Jump to content

Μαλμπασα, ευθυνες, μελλον  

41 members have voted

  1. 1. Βραβείο Μάλμπασα

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τζανετόπουλος
      25
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Πλατέλλας
      9
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Αραβίδης
      5
    • Μπουονανότε
      0
    • Κρισάντους
      0
    • Κορδέρο
      0
  2. 2. Μεγαλύτερες ευθύνες για την συντριβή

    • Παίκτες
      2
    • Δέλλας (Μπάγεβιτς)
      29
    • Διαιτησία
      1
    • Όλοι οι παραπάνω λόγοι
      9
  3. 3. Τι πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει για να έχει ένα σοβαρό μέλλον η ομάδα?

    • Να κάνουμε υπομονή, είναι νωρίς ακόμα
      1
    • Να γίνουν διορθωτικές κινήσεις από τον Μελισσανίδη, έστω και σε ίδιου επιπέδου μπάτζετ, δεν είναι το μπάτζετ το βασικό πρόβλημα
      6
    • Να πιεστεί ο Μελισσανίδης να βάλει λεφτά, αλλιώς να φύγει
      18
    • Να φύγει άμεσα ο Μελισσανίδης γιατί δεν πρόκειται να βάλει λεφτά
      16


Recommended Posts

Ζαστρο προσωπικα τον θεωρω κωμικο, κατι που ας πουμε δεν θεωρω τον ? αναθηναικο. Τωρα το ποσα κοντεψα να φαω στην Τουμπα απ τον ? ΑΟΚ και ποσα κοντεψε να φαει ο γαβρος Καραισκακη απ την ΑΕΚ μικρη σημασια εχουν. Στα 10' που η ΑΕΚ ειπε να παιξει ορθολογικα τους εκλεισε. Αλλα η σουμα και για ΟΣΦ? και για ? ΑΟ και για ΑΕΚ και για ? ΑΟΚ θα γινει στο τελος.

 

Ενεργεια φετος βγαζει, προς το παρον γιατι δεν εχει κανει προετοιμασια. ? εριμενω να τον δω στον δευτερο γυρο.

 

Η ΑΕΚ δεν εχει λεφτα και παρ ολα αυτα εχει χαφ.

 

Για τον τεχνικο διευθυντη εννοειται οτι ο Αρνεσεν ειναι μεγαλο ονομα, ομως και ο Μιλοβανοβιτς για τα κουκια που διαχειριζεται εχει κανει εξαιρετικη δουλεια.

 

Αποψεις βεβαια ειναι αυτες και θα κριθουν εκ του αποτελεσματος. Εγω νομιζω φετος και χωρις λεφτα και χωρις γηπεδο και χωρις τεχνικο διευθυντη και χωρις προτζεκτ πανω τους θα τερματισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου περι κωμικοτητας του ? ΑΟΚ φετος ενισχυεται οταν καμαρωνω τον τερματοφυλακα του

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι καλος ειναι ρε Ζαστρε μην μενουμε σε 2 καλα ματς που εχει κανει.

 

Ειναι κατω απο μας 3 ποντους, δλδ ποσο καλος μπορει να ειναι;

Θυμησου πως εκλεισε τη σεζον και τι εικονα ειχε. Για ? ΑΟΚ μιλαμε, οχι για Οσφπ-? ΑΟ που υπαρχουν απαιτησεις. Αποψε εχασε επειδη οι αλλοι ηταν απλως καλυτεροι. Η ηττα στα Γιαννενα ηταν μαγικη εικονα, ενα ματς εχει κανει λαθος, με το Σεριφη στην Τουμπα. Και μην ξεχνας οτι φετος χτιζει. Ουτε για πρωταθλημα μιλησε κανεις απ αυτους, ουτε για τρομερες πορειες. Ομαδα φτιαχνουν και μεχρι στιγμης τη φτιαχνουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που παει να χτισει με 3-5-2 δεν χτιζεται 

 

παιχτες θα χτισει ναι συστημα οχι, ο μονος που δεν πηρε χαμπαρι πως να αντιμετωπισει το 3-5-2 ηταν ο δελλας

