Jump to content

Κύπελλο Ελλάδας 2015-16


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ο τελικός γίνεται πάντα στο ΟΑΚΑ. Η μονη περιπτωση να γινει αλλου ηταν να φτασουν εκει 2 ομαδες απο την Μπουγατσουπολη.

 

Οπότε το ? αγκρήτιο ήταν ένα κακό όνειρο από το κρεβατάκι μου στην Βουδαπέστη; :D (Ναι, φαντάζομαι θα έχει αλλάξει από τότε ο κανονισμός)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απο τη Δευτερα ειχα τα μπαλακια μαζι με μια μοσχαροκεφαλη στη γκαταψυξη.

Ρωτηστε νομικο του ΚΜ που τονε βγαλατε πολ. Μαζι ημαστανΕ. Αυτος εβγαλε τη μπριζα το πρωι για να μη μας πιασΟνε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

βΔελλα εχεις αποκλειστει ! Για τελικο θα μιλησω ! Αρνουμαι να γραψω για τα ματς με τον ? ουθενομητρο. Ειμαστε στο τελικο ! Για μενα τα 2 ματς με τον Βδελουτζικα ειναι διαδικαστικα. Οταν ανοιξει ποστ τελικου θα γραψω ! Σεβομαι το φορουμ και δεν θα ασχοληθω με τοσο χαμηλου επιπεδου ομαδα ! Σημαντικοτερη ομαδα ηταν ο Αγροτικος αστερας της Γ Εθνικης . Οταν ανοιξετε το τοπικ για το ματς θα γραψω μ+ια προβλεψη και τελος. ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Link to comment
Share on other sites

Κανονιστε πουστογαυροι να αποκλειστειτε! Αν περασει ο Ζμπαογκ δεν παω καν στον τελικο.

εκει ειναι που θα γινουν ολα

Link to comment
Share on other sites

εκει ειναι που θα γινουν ολα

 

Μεγαλύτερη μετακίνηση κι έτσι; :lol:Ε ρε γέλιο που θα ρίχναμε, θα είχε γούστο κι αυτό να πω την αμαρτία μου. Ανετίλα νίκη φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε μία εβδομάδα ημιτελικοί και τελικός Κυπέλλου, αν…

Το ποδοσφαιρικό Grexit είναι το μείζον θέμα το τελευταίο διάστημα με την Ε? Ο να ζητά να αρχίσει το Κύπελλο Ελλάδος ώστε να αποφευχθεί ο αποκλεισμός των ελληνικών ομάδων. Έτσι, ο Σταύρος Κοντονής αναμένεται να αποφανθεί αν τελικά αρχίσει πάλι η διοργάνωση, για την οποία πάντως τα χρονικά περιθώρια είναι πολύ στενά.

Στην ΑΕΚ που… καίγονται λόγω των ημερομηνιών μιας και έχουν να δώσουν δύο ματς για τα ημιτελικά και τον τελικό σε περίπτωση πρόκρισης. Η πρώτη (άτυπη) ενημέρωση που έχει το ποδοσφαιρικό τμήμα της Ενωσης αναφέρει ότι αν αρχίσει το Κύπελλο, ο πρώτος ημιτελικός θα γίνει την Τετάρτη 20 Απριλίου (τρεις ημέρες μετά τον αγώνα της Κυριακης στην Λιβαδειά) με τον Ατρόμητο στο Ολυμπιακό Στάδιο, ο επαναληπτικός το Σάββατο 23 Απριλίου στο ? εριστέρι, ενώ ο μεγάλος τελικός του θεσμού θα διεξαχθεί την Μεγάλη Τετάρτη 27 Απριλίου  στο ΟΑΚΑ.

Να θυμίσουμε ότι μέχρι στιγμής υπάρχει η πληροφόρηση από την Super League, ότι τα πλέι οφ θα αρχίσουν την Τετάρτη 4 Μαΐου και θα τελειώσουν 22 του μήνα, καθώς μία εβδομάδα μετά θα διεξαχθεί ο τελικός του Champions League (28/05).

 

 

http://www.enwsi.gr/?p=321604

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρουν αυτες οι ημερομηνίες. Απαράδεκτη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Κλάμα... Να μη παραλείψει η ΑΕΚ να εκφράσει την απόλυτη στήριξή της στον υπουργό και ας τη βάλει να παίξει και 10 ματς σε 2 εβδομάδες.

 

Όσο για το κύπελλο, δεν ξέρω πόσοι νοιάζονται πλέον. Εγώ σίγουρα οχι

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Όπως αποκαλύφθηκε, λοιπόν, με παρέμβαση της FIFA, αύριο κιόλας παραπέμπονται στην Επιτροπή Δεοντολογίας της Ε? Ο οι επτά που σχετίζονται με την Ομοσπονδία και έχουν εμπλοκή στην υπόθεση της «εγκληματικής οργάνωσης». ? ρόκειται για τους διαιτητές Δημητρόπουλο, Σπάθα, Γιάχο και τους παράγοντες ? απανικολάου, Υφαντή, ? ρούντζο και ? απακωνσταντίνου. 

Από εκεί και πέρα, μέχρι την Τετάρτη έρχεται στην Αθήνα άνθρωπος της FIFA, με «αποστολή» να φτιάξει το κανονιστικό πλαίσιο της επιτροπής δεοντολογίας της Ε? Ο, στα πρότυπα της παγκόσμιας ομοσπονδίας, ενώ η Ε? Ο από την πλευρά της θα αποσύρει άμεσα την προσφυγή της στο ΣτΕ και θα καταθέσει αίτημα για την επανέναρξη του κυπέλλου.

Όσον αφορά τις συνθήκες διεξαγωγής του, οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι αγώνες θα γίνουν κεκλεισμένων των θυρών, ενώ σε περίπτωση που ο τελικός είναι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, θα τον διευθύνει ξένος (και όχι Έλληνας) διαιτητής.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να παει ο τελικος του κυπελλου και τα πλειοφ μια βδοματα αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η πρωτη προταση ειναι την επομενη εβδομαδα. Υπηρξε αντιπροταση. Μη Διαζεστε.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το κύπελλο, δεν ξέρω πόσοι νοιάζονται πλέον. Εγώ σίγουρα οχι

 

Ο λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι πάρα πολύ απλός και έχει να κάνει με το γεγονός ότι για μία ακόμη φορά ευτελίζεται η ιδιότητα του φιλάθλου/οπαδού στην Ελλάδα.

Έχει γίνει και στο παρελθόν αυτό. Είτε όταν αλλάζουν οι μέρες διεξαγωγής των αγώνων την τελευταία στιγμή, είτε όταν γίνεται όλο αυτό το τσίρκο που έγινε τώρα. Και ξαναλέω, τον ΑΕΚτζή που την Τσικνοπέμπτη κατέβηκε στην Αθήνα, ποιος θα τον αποζημιώσει; ? οιος τον σκέφτηκε έστω για μια στιγμή αυτόν τον άνθρωπο;

 

Ή και όλους εμάς δηλαδή που γουστάραμε να δούμε ένα κύπελλο όπως γίνεται σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο. Και δεν κατάλαβα δηλαδή, η ΑΕΚ από που και ως που να παίξει χωρίς κόσμο;

Τέτοιο κύπελλο ας το χαρούν όσοι νομίζουν. ? ροσωπικά θα το δω με λίγη περισσότερη ένταση απ' όση έχω βλέποντας έναν αγώνα F1.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κοσμο;Ενα ματς περιμεναμε να παμε ολη τη χρονια..Θα το δουμε αλλα θα ειναι ξενερωμα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×