Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Just now, XAMΠOΣ said:

Εσυ εγραψες για υποθετικο επενδυτη των 100Μ που θα ηθελες να παρει ο Μελισσανιδης και να φυγει και μετα να βαρεσει κανονι. Οταν γραφεις εσυ για καποιο επενδυτη ειναι κανονικο οταν το γραφω εγω ειναι υποθετικο?

Υποθετικα μιλαμε ολη μερα εδω μεσα για πιθανη τιμωρια . Υποθεσεις δεν κανεις και εσυ με Μποτο? Εχεις καποια πληροφορηση απο μεσα για τα μελλοντικα σχεδια του χρονου σε περιπτωση τιμωριας?

Δεν έγραψα εγώ πρώτος για Μπότο, ούτε ξεκίνησα συζήτηση για την τιμωρία.

Το μόνο που έγραψα είναι πως αν τιμωρηθείς αναπόφευκτα θα παίξεις με Μπότο και ίσως παίξει ενδεχόμενο να βγάλεις ξανά δελτίο στο Θωμά Κυπαρίσση.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
10 minutes ago, Bukowski said:

Μακάρι να φτάσει η ΑΕΚ να κοστολογείται 1,5δις και όχι 100m.

Δεν είναι θέμα Μελισσανίδη, είναι θέμα ΑΕΚ.

Αν δεν κατανοείς πως με 0 ευρώ θα σε παίρνουν Ψωμιάδηδες ή Μελισσανίδηδες πτωχευμένο ενώ με μερικές δεκάδες μύρια επενδυτές, δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καπιταλισμό έχουμε, αυτά που γράφεις "να πάρει πίσω όσα έβαλε" δεν υπάρχουν πουθενά.

Ο Μελισσανίδης ίδρυσε μια ΠΑΕ από το μηδέν χωρίς περιουσιακά στοιχεία και λογικά σύντομα θα χει μια ΠΑΕ από τις πρώτες της χώρας με ιδιόκτητο γήπεδο και προπονητικό κέντρο. Σαφώς και θα βγάλει υπεραξία.

Είσαι σαν να μου λες ο Ζούκερμπεργκ που ίδρυσε το Fb να το πουλήσει όσο το πήρε.

Το FB πριν τον Ζουκεμπεργκ δεν υπηρχε οπως η ΑΕΚ με την ιστορια της τα τροπαια της κτλ. Τιποτα δεν ιδρυσε απλα ενα κολπακι εκανε με την πεσαδα για να μην πληρωσει τα χερη της ομαδας που ηθελε να μπει μεσα ΤΖΑΜΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Το FB πριν τον Ζουκεμπεργκ δεν υπηρχε οπως η ΑΕΚ με την ιστορια της τα τροπαια της κτλ. Τιποτα δεν ιδρυσε απλα ενα κολπακι εκανε με την πεσαδα για να μην πληρωσει τα χερη της ομαδας που ηθελε να μπει μεσα ΤΖΑΜΠΑ.

Ούτε η ΠΑΕ ΑΕΚ υπήρχε πριν τον Μελισσανίδη. Ξυδάκι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Παρακολούθησα τη συζήτηση. Δεν θα σταθώ σε πολλά, αλλά θέλω να πω σε όλους ότι κάτι τύποι σαν εμένα εάν δεν υπήρχε συγκεκριμένη στάση από μέρος του οργανωμένου κομματιού των οπαδών της ομάδας, να το θέσω όσο πιο κομψά μπορώ, δεν θα μπορούσαμε να πάμε ασφαλείς ούτε σε εντός έδρας αγώνα της ΑΕΚ. Διότι καλός είναι ο ιδεατός κόσμος, αλλά υπάρχει και μια πραγματικότητα στην Αθήνα και το "οπαδικό κίνημα" δεν είναι τόσο οπαδικό όσο το είχαμε στο κεφάλι μας κάποτε. Κάποιες φορές τα πράγματα θα ξεφύγουν από τον έλεγχο και κάποιες φορές θα την πληρώσει και η ΑΕΚ. Τέλος, έχετε υπ όψιν ότι "μεγάλο" δεν σε κάνουν μόνο οι τίτλοι. Μεγάλο σε κάνει ο κόσμος σου ο οποίος στο οργανωμένο του κομμάτι σε κράτησε μεγάλο σε περιόδους τεράστιας ξηρασίας για το σύλλογο. Ξέρετε πολύ καλά όλοι ότι ουδέποτε υπήρξα οργανωμένος και ότι σιχαίνομαι τα επεισόδια τις πολιτικοποιησεις και τα συναφή, αλλά ορισμένα πράγματα θέλουν και 2η και 3η ανάγνωση για να γίνουν απολύτως αντιληπτά.

