Jump to content

3η Αγωνιστική: ΑΟ Περιστερίου-ΑΕΚ, 5/10/2013, 16:00


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Παντως παλι καλα που αλλαξε το συστημα και δεν κατεβαινουν οι ομαδες γ εθνικης

στο κυπελλο φετος.Γιατι ακουσαμε και γι αυτο ..

 

Παιζει να το χαναμε .

Καλυτερα λαιμαι .

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοθρησκοι ηδη κοροιδευουν παντως. Και λογικο. Κι εγω θα το εκανα.

 

Απο την μια ´ερχομαστε ´ κι απο την αλλη μαλακιζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα παει γήπεδο με δυο φίλους απο το παλιό ΚΜ.Ενω στο τέλος πήγα να ξενερωσω μου ήρθε στο μυαλό η πύλη με τις φλόγες στην Αγία Σοφια και ξανά ήρθα στα ίσα μου.

Link to comment
Share on other sites

H oμαδα ειναι σαφως κακοφτιαγμενη (επιπεδα 2009 σε οτι αφορα τα λαθη που εγιναν στη δημιουργια ομαδας) αλλα δε νομιζω οτι θα εχει προβλημα με την ανοδο.

 

Γνωμη μου ειναι οτι απο του χρονου πρεπει να αναλαβει προπονητης-τεχνικος διευθυντης-τα παντα ολα ο Σερβος. Οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι στο τελος δεν εχει την ευθυνη κανενας απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Καλησπέρα σας! Πρώτο μου post και θα δείτε πως θα είμαι γουρλής! Μόνο νίκες από δω και πέρα :-)

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να στο χαλασω και χαιρετω με ικανοποιηση την αφιξη σου.

 

Αλλα ενα Χ ακομα να φερει η ΑΕΚ φετος θα μπαναρισθεις .

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21
Δε θελω να στο χαλασω και χαιρετω με ικανοποιηση την αφιξη σου.

 

Αλλα ενα Χ ακομα να φερει η ΑΕΚ φετος θα μπαναρισθεις .

 

Αν έρθει ήττα δηλαδή δεν θέλω να σκεφτώ ποια θα είναι η ποινή!

Link to comment
Share on other sites

Αστειευομαι .Δεν θα υπαρξει ποινη.

 

Παντως εισαι 24 ετων και Σαββατοβραδο μεσα.

 

Να εργαζεσαι &να περιμενεις κοσμο οπως εγω το αποκλειω.

 

Πες μας για σενα ΑΕΚοπληροφοριες σε πακαλώ .

 

Συστησου μας.

 

 

Να εισαι καλα ευκομαι και καλα ποσταρισματα στον Λαικο Συνδεσμο 'το ΚΜ '

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Το βασικό που δεν πρόσεξες είναι η ακριβής ημερομηνία γέννησης... Τί συνέβη στις 7-5-1989; :-)

Καλώς σας βρήκα! Κάτσε να σας διαβάσω λίγο γιατί είμαι νιούμπας..

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω που ειναι η ακριβης ημερομηνια γεννησης σου για να τηνε διαβασω.

 

Ενα 24 βλεπω μονο & αυτο μου θυμιζει ενα γυραδικο στο Ναυπλιο .Το '24' .

Σπέρνει .

 

Τεσπα διαβασε ο,τι θελεις αλλα απαντα σχετικα γρηγορα

γιατι μπορει να ρθει κοσμος &να χαθει η ενδιαφερουσα συνομιλια μας.

 

ΥΓ.Καλο παντως θα ηταν μπαινοντας ο νεος να φαινεται και το ΑΜΚΑ του.

Να μπορουμε να γραψουμε και κανα αβαβα φαρμακακι μεσω Λαικου Συνδεσμου .

Αντμινζ να γινει παραυτα πακαλώ η τροποποιησις.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Ας κάνω μερικές παρατηρήσεις με αφορμή και το σημερινό ματς:

1. Η ομάδα πιστεύω είναι φανερά ανώτερη από όσες ομάδες έχει αντιμετωπίσει ως τώρα (αυτό έλειπε κιόλας). Άρα δεν συζητάμε την άνοδο, καθώς σε μαραθώνιο (και όχι knock out) συνήθως πρώτος βγαίνει ο καλύτερος. Λέω συνήθως γιατί υπάρχει και ο gay που είναι η εξαίρεση στον κανόνα.

