Share on other sites

Aussie άλλες βλέψεις έχει ο ένας μέσω της ομάδας του άλλες ο άλλος.

Γαύροι του Νότου και του Βορρά είναι τα ιδανικά ορκ για όποιον θέλει να κάνει παιχνιδάκια με κυβερνήσεις.

Για τον απλούστατο λόγο πως οι μεν πρώτοι είναι οι πολυπληθέστεροι στην Αττική και τον Πειραιά, οι δε δεύτεροι στην Μακεδονία. Όταν είσαι ο πολυπληθέστερος είναι δεδομένα πως θα χεις στις τάξεις μεγαλύτερο ποσοστό ηλιθίων. Στους 150 Παοκτζήδες θα βρεις περισσότερους απ' ότι σε 50 Αρειανούς ή 20 Ηρακλειδείς. Παρομοίως στους 500 γαύρους θα βρεις περισσότερους ηλίθιους απ ότι σε 350 Βάζελους ή 200 ΑΕΚτζήδες.

Ο Ολυμπιακός είναι διαχρονικά το #1 μαγαζί λόγω δημοφιλίας και θέσης (λιμάνι). Δεν είναι πολύ μακριά από την αλήθεια το γεγονός πως Πρόεδρος Ολυμπιακός σημαίνει περίπου Πρωθυπουργός.

Ο ΠΑΟΚ τα ίδια στον Βορρά σε μικρότερο βαθμό. Μερικά διαρκείας/χρόνο ήταν αρκετά για να εξασφαλίζουν πέντε φράγκα στην ομάδα και την εκλογή στον κάθε Βενιζέλο και Τσοχαντζόπουλο που έστελναν οι βορειοελλαδίτες στην Αθήνα για να βρίζουν μετά το κράτος τον Αθηνών. Εδώ να πω πως όλο για κράτος Αθηνών ακούμε και μόνο Μακεδόνες μπήκαν φυλάκα (Φτερωτός, Άκης κτλ).

Ο Παναθηναϊκός είναι περίεργη ιστορία. Όταν τον ανέλαβε ο Βαρδινογιάννης αν δεν κάνω λάθος ήταν πρώτος σε τίτλους στην χώρα. Μια χώρα που τα προηγούμενα χρόνια η αστική τάξη έψαχνε για διάφορους λόγους μια... ασπίδα για να κρύβεται πίσω της. Ο Βάζελος ήταν ιδανικός. Επί κατοχής; Απόπειρα φιλικού με... SS. Επί Χούντας; Χουτνέμπλεη. Μην την ψάχνουμε την δουλειά. Όποτε η αστική τάξη την έκανε γυριστή, η Μπανάθα... μεσουρανούσε. Πλέον που δεν υπάρχουν αυτά κολυμπάνε στα σκατά.

Η ΑΕΚ τώρα είναι θαύμα που κατάφερε ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό να κατακτήσει τόσους τίτλους. Είναι όμως ο τρίτος πόλος. Αποδεδειγμένα δεν είναι μέγεθος που θα προσελκύσει κάποιον για πολιτικά παιχνίδια (ούτε δικό μας Δήμαρχο στη ΝΦ δεν βγάζουμε) όχι λόγω μαζικότητας όσο λόγω ιδιοσυγκρασίας. Οπότε αν η ΑΕΚ θέλει να έχει μέλλον πρέπει να γίνει σοβαρή εταιρεία. Γήπεδο, Προπονητικό και ΠΑΕ χωρίς χρέη με σταθερή συμμετοχή στην Ευρώπη είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Ποτέ δεν θα ναι πρώτη (ο Ολυμπιακός θα ναι) μπορεί όμως να γίνει δεύτερη εκτοπίζοντας τον ΠΑΟ. Όποιος θέλει πολιτικά παιχνίδια θα επιλέγει ΟΣΦΠ ή ΠΑΟΚ όποιος θα θέλει business θα επιλέγει ΑΕΚ (αν δεν μπορεί να πάρει τον Ολυμπιακό που είναι #1 επιλογή και για business).