Mage esy???

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
6 minutes ago, nikos said:

Ο Μελισσανιδης δεν εχει ουτε μια μετοχη εντωμεταξυ.

Εξακολουθειτε να γραφετε οτι θα πουλησει πακετα, ενω το μονο που  του ανηκει ειναι μερος της Δικεφαλος.

Την ΠΑΕ επισημως «την βοηθαει απο ενδιαφερον», στην πραγματικοτητα την διοικει για να φτιαξει πιο ευκολα το γηπεδο. 

 

Το εντυπωσιακοτερο δε, ειναι οτι πολλοι γραφουν σαν να εχει και καμια σοβαρη καουρα για την ΠΑΕ γενικα.

Εισαι εμπαθης και Χαμπικος.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Ο Μελισσανιδης δεν εχει ουτε μια μετοχη εντωμεταξυ.

Εξακολουθειτε να γραφετε οτι θα πουλησει πακετα, ενω το μονο που  του ανηκει ειναι μερος της Δικεφαλος.

Την ΠΑΕ επισημως «την βοηθαει απο ενδιαφερον», στην πραγματικοτητα την διοικει για να φτιαξει πιο ευκολα το γηπεδο. 

 

Το εντυπωσιακοτερο δε, ειναι οτι πολλοι γραφουν σαν να εχει και καμια σοβαρη καουρα για την ΠΑΕ γενικα.

Όταν έγινε η ρύθμιση να συγχωνευτούν Γ και Β Εθνική έγινε για να βολέψει τον Μελισσανίδη.

Όταν έγινε (πρόσφατα) ρύθμιση για να μπορεί μέτοχος ΟΠΑΠ να είναι ιδιοκτήτης ΠΑΕ είναι μια απλή καθημερινή μέρα.

Έγινε Νίκο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Mage esy???

Εγώ. Σε κάποια πράγματα κι ας μην συμφωνούμε, οφείλουμε να αναγνωρίζουμε κίνητρα και καταστάσεις. Αλλά μην το συνεχίσουμε, όποιος θέλει ας λαβοι υπ όψιν αυτο που σημείωσα, όποιος θέλει ας το προσπεράσει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Εγώ. Σε κάποια πράγματα κι ας μην συμφωνούμε, οφείλουμε να αναγνωρίζουμε κίνητρα και καταστάσεις. Αλλά μην το συνεχίσουμε, όποιος θέλει ας λαβοι υπ όψιν αυτο που σημείωσα, όποιος θέλει ας το προσπεράσει.

Το προσπερνάμε και συνεχίζουμε την συζήτηση για τον ΕΘΝΑΡΧΗ Μελισσανίδη.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Bukowski said:

Ούτε η ΠΑΕ ΑΕΚ υπήρχε πριν τον Μελισσανίδη. Ξυδάκι.

Πριν τον Μελισσανιδη τι υπηρχε ?

Ξυδακι εγω γιατι? Εισαι τοσο χαρουμενος με τον Υποβιβασμο στην Γ και ολο αυτο το αισχος και με ειρωνευεσαι με ξυδακια και μαλακιες που δεν γουσταρω οτι εγινε?

