Jump to content

ΑΕΚ - Γιάννενα 13/09 16:00


tzav
 Share

mvp  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Γκαλο
      0
    • Σοιλεδης
      0
    • Γιοχανσον
      0
    • Σιμοες
      0
    • Πλατελλας
      0
    • Μπαρμποσα
    • Μπουονανοτε
    • Βαργκας
      0
    • Μανταλος
      0
    • Αλλος
      0


Recommended Posts

Επιθυμία να χάσει η ΑΕΚ δε νομίζω να έχει κανείς. Απλώς όταν λέμε ότι κατάφεραν και ξενέρωσαν τον κόσμο, το εννοούμε. Αυτή η ξενέρα μεταφράζεται με πολλούς τρόπους και ανάλογα με την κάθε περίπτωση. Κατ' αρχάς πιθανολογώ ότι την είσπραξη που έκανε με τον Πλατανιά, καλά θα κάνει να την ξεχάσει. Μου θυμίζει λίγο κατσαπλιάδες καπιταλιστές όλο αυτό που αυξάνουν τιμές, μειώνουν μισθούς και μετά δε μπορούν να πιστέψουν ότι πέφτει η κατανάλωση. Αντιστοίχως και εδώ, έχεις μια ΑΕΚ με σαφώς κατώτερης ποιότητας και αξίας υλικό. Την ίδια ώρα οι ανταγωνιστές σου (εν προκειμένω ο ολυμπιακός) κάνανε κινήσεις για να ικανοποιήσουν τους πελάτες τους και να τους φέρουν στο γήπεδο. Αν ο Μελισσανίδης θέλει να μας κάνει να πιστέψουμε ότι ανταγωνιστές μας είναι ο ΠΑΟΚ και ο Αστέρας Τρίπολης, τότε του γαμιέται ό,τι έχει και να σηκωθεί να φύγει ΧΘΕΣ από την ΑΕΚ. Και πάντα με τα λεφτά στα ταμεία της ΠΑΕ, έτσι απατεωνίσκε;

 

Επίσης καλά θα κάνει να ξεχάσει και το καλό κλίμα στο γήπεδο γιατί η φτώχεια φέρνει γκρίνια. Εξάλλου όταν στελέχωνε την ομάδα με κόκκινα πανιά για κάποιον κόσμο, αυτά έπρεπε να τα είχε προβλέψει. Επιπλέον είναι δική του ευθύνη το να μην αφήνει τον Δέλλα έρμαιο στις ορέξεις του κάθε γιδοβοσκού που αρθρογραφεί για την ΑΕΚ και σίγουρα είναι απολύτως μικρόψυχο το να παρουσιάζεται ο Δέλλας ως υπεύθυνος για τη μη απόκτηση ποδοσφαιριστών.

 

Για εμένα ο κόσμος έχει δίκιο να είναι ψυχρός. Δε μπορείς με το ζόρι να βγάλεις στον άλλο το αίσθημα της καψούρας και κάποια στιγμή μετά από τόσα χρόνια πρέπει να βοηθήσει λίγο και η ΑΕΚ τον κόσμο, όχι μόνο ο κόσμος την ΑΕΚ. Στις 2 πρώτες αγωνιστικές κατά τη γνώμη μου είχες εντυπωσιακή παρουσία του κόσμου στο γήπεδο και στην Αθήνα και στην Ξάνθη. Κακώς θεώρησαν ότι αυτό θα συμβαίνει άνευ όρων και την ευθύνη για την ενδεχόμενη αραίωση του κόσμου εγώ την επιρρίπτω στη διοίκηση και όχι στον κόσμο.

 

Είναι λάθος, αστείο και άτοπο να παρουσιάζεται στο 2015 η παρουσία στο γήπεδο ως καθήκον. Ως τέτοιο μπορεί να το αντιλαμβάνεται συγκεκριμένος κόσμος αλλά η πλειοψηφία πάει για να περάσει καλά, δεν πάει για να φύγει με ψυχολογικά επειδή πλήρωσε για να δει τον Κρισάντους ξέρω γω. Κάπου πρέπει και ο κόσμος της ΑΕΚ να πάρει μια χαρά.

