Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2015-16


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Χασαμε στο κλειστο της Νεας Ιωνιας

33-28 .

Γκατφί , Δημοσθενους , Στουμπης οι μονοι που διασωθηκαν

 

Ο Φιλιππος προελαυνει στη βαθμολογια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτει κανεις οτι κερδισαμε τον Φιλιππο που ειναι πρωτοπορος και εκτος εδρας μαλιστα. Και εχουμε χασει βαθμους αρκετους απο μικρομεσαιες ομαδες. ? ερσι ημασταν πιο σταθεροι

Link to comment
Share on other sites

Χάσαμε από τον Φίλιππο στην Αθήνα για το τσαλεντζ καπ με 2 γκολ. Έχει ρεβανς

Link to comment
Share on other sites

me mpaoug kupello

Ντέρμπι δικεφάλων έβγαλε η κληρωτίδα για τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών στο χάντμπολ , όπου ΑΕΚ και ? ΑΟΚ θα βρεθούν αντιμέτωποι με φόντο την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

 

Όλα τα υπόλοιπα ζευγάρια προέρχονται από διαφορετικές κατηγορίες με τις ομάδες της HandballPremier να έχουν σαφές = πλεονέκτημα.

 

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα προς τι το αδιανόητο παραπάνω ποστ, πάντως σήμερα χασαμε ξανά από τον Φίλιππο και μείναμε εκτος ευρωπης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι μαγκες που γινανε δαγκες. ? ερασε η μοδααααα περασεεε, μονη ξανα θα σε αφησωωωωωω

οτι ναναι ......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιωργη η ομάδα τελικα φετος

στηρίζεται σε παιδιά

που τώρα μαθαίνουν το χάντμπολ.

Απο τη μια καλό για τη συνεχεια του τμηματος μας

απο την άλλην μην αναμένουμε κύπελλα και πορείες.

? ερίμενα πολλά περισσότερα απο Γκατφι

αλλά τελικά δε μπορεί να σηκώσει μόνος τιυ

την ομάδα.

Υπάρχουν επισης παιχτες μας που αποσύρθηκαν και δυστυχώς

με την συνεχή κριτική τους δεν

κάνουν καθόλου καλό.

 

Για μένα είναι αναγνωριση για το τμημα

που ακόμα και σε μια μέτρια

χρονιά εχεις σε κάθε αγώνα σου 150-200 ατομα

τη στιγμη που ο Αλεξης μας λέει πως στην ? υλαία

έρχονται μονο οι γυναίκες και τα πιτσιρίκια των παικτων αν δεν είναι ωρα ύπνου.

Αρα έμεινε μια μαγια για το τμημα

αν σκεφτείς πως και σε μπασκετ,βόλλευ

σε χαλεπους καιρούς οι ίδιοι 400 άντε 500

πάνε σε σταθερή βαση.

 

Για τον Φίλιππο που γραφεις πως τον νικήσαμε

στι πρωτάθλημα.. Είχαν απουσίες 2-3 βασικών τότε.

? ροχθες ο ΚΑρυπιδης φορτσαρε και μας νικησε μόνος του. Τι ψαχνεις τώρα..

έχουν Μαστορογιαννη,Σανικη,Καρυπίδη και αλλους 2-3

που παιζουν 40 χρόνια χάντμπολ.

Το κυριότερο έχουν παλι ανθρωπο να πληρώνει

στην ωρα του και καλά.Αυτός ο Φυκατας με το

εμπόριο ξυλειας που

ξαναπήρε το τμήμα χάντμπολ

είναι αυτός

που παλιότερα τους είχε πάει τελικό Ευρώπης.

 

Σου χα γράψει εδώ παλαιότερα

ο Φίλιππος είναι φαβορί να σηκώσει

το πρωτάθλημα.

 

Μονο αγάπη για το χάντμπολ της ΑΕΚ .