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρο σε ποσες και ποιες θεσεις πιστευεις υστερει φετος ο ? ΑΟΚ και σε ποσες και ποιες θεσεις η ΑΕΚ για να εχουμε ενα δειγμα του που βρισκεται το χτισιμο των ομαδων τους γιατι και η ΑΕΚ φετος ξεκινησε χτιζεται ουσιαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν εχουμε ιδεα τι κανουμε. Θα σου πω τι κανουμε οταν δω τον αντικαταστατη του Τραι. Αν φερει κανονικο προπονητη που δεν ειναι βατραχοντιπεντεντ, τοτε να πουμε οτι χτιζουμε. Μεχρι στιγμης εμεις παμε οπως ο ? ΑΟΚ πηγαινε με Αγγελο πχ. Μερες 90 και τα αρχιδια μας παλλονται. Δεν ειναι πλανο αυτο, ειναι μπαρμπουτσαλα.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο στο οποιο υπερεχει ο ? ΑΟΚ της ΑΕΚ ειναι οτι ο Ιβαν μετα απο 3 χρονια καρπαζιας καταλαβε πως πρεπει να επενδυσει σε ανθρωπους με βιογραφικα (αν και ο Τουντορ δεν εχει κανενα τρελο βιογραφικο) ενω ο Μελισσανιδης παει στο τσαμπα. Και η λογικη λεει πως αν για 5 χρονια ο Ιβαν επιμεινει σε αυτη την λογικη εχει συντριπτικα περισσοτερες πιθανοτητες απο τον Μελ να του βγει

Link to comment
Share on other sites

ασχετα ή οχι, τον παοκ απο κατω τον εχουμε.

το 99% των πλανων σε αυτην την λιγκα παει βροντο. Εγγυημενα. Δικαιολογιες να μην ξοδευτει χρημα.

Αν στο τελος ειναι απο πανω σου θα μου λες δικαιολογιες του στυλ "το παρατησανε μωρε" και τετοια; Διοτι συμφωνα με την εικονα που εχουν οι ομαδες μεχρι στιγμης, η ΑΕΚ ειναι για 4η.

Εκτος αν μιλας ιστορικα σε σχεση με ? ΑΟΚ και εκει οντως δεν υπαρχει κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Η λεξη "χτισιμο" στο ποδοσφαιρο της δεκαετιας του 2010, ειναι η δικαιολογια των φτωχων και των ανικανων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επειδη ακριβως για παοκ μιλαμε ομως δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μεινουν πανω στο πλανο..

οταν θα πεσει και το ξεφουσκωμα στο β γυρο παντα θα υπαρχει η πιθανοτητα ο ιβαν να αρχισει τα δικα του,

να τους παρει ολους ο διαολος

και να ξαναδουμε γ.χ να αφηνει βεροια και να αναλαμβανει παοκ στα πλει-οφ.

Μου δειχνουν οτι θα ειναι στικ του δε πλαν η φαση. Η μονη ενσταση που εχω σαν εξωτερικος παρατηρητης, ειναι στην επιλογη Τουντορ. Εμαθα οτι χτυπησαν διαφορες πορτες και αρπαξανε αρνησεις γι αυτο καταληξανε στον Τουντορ. Αν ξαναρχισουν τις παλινωδιες και ο Ρωσος ξαναπει για κουταμαρες και πρωταθληματα κλπ, ε τοτε ναι, δεν εχουν καμια ελπιδα επιβιωσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν στο τελος ειναι απο πανω σου θα μου λες δικαιολογιες του στυλ "το παρατησανε μωρε" και τετοια; Διοτι συμφωνα με την εικονα που εχουν οι ομαδες μεχρι στιγμης, η ΑΕΚ ειναι για 4η.

Εκτος αν μιλας ιστορικα σε σχεση με ? ΑΟΚ και εκει οντως δεν υπαρχει κουβεντα.

 

Δε θα κοιμηθουμε το βραδυ κι εμεις κι αυτοι αμα βγουμε 4οι κι οχι 2οι. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Η λεξη "χτισιμο" σε αυτο το ελληνικο πρωταθλημα,θυμιζει το πολιτικαντικο "θα παταξουμε την φοροδιαφυγη και την διαφθορα".

Link to comment
Share on other sites

Η λεξη "χτισιμο" στο ποδοσφαιρο της δεκαετιας του 2010, ειναι η δικαιολογια των φτωχων και των ανικανων.

Η δεκαετια του 2010 βεβαια σου εχει δειξει και ομαδες οπως η Μπαρτσελονα, η Γιουβεντους, η Ντορτμουντ και η ? ορτο που εχτισαν σε βαθος χρονων και ουτε φτωχες ουτε αντικανες ειναι. Δεν ειναι ολες ? αρι, Σιτυ και Τσελσι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Η λεξη "χτισιμο" σε αυτο το ελληνικο πρωταθλημα,θυμιζει το πολιτικαντικο "θα παταξουμε την φοροδιαφυγη και την διαφθορα".