 

-------------

 

Στο τελευταίο που γράφεις δεν μπορώ να μαι σίγουρος. Κάποτε η ENIC σε είχε με το πρώτο μπάτζετ στην Ελλάδα. Η συνέχεια γνωστή. Αν ο Ιβάν θεωρήσει να έχει ΣΤΑΘΕΡΑ τον ΠΑΟΚ σε μπάτζετ 25m σαφώς ο ΠΑΟΚ θα κυριαρχήσει. Προσωπικά το αποκλείω και θεωρώ πως αργά ή γρήγορα θα κάνει αναδίπλωση. Απλά τώρα είναι ευκαιρία του να σπρώξει που έχει εξασφαλίσει το πρωτάθλημα για να μπει CL. Αν μπει το ξανασυζητάμε. Αν δεν μπει θα αρχίσουν τα ζόρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Τα 100Μ ποιος θα τα παρει απο την πωληση? Μελισσανιδης? Οχι φιλε μου. Πηρε την ομαδα τζαμπα εβαλε 15 για το γηπεδο και οτι αλλο βαλει να το παρει πισω.

Μακάρι να φτάσει η ΑΕΚ να κοστολογείται 1,5δις και όχι 100m.

Δεν είναι θέμα Μελισσανίδη, είναι θέμα ΑΕΚ.

Αν δεν κατανοείς πως με 0 ευρώ θα σε παίρνουν Ψωμιάδηδες ή Μελισσανίδηδες πτωχευμένο ενώ με μερικές δεκάδες μύρια επενδυτές, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καπιταλισμό έχουμε, αυτά που γράφεις "να πάρει πίσω όσα έβαλε" δεν υπάρχουν πουθενά.

Ο Μελισσανίδης ίδρυσε μια ΠΑΕ από το μηδέν χωρίς περιουσιακά στοιχεία και λογικά σύντομα θα χει μια ΠΑΕ από τις πρώτες της χώρας με ιδιόκτητο γήπεδο και προπονητικό κέντρο. Σαφώς και θα βγάλει υπεραξία.

Είσαι σαν να μου λες ο Ζούκερμπεργκ που ίδρυσε το Fb να το πουλήσει όσο το πήρε.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Καλα αυτο με τον Μποτο μου θυμιζει την Βουλτεψη με το χαρτι υγειας .....

Εμένα πάλι αυτά που γράφεις μου θυμίζουν τις φωτογραφίες της κυβερνησάρας μας με τον Μαδούρο. Τότε που θα παίρναμε φτηνό πετρέλαιο και ποια ευρώπη μωρέ

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Bukowski said:

Μακάρι να φτάσει η ΑΕΚ να κοστολογείται 1,5δις και όχι 100m.

Δεν είναι θέμα Μελισσανίδη, είναι θέμα ΑΕΚ.

Αν δεν κατανοείς πως με 0 ευρώ θα σε παίρνουν Ψωμιάδηδες ή Μελισσανίδηδες πτωχευμένο ενώ με μερικές δεκάδες μύρια επενδυτές, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καπιταλισμό έχουμε, αυτά που γράφεις "να πάρει πίσω όσα έβαλε" δεν υπάρχουν πουθενά.

Ο Μελισσανίδης ίδρυσε μια ΠΑΕ από το μηδέν χωρίς περιουσιακά στοιχεία και λογικά σύντομα θα χει μια ΠΑΕ από τις πρώτες της χώρας με ιδιόκτητο γήπεδο και προπονητικό κέντρο. Σαφώς και θα βγάλει υπεραξία.

Είσαι σαν να μου λες ο Ζούκερμπεργκ που ίδρυσε το Fb να το πουλήσει όσο το πήρε.

Δεν καταλαβες τι γραφω.

Λεω αν καποιος εχει να διαθεσει 100Μ να μπει στην ΑΕΚ ε οχι να τα παρει ο σαπιος και να φυγει. Να μπει στην ΠΑΕ ως μεγαλομετοχος και τα λεφτα αυτα να τα διαθεσει στην ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο μελι αυτοτρυπηθηκε φετο,οπως ειχε κανει και με τη πεσαδα,ολα για ενα λογο γινονται,θα ξαναερθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Μακάρι να φτάσει η ΑΕΚ να κοστολογείται 1,5δις και όχι 100m.