2. Θέλω να στηριχτεί ο Δέλλας μέχρι τέλους. Και όταν εννοώ να στηριχτεί εννοώ να μείνει τουλάχιστον 4 χρόνια (φέτος, στην Β και να κάνει 2 προετοιμασίες στην Α'). Θα μου πεις τί λες ρε φίλε τώρα; Εντάξει απλά θεωρώ πως αξίζει να δοκιμαστεί το εγχείρημα καθώς αν τυχόν μας βγει τα οφέλη θα είναι πολλαπλά.

3. Ο σχεδιασμός της ομάδας σήμερα για τα πανηγύρια. Πάντως δεν το χρεώνω στον Μελισσανίδη καθώς άφησε την ομάδα στους υπεύθυνους ποδοσφαιρικού τμήματος (όπως γίνεται παντού), ενώ μόλις ζήτησαν παίχτες πήρε. Εδώ να τονίσω πως έχει ήδη κλείσει παίχτες για του χρόνου.

4. Μια φορά δεν πήγε ο Μελισσανίδης στο γήπεδο και μας την φόρεσαν. Κάτι πρέπει να γίνει με τους κόρακες. Τα Γ' Εθνική είναι μην λέμε για διαιτητές τα θεωρώ αστεία, γιατί αν δεν σου μετράνε γκολ, δεν σου δίνουν πέναλτι και σε κόβουν 5 φορές λάθος οφσάιντ, πως θα βάλεις γκολ; Θα μου πεις από στημένα. Σωστό, και πρέπει να δουλευτεί η ομάδα σε αυτό.

5. Μακάρι να ξεκινήσει η κατασκευή του Ναού και ας κάνουμε 2-3 χρόνια άτιτλοι στην Α'.

6. Ο Ντούσαν τί ακριβώς ρόλο βαράει στην ομάδα γιατί δεν έχω καταλάβει!

Αυτά. Αν θυμηθώ και τίποτις άλλο θα το γράψω.

Α θυμήθηκα. Βασικό ότι ο κόσμος δείχνει δίπλα στην ομάδα. Να δούμε αν αυτό θα χει διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Πάντως θα ήθελα ακόμα πιο μεγάλη συστράτευση από παλαιές δόξες στην ομάδα! Πχ νομίζω δεν νοείται να μην είναι στην ομάδα ο Κούλης :D

Link to comment
Share on other sites

1375148_10202022406312582_1738784111_n.jpg

 

Να εχεις 5.000 κοσμο στο κωλογηπεδο

να παιζεις τουρλουμπουκι

και να βγαινεις Ροβα-Δελλα

να μιλας για αδικη διαιτησια απεναντι στο Περιστερι

ειναι ξεφτυλικι.

 

Φυγετε μονοι σας ρε ηλιθιοι .

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21
1375148_10202022406312582_1738784111_n.jpg

 

Να εχεις 5.000 κοσμο στο κωλογηπεδο

να παιζεις τουρλουμπουκι

και να βγαινεις Ροβα-Δελλα

να μιλας για αδικη διαιτησια απεναντι στο Περιστερι

ειναι ξεφτυλικι.

 

Φυγετε μονοι σας ρε ηλιθιοι .

 

Αυτό το τριχωτό χέρι πρέπει να το δαμε τουλάχιστον 15 φορές σήμερα στην μετάδοση.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Γιατί Σαββατιάτικα τέτοια ώρα που παίζουμε φέτος ζόρικο να πάω και στα εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Zastro επειδη το επαναφερετε συνεχεια στην κουβεντα για καποιον λογο.

 

Αν δεν γινοντουσαν οι ´απαραιτητες ´ τελευταιες μεταγραφες, σημερα θα επαιζαν μπροστα αντι για Ντακολ, Ποποβιτς, Πλατελλα

 

οι Καζβιροπουλος, Μπρεσεβιτς, Τσεβας ξερω ´γω και στον παγκο δεν ξερω πραγματικα ποιος επιθετικογενης θα καθοταν. Μαλλον ο κανενας.

 

Επισης στα προηγουμενα ματς δεν ξερω ποιοι θα ειχαν σκοραρει, ας πουμε.

 

Δεν ξερω αν δεν βλεπεις καποια διαφορα σε ολο αυτο.

 

Η ΑΕΚ χρειαζοταν οχι μονο αυτες, αλλα κι αλλες μεταγραφες, ξαναλεω, γιατι ειναι αστειο σε αυτο το επιπεδο και με τετοια παιχνιδια αλανας, να φταιει οτιδηποτε αλλο, παραπανω απο τους ποδοσφαιριστες που παιζουν. Ποια συστηματα και ποιες διαιτησιες τωρα, οχι οτι δεν φταινε κι αυτα, αλλα μπαινεις 50 φορες σε καθε ματς στην αντιπαλη περιοχη και δεν μπορεις να σκοραρεις. Και δεν τους ειδα να βαριουνται δλδ, μαλλον ανικανοτητα ειδα, κυριως ψυχικη.