 

Και ''αναπτυξη'' :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε θα κοιμηθουμε το βραδυ κι εμεις κι αυτοι αμα βγουμε 4οι κι οχι 2οι. :P

Αυτοι δεν ειπανε ποτε "παμε για πρωταθλητισμο" ή για πρωταθλημα οπως λεει ο Καζαμπουμπου. ? αμε να χτισουμε ομαδα λενε. Και στην τελικη 4οι βγαινουν διαχρονικα, δεν ειναι αντερατσιβ να βγουν 4οι. Εσυ τι κανεις ειναι το θεμα και γιατι σκατα εφαγες τοσο μεγαλη λεζα με ερασιτεχνικη κατηγορια και τρια χρονια μετα μια ομαδα στα επιπεδα της Τριπολης με φανελα ΑΕΚ. Το μονο πραγμα που παει καλα στην ΑΕΚ ειναι το εταιρικο, τιποτ αλλο. Σβησαν τα χρεη, συσταθηκε η νεα ? ΑΕ, εισαι κερδοφορα εταιρεια, μπορεις να προσελκυσεις επενδυτες. Στο αγωνιστικο τι ακριβως κανεις; Θα μου πει κανεις κι εμενα να μαθω; 

Link to comment
Share on other sites

Καλα την πεσαδα καλως την εκανες, δεν εβγαινε. Το θεμα ειναι οτι ο μεγιστανας αποδειχτηκε τζαμπατζης και προχειρανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εσυ μου τον εχεις βγαλει καθυστερημενο τον ρωσοποντιο..

εγω μεχρι και ρισπεκτ του εχω δωσει για τα ποιοτικα κερατα που εχει φορεσει στην κυρια σαββιδη.

Ενας μαλακας και μισος ειναι. Απλως εχει πασαρει την εταιρεια στον Αγγελιδη και την ομαδα στον Αρνεσεν. Καταλαβε μετα απο 3 χρονια μαλακιας οτι μονο αυτη ειναι η λυση και οχι οι μαλακιες με Ζαγορακηδες και βρυζοτσιστιακοφ. Ηρθε ο Αρνεσεν, κατεθεσε ενα προτζεκτ τριετιας, θα κριθει απο τη δευτερη σεζον που πρεπει να ειναι καλυτερος απο την πρωτη. Και την τριτη καλειται να κεφαλαιοποιησει. 

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει πλανο με τουντορ τον παρακαλαει ο δανος να παιξει αλλο συστημα αλλα αυτος αρχιδια μεντολες

Link to comment
Share on other sites

Καλα την πεσαδα καλως την εκανες, δεν εβγαινε. Το θεμα ειναι οτι ο μεγιστανας αποδειχτηκε τζαμπατζης και προχειρανθρωπος.

ρε παιδι μου συμφωνοι, δεν πηγαινε αλλο και καλως επεσες για ζερο και τα λοιπα. Απο κει και περα τι; Βατραχοομαδα και υπομονη; Αυτη ειναι η δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Ε τι κανεις. Στο αγωνιστικο εχεις βατραχο οποτε δεν εχεις πλανο και κανεις κινησεις στο χαμο.

 

Το αισιοδοξο σεναριο ειναι οτι για καποιους λογους που δεν ξερω, αποφασιστηκε να καει η χρονια φετος πριν καν αρχισει.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει πλανο με τουντορ τον παρακαλαει ο δανος να παιξει αλλο συστημα αλλα αυτος αρχιδια μεντολες

Ειπα και πριν ρε Μητσο, η ενσταση μου ειναι ο Κροατης. Τους πιεζε πολυ ο χρονος ομως και ειχανε 3 αρνησεις στις πρωτες επιλογες του Δανου. Οποτε πονταρανε στο παιδι που εχει καποιες παραστασεις απο Ιταλια.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καψιμο της χρονιας 

 

δεν ξερω απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα, αυτος ειναι ο φιλαθλος την σερβικη ψωλια ξεραμε οτι θα την φαμε στην μαπα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα κανονικο πλανο. Αλλωστε πλανα κατ´ εμε δεν υπαρχουν γενικοτερα οπως ξαναεγραψα.

 

Το "πλανο" λοιπον ειναι γηπεδο (με ερασιτεχνισμους κι εκει) και στο αγωνιστικο αρκει να κανει τζαμπα πρωτοσελιδα με την φατσα του.

Link to comment
Share on other sites

Η δεκαετια του 2010 βεβαια σου εχει δειξει και ομαδες οπως η Μπαρτσελονα, η Γιουβεντους, η Ντορτμουντ και η ? ορτο που εχτισαν σε βαθος χρονων και ουτε φτωχες ουτε αντικανες ειναι. Δεν ειναι ολες ? αρι, Σιτυ και Τσελσι.

Δεν εχτισαν ολοι αυτοι που λες.

Και τελος παντων δεν εχτισαν με την εννοια που και καλα "χτιζουν" οι Μελισσανιδηδες, οι Αλαφουζοι και οι Αρνεσεν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι δεν ειπανε ποτε "παμε για πρωταθλητισμο" ή για πρωταθλημα οπως λεει ο Καζαμπουμπου. ? αμε να χτισουμε ομαδα λενε. 

Γνωρίζουν στην τούμπα γι'αυτά τα πράγματα? γιατί μια ζωή για πρωτάθλημα (λένε) οτι πανε, αλλά στο τελος...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×