Ξυδακι σε σενα που νομιζεις οτι ο Μελισσανιδης ειναι μετοχος ιδιοκτητης και ειναι ενας πουθενας που αν βγει καποιος μαγκας και πει παιρνω την ΑΕΚ για 1 κιλο σπορια εμφανιζοντας μπακ απ κεφαλαιο απο πισω μεγαλο του την παιρνει και του δινει μια οδοντοκρεμα δωρο με χλωρινη να ασπρισει τα δοντια του.

Φραγκο δεν θα παρει .....εκτος αν του τα βαλουν μεσα στο κασονι.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Πριν τον Μελισσανιδη τι υπηρχε ?

Ξυδακι εγω γιατι? Εισαι τοσο χαρουμενος με τον Υποβιβασμο στην Γ και ολο αυτο το αισχος και με ειρωνευεσαι με ξυδακια και μαλακιες που δεν γουσταρω οτι εγινε?

Ξυδακι σε σενα που νομιζεις οτι ο Μελισσανιδης ειναι μετοχος ιδιοκτητης και ειναι ενας πουθενας που αν βγει καποιος μαγκας και πει παιρνω την ΑΕΚ για 1 κιλο σπορια εμφανιζοντας μπακ απ κεφαλαιο απο πισω μεγαλο του την παιρνει και του δινει μια οδοντοκρεμα δωρο με χλωρινη να ασπρισει τα δοντια του.

Φραγκο δεν θα παρει .....εκτος αν του τα βαλουν μεσα στο κασονι.

 

 

Edited by stavros 9-11
ΓΤΧΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τοτε εχουμε 1 κυπελλο και 1 πρωταθλημα. Ομαδουλα:(

Εγω υποστηριζω αυτη την ΑΕΚ παντως δεν υποστηριζουμε την ιδια ομαδα μαλλον.

 

Screenshot_1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μάγος και ΑΕΚ δεν είναι μόνο η μπάλα αλλά και τα αλλά αθλήματα και ειδικά τα μικρά καθώς και το <<όπου και αν παιζεις παντα θα σε ακολουθώ>>

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
30 minutes ago, Bukowski said:

 

Στην σελλιδα που εβαλες ''ξεχασες'' να βαλεις και αυτο απο κατω......χμμμμμμ μαλλον τυπογραφικο λαθος ειναι που δεν αναφερει πουθενα το ονομα Μελισσανιδη ε? ?

Screenshot_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bukowski said:

 

Αυτά μόνο οι μπουγάτσες το λένε.  Δεν έχει νόημα ούτε να το συζητάμε και παρακαλω να σβηστεί άμεσα από φόρουμ της ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Τοτε εχουμε 1 κυπελλο και 1 πρωταθλημα. Ομαδουλα:(

Εγω υποστηριζω αυτη την ΑΕΚ παντως δεν υποστηριζουμε την ιδια ομαδα μαλλον.

 

Screenshot_1.jpg

 

Δεν έχει σχέση το θέμα ΠΑΕ με τους τίτλους, όλες οι ομάδες μετράνε τους τίτλους τους και απ' όταν το πρωτάθλημα ήταν ερασιτεχνικό, όχι μόνο απ' όταν έγινε επαγγελματικό.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AG21 said:

Αυτά μόνο οι μπουγάτσες το λένε.  Δεν έχει νόημα ούτε να το συζητάμε και παρακαλω να σβηστεί άμεσα από φόρουμ της ΑΕΚ. 

Ενώ όλα τα υπόλοιπα που γράφονται κατά καιρούς εδώ μέσα τα γράφουν μόνο ΑΕΚτζήδες...

Και σαφώς να μην σβηστεί, γιατί είναι ένα fact.

Όταν αφήνονται να γράφονται σε φόρουμ της ΑΕΚ έτσι φλου τα "έριξε την ομάδα για να μην πληρώσει" δεν γίνεται να σβήνονται πράγματα που δεδομένα ισχύουν. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Ενώ όλα τα υπόλοιπα που γράφονται κατά καιρούς εδώ μέσα τα γράφουν μόνο ΑΕΚτζήδες...

