Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

37 minutes ago, nikos said:

1) δεν απευθύνθηκα προσωπικα σε σένα, έτσι φάνηκε λόγο της ροής των ποστ, γενικα ήθελα να το γραψω αυτό όχι σε απάντηση σε σενα

2) δεν σου κρύβω ότι κι εμένα με έτσουξε κι εγώ θα χαιρόμουν τρομερά αν τον εφερνε ο πουθενας ο δικός μας. Είναι legend ως όνομα, δεν αλλάζει αυτό.

3) έχω γράψει αρκετες φορες παραπανω ότι δεν συγκρινω ΚΑΝ με εμας τους αφραγκους που ψάχνουμε από καπου να πιαστούμε 

4) η ένσταση μου είναι ότι μιλανε οι περισσότεροι κσι ΧΥΝ με την εικόνα του 17 ή του 18.  Και σε μας οσοι το κάνουν αυτό με καποιους, κακως το κάνουν εννοειται. Περυσι στην Ρεάλ τον είχαν να σηκώνει τις κουπες περισσότερο από σεβασμό στο παρελθόν του. Εθνική Βραζιλιας σταματησε από τα 30(!)

 

Δεν το πήρα προσωπικά, κουλ, απλά ήθελα να πώ αυτό που είπα και βρήκα αφορμή. :P Γενικά χαίρομαι να κρίνουμε τους παίκτες όπως πρέπει, δηλαδή με το τί έκαναν τις τελευταίες 2 σεζόν, με το πόσες συμμετοχές έχουν στην εθνική αλλά και το πότε ακριβώς τις έκαναν, όπως και σε ποια εθνική το έκαναν. Να δούμε την ηλικία, να κρίνουμε την φιλοδοξία που μπορεί να έχει (καλώς ή κακώς το τελευταίο καλό συμβόλαιο είναι μεγάλο red flag για μένα για οποιονδήποτε παίκτη), αν αξίζει τα λεφτά που θα πάρει. Μακάρι να το κάνουμε και στους δικούς μας παίκτες, όχι ότι θα αλλάξει κάτι αν δεν αλλάξουν νοοτροπία οι άνθρωποι της ομάδας που παίρνουν αποφάσεις, όμως τουλάχιστον να λέμε καμιά σοβαρή κουβέντα μεταξύ μας.

Αγωνιστικά ήμουν ξεκάθαρος για την κατάσταση του παίκτη, με πείραξε πιο πολύ επειδή είναι αγαπημένος παίκτης της μόνης ομάδας που ακολουθώ και στηρίζω στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Epitaph21 said:

Ο Μαρσέλο έφτασε το 2017, 2018 να κάνει ματς με 8 key passes και 9 επιτυχημένες ντρίμπλες. Πράγματα που δεν έχουμε ξαναδεί και δεν θα τα ξαναδούμε από μπακ, που μόνο μπακ δεν έπαιζε τότε. Δεν είναι απλό.

Συμφωνώ ότι είναι ο καλυτερος αρ. Μπακ όλων των εποχών. 

Η τουλάχιστον όσο βλέπω μπάλα εγώ. 

Αλλά αυτή την στιγμή είναι σε τραγική κατάσταση. Τώρα στην Ελλάδα μπορεί και να παιξει ... Αλλά δεν έχει εικόνα ποδοσφαιριστη τα τελευταία χρόνια. 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει το παρακάτω,

Στον... αστερισμό του Μαρσέλο κινούνται όλοι στον Ολυμπιακό Πειραιώς.

Πληροφορίες μας αναφέρουν ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης έδωσε συμβόλαιο 1,5 εκατομμύριο ευρώ συν bonus στον πρώην αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης.

Δηλαδή, για 1 χρόνο στον Πειραιά, μπορεί να βάλει σχεδόν 2 εκατομμύρια ευρώ στο λογαριασμό του ο Βραζιλιάνος αριστερός φουλ μπακ

https://www.kerkida.net/eidiseis/ellada/soyper-ligka/olympiakos/olympiakosaytos-tha-einai-o-misthos-toy-marselo

Το βρίσκω πολύ χαμηλό ποσό, εκτιμούσα 3 εκατομμύρια ευρώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Και εναμιση λεπτο να παιξει ο Μαρσελο στον Ολυμπιακο, ειναι η μεγαλυτερη μεταγραφη του καλοκαιριου στο ελληνικο πρωταθλημα.

Συμφωνιες σαν αυτην ακουγονται παντου και δημιουργουν στατους. Και στελνουν και μηνυματα σε ατζεντηδες οτι εδω υπαρχει ενας συλλογος που πλερωνει και προσελκυει τετοια ονοματα οπως κανουν και οι 2-3 τουρκικες. 

Αν θεωρουαμε τοπ μεταγραφη του Μπερναρ, τοτε ο Μαρσελο ειναι οβερ δε τοπ.

Link to comment
Share on other sites

Κόντεψα να πειστώ ότι ο Μαρσελο έπιασε κορόιδο το χοντρό. Τουλάχιστον από εκείνη την πλευρά παίζει ο Βιντα κι όχι ο Χατζισαφι. Δε θα ξεφτιλιστουμε πολύ. Τι συζητάμε τώρα, δεν παίζεται με τίποτα εδώ στην Ελλάδα ο τύπος, ακόμη κι αν έχει σταματήσει από Βραζιλία. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Αλλαγές ακραίων μπακ ο κλόουν στο ίδιο λεπτό...

