Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2015-16


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Θα σου απαντούσα τι θα έχει η ερασιτεχνική με τη σύμβαση που έχει υπογράψει αλλά προτιμώ να παραμείνω ευγενικός.

 

Από εκεί και πέρα ως άνθρωπος που έχω δει μερικούς αγώνες χάντμπολ της ΑΕΚ κατά βάση εκτός Αθηνών και λίγους στην Αθήνα, θα ήθελα να εκφράσω την οργή μου για τα εξής:

 

Η μοναδική φορά που κατάφερα (η λέξη δεν είναι λάθος) να πληρώσω για το τμήμα αυτό ήταν 3 χρονιές που αγόρασα εισιτήριο διαρκείας της ερασιτεχνικής (Βόλλεϋ-Χάντμπολ). Είχα πάρει μια φορά και κάτι κουπόνια αλλά δεν θυμάμαι τι φάση. Τα πουλούσαν κάτι όμορφα κορίτσια στη Βέροια σε ένα ματς με τον Φίλιππο, υποθέτω ήταν για το Χάντμπολ, τα πέταξα κάποια στιγμή πάνω στις μεγάλες πίκρες μου. Σε όσα κωλογήπεδα έχω πάει εκτός έδρας έχω πληρώσει εισιτήριο κανονικά, όταν η ΑΕΚ έπαιζε εντός έδρας ε δεν υπήρχε κανείς να πουλήσει εισιτήριο. Μια Τετάρτη στον Βύρωνα παίζαμε με τον Δούκα ή κάτι τέτοιο και κατεβήκαμε μια παρέα από Β. Ελλάδα και θέλαμε να πληρώσουμε εισιτήριο και δεν υπήρχαν εισιτήρια. Το γήπεδο γεμάτο στο μεταξύ. Έγκλημα τώρα, όχι μαλακίες.

 

Επίσης, δεν είναι δύσκολο να υπάρχει χρηματοδότηση για τα τμήματα. Ειδικά αν έχεις λίγα τμήματα, τότε λεφτά βρίσκεις. Η ? ΑΕ ΑΕΚ δεν βοηθάει καθόλου όμως. Και εκεί δεν δέχομαι ενστάσεις τύπου άμα μπορούν ας τα κάνουν μόνοι τους. Η ΑΕΚ οφείλει να είναι ενωμένη και το μεγάλο τμήμα οφείλει να βοηθάει τα μικρά. Τρόποι υπάρχουν χιλιάδες, έμπνευση να υπάρχει και διάθεση. Κάνε 2 φορές την εβδομάδα αναρτήσεις στο facebook ως ? ΑΕ ΑΕΚ. Είσαι η ναυαρχίδα, σε ακολουθούν χιλιάδες. Κάθε ? αρασκευή γράψε πρόγραμμα ότι αυτό το Σ/Κ η ΑΕΚ παίζει στα εξής γήπεδα μπάσκετ, βόλλεϋ κλπ. Γράψε και καμιά ατάκα και κάν' το συνεχώς. Γράψε κάθε Δευτέρα, συγχαρητήρια στο τμήμα Χάντμπολ για τη νίκη κλπ.

 

? λήρωσε 2 αστεία ποσά τους τεχνικούς της σελίδας σου να κάνουν από μία όμορφη σελίδα για κάθε τμήμα και ρίξε λινκ στη σελίδα σου για όλα τα τμήματα. Ούτε αυτό δεν κάνεις. Αλλά τι λέω... η ? ΑΕ ΑΕΚ στο twitter της για παράδειγμα ακολουθεί χορηγούς, άλλες ομάδες κλπ αλλά δεν ακολουθεί τη μπασκετική ΑΕΚ. Λες και είναι ξένες ομάδες. Από την ίδια πίτα τρώτε όλοι ρε μαλάκες. Βόηθα λίγο δηλαδή ρε πούστη. ? ροβολή χρειάζεται για αρχή και ταυτόχρονα σωστή εκμετάλλευση από τα ίδια τα τμήματα.

 

Και λάθος μεγάλο η αντιμετώπισή τους ως ερασιτεχνική ΑΕΚ. Είσαι το τμήμα χάντμπολ. Κάνε μια μελέτη τι έσοδα προσδοκώ, τι έσοδα θα μπορούσα να πετύχω αν δεν ήμουν Κούρδος κλπ. Δεν γίνονται όλα ηρωικά και λεβέντικα. Κάνε λίγο μάρκετινγκ. ΑΕΚ είσαι, πεδίο δράσης υπάρχει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

η R δημιουργησε το handball ........

 ok ..... θα πεσει ο server να μας πλακωσει

 

 

και οποιος θελει λουκετα σε κουπατα τμηματα της ερασιτεχνικης..... ας παραδωσει σημα και ονομα στα επαγγελματικα τμηματα και βλεπουμε

Edited by GIANNHS
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα καλα που εχει η Ερασιτεχνικη ΑΕΚ ειναι πως εδω και χρονια δεν ειναι κλειστο κλαμπ. Με ενα μικρο ποσο γινεσαι μελος της κ εχεις λογο! Οποτε ειτε θες λουκετα, ειτε θες να ανοιξουν νεα τμηματα, ειτε θες καλυτερη οργανωση κλπ μπορεις να εκφρασεις τις αποψεις σου, μπορεις να εκφρασεις τις ιδεες σου, μπορεις να παρεχεις βοηθεια κλπ, μπορεις να θεσεις κ υποψηφιοτητα να εκλεγεις κ να τις υλοποιησεις.

