Jump to content

Μαλμπασα, ευθυνες, μελλον  

41 members have voted

  1. 1. Βραβείο Μάλμπασα

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τζανετόπουλος
      25
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Πλατέλλας
      9
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Αραβίδης
      5
    • Μπουονανότε
      0
    • Κρισάντους
      0
    • Κορδέρο
      0
  2. 2. Μεγαλύτερες ευθύνες για την συντριβή

    • Παίκτες
      2
    • Δέλλας (Μπάγεβιτς)
      29
    • Διαιτησία
      1
    • Όλοι οι παραπάνω λόγοι
      9
  3. 3. Τι πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει για να έχει ένα σοβαρό μέλλον η ομάδα?

    • Να κάνουμε υπομονή, είναι νωρίς ακόμα
      1
    • Να γίνουν διορθωτικές κινήσεις από τον