 

Και όλο αυτό το μπάχαλο από χθες δεν έγινε γιατι η ΑΕΚ είναι τόσο κακή ομάδα (δεν είναι κακή ομάδα η ΑΕΚ, έχουμε δει πολύ χειρότερες και έχει και ένα πολύ καλό κέντρο θαρρώ) αλλά γιατί η ΑΕΚ στέλνει το μήνυμα ότι για μια ακόμα χρονιά δε μπορεί να ακολουθήσει τον Ολυμπιακό. Επίσης γιατί κάποια πράγματα γίνονται πολύ λάθος και όλα μαζί βγήκαν στην επιφάνεια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια λοιπον. Αρα συμφωνουμε οτι ειχαν δυο επιλογες για να παρουν φορ. Η μια να εχουν σοβαρο σκαουτινγκ και να βρουν καποιο λαβρακι και η αλλη να σκασουν ενα ποσο απο τον κουμπαρα με τα λεφτα ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ και να αγορασουν καποιον παιχτη. Εκαναν τιποτα απο αυτα τα δυο; Οχι. Δεν κατανοω λοιπον γιατι θα πρεπει να κανει μουγκα ο κοσμος που φετος θα δει μια ομαδα να παιζει ενδιαφερον ποδοσφαιρο μεχρι την μεγαλη περιοχη και μετα ειτε να κανει κεφαλια ο Κρισαντους ειτε θα παθαινει θλαση ο Τζιμπουρ ειτε θα χανει τα γκολ παθιασμενα ο Αραβιδης.

 

Μούγκα θα κάνει και αν του αρέσει θα πάει γήπεδο, αλλιώς καναπές.

Η πιο έντιμη και υγιής αντίδραση.

Και ναι και λάθος έκαναν και εντελώς αστεία χειρίστηκαν το θέμα σέντερ φορ.

Link to comment
Share on other sites

Μούγκα θα κάνει και αν του αρέσει θα πάει γήπεδο, αλλιώς καναπές.

Η πιο έντιμη και υγιής αντίδραση.

Και ναι και λάθος έκαναν και εντελώς αστεία χειρίστηκαν το θέμα σέντερ φορ.

 

Οχι η πιο εντιμη και υγιης αντιδραση ειναι αν η ομαδα πριν την 7η αγωνιστικη ειναι 9 βαθμους πισω απο τον πουστη εφηβο να τραγουδαει το πεταλο για το σπιτι του ceo της ομαδας. Αυτος ειναι ο επικεφαλης του ποδοσφαιρικου τμηματος, αυτος εχει την ευθυνη, αυτος θα τα ακουσει, Ετσι γινεται ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. Οι εποχες του πουτσα και παρτυ και του Ηρακλη που εχει δικαιωμα και αυτος να μας κερδαει περασαν. Αυτα ηταν Ντεμισμοι. Πλεον περασαμε στην εποχη των παιχτων που ειναι τσαμπιονια, των επιθετικων επενδυσεων, των ερχομαστε και των νευρων κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εσείς δηλαδή τώρα πιστεύετε ότι ο βενζινάς δεν κοιμήθηκε χθες βράδυ από την στεναχώρια του επειδή ο κόσμος ξενέρωσε?

Ή έστω ότι ενημερώθηκε πως ο κόσμος τα χει πάρει στο κούτελο?

Ρε δεν ασχολείται λεεεεεμμμεεεεεεε.

Μη του ζαλίζετε τα παπάρια για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς δηλαδή τώρα πιστεύετε ότι ο βενζινάς δεν κοιμήθηκε χθες βράδυ από την στεναχώρια του επειδή ο κόσμος ξενέρωσε?

Ή έστω ότι ενημερώθηκε πως ο κόσμος τα χει πάρει στο κούτελο?

Ρε δεν ασχολείται λεεεεεμμμεεεεεεε.

Μη του ζαλίζετε τα παπάρια για την ΑΕΚ.