 

Το θεμα δεν ειναι να δικαιωθουμε, αλλα να πουμε τι φταιει που δεν κερδας για πλακα σε ολα τα ματς, κατι που θεωρω οτι με λιγη περισσοτερη σοβαροτητα το καλοκαιρι, θα γινοταν πανευκολα.

 

Υγ. Σε πολλα απο τα υπολοιπα που λες συμφωνω, παντως.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Καλησπέρα σας! Πρώτο μου post και θα δείτε πως θα είμαι γουρλής! Μόνο νίκες από δω και πέρα :-)

 

Καλως ηρθες αδερφε στην παρεα !!! Σε 1-2 μερες θα εισαι πλήρως ενημερωμενος για ολα εδω μεσα και ισως εχεις παρεξηγηθει με καποιον στην αρχη γιατι δεν τον ξερεις αλλα σε 1 βδομαδουλα θα εχεις γινει αναποσπαστο μερος της παρεας και θα ξερεις το στυλ και το χιουμορ του καθενος απο μας και θα εισαι τζι τζι !!!

 

Να προσεχεις τον HADES ειναι ο ραπτοπουλος που γραφει εδω μεσα και μας δουλευει ολους και τον Saxon21 που ειναι ο Νικολας που βγαινει στο ραπτοπουλο και ψαχνει τις μετοχες του Παοκ εδω και 4 χρονια με το γνωστο ''Που ειναι οι μετοχες Κοτακι μου???? Σου πω εγω ρε φιλεεεεεεεεεεεεεεεεε ο Σωκρατης ο Κοκκαλις της εχει στο συρταρι της ιντρακομμμμμμμμμμ...'' η με το '' Ο βγενοπουλος τις εχειιιιιιιιιι στην προπελα μεσα του Γιωτ του κρυμενεςςςςςςςςςς'' xD

 

 

Στυλιανοπουλος ειναι τσιμενταρισμενος μαζι με τον Νικο Στρατο παρεα στον ΟυρανοΞΥΣΤΗ του Τιγρη και δουλευουν και παρακολουθπυν τους παντες ακαταπαυστα για αυτο προσεχε τι λες και τι γραφεις....!!!

Link to comment
Share on other sites

Aek21 βασικη αρχη ολων των μελων του Λαικου Συνδεσμου ΄το καλό ΚΜ'

ειναι να συμμετεχουν χωρις διακοπη στις προβλεψεις αγωνων της ΑΕΚ

δες τοπιτς 'ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ & ΟΝΕΙΡΑ'

και τουλαχιστον 2 φορες την βδομαδα να αφηνεις τον καλτ οβολο σου

στο τοπιτς

''ΠΟΡΝΕΙΟ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ''

 

Αυτα ειναι προαπαιτουμενα για να συνεχισεις και περαν των 14πρωτων δοκιμαστικων ημερων σου.

Με αλλα λογια τεσταρεσαι τωρα .

Δειξε συνεπεια στας αρχας.

 

Απο κει και περα για ΑΕΚ γραφε οποτε θες. Και αν θες.

Δεν θα σου πει κανεις γιατι δεν καταλαβες τι συστημα επαιζε ο Δελλας σημερα.

Γιατι ομως δεν εκανες προβλεψη για το ντερμπι με Αγιο Νικολαο...Θα εχεις προμπλεμ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΑΕΚ21

Η πρόβλεψη μου για το επόμενο ματσάκιον είναι ήδη εκεί που πρέπει να είναι.

Πάντως έχοντας ζήσει από μέσα όλο τον περσινό καρκίνο και αφήνοντας τα σωθικά μου μέσα στο τελευταίο ματς με το αυτογκόλ Μπουγαίδη και την μπούκα μέσα θα πω το εξής. Δεν με νοιάζει τίποτα θέλω απλά να ανέβουμε τις κατηγορίες.

Δεν πρόκειται να πω ποτέ σε 10 χρόνια πχ "πωωωω τι μπαλάρα παίζαμε οι στην Γ'"...

Επίσης εντάξει ήμαρτον. 24 ετών έχω να δω πρωτάθλημα από τα 5 μου και αγώνα στην ΝΦ ξέρω γω απ' όταν ήμουν 14.