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι για λουκέτο η ΑΕΚ του Χάντμπολ τότε πρέπει να μπει γενικό λουκέτο στο άθλημα εντός Ελλάδος μιας και δεν υπάρχει ομάδα που να πλησιάζει έστω την προσέλευση της ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

? ερασε η μοδα,το χαντμπολ μας κρατησε ζωντανους οσο βιωναμε την πεσαδα,τελειωσε ο λαζοπουλος,τελειωσε το χαντμπολ.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα και Σαξωνα το βλεπετε πολυ διαφορετικα το θεμα

επειδη ειστε εξω απτον χορο και τον χωρο .

Θεμα μοδας δεν υφισταται.

Ασχολεισαι με την Αραβανη(μιας που ειναι μοδα σημερα στον ΚΜ)

οταν δε μπορεις με τη Σκλεναρικοβα.

Μεσα στα χρονια ομως που περασαν για να σε κοιταξει παλι

η ψηλοποδα

αγαπησες και την Αραβανη (ρεμπω εισαι δω?)

γιατι σου ξυπνησε πολλα ενστικτα και σε συγκινησε .

Η μαγια εμεινε σιγουρα και 

ναι ειμαστε πρωτοι σε προσελευση ,εχουμε 200 ατομα σε καθε αγωνα.

Τα 200 πιστα ατομα στο χαντμπολ ΑΕΚ ειναι παρα πολλα .

 Αυτο ειναι το ελληνικο χαντμπολ Κωστα .

 

 Και στο πινγκ πονγκ προχθες μαζευτηκαν στο πρωταθλημα

  8 δικοι μας και ειδαν τους αγωνες διπλα απτον κριτη  .

  Το εζησαν απο κοντα το θεμα αυτοι οι οχτω με οση γραφικοτητα κρυβει αυτο.

  Να το κλεισουμε το αθλημα επειδη ημασταν η μονη με παρουσια

  ομαδα στο πρωταθλημα ? Ηταν 8 ολοι και ολοι ,τι λες?

 

? αντως επειδη παλι περι λουκετου ο λογος ..

? ρεπει να χεις ζησει,φωναξει,αγαπησει και λυπηθει

για κατι για να το δεις περα απο τα στενα ορια

της μη δημοφιλιας του αθληματος 

του εσοδα εξοδα 

και λοιπων ευκολων σχολιων .

Οποτε δεν παρεξηγεισαι .

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νικησε ο παοκ τον Φιλιππο σημερα στην ? υλαια

με 33-28

και ετσι περασε εκεινος πρωτος στη βαθμολογια.

Ο Αλβανος ο παιχταρας εβαλε 15 γκολ .

Link to comment
Share on other sites

Και ναι να κλεισουν οσα τμηματα ΔΕΝ μπορουν να αντλησουν ΕΣΟΔΑ απο μονα τους να επιβιωσουν. ή αν θες να μπουνε προτεραιοτητες σε 1-2 τμηματα και τα υπολοιπα ΛΟΥΚΕΤΟ. Ωστε τουλαχιστον αυτα τα 1-2-3 ρε αδερφε, να εχουν τον κοσμο που θελει να τα παρακολουθησει. ? χ η ΑΕΚ να ειναι, ? ΑΕ, ΚΑΕ, Χαντπωλ και Στιβος ή ? οδηλασια ή οτιδηποτε θα δημιουργησει πρωταθλητικες ομαδες/αθλητες. Εμεις καναμε σκακι, πινγκ πονγκ ντε και καλα για τις επιδοτησεις, και φυτοζωουν τα τμηματα με σκωροφαγωμενες καλτσες, δωρεες και κλαψα για περισσοτερα εσοδα που δε δινει η Μαμα ΕΡΑ κλπ κλπ .

 

Επειδη ακριβως ειναι θεμα αγαπης, καλυτερα να κηδεψεις κατι, παρα να κρατας το κουφαρι του ζωντανο. Η αγαπη μετατρεπεται σε επικυνδινο obsession μετα. Και το obsession ειναι κατασταση που δεν επανερχεται κανεις.