 

Οχι αλλα η Δηματου μια χαρα βγηκε να γραψει την πουστιτσα της πριν κοιμηθει

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα η Δηματου μια χαρα βγηκε να γραψει την πουστιτσα της πριν κοιμηθει

 

Η μοσχαροκεφαλή είναι υπάλληλος.

Δικαιολογημένο το άγχος γιατί αν ξηλωθεί το πουλόβερ ολοκληρωτικά τότε θα την βγάζει στις ουρές του οαεδ και δεν είναι η εποχή κατάλληλη για τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η μοσχαροκεφαλή είναι υπάλληλος.

Δικαιολογημένο το άγχος γιατί αν ξηλωθεί το πουλόβερ ολοκληρωτικά τότε θα την βγάζει στις ουρές του οαεδ και δεν είναι η εποχή κατάλληλη για τέτοια πράγματα.

 

Εγω παλι πιστευω οτι για να αναγκαστηκε να τοποθετηθει ΔΙΣ, την πρωτη φορα γενικα και αοριστα περι απωθημενων και την αλλη με παραγραφουλα συγκεκριμενη που θυμιζε Χρυσα Δημουλιδου, μια χαρα τους ετσουξε που ειδαν ΚΑΘΟΛΙΚΟ ξεχεσιμο σε αρθρα των εγκαθετων τους και στα σοσιαλ μιντια.. Αλλιως θα πουλαγαν τρελιτσα χτες περι πληροτητας κτλ και δεν θα ελεγαν για δικαιολογημενες γκρινιες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση πάντως ένα πράγμα είναι βέβαιο. Η ΑΕΚ είναι ευλογημένη που τον Μάιο του 2013 αντί να φύγει για τον… Αρη, έφυγε μπροστά. Πάντα λοιπόν ακόμη και με στεναχώρια και ξενέρωμα σαν τον χθεσινό ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ. Δεν θέλω τίποτε άλλο για την ΑΕΚ παρά μόνο να βρισκόταν ένας τρόπος ώστε ο Μελισσανίδης να γίνει και πρόεδρος. Όλα τα άλλα είναι κάλα και όσα δεν είναι ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ. Αρκεί που είναι εδώ. Και με τα λάθη του και με ότι άλλο θέλετε. Από εκεί και πέρα όλες οι αποφάσεις και οι ενέργειες σε μια ποδοσφαιρική ομάδα κρίνονται από το αποτέλεσμα.

 

Πάλι τα καλύτερα έρχονται ρε κεφτέ?

 

Το πρωτάθλημα τώρα άρχισε. Σίγα μην το χαρίσουμε από σήμερα. Από την άλλη ο κόσμος της ΑΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ. Ο πήχης πρέπει να είναι πάντα ψηλά. Στην ΑΕΚ πρέπει να είναι οι καλύτεροι. Σε όλους τους τομείς. Ιδίως τώρα που στην ηγεσία είναι ο καλύτερος.

 

xDxD

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι στην ηγεσια της ΑΕΚ; Και απο που κι ως που λεει οτι ο Μελισσανιδης ειναι προεδρος; Καντε καποιος ενα σκρηνσοτ το αρθρο και ξαναδιαβαστε το σε 10 μερες. Ειμαι σιγουρος θα εχει εξαφανιστει η επιμαχη αναφορα. Παραμονευει και η Μαρουπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι για να αναγκαστηκε να τοποθετηθει ΔΙΣ, την πρωτη φορα γενικα και αοριστα περι απωθημενων και την αλλη με παραγραφουλα συγκεκριμενη που θυμιζε Χρυσα Δημουλιδου, μια χαρα τους ετσουξε που ειδαν ΚΑΘΟΛΙΚΟ ξεχεσιμο σε αρθρα των εγκαθετων τους και στα σοσιαλ μιντια.. Αλλιως θα πουλαγαν τρελιτσα χτες περι πληροτητας κτλ και δεν θα ελεγαν για δικαιολογημενες γκρινιες κτλ.

 

Ρε συ τα ίδια λέμε.

Των υπαλλήλων η κωλοτρυπίδα έχει πάρει φωτιά από χθες γιατί διακυβεύεται η επιβίωση τους.

