Jump to content

Κύπελλο Ελλάδας 2015-16


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Aς πουμε οτι πανε 3000 μαθητες απο καθε ομαδα.

? Ως θα μπουνε στο γηπεδο ασυνοδευτοι ?

? ου θα περιμενουν 6000 γονεις ? Εντος του περιβαλλοντος χωρου???.... για εκτός???

? ου θα δουνε τον αγωνα οι γονεις?

Δεν θα αρπαχτουνε απ οξω οι γονεις ?

Απο ποια εως ποια ηλικια θα ειναι οι μαθητες ?

Τι δικαιολογητικα θα εχουν ?

Χρειαζονται μονο γνησια δικαιολογητικα ?

? οιος θα τα ελεγξει ?

? οτε θα τα ελεγξει ?

Τι συνοδοι θα ειναι μεσα στο σταδιο για τα παιδια?

? οσοι θα ειναι ?

Τι ειδους ελεγχο θα εξασκουν?

Θα ειναι εκπαιδευτικοι ?

Αν οχι με ποια αρμοδιοτητα θα ελεγχουν μειρακια? 

Αν θελησουνε κατουρημα τα παιδια πως θα πανε μανάχα τους ?

? οιος θα αναλαβει να τα παει ?...........

..........................................................

Κιανκατουρηθουνεποιοςθαταλλαξει?

αρε μαδε-φακε-μαντονα-μακουλατα ΣΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά η ΑΕΚ δέχεται να γίνει ο τελικός χωρίς τον κόσμο της, όπως και ο ημιτελικός κλπ κλπ κλπ. Βέβαια δεν φταίνε αυτοί γιατί το καλοκαίρι οι ίδιοι που πήραν φέτος θα πάρουν ξανά διαρκείας, αφού ως κοινωνία έχουμε καταναλωτική συνείδηση λίγο χαμηλότερη από το ISIS.

 

Υπάρχει μία περίπτωση να πάρουμε κύπελλο (λέμε τώρα) και φυσικά θα μας βγει από τη μύτη. Όπως το 2011 για άλλους λόγους, έτσι και φέτος. Τελικά αυτή η ομάδα δε μπορεί να πανηγυρίσει έναν τίτλο νορμάλ (αν κι εφόσον φέτος).

 

Επί του παρόντος έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα από τον Φλεβάρη και μετά (πλήρης αγωνιστική αφασία ΑΕΚ, καραγκιοζιλίκια Κοντονή, στάση της ΑΕΚ στο θέμα του κυπέλλου), εμένα μου είναι περίπου αδιάφορο το κύπελλο. Το μόνο που με κρατάει είναι τα π.ο. του μπάσκετ μέχρι βεβαίως να αποκλειστούμε από το μεγαθήριο ? ΑΟΚ στην τελευταία περίοδο του τρίτου αγώνα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά η ΑΕΚ δέχεται να γίνει ο τελικός χωρίς τον κόσμο της, όπως και ο ημιτελικός κλπ κλπ κλπ. Βέβαια δεν φταίνε αυτοί γιατί το καλοκαίρι οι ίδιοι που πήραν φέτος θα πάρουν ξανά διαρκείας, αφού ως κοινωνία έχουμε καταναλωτική συνείδηση λίγο χαμηλότερη από το ISIS.

 

 

δεν το επιασα αυτο ? για  elaborate

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι. Η ? ΑΕ σου πουλάει διαρκείας στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και το κύπελλο.

Έρχεται ο Κοντονής και σου λέει κύπελλο γιοκ. Μετά σου λέει κύπελλο αλλά χωρίς κόσμο κι αν πας τελικό, μόνο σχολεία.

Η ? ΑΕ δεν είπε ποτέ ότι "ξέρεις εγώ αυτό το προϊόν το έχω πουλήσει σε κάποιο κόσμο, δεν γίνεται να παίξω με κλειστές εξέδρες".

Άρα αν ξαναπάρεις διαρκείας, για εμένα δεν έχεις καταναλωτική συνείδηση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα

 

αν δεν παρω θα εχω? αν παρω αλλα τρωω κεκλεισμενων επειδη κανουμε σουλατσα θα εχω? η παλι δεν θα εχω? 

 

Αρα  μονη λυση ειναι να κανω αποχη ? για να εχω καταναλωτικη συνειδηση 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι. Η ? ΑΕ σου πουλάει διαρκείας στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και το κύπελλο.