Συμφωνώ 1000%.

Χρόνια το λέω κι εγώ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για το χαντμπολ απλα να πω οτι πιστευω πως τα επομενα χρονια θα ανεβει το αθλημα. Θεωρω απιθανο δηλαδη να μην ασχοληθουν και αλλες ομαδες με σχετικο μπραντ με το αθλημα. Οποτε τοτε δεν θα ηθελα η ΑΕΚ να ειχε κλεισει το τμημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξες ποτε ειχα αυτη τη κουβεντα για το Χαντμπωλ ? Το 1994 στη Θεσσαλονικη. Του στυλ "θα ανεβει το αθλημα θα γινει χαμος". Ειχα βαλει στοιχημα οτι δε θα ανεβει ποτε. Το κερδισα. Τοτε κιολας ειχε μεγαλυτερο κοινο...

Εγω το αθλημα δεν το ηξερα καν οτι ειχαμε λιγκα μεχρι να μπει η ΑΕΚ. ? ροφανως οσοι τα ξερετε χρονια γνωριζετε περισσοτερα. Μακαρι παντως να το κρατησουμε αξιοπρεπως αυτο και το βολευ ανδρων (το βολευ σε αντιθεση με το χαντμπωλ δεν μου αρεσει αλλα ΟΚ αρεσει σε αλλους, αν και εχω παει σε αρκετα ματσακια γυναικων) και εχουμε κλεισει απο ομαδικα νομιζω. Και καποια στιγμη να γραψει καποιος εδω μεσα αν η ? ΑΕ και η ΚΑΕ δινουν το 10% στην ΕΡΑ η αβαβα. Τελος παντων θα δειξει, παντως κριμα γιατι θα μπορουσαμε να χτυπησουμε τιτλους εδω και με δεδομενο πως το σπορ στην Ευρωπη πουλαει να ακουγεται το ονομα της ΑΕΚ. Εδω οι γαβροι μας τα χουν πρηξει με το πολο τους.

Link to comment
Share on other sites

Stylianopoulos, on 01 Dec 2015 - 15:17, said:snapback.png

Κωστα και Σαξωνα το βλεπετε πολυ διαφορετικα το θεμα

επειδη ειστε εξω απτον χορο και τον χωρο .

Θεμα μοδας δεν υφισταται.

Ασχολεισαι με την Αραβανη(μιας που ειναι μοδα σημερα στον ΚΜ)

οταν δε μπορεις με τη Σκλεναρικοβα.

Μεσα στα χρονια ομως που περασαν για να σε κοιταξει παλι

η ψηλοποδα

αγαπησες και την Αραβανη (ρεμπω εισαι δω?)

γιατι σου ξυπνησε πολλα ενστικτα και σε συγκινησε .

Η μαγια εμεινε σιγουρα και 

ναι ειμαστε πρωτοι σε προσελευση ,εχουμε 200 ατομα σε καθε αγωνα.

Τα 200 πιστα ατομα στο χαντμπολ ΑΕΚ ειναι παρα πολλα .

 Αυτο ειναι το ελληνικο χαντμπολ Κωστα .

 

 Και στο πινγκ πονγκ προχθες μαζευτηκαν στο πρωταθλημα

  8 δικοι μας και ειδαν τους αγωνες διπλα απτον κριτη  .

  Το εζησαν απο κοντα το θεμα αυτοι οι οχτω με οση γραφικοτητα κρυβει αυτο.

  Να το κλεισουμε το αθλημα επειδη ημασταν η μονη με παρουσια

  ομαδα στο πρωταθλημα ? Ηταν 8 ολοι και ολοι ,τι λες?

 

? αντως επειδη παλι περι λουκετου ο λογος ..

? ρεπει να χεις ζησει,φωναξει,αγαπησει και λυπηθει

για κατι για να το δεις περα απο τα στενα ορια

της μη δημοφιλιας του αθληματος 

του εσοδα εξοδα 

και λοιπων ευκολων σχολιων .