ΑΝΟΔΟΣ να τελειώνουμε. Ένας χρόνος και κάτι απομένει για την επιστροφή στην Super league :(

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ21, καλως ηρθες. η συνεχεια επι της οθονης σου. σε επιασε και ο Στυλιανοπουλος απο τα μουτρα με το καλημερα, ψαχνει αδερφακι για τον Παρακμη xD

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρει χαμπαρι οτι δεν μπορουν να σκοραρουν ουτε απο τα 11 βηματα ;

 

ο αλλος βλεπει οτι δεν πανε μια και η πρωτη αλλαγη που κανει ειναι το δεξι μπακ δλδ ελεος ρε πουστη μου .

 

ΑΕΚ21 καλως ηρθες στο αβατον του ΚΜ εκτος απο τον τριμεγιστο Στυλιανοπουλο υπαρχει και το αντιπαλο δεος που ακουει στο ονομα ΝΟΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Zastro επειδη το επαναφερετε συνεχεια στην κουβεντα για καποιον λογο.

 

Αν δεν γινοντουσαν οι ´απαραιτητες ´ τελευταιες μεταγραφες, σημερα θα επαιζαν μπροστα αντι για Ντακολ, Ποποβιτς, Πλατελλα

 

οι Καζβιροπουλος, Μπρεσεβιτς, Τσεβας ξερω ´γω και στον παγκο δεν ξερω πραγματικα ποιος επιθετικογενης θα καθοταν. Μαλλον ο κανενας.

 

Επισης στα προηγουμενα ματς δεν ξερω ποιοι θα ειχαν σκοραρει, ας πουμε.

 

Δεν ξερω αν δεν βλεπεις καποια διαφορα σε ολο αυτο.

 

Η ΑΕΚ χρειαζοταν οχι μονο αυτες, αλλα κι αλλες μεταγραφες, ξαναλεω, γιατι ειναι αστειο σε αυτο το επιπεδο και με τετοια παιχνιδια αλανας, να φταιει οτιδηποτε αλλο, παραπανω απο τους ποδοσφαιριστες που παιζουν. Ποια συστηματα και ποιες διαιτησιες τωρα, οχι οτι δεν φταινε κι αυτα, αλλα μπαινεις 50 φορες σε καθε ματς στην αντιπαλη περιοχη και δεν μπορεις να σκοραρεις. Και δεν τους ειδα να βαριουνται δλδ, μαλλον ανικανοτητα ειδα, κυριως ψυχικη.

 

Το θεμα δεν ειναι να δικαιωθουμε, αλλα να πουμε τι φταιει που δεν κερδας για πλακα σε ολα τα ματς, κατι που θεωρω οτι με λιγη περισσοτερη σοβαροτητα το καλοκαιρι, θα γινοταν πανευκολα.

 

Υγ. Σε πολλα απο τα υπολοιπα που λες συμφωνω, παντως.

 

Δεν επαναφερω κατι ρε τρελε. Απλως η αποψη μου ειναι οτι ολοι αυτοι οι παικτες ειναι στο ιδιο επιπεδο (και πολυ πανω απο τους περισσοτερους παικτες της κατηγοριας παντως) και δε βλεπω καμια διαφορα στον Μπρετσεβιτς και στο ΝτΑκολ ας πουμε. Παικτες Β εθνικης και οι δυο και τιποτε περισσοτερο. Ουτε θεωρω οτι επρεπε να κανει τοσες μεταγραφες η ΑΕΚ αφου το πλανο ηταν να βγαλει και κανενα παικτακι αυτα τα 2 χρονια. Εσυ αγχωνεσαι και ηθελες κι αλλους, εγω πιστευω οτι ολοι αυτοι ειναι αναλωσιμοι και οι διαφορες ειναι παρα πολυ μικρες εκτος αν ξηλωνοσουν πραγματικα και εφερνες τα αρχικα ονοματα που κοιτουσε ο Λυμπεροπουλος (πχ Περονε,

Δημητρη Παπαδοπουλο και σια) για να κερδιζεις 4-0 σε καθε ματς ξεκουραστα. Δε βρισκω το λογ να το κανεις αυτο σε μια σεζον ντροπης για την ΑΕΚ, το θεωρω υπερβολη πως να στο πω. Και παλι δηλαδη το "απαραιτητες" ειναι πως το ερμηνευει κανεις. Αν ηθελες παικτες διαφορας ας εδινες 100 χιλιαρικα στον Περονε ας πουμε, τα 50 χιλιαρικα στο ΝτΑκολ δε λενε κατι διοτι ο παικτης απλως ειναι ενας επιθετικος Β κατηγοριας.