Εγώ για τον βενζινά σου λέω.

Αμφιβάλω αν τον έχουν ενημερώσει τα τσιράκια του τι συμβαίνει από χθες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι στην ηγεσια της ΑΕΚ; Και απο που κι ως που λεει οτι ο Μελισσανιδης ειναι προεδρος; Καντε καποιος ενα σκρηνσοτ το αρθρο και ξαναδιαβαστε το σε 10 μερες. Ειμαι σιγουρος θα εχει εξαφανιστει η επιμαχη αναφορα. Παραμονευει και η Μαρουπα.

 

Για τον γιατρό λέει ρε συ.xD

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ τα ίδια λέμε.

Των υπαλλήλων η κωλοτρυπίδα έχει πάρει φωτιά από χθες γιατί διακυβεύεται η επιβίωση τους.

Εγώ για τον βενζινά σου λέω.

Αμφιβάλω αν τον έχουν ενημερώσει τα τσιράκια του τι συμβαίνει από χθες το βράδυ.

 

Ρε συ Τολη ουτε περιμενω ουτε θελω απο τον Μελισσανιδη να μιλαει δημοσιως και να το παιζει η μαγκας η να μου κλεινει παιχτες γιατι το πολυ πολυ να κλεισει καναν Ποντιο απο την Αλγερια. Αμα του λεγε η Σερβα οτι χρειαζεται η ομαδα φορ δεν θα της ελεγε οχι. Θα της το εκανε το χατηρι. Αλλα η Σερβα εχει ενοχληθει που ο κοσμος δειχνει να βλεπει στο προσωπο του Δελλα τον επομενο Μπαγεβιτς. Και παει να τον εκθεσει. Οποτε προσωπικα γουσταρω που ο κωλος των υπαλληλων εχει παρει φωτια γιατι συντομα θα τους καθαρισει ο νιαου αν η φαση με την μουμουρα ξεφυγει. Τουλαχιστον ας φερει Ντεμη, Τσιαρτα, Ζηκο, Κεζο κτλ.

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε ο Βατραχος εδιωξε Λυμπε για να φερει Μιλοβανοβιτς, εδιωξε Ζηκο και εφερε εναν αλλο Σερβο. Ε παιζει ολοι αυτοι να συναντιονται μαζι με τον Δελλα και να συζητανε στα σερβικα τον προγραμματισμο της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που εδιωξε λυμπεροπουλο και εφερε μιλοβανοβιτς γιατι ουτε γιοχανσον ουτε σιμοες θα εβλεπες

 

ο μονο εκει μεσα που εκανε θαυματα με τα εργαλεια που ειχε ηταν ο ΤΔ

Link to comment
Share on other sites

επστρεψε σε κανονικους ρυθμους ο κορδερο ελειψε ακριβως 1 μηνα απο την θλαση, γυρισε 1 εβδομαδα πιο γρηγορα απο οτι ειχαν πει αρχικα αρα θα σακατευτει συντομα

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

Σακατης ειναι ουτως η αλλως. Βασικος ουτε στον απολλων καλαμαριας δν παιζει

Link to comment
Share on other sites

Ποιος Κορδερο ρε μαλακες αυτον τον εχει ξεχασει ως και ο Δελλας.

 

Θελλουν να σου πουν οτι το ιατρικο τημ δουλευει τελεια φετος.. Ερχεται και ο Ραφικ σε λιγοτερο απο 2 μηνες απ οτι υπολογιζοταν αρχικα (αλλο που οταν επαθε θλαση μας ειπαν θα λειψει ενα μηνα) γυρναει και ο Μανταλος και θα τους γαμησουμε ολους με Μπαρτσελονικο 4-3-3 χωρις φορ. Ρχομαστ'

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

Καλαρε ο μανταλος εχει να παιξει μπαλα 6 μηνες με τραυματισμο κ τον υπολογιζουμε?

Κ τον λαφερτι δν τον ηθελε ο δελλας γιατι εχει να παιξει 2 μηνες?

Ρε κ τα ψεματα που λενε δν πειθουν ουτε την γιαγια Μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×