Δεν είναι θέμα Μελισσανίδη, είναι θέμα ΑΕΚ.

Αν δεν κατανοείς πως με 0 ευρώ θα σε παίρνουν Ψωμιάδηδες ή Μελισσανίδηδες πτωχευμένο ενώ με μερικές δεκάδες μύρια επενδυτές, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καπιταλισμό έχουμε, αυτά που γράφεις "να πάρει πίσω όσα έβαλε" δεν υπάρχουν πουθενά.

Ο Μελισσανίδης ίδρυσε μια ΠΑΕ από το μηδέν χωρίς περιουσιακά στοιχεία και λογικά σύντομα θα χει μια ΠΑΕ από τις πρώτες της χώρας με ιδιόκτητο γήπεδο και προπονητικό κέντρο. Σαφώς και θα βγάλει υπεραξία.

Είσαι σαν να μου λες ο Ζούκερμπεργκ που ίδρυσε το Fb να το πουλήσει όσο το πήρε.

Εχει τις μετοχες στο ονομα του? Απο που και ως που θα παρει αυτος 100Μ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Δεν καταλαβες τι γραφω.

Λεω αν καποιος εχει να διαθεσει 100Μ να μπει στην ΑΕΚ ε οχι να τα παρει ο σαπιος και να φυγει. Να μπει στην ΠΑΕ ως μεγαλομετοχος και τα λεφτα αυτα να τα διαθεσει στην ομαδα.

Εντάξει Χάμπε όταν (και αν) αποφασιστεί μεταβίβαση μεταξύ το Μελισσανίδη και κάποιου άλλου (υποθετικού) επενδυτή, θα ρωτήσουν την άποψή σου για τις λεπτομέρειες του deal.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Εμένα πάλι αυτά που γράφεις μου θυμίζουν τις φωτογραφίες της κυβερνησάρας μας με τον Μαδούρο. Τότε που θα παίρναμε φτηνό πετρέλαιο και ποια ευρώπη μωρέ

Παντως Βενεζουελα δεν γιναμε ουτε ξεμειναμε απο χαρτι υγειας και φαρμακα οπως καποιοι μπουκοφκιδες λεγανε τοτε που νομιζανε ο συριζα ειναι το νεο σοβιετ.

Τρομαζανε τον κοσμο οπως κανεις και εσυ τωρα και βγαζανε υπευθυνους για τα δηθεν δεινα με το χαρτι υγειας κτλ τους ψηφοφορους οπως κανειςκ αι εσυ τωρα με τον λαο της ΑΕΚ που την μια φταιει που δεν παει γηπεδο και για αυτο δεν κανει μεταγραφες και τωρα που επειδη ενας πεταξε μια μολοτωφ με αυτα που γραφεις παρακαλας να τιμωρηθει στην ουσια ο λαος της ΑΕΚ παιζοντας με τον Μποτο και το επιβραβευεις αν γινει και ολας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης δεν εχει ουτε μια μετοχη εντωμεταξυ.

Εξακολουθειτε να γραφετε οτι θα πουλησει πακετα, ενω το μονο που  του ανηκει ειναι μερος της Δικεφαλος.

Την ΠΑΕ επισημως «την βοηθαει απο ενδιαφερον», στην πραγματικοτητα την διοικει για να φτιαξει πιο ευκολα το γηπεδο. 

 

Το εντυπωσιακοτερο δε, ειναι οτι πολλοι γραφουν σαν να εχει και καμια σοβαρη καουρα για την ΠΑΕ γενικα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εχει τις μετοχες στο ονομα του? Απο που και ως που θα παρει αυτος 100Μ?

Έγινε πρόσφατα σχετική τροποποίηση στον νόμο που δεν επέτρεπε σε μέτοχο ΟΠΑΠ να έχει μετοχές ΠΑΕ.

Οπότε όταν έρθει η ώρα του deal θα φροντίσει ο Μελισσανίδης να είναι ιδιοκτήτης.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Εντάξει Χάμπε όταν (και αν) αποφασιστεί μεταβίβαση μεταξύ το Μελισσανίδη και κάποιου άλλου (υποθετικού) επενδυτή, θα ρωτήσουν την άποψή σου για τις λεπτομέρειες του deal.