Σόρρι αλλά είναι κάτι που όντως το γράφουν μόνο αυτοί για να ανέβουν οι ατιτλοι και εξοργιζομαι όταν το βλέπω γιατί δεν έχει καμιά βάση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Σόρρι αλλά είναι κάτι που όντως το γράφουν μόνο αυτοί για να ανέβουν οι ατιτλοι και εξοργιζομαι όταν το βλέπω γιατί δεν έχει καμιά βάση. 

Το "έριξε την ομάδα για να μην πληρώσει τα χρέη" που γράφουν οι Γαβαθιώτηδες δεν σε ενοχλεί;

Ε και εγώ σου λέω πως από εδώ και πέρα όταν διαβάζω τέτοιες πίπες θα κουοτάρω την ημερομηνία ίδρυσης της ΠΑΕ.

Το παμε μία, το παμε δύο κατάντησε σπασαρχίδικο.

Άντε να δούμε από δω και πέρα πόσο ωραίο είναι να αποκτήσει αντίλογο το παιχνιδάκι αφού ο καθένας εδώ μέσα θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ του.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκο λαθος αυτο. 

Σβηστε τα μονοι σας παιδια (εχει και quote ο Χαμπος) δεν θα γινω κακος, εισαι οκ χρηστης.

Προσβαλλει τον συλλογο, εστω κι αν ο σκοπος σου ηταν αλλος. 

Και οχι του Χαμπου δεν προσβαλλουν τον συλλογο και την ιστορια του αυτα που εγραψε.

υγ. Μην τα βαλεις μαζι μου τωρα, σκεψου το, απλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
On 2/20/2019 at 3:56 PM, Bukowski said:

Βασικά σου αξίζει ένας αποκλεισμός μπας και ο μεγάλος δει τί θα κάνει με τα χουλιγκάνια πριν μπούμε στο γήπεδο.

Ούτως ή άλλως ο Λύμπε θα σχεδιάσει την ομάδα το καλοκαίρι, άρα μπουρδελάρες θα μαστε αν παίξουμε Ευρώπη, ας γίνει σοβαρή προετοιμασία για το πρωτάθλημα.

Γνώμη μου.

 

8 hours ago, Bukowski said:

Παρατηρω ενα ιδιαιτερο αγχος για πιθανο αποκλεισμο της ομαδας μας του χρονου απο τις ευρωπαϊκες διοργανώσεις ενω δεν θα επρεπε αφου ο βασικος στοχος (να γαμησουμε τους... ναζι οπαδους του Ajax) επετευχθη.

Παραπλευρες απωλειες ο πιθανος αποκλεισμος.

Συνεχιζουμε γερα και αντιφασιστικα, μετατρεποντας τους αγωνες της ομαδας σε αντιφασιστικες εκδηλωσεις.

 

6 hours ago, Bukowski said:

Σαφέστατα και ο ΑΕΚτζής θα φταίει για ότι ακολουθήσει αν του χρόνου παίζουμε με Μπότους.

Όπως φέτος έφταιγε ο Μελισσανίδης με τις μαλακίες του, έτσι και του χρόνου θα φταίει ο κόσμος.

Ο οποίος κόσμος θα φταίει και για κάθε πούτσα κλήρωση που θα χουμε την επόμενη 5ετία αφού πέραν του οικονομικού υπάρχει και το ranking.

Αλλά ΟΚ πήραν το μάθημά τους οι φασίστες οπότε cool.

 

6 hours ago, Bukowski said:

Ο υπέροχος λαός μας μετά το ντου για να κλέψει παπουτσάκια προκάλεσε τον υποβιβασμό της ομάδας.

Φέτος (που υποτίθεται έμαθε από τα λάθη) κέρασε την ομάδα με ένα -3 επειδή τον στραβοκοίταξαν ματατζήδες.

Μετά έριξαν μολότοφ σε αγώνα CL.