Οποτε δεν παρεξηγεισαι .

 

Φυσικα υφισταται.

Υπηρχε απο τη μερα που ανελαβε ουσιαστικα η R το τμημα και εσπρωξε ρευστο στο να χτιστει η ομαδα, να ονομαστουν ΜΑΓΚΕΣ, να εχουμε κουπες αγκαλια κλπ.

Και το λες Μοδα, διοτι μετα την πτωση της αγωνιστικης νικηφορας διαρκειας, οπως γραφεις και εσυ μιλαμε για 150-200 ατομα, που καποτε γινοταν χαμος να πανε να δουνε ενα ματς.

Δεν αμφισβητω οτι αυτο ειναι το Ελληνικο χαντμπωλ φιλε μου. Απλα θεωρω οτι εαν η ΑΕΚ στο χαντμπωλ δε μπορει να φτιαξει μια μαγια 1000ατομων ωστε να το πρωταγωνιστησει το τμημα (δλδ το προτιμω απο το καταραμενο βολλευ), τοτε δυστυχως δεν εχει ουσια το τμημα να υφισταται. Δε γινεται να γινεται η ΑΕΚ ερμαιο του καθε Φιλιππου και Διομηδη. Να φερνει τη πρωτη ευρωπαικη κουπα το Αργος και εμεις να κοιταμε τα τρενα να περνουν. Φτανει τοσος πονος, αρκει. Δεν γινεται συνεχεια αυτο.

Και ναι να κλεισουν οσα τμηματα ΔΕΝ μπορουν να αντλησουν ΕΣΟΔΑ απο μονα τους να επιβιωσουν. ή αν θες να μπουνε προτεραιοτητες σε 1-2 τμηματα και τα υπολοιπα ΛΟΥΚΕΤΟ. Ωστε τουλαχιστον αυτα τα 1-2-3 ρε αδερφε, να εχουν τον κοσμο που θελει να τα παρακολουθησει. ? χ η ΑΕΚ να ειναι, ? ΑΕ, ΚΑΕ, Χαντπωλ και Στιβος ή ? οδηλασια ή οτιδηποτε θα δημιουργησει πρωταθλητικες ομαδες/αθλητες. Εμεις καναμε σκακι, πινγκ πονγκ ντε και καλα για τις επιδοτησεις, και φυτοζωουν τα τμηματα με σκωροφαγωμενες καλτσες, δωρεες και κλαψα για περισσοτερα εσοδα που δε δινει η Μαμα ΕΡΑ κλπ κλπ .

 

Επειδη ακριβως ειναι θεμα αγαπης, καλυτερα να κηδεψεις κατι, παρα να κρατας το κουφαρι του ζωντανο. Η αγαπη μετατρεπεται σε επικυνδινο obsession μετα. Και το obsession ειναι κατασταση που δεν επανερχεται κανεις.

Τροφη για σκεψη αυτα. Και ας ριχνεις παντα τις σποντες σου. Μονο γαυρο δε μ εχεις πει ακομη, αλλα καποιος αλλος δασκαλεμενος θα το πει σιγουρα.

=================================================================================

Κυριοι συγχαρητηρια, εχετε εκθεσει τις αποψεις τοσο αριστοτεχνικα για τη χειροσφαιριση της ΑΕΚ .....που μολονοτι εκφραζετε περιπου αντιθετες αποψεις....για καποιο περιεργο λογο συμφωνω με ΑΜΦΟΤΕΡΟΥΣ !

Διπολισμος ?...Αλτζχαιμερ ?...Σακοτίαση....Γήρας ?....ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΒΡΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ..

Link to comment
Share on other sites

Κωστα καμια σποντα δεν αφηνω.

Ευθεως σου γραφω πως δεν το πονας μία

το θεμα χαντμπολ

και δε σε νοιαζει και να κλεισει ακομα το τμημα.