Βγαλε δικαιωσεις και λοιπες κουταμαρες απ εξω. Δεν υπαρχει θεμα "δικαιωσης" στο ερασιτεχνικο πρωταθλημα. Δεν ξερει την κατηγορια η ΑΕΚ και γι αυτο τυραννιεται. Αν ειχε "ψημενους" παραγοντες και ειχε δοθει και ενα σωστο συρμα στα κουτοΜΜΕ της, αυτη τη στιγμη δεν θα ειχες κανενα προβλημα. Εχεις ομως τον αλλον να σου γραφει οτι το ροστερ υστερει μονο του Ολυμπιακου και του ΠΑΟΚ και ειναι 3 φορες καλυτερο απ το περσινο, λογικο ειναι να κυριαρχησει μετα η αποψη οτι η ομαδα πρεπει να νικαει με 5 και 6 γκολ σε καθε ματς. Δεν ειναι αυτο το θεμα της κατηγοριας. Και καλους παικτες να εχεις σ αυτες τις κατηγοριες, το επιπεδο τους φερνει στα μετρα της κατηγοριας που αγωνιζονται. Γι αυτο δεν παει ο Κορδερο πχ (κατα τεκμηριο ο καλυτερος παικτης της κατηγοριας) και δεν περναει ολους τους αντιπαλους σε καθε ματς. Γι αυτο και τα "καλα" ματς της ΑΕΚ φετος θα ειναι στο ΟΑΚΑ που η ατμοσφαιρα δεν ειναι Β και Γ εθνικης και παικτες οπως ο Φουλης πχ αποδιδουν καλυτερα στα γνωριμα λημερια τους.

 

Για να το γραψω με δυο κουβεντες, η νοοτροπια ειναι το λαθος και οχι το υλικο. Με τη σωστη νοοτροπια και χειροτερο υλικο, θα κερδιζες 5-0 καθε ματς. Τωρα τα γιατι της νοοτροπιας τα εγραψα ποια ειναι κατα τη δικη μου γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε συμφωνω για την νοοτροπια. Αλλα θα σου πω πώς το βλεπω.

 

Εγω θεωρω απαραδεκτο να περιμενεις την διαφορα απο τον Γεωργεα και τον Τσιριλο στην ηλικια που ειναι.

 

Θεωρω απαραδεκτο να λεμε οτι ο Τσουκαλας ειναι παικτης α εθνικης και ο αντιστοιχος αντιπαλος δεξιος μπακ σερβιτορος, ενω στην πραγματικοτητα και ο Τσουκαλας σερβιτορος επρεπε να ειναι.

 

Το ´ανεβαινω νερο ´ δεν ειναι μονο να παιζεις μονοτερμα, ειναι να εχεις τα αβγα και να παιρνεις τα τριποντα σε ολα τα ματς.

 

Απο την αρχη πχ ελεγα οτι εγω θελω ´3 Κορδερο ´, τελικα μειναμε στον εναν. Γιατι δλδ να παρουν φορ τον Μπρε(τ)σεβιτς, να αναγκαζονται μετα να παιρνουν και τον Ντακολ και να μην ειχαν παρει εναν και καλο απο την αρχη με αρκετα λεφτα, να σου εμενε κιολας?

 

Γιατι μπλεξανε τα μπουτια τους με τους ξενους?

 

Ενα καρο βλακειες το καλοκαιρι, κι ολα ξεκινησαν με την νοοτροπια του τιγρεως οι ´κι εγω να παιζω ανεβαινουμε´, (οποτε οικονομια και σχεδιασμος της πλακας) πραγμα που αποδειχτηκε απο τα πρωτα κιολας φιλικα οτι τελικα δεν ισχυει.

 

 

Τελικα δλδ απο την νοοτροπια εγιναν και οι τσιγκουνιες που λεω.

 

 

Ανακεφαλαιωνω.

Δεν λεω ακριβως οτι ειναι θεμα μπατζετ, λεω οτι ξεκινησε για οικονομια στην αρχη κι εγινε σκατα αποτελεσμα στον σχεδιασμο στο τελος, οπως τα εκαναν.

 

Τεσπα. Κι ετσι οπως ειμαστε ανεβαινουμε, αλλα να σταματησουν τωρα τα ´θελουμε πενταρες´ και τα ´ΑΕΚ ειμαστε ´κλπ.

Link to comment
Share on other sites

βρε νικολα ρωτας γιατι δε πηγαν να παρουν ενα ξενο της προκοπης την ιδια στιγμη που κουμαντο κανει ο τυπος που δεν θα εφευγε το 96;;

 

στην λατινικη αμερικη υπαρχουν απειρα παιχτακια που θα ερχοντουσαν για ενα κομματι ψωμι, αντι αυτου λοιπον εχουμε μουργκα ραμα μπρεσεβιτς και το νινι της χαιδως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×