Εντάξει κατανοώ πως είμαστε λαός που για κάθε μας κακοδαιμονία φταίνε οι άλλοι αλλά στην πραγματικότητα αν στο παιχνίδι με τον Ajax η κερκίδα μας είχε γαύρους ή μπαοκτζήδες δεν θα υπήρχε καμία διαφορά. Όσο προστάτευσαν οι δικοί μας την ομάδα, άλλο τόσο θα την προστάτευαν και εκείνοι την ΑΕΚ. 

 

6 hours ago, Bukowski said:

Ο Μελισσανίδης φταίει

 

6 hours ago, Bukowski said:

Αν φάμε αποκλεισμό από Ευρώπη ΜΑΚΑΡΙ να παίζουμε με Γιακουμάκη βασικό φορ του χρόνου και να χουμε μπάτζετ 3m όπως όταν ανεβήκαμε.

ΜΑΚΑΡΙ

 

6 hours ago, Bukowski said:

Πάντως AG21 εγώ αν πέσει αποκλεισμός παύω οριστικά να ασχολούμαι με την ομάδα.

Άντεξα (έστω και χαλαρότερα) μετά τον υποβιβασμό που ήμουν μέσα, δεν θα αντέξω και τώρα.

Γνώμη μου.

 

6 hours ago, Bukowski said:

Οπότε καταλήγουμε πως αν αποκλειστούμε από την Ευρώπη λόγω της μολότοφ θα φταίει ο Μελισσανίδης.

Ωραία.

 

6 hours ago, Bukowski said:

Άμα φάμε αποκλεισμό δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά αλήθεια στο λέω.

Πανηγύρισα και πρωτάθλημα πια, τέλος.

 

4 hours ago, Bukowski said:

Καταλήγουμε λοιπόν σε αυτό που έγραψα εξ αρχής πως ο υπέροχος λαός της ΑΕΚ θα ευθύνεται του χρόνου που θα παίζεις με τον Μπότο βασικό.

 

3 hours ago, Bukowski said:

Τα 25 που πήρες από CL θα τα πάρεις σε 2-3 μήνες.

Και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και δεν πρέπει να βάλει ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ αν πέσει αποκλεισμός μόνο και μόνο για να καταλάβει ο ΧΑΛΒΑΣ ο ΑΕΚτζής την διαφορά του να έχεις ευρωπαϊκά έσοδα και του να μην έχεις.

 

Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να μην σβηστεί.

Τόσο καιρό γράφεται εδώ μέσα "έριξε την ομάδα" έτσι φλου.

Εκεί δεν είδα να θίγεται κανείς.

Ε από εδώ και πέρα εγώ θα πηγαίνω λίγο παρακάτω την σκέψη όποτε γράφεται αυτό.

Και αν κάποιοι θίγονται, ε μεταξύ μας στα παπάρια μας και άλλοι θίγονται να διαβάζουν ανυπόστατες θεωρίες Γαβαθιώτηδων και sdna ότι έριξε για να μην πληρώσει, για παντελονιάσματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να πέσουν μουνομανιασματα; Τι είναι αυτά που σηκώνονται εδώ μέσα ρε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Δηλαδή πρέπει να πέσουν μουνομανιασματα; Τι είναι αυτά που σηκώνονται εδώ μέσα ρε;

Μου αρέσει που δεν έχετε θέμα στο "έριξε την ΠΑΕ για να μην πληρώσει χρέη" που είναι υπόθεση αλλά σας ενοχλεί η ημερομηνία ίδρυσης της ΠΑΕ που είναι fact.

Δεν πειράζει παιδιά αν σας ενοχλούν facts και άλλους τους ενοχλούν οι επαναλαμβανόμενες υποθέσεις.

Κάντε με ban.

Αλλά από εδώ και πέρα σε κάθε "έριξε την ΠΑΕ" και "παντελονιάσματα" οι απαντήσεις μου θα ναι ανάλογες.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι λάθος και το έριξε τη παε αλλά δεν ενοχλεί γιατί εμείς είμαστε οπαδοί της ΑΕΚ όχι του Μελ αντίθετα ενοχλεί το άλλο γιατί αφορά την ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×