Γελά ο Αργύρης ο Γιαννικης.

Λαθος τοπικιο 

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι πεναλτι κανει ο στημένος;

Ο Ιωνικός πρεπει να φαει αστρονομική πουτσα στα εγκαίνια, οι τυποι ηταν στάσιμοι απο τοτε που εβαλαν το 2-1

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαλεριανος ο γνωστος κανει πεναλτι αχρειαστο  το 92   μη τυχον και στραβωσει το ματς 

Link to comment
Share on other sites

Ποσο γελοιο πεναλτυ έκανε ο άλλος στο τελος.
 

Κι ένα αγχωτικό 2-1 φαίνεται άνετο 3-1.

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 11:22 AM, Kostas21 said:

πχ υπαρχει αυτη η απιστευτη φαση οτι ο Ζιοβανι ηταν τοπ 5.  Μεγαλος τεχνιτης αλλα ο παικτης δεν ξαναειδε εθνικη ομαδα.

Ο Μαρσελο στην εθνικη βραζιλιας τα ιδια.

Γενικα να φερεις ονομα οκ, αλλα με βασικους λογους εκτος απο τον κραχτη. Γιατι υπαρχει το μπερδεμα οτι μονο ο γαυρος φερνει τετοιους. Μα εδω το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο, αν του δινες 2 εκ παραπανω θα ερχοτανε σε σενα, θα ηταν κ πιο ξεκουραστος. Βεβαια αν επαιζε σερνοντας το κουφαρι του θα τα κλαιγες γιατι θα παιρνες 5 παικτες αλλα οκ.

Δεν ξερω αν ισχυει, ο μαγος παραπανω διαβασε για 1,5 .

https://thestandard.gr/athlitika/olybiakos-etsi-egine-i-megali-metagrafi-tou-marselo/

...Αναφορικά με το συμβόλαιο του, αναμένεται ο έμπειρος Βραζιλιάνος να παίρνει περίπου 1,4 εκατ.ευρώ ετησίως από τον Ολυμπιακό...

Link to comment
Share on other sites

Όλο το story είναι πως δίπλα του είχε τον καρεμπε και όχι τον Γιαννάκη Παπαδόπουλο …. Παίζουν το ρόλο τους αυτα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ήξερα τι γινόταν κι έμπαινα σε κανα σάιτ τις τελευταίες μέρες θα σχημάτιζα την εντύπωση οτί δεν έχουν πάρει το Μαρσέλο, αλλά το Κριστιανο Ρονάλντο ή τον Μέσι...

Τι "ο μεγαλύτερος παίχτης που έχει έρθει στην Ελλάδα" τι "ο κορυφαίος πλάγιος μπακ στην ιστορία του ποδοσφαίρου"... δεν ξέρω τι άλλη υπερμαλακία έχω διαβάσει τις τελευταίες 3-4 μέρες για έναν παλαίμαχο που τον είχε η ρεάλ στον πάγκο τα τελευταία χρόνια να κουνάει τις πετσέτες...

Αν αυριο επαιζε ΑΕΚ-γαυρος κι ήμουν ο Αλμέυδα η μόνη μου οδηγία θα ήταν "σε κάθε επίθεση η μπάλα δεξια στον Γκαρσία να παίξει 1 με 1 με το Μαρσέλο..."

Μακάρι να καθιερωθεί η πυραυλοκίνητη τετράδα πίσω με Βρσάλκο-Κωτάκη-Σωκράτη-Μαρσέλο...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα, ανέβηκε στις σουίτες του γηπέδου όπου και υπέγραψε το διάρκειας 1+1 έτη συμβόλαιό του, το οποίο, όπως ακούστηκε κατά τη διάρκεια της μετάδοσης της Cosmote TV, θα είναι της τάξης των 3.000.000 ευρώ τον χρόνο!

 

Ε ναι τοτε φυσικα του καναμε προταση  😂😂

Link to comment
Share on other sites

Διάλογος θετικής ενέργειας με φίλο γαυρο που μου έστειλε μηνύματα για να με πικάρει 

 

«Σοκ και δέος στο Καραισκακης, κάνει πλακα ο χοντρός»

-«Σαν πρεστίζ μεγαλη μεταγραφή πραγματι, αγωνιστικά να τον δούμε και στο γήπεδο ομως»

«Ρε πλάκα κανεις;»

-«Κάποιος λόγος θα υπαρχει που έχει 4 χρονια να παιξει εθνική Βραζιλίας, ούτε καν αλλαγή»

«Ρε και με μισό ποδι θα γαμαει»

-«Να τον δούμε ξαναλέω, επισης στην Ρεάλ ήταν αναπληρωματικος καποιου που  δεν θυμαμαι καν το όνομά του»

«Δεν πας καλά μου φαίνεται, αυτά λέτε μεταξύ σας με τον Μπαμπη τον Σουγιά;»

«Μονος μου τα λεω, απλα ειναι αλήθειες που πονάνε. Να τον δούμε στο γήπεδο λεω με στοιχεία, τα ποδαράκια και οι περούκες των Τσουκαλάδων ειναι για κανα τσίρκο»

«Ρε μιλάτε εσείς με τους Μανταλους, ούτε ξερω αυτους που φερνετε»

«Παντως πήραμε εναν παικτη που επαιξε τελικο Μουντιάλ κσι ισως παρουμε κι άλλλον, κάτι το λες κι αυτο»

🤪😆

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×