Στειλε και εσυ στην ΠΑΕ ενα mail με την δικια σου προταση για βασικη 11αδα του χρονου με Μποτο σε περιπτωση που τιμωρηθουμε και παρακινησε τον Μελισσανιδη να φυγει μετα απο αυτη την οικονομικη καταστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Παντως Βενεζουελα δεν γιναμε ουτε ξεμειναμε απο χαρτι υγειας και φαρμακα οπως καποιοι μπουκοφκιδες λεγανε τοτε που νομιζανε ο συριζα ειναι το νεο σοβιετ.

Τρομαζανε τον κοσμο οπως κανεις και εσυ τωρα και βγαζανε υπευθυνους για τα δηθεν δεινα με το χαρτι υγειας κτλ τους ψηφοφορους οπως κανειςκ αι εσυ τωρα με τον λαο της ΑΕΚ που την μια φταιει που δεν παει γηπεδο και για αυτο δεν κανει μεταγραφες και τωρα που επειδη ενας πεταξε μια μολοτωφ με αυτα που γραφεις παρακαλας να τιμωρηθει στην ουσια ο λαος της ΑΕΚ παιζοντας με τον Μποτο και το επιβραβευεις αν γινει και ολας.

Αυτά τα λέγαμε τότε που ο Αλέξης διαπραγματευόταν περήφανα με Λαφαζάνηδες, Ζωή και Βαρουφάκηδες και έκανε Δ/Ψ.

Ευτυχώς λογικεύτηκε μετά και πρόσφατα παραδέχτηκε πως τότε "είχαμε αυταπάτες".

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα τη συζήτηση. Δεν θα σταθώ σε πολλά, αλλά θέλω να πω σε όλους ότι κάτι τύποι σαν εμένα εάν δεν υπήρχε συγκεκριμένη στάση από μέρος του οργανωμένου κομματιού των οπαδών της ομάδας, να το θέσω όσο πιο κομψά μπορώ, δεν θα μπορούσαμε να πάμε ασφαλείς ούτε σε εντός έδρας αγώνα της ΑΕΚ. Διότι καλός είναι ο ιδεατός κόσμος, αλλά υπάρχει και μια πραγματικότητα στην Αθήνα και το "οπαδικό κίνημα" δεν είναι τόσο οπαδικό όσο το είχαμε στο κεφάλι μας κάποτε. Κάποιες φορές τα πράγματα θα ξεφύγουν από τον έλεγχο και κάποιες φορές θα την πληρώσει και η ΑΕΚ. Τέλος, έχετε υπ όψιν ότι "μεγάλο" δεν σε κάνουν μόνο οι τίτλοι. Μεγάλο σε κάνει ο κόσμος σου ο οποίος στο οργανωμένο του κομμάτι σε κράτησε μεγάλο σε περιόδους τεράστιας ξηρασίας για το σύλλογο. Ξέρετε πολύ καλά όλοι ότι ουδέποτε υπήρξα οργανωμένος και ότι σιχαίνομαι τα επεισόδια τις πολιτικοποιησεις και τα συναφή, αλλά ορισμένα πράγματα θέλουν και 2η και 3η ανάγνωση για να γίνουν απολύτως αντιληπτά.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, Bukowski said:

Εντάξει Χάμπε όταν (και αν) αποφασιστεί μεταβίβαση μεταξύ το Μελισσανίδη και κάποιου άλλου (υποθετικού) επενδυτή, θα ρωτήσουν την άποψή σου για τις λεπτομέρειες του deal.

Εσυ εγραψες για υποθετικο επενδυτη των 100Μ που θα ηθελες να παρει ο Μελισσανιδης και να φυγει και μετα να βαρεσει κανονι. Οταν γραφεις εσυ για καποιο επενδυτη ειναι κανονικο οταν το γραφω εγω ειναι υποθετικο?

Υποθετικα μιλαμε ολη μερα εδω μεσα για πιθανη τιμωρια . Υποθεσεις δεν κανεις και εσυ με Μποτο? Εχεις καποια πληροφορηση απο μεσα για τα μελλοντικα σχεδια του χρονου σε περιπτωση τιμωριας?

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×