Εσυ και αλλοι πολλοι το βλεπετε ετσι . 

Καλα κανεις και αφου μαλιστα

επιχειρηματολογεις επ αυτου

τουλαχιστον ξοδευεις σκεψη .

 

Απο την απεναντι πλευρα 

εγω αντεχω να ειμαστε συνεχεια 3οι 

περιμενοντας να ελθει καποια στιγμη αυτος που θα

κανει παλι το τμημα πρωταθληματικο .

 

Ετσι και αλλιως 

και για να σε προλαβω

χρηματα δυστυχως

δε λαμβανει απο κανεναν .

 

Για το λουκετο σε οσα αθληματα δεν προσελκυουν κοσμο

δε μου απαντησες.

 

Οσο για το αλλο που γραφεις επι προσωπικου ..

πως δασκαλευω παιδια απο εδω

να καταφερονται εναντιον σου

και θαρθει η ωρα να σε πει ο δασκαλεμενος απο εμενα 

 και γαυρο.. 

Το σχολιασες και αλλου προχθες εδω στο φορουμ

επειδη αλλαζω λαικ με Ολλανδο .

 Ενταξει αναξιο σχολιασμου πλεον ρε φιλε .

Link to comment
Share on other sites

 

H διαφορα Μητσο, στην αντιμετωπιση των τμηματων, και ιδιως αγαπησιαρικα οπως αυτο του Χαντμπωλ, ειναι οχι απλα οι εφημερες επιτυχιες και επιβιωση τους, αλλα η εγκαθιδρυση πρωταγωνιστικου ρολου. Διοτι αν αυριο σου φτιαξει ο ....γαυρος τμημα, τι θα κανεις? Θα εχεις να παρουσιασεις 2-3 κουπες που με 5 σεζον θα σε χλαπακιασει?

Εδω ειναι το ζουμι.

Εμεις πηραμε ενα τμημα, το χρηματοδοτησαμε, το καναμε να αρχισει να πρωταγωνιστει, βαλαμε καποιον ...λαζοπουλο που το παρατησε, και απο τοτε ΒΟΛΟΔΕΡΝΕΙ με ελπιδες οτι ΚΑΤΙ θα γινει ΚΑ? ΟΤΕ ξανα.

Και βλεπεις εναν ζμπαογκ να προσπαθει να βαλει μια σειρα. Βλεπεις ενα Αργος να μπορει να βρισκει εσοδα και εμεις να μιλαμε οτι καναμε μαγια με 200 ατομα.

Εχει διαφορα ο ρομαντισμος απο την γραφικοτητα.

................

................

Και κατι τελευταιο. Δε γινεται ο καθε παικτης του χαντμπωλ να γυρναει και να λεει ΕΓΩ Ε? ΑΙΖΑ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΡΕ, ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΑΕΚ ΔΕΝ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΩ. Αυτα ειναι το λιγοτερο ΝΤΡΟ? ΙΑΣΤΙΚΑ για τον Συλλογο.

 

Τωρα το ειδα αυτο ..

 Ενταξει εχεις σκαλωσει με το τμημα.

Θες να κλεισει ,σεβαστο  .

 

Εν ταχει θα σου απαντησω πως ειναι χιλιοειπωμενα

τα οσα γραφεις για κακη διαχειριση της ερασιτεχνικης .

 Μιλαμε για πολλακις

 σωστες αλλα αναμασημενες επισημανσεις .

 Για τους παικτες που αναφερουν πως εχουν λαμβανειν

 απο την ΑΕΚ ,καλο θα ειναι να πληρωθουν απο αυτους 

 που υπεγραψαν αυτα τα συμβολαια-λαδοκολλες 

και μετα να πανε να γαμηθουν αν περιμεναν πως θα ζησουν

 απο το χαντμπολ της ΑΕΚ μια ανετη ζωη .

 Και στο μπασκετ χρωσταμε μηνιατικα . Και στη μπαλα 

 οι Τζανετοπουλος,Μανταλος,Γροντης και αλλοι 2-3

εχουν λαμβανειν δυο μηνιατικα.Τα ακουμε αυτα .

 Ειναι τοσο ντροπη οπως γραφεις

 που πρεπει να βαλουμε λουκετα και εκει ?

 

Οσα μου γραφεις εδω μου τα ειπε προ 15 ημερου

 μα ακριβως τα ιδια ενας κοινος φιλος .

 Ειστε πολλοι εσχατως που εχετε σκληρη αντιμετωπιση

 γυρω απτο θεμα .

 

 Οσο για το αν η αγαπη τελικα - στα ματια σου ε -

 ειναι γραφικοτητα .. αυτο

αφορα αυτους που ασχολουνται και μονον

για να στο πω οσο πιο απλα μπορω.

 Αυτοι ξοδευουν χιλιομετρα ,χρηματα και φωνη .

 Ας τους αφησουμε να ειναι γραφικοι .

 Ειναι λιγοι αριθμητικα

 για να μας χαλανε την καθημερινοτητα ..

 

 

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο. Δε γινεται ο καθε παικτης του χαντμπωλ να γυρναει και να λεει ΕΓΩ Ε? ΑΙΖΑ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΡΕ, ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΑΕΚ ΔΕΝ ΤΗΣ ΧΡΩΣΤΑΩ. Αυτα ειναι το λιγοτερο ΝΤΡΟ? ΙΑΣΤΙΚΑ για τον Συλλογο.

 

Καλά αυτό ειδικά δεν αφορά μόνο το χάντμπωλ. Έχω βαρεθεί να διαβάζω από παλαιμάχους (και σημαίες) όλων των τμημάτων της ΑΕΚ σε κάθε συνέντευξη παράπονα για την ΑΕΚ. Δεν ξέρω αν έχουν δίκιο ή άδικο, δεν με αφορά κιόλας ας έκαναν τα κουμάντα τους όταν αγωνίζονταν στο κάτω κάτω της γραφής, με ενοχλεί όμως ότι συμβαίνει διαρκώς γεγονός που δείχνει ότι τους αποφέρει κέρδη και γι αυτό το συνεχίζουν. Και τους αποφέρει κέρδη επειδή βρίσκουν ευήκοα ώτα στον κόσμο της ΑΕΚ ο οποίος είναι κάτι παραπάνω από συναισθηματικός με πρόσωπα, ακόμα περισσότερο και από τον Δικέφαλο. Μιλάνε οι παλαίμαχοι των άλλων ομάδων για την ομάδα τους και στάζουν μέλι, μιλάνε της ΑΕΚ και όλη την ώρα μια πίκρα και μια μιζέρια και ένα παράπονο. Καλά κάνουν, αλλά κάποια στιγμή να ξυπνήσει και ο ΑΕΚτζής και να αντιδράσει γιατί όλο αυτό μας καταντά Βασίλη Καϊλα του ελληνικού αθλητισμού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όσον αφορά το τμήμα της ΑΕΚ, όπως και όσα τμήματα δεν είναι επαγγελματικά, θα ήθελα να φέρνουν τίτλους όμως, από την άλλη όταν αυτό δεν είναι δυνατό να συμβεί, αλλά παρόλα αυτά καταφέρνουν να ξεσηκώσουν 200 άτομα έστω από το σπίτι τους να πάνε να τα δουν, νομίζω είναι λίγο κρίμα να τους το κόψουμε. Στο κάτω κάτω της γραφής το τμήμα χάντμπωλ δεν παλεύει να σώσει την κατηγορία και δεν αποκλείεται σύντομα να μας δώσει ξανά τίτλο αν πέσουν στοιχειώδη λεφτά. Όμως το βασικό νομίζω έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν είναι όμορφο να κόψουμε την καψούρα σε 200 ανθρώπους που το ακολουθούν (και οι οποίοι είναι και περισσότεροι στην μικρή αγορά της Ελλάδας). 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε Κώστα ότι πρέπει να αλλάξουν πολλά πράγματα στην Ερασιτεχνική ΑΕΚ. Εγώ απλά, όντας άσχετος με το αντικείμενο δεν τον κρύβω, πιστεύω πως το χρηματικό ζήτημα της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ σχετίζεται από την πορεία της ? ΑΕ και της ΚΑΕ. Ελπίζω και εύχομαι να ανέβουν τα έσοδα τους τα επόμενα χρόνια και να είμαστε πλέον σε θέση με το 10% να συντηρήσουμε βόλεϊ αντρών και χάνμπολ σε επίπεδο πρωταθλητισμού. Αυτά τα δύο για αρχή. Ειδικά το χάντμπολ όμως μέσα σε μόλις μια δεκαετία, έχει 2 πρωταθλήματα, 3 κύπελλα, 2 δεύτερες θέσεις, 3 χαμένους τελικούς κυπέλλου και έναν προημιτελικό Ευρώπης. Νομίζω μιλάμε για ένα πραγματικά πετυχημένο τμήμα της ΑΕΚ με βάση τα αποτελέσματα, το οποίο είναι πρώτο σε κόσμο στην λίγκα και δείχνει πως είναι σε θέση να βελτιωθεί αγωνιστικά.

 

Φυσικά πρέπει, επιβάλλεται βασικά, να γίνουν κάποια πράγματα πιο επαγγελματικά τουλάχιστον ως προς τον τρόπο λειτουργίας και οργάνωσης. Αν κρίνουμε όμως από το πόσο ερασιτεχνικά λειτουργούν ? ΑΕ και ΚΑΕ καταλαβαίνουμε πόσο δρόμο έχουμε να διανύσουμε στα ερασιτεχνικά τμήματα. Τέλος πάντων εγώ ελπίζω στα επόμενα χρόνια σε άνοδο της ΑΕΚ γενικότερα κάτι που θα ανεβάσει και αυτά τα τμήματα. Μπορεί να έχεις δίκιο εσύ που λες ότι δεν θα συμβεί αυτό αν δεν γίνουν πράξεις τώρα πάντως στο θέμα μας, θα στεναχωρηθώ αρκετά αν μπει λουκέτο ας πούμε στο χάντμπολ και ας έχω πάει μόλις 10-15 φορές σε αγώνες του, πόσο μάλλον αυτοί που τραβιούνται σταθερά στο τμήμα. Νομίζω πάντως πως αν λέγεσαι ΑΕΚ, από τους 200 πας πιο εύκολα στους 800-1000, από ότι από τους 10 στους 200 οπαδούς.

 

Τέλος πάντων θα δείξει..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Υπάρχει κάτι που δεσμεύει την ΑΕΚ και τα Ερασιτεχνικά της τμήματα να εδρεύουν όλα στην Αθήνα; Θέλω να πω όσα τμήματα δεν έχουν κόσμο, για ποιο λόγο δεν πηγαίνουν ας πούμε Κομοτηνή ή σε άλλες περιοχές της Ελλάδας που έχουν έντονο ΑΕΚτζήδικο στοιχείο; Αν αυτό είναι εφικτό, θα μπορούσε να γίνει μια σχετική έρευνα αγοράς. Η ΑΕΚ άλλωστε έχει οπαδούς σε όλη την Ελλάδα και πολλοί από αυτούς δεν μπορούν να δουν την ΑΕΚ πάνω από 1-2 φορές τον χρόνο. Θα μπορούσαμε να το απλώσουμε λίγο (νομίζω). Ίσως βέβαια λέω και βλακείες, αλλά δεν ξέρω...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ερασιτεχνικα τμηματα για να προχωρησουν χωρις οικονομικα προβληματα θα πρεπει να γινει το γηπεδο. Εκει ειναι το κρισιμο. Η ερασιτεχνικη θα εχει ετσι στανταρ εσοδα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×