Edited by BillR21
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Υπάρχει κάτι που δεσμεύει την ΑΕΚ και τα Ερασιτεχνικά της τμήματα να εδρεύουν όλα στην Αθήνα; Θέλω να πω όσα τμήματα δεν έχουν κόσμο, για ποιο λόγο δεν πηγαίνουν ας πούμε Κομοτηνή ή σε άλλες περιοχές της Ελλάδας που έχουν έντονο ΑΕΚτζήδικο στοιχείο; Αν αυτό είναι εφικτό, θα μπορούσε να γίνει μια σχετική έρευνα αγοράς. Η ΑΕΚ άλλωστε έχει οπαδούς σε όλη την Ελλάδα και πολλοί από αυτούς δεν μπορούν να δουν την ΑΕΚ πάνω από 1-2 φορές τον χρόνο. Θα μπορούσαμε να το απλώσουμε λίγο (νομίζω). Ίσως βέβαια λέω και βλακείες, αλλά δεν ξέρω...

Αυτη η ιδεα ειναι κατ ' εμέ φωτισμενη.

Η ΑΕΚ δεν ανηκει στη Ν.Φ. ....αρα ουτε και στην  Αθηνα.....ας φανταστουμε μια 2η φωλια του ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ στη Σαλονικη ή και μια 3η στην ? ατρα....κοκ...(μη βγει κανεις να με τρολλαρει για Κατουνα γιατι ουτε μενω εκει και ειναι και γαβροχωρι)

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε Κωστα δηλαδη. Ειναι ο αλλος Αθηναιος, εχει αποψη και γνωμη για αυτα τα ζητηματα και δεν ειναι μελος της ερασιτεχνικης; Αντε πες δεν εχει χρονο να ασχοληθει ενεργα αν και θελει και εχει ιδεες και και και... οποτε ας μην ειναι τοσο ενεργος.

Ας παει μια φορα τον χρονο να πει την γνωμη του. Ουτε αυτο; Ας παει να καταψηφισει τον απολογισμο της χρονιας. Ας παει στις εκλογες και να ψηφισει τον Ασλανιδη αντι για τον Κουρεπη ή τον Χατζημουσια ή αυτον που θα προτεινει στα αρχιδια μας οι ξιφομαχιες εμεις μονο για ποδοσφαιρο νοιαζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην την βγαλει καθαρη; ? οτε δεν την εβγαλε καποιος ή νομιζεις οτι δεν ακουστηκαν εντελως αντιθετα πραγματα;

Επισης αρκετοι ειναι αυτοι που συμφωνουν με εσενα στο θεμα λουκετου, δεν ειναι οσο λιγοι νομιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Το σκηνικο με Χαριδημο ειναι πανω απο δεκαετια, ειναι το μονο που θυμαμαι κ ηταν μαζεμενα προηγουμενα.

Link to comment
Share on other sites

να απαντησω να μην απαντησω? :lol:

 

Kαλα γραφεις

 πως το 94 στη Σαλονικη

 χαλουσες φαια ουσια

σε συζητησεις και εβαζες στοιχηματα

για το αν καταφερει το

χαντμπολ να πετυχει σαν αθλημα 

 και τωρα δε μπορεις καν

 να δεις λιγο απο ενα ντερμπι ;

 

 Σου φυγε ;

 Στερεψε η διψα η ξενερωσες 

 που δεν εγινε τοπ αθλημα τελικα ;

  :D

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το πρωτάθλημα.

Τελείωσε και η Ευρώπη.

Μας έχει πάρει η κάτω βόλτα.

Έμεινε το κυπελλο

για κάτι αξιόλογο φέτος.

Με ? αοκ σε μονό εντος

την Τέταρτη 16 Δεκ.

Link to comment
Share on other sites

aurio stis 3 mpaoug - AEK live apo ert2

Έχουν καλύτερη ομάδα και ειδικα αυτήν την περίοδο πετάνε.Το κυριότερο έχουν Αλέξη Αλβανό

που φέτος θυμίζει το γιατί καποτε σφαζονταν

στα πόδια του οι γερμανικές ομάδες.

 

Ηττα σε ζωντανη μετάδοση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×