Έρχεται ο Κοντονής και σου λέει κύπελλο γιοκ. Μετά σου λέει κύπελλο αλλά χωρίς κόσμο κι αν πας τελικό, μόνο σχολεία.

Η ? ΑΕ δεν είπε ποτέ ότι "ξέρεις εγώ αυτό το προϊόν το έχω πουλήσει σε κάποιο κόσμο, δεν γίνεται να παίξω με κλειστές εξέδρες".

Άρα αν ξαναπάρεις διαρκείας, για εμένα δεν έχεις καταναλωτική συνείδηση.

Μετα τους καναπεδακηδες, μετα τους τζαμπατζηδες ειναι μαλακες και αυτοι που πανε γηπεδο και πληρωνουν κ εισιτηριο!

Link to comment
Share on other sites

Λέω κάτι πάρα πολύ συγκεκριμένο. Ούτε για καναπεδάκηδες είπα, ούτε για τζαμπατζήδες.

Το να μη προστατεύει η ? ΑΕ τους πελάτες της είναι μαλακία. Κι αν για τα σουλάτσα "δε μπορεί να κάνει κάτι γιατί φταίει", ε για το κύπελλο φέτος δεν έφταιξε κάπου. Εγώ πάντως αν ερχόμουν Αθήνα στο πρώτο ματς με Ατρόμητο (τελευταία στιγμή αποφάσισα να μην) ε λίγο μαλάκας θα ένιωθα. Όπως ένιωσα όταν άλλαξε ημ/νία ο τελικός της Κρήτης κλπ.

 

Αντιστοίχως φαντάζομαι ότι κάποιοι οπαδοί της ΑΕΚ που αγόρασαν εισιτήριο διαρκείας και από τον Οκτώβρη βλέπουν ένα διαδικαστικό πρωτάθλημα περιμένοντας με ελπίδα το κύπελλο, ε θα νιώθουν και λίγο μαλάκες ή θα ένιωσαν όταν η ? ΑΕ δεν είπε λέξη για τη ματαίωση, αντιθέτως στήριξε.

 

Ως καταναλωτής στη θέση τους θα επέλεγα να μην αγοράσω ξανά εισιτήριο διαρκείας και να πηγαίνω στο γήπεδο στοχευμένα. Φαντάζομαι πχ ότι όσοι αγόρασαν εισιτήρια με Ατρόμητο τότε, πήραν τα χρήματά τους πίσω. Ο κάτοχος διαρκείας όμως δεν μπορεί να αποζημιωθεί για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω τον εαυτο μου σαν καταναλωτη. Μπορει αυτο να ισχυει αλλα την ημερα που θα το δω ετσι, θα εχει χασει ολη του την ομορφια το θεμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, εβριζες οταν ηταν να μη γινει το κυπελλο που θα ειχαμε #grexit και θα στερουνταν η ΑΕΚ εναν τιτλο, βριζεις και τωρα που θα γινει και θα #ΜεινουμεΕυρωπη. Σε μανουρα να βρισκομαστε. Αντικειμενικα, ο τελικος παρουσια οπαδων των δυο συγκεκριμενων ομαδων, δεν μπορει να γινει το 2016 που μιλαμε. Σε αυτο, δεν φταιει ουδεις εκτος απο αυτους τους οπαδους και τη νοοτροπια τους. Νομιζω βεβαια οτι και ο τελικος επρεπε να γινει χωρις θεατες, η παρουσια μαθητων ειναι μια γελοιοτητα οπως μας διδαξε το πρωτοπορο ελληνικο μπασκετ. Αντε, να παιξει κι ο Βαγγελης ξανα στο UCL...

Link to comment
Share on other sites

Λέω κάτι πάρα πολύ συγκεκριμένο. Ούτε για καναπεδάκηδες είπα, ούτε για τζαμπατζήδες.

Το να μη προστατεύει η ? ΑΕ τους πελάτες της είναι μαλακία. Κι αν για τα σουλάτσα "δε μπορεί να κάνει κάτι γιατί φταίει", ε για το κύπελλο φέτος δεν έφταιξε κάπου. Εγώ πάντως αν ερχόμουν Αθήνα στο πρώτο ματς με Ατρόμητο (τελευταία στιγμή αποφάσισα να μην) ε λίγο μαλάκας θα ένιωθα. Όπως ένιωσα όταν άλλαξε ημ/νία ο τελικός της Κρήτης κλπ.

 

Αντιστοίχως φαντάζομαι ότι κάποιοι οπαδοί της ΑΕΚ που αγόρασαν εισιτήριο διαρκείας και από τον Οκτώβρη βλέπουν ένα διαδικαστικό πρωτάθλημα περιμένοντας με ελπίδα το κύπελλο, ε θα νιώθουν και λίγο μαλάκες ή θα ένιωσαν όταν η ? ΑΕ δεν είπε λέξη για τη ματαίωση, αντιθέτως στήριξε.

 

Ως καταναλωτής στη θέση τους θα επέλεγα να μην αγοράσω ξανά εισιτήριο διαρκείας και να πηγαίνω στο γήπεδο στοχευμένα. Φαντάζομαι πχ ότι όσοι αγόρασαν εισιτήρια με Ατρόμητο τότε, πήραν τα χρήματά τους πίσω. Ο κάτοχος διαρκείας όμως δεν μπορεί να αποζημιωθεί για κάτι τέτοιο.

 

 

η λεξη καταναλωτης με την εννοια της ΑΕΚ προσωπικα δεν συμβαδιζουν αν εσυ το βλεπεις ετσι κριμα για σενα. 

Link to comment
Share on other sites

η λεξη καταναλωτης με την εννοια της ΑΕΚ προσωπικα δεν συμβαδιζουν αν εσυ το βλεπεις ετσι κριμα για σενα. 

Σαφως και δεν συμβαδιζουν , σαφεστατα, σε ολους εμας μονο τους οπαδους-φιλαθλους-προσκυνητες της ΙΔΕΑΣ ΑΕΚ.

Απο την αλλη ομως η π.Α.Ε. ειναι ΑΕ και σε βλεπει σαφεστατα σαν .....μαλακα....και οχι σαν καταναλωτη

γιατι κατα τη γνωμη μου , το λειτουργικο της μοντελο ειναι πεπερασμενης 30ετιας.

Μακαρι να μας αντιμετωπιζαν τουλαχιστον σαν καταναλωτες.

Να θυμισω οτι πριν κατι χρονια-νομιζω επι Ντεμη - σε αντιστοιχες περιπτωσεις γινονταν αναλογικη επιστροφη χρηματων στον οπαδο-καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

ψοφος στο κοντο μουνοπανο...

 

αυτες τις μαλακιες αυτος τις αρχισε ποπκορνακηδες και πουτσες μπλε και χρεωνε την παε τον κουκο αηδονι παλι

 

δεν υπαρχει αντιστοιχη περιπτωση η ΑΕΚ τιμωρηθηκε με 2 αγωνιστηκες εξετισες την μια με τον νιονιο την 2η με τον ατρομητο και τελειωνει η υποθεση.

 

στο τελικο ετσι και αλλιως το διαρκειας σου δεν αξιζει τιποτα. οπως εγραψε και ο epitaph πιο πανω δεν γινοταν το κυπελλο κραζαμε θα ειχαμε γκρεξιτ κραζαμε

 

γινεται το κυπελλο κραζουμε δεν εχουμε γκρεξιτ παλι κραζουμε 

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Aν όλες οι ομάδες είχαν στη διοίκησή τους κοντούς και όχι μουνόπανα, αυτή τη στιγμή θα είχες στις εξέδρες πρωτάθλημα επιπέδου Αγγλίας συν καμιά δεκαριά κερδισμένα πρωταθλήματα από το 2004.

Επίσης, η όλη συζήτηση μου θυμίζει την παροιμία "εδώ ο κόσμος καίγεται και το μουνί χτενίζεται"...... Δηλαδή δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να μας ενοχλούν λεπτομέρειες και πταίσματα σε σχέση με τα ΣΚΑΝΔΑΛΑ που γίνονται σε αυτό το μπουρδέλο, σε αυτό το καραστημένο -μέχρι την παραμικρή του λεπτομέρεια- Ελ. ποδόσφαιρο. Σε αυτό το σίχαμα και το άρρωστο πράγμα που -φυσιολογικά και αν δεν ήμασταν άρρωστοι με την ΑΕΚ -δε θα έπρεπε καν να παρακολουθούμε και να ξοδεύουμε χρόνο από τη ζωή μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

πραγματικα μου κανει φοβερη εντυπωση το πως το σκεφτονται αυτο με τους μαθητες μεσουσης της αργιας του πασχα κιολας..

γνωμη μου ειναι οτι θα γινουν τρελα "μαθητικα" επεισοδια.

Και 9 μερες πριν τις ? ανελλαδικές.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα μου κανει φοβερη εντυπωση το πως το σκεφτονται αυτο με τους μαθητες μεσουσης της αργιας του πασχα κιολας..

γνωμη μου ειναι οτι θα γινουν τρελα "μαθητικα" επεισοδια.

 

Θυμαμαι καποτε , που διναν εισιτηρια στους μαθητες στα παιχνιδια της Εθνικής στο Ολυμπιακό Στάδιο, και γινόταν της ριόλας, ειδικά όταν έπαιζε με την Αγγλία. ? αντως τωρα θα το κανονισει ο κυρ Σταυρος ο Κοντονης, θα δωσει μονο σε μαθητες δημοτικού και θα συνοδευονται υποχρεωτικά απο τις μαμαδες τους :)

Link to comment
Share on other sites

? λακα κανω, δεν ειμαι στο μυαλο του κυρ κοντονή. Ουτε εγω εχω ενημερωση αλλα ναι θα μπορουσε να κανει κανα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια λογικη αυτο παντως.

θα ειχε λογικη αν μιλουσαμε για αθλημα τυπου χαντμπολ,βολει ακομη και μπασκετ.

πας σε καποιο νησι οπου οπως και να το κανουμε λιγο πολυ ολοι γνωριζονται μεταξυ τους

και το κανεις σε ενα κλειστο.

στο ποδοσφαιρο και ειδικα στο οακα πως στο καλο θα το κανουν?

 

εδω ακομη και στο τελευταιο φαιναλ φορ του κυπελλου βολει στη συρο

μονο γονεις και δασκαλους ειχαν πει

και βρεθηκε ο τσουκαλας να κανει εξεδρα.

φαντασου τι εχει να γινει στη μπαλα...

Απλά ο Τσουκαλάς έχει μείνει 50 χρόνια στην ίδια τάξη, για αυτό βρέθηκε και αυτός

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, εβριζες οταν ηταν να μη γινει το κυπελλο που θα ειχαμε #grexit και θα στερουνταν η ΑΕΚ εναν τιτλο, βριζεις και τωρα που θα γινει και θα #ΜεινουμεΕυρωπη. Σε μανουρα να βρισκομαστε. Αντικειμενικα, ο τελικος παρουσια οπαδων των δυο συγκεκριμενων ομαδων, δεν μπορει να γινει το 2016 που μιλαμε. Σε αυτο, δεν φταιει ουδεις εκτος απο αυτους τους οπαδους και τη νοοτροπια τους. Νομιζω βεβαια οτι και ο τελικος επρεπε να γινει χωρις θεατες, η παρουσια μαθητων ειναι μια γελοιοτητα οπως μας διδαξε το πρωτοπορο ελληνικο μπασκετ. Αντε, να παιξει κι ο Βαγγελης ξανα στο UCL...

Φυσικα και κραζω όταν τη μία στερουν την πιθανότητα ενός τίτλου στην ΑΕΚ και φυσικά κραζω όταν τιμωρείται η ΑΕΚ και ο οπαδός της χωρίς να φταίει σε κάτι.

 

Αν εσένα σε γεμίζει ένα κύπελλο σαν αυτό, πρόβλημα σου. Εγώ έχω μάθει αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Για τόσο μαθητές μιλάνε ? Δεν έχω ενημέρωση.

Μπορει να εννοουν και μαθητας του Ιησου. ? οτε δεν ξερεις μ αυτους.

Εγω θα εβαζα ας πουμε μαθητας του Ζαμπετα. Να εχουμε και σοου στο ημιχρονιο.

Link to comment
Share on other sites

η λεξη καταναλωτης με την εννοια της ΑΕΚ προσωπικα δεν συμβαδιζουν αν εσυ το βλεπεις ετσι κριμα για σενα.

Θα σταματήσω να το βλέπω έτσι όταν έρθει η στιγμη να μπορώ να έχω πρόσβαση στην ΑΕΚ δωρεάν. Οσο όμως δεν έχω, ναι είμαι καταναλωτής πρώτα απ' όλα.

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει δωρεαν? αμα θες να πας γηπεδο δεν ειναι δωρεαν αν δεν θες ψαξου αλλιως, σιγουρα ομως δεν σε κανει να εχεις καταναλωτικη συνηδειση

Link to comment
Share on other sites

μπα σαν δασκαλος θα πηγε..

 

Picture_1.png

 Μα πόσοι έχουν μείνει 20 και 30 χρονια στην ιδια τάξη από αυτούς;; Με τετοιο δασκαλο λογικο.Μόνο ένας μοιάζει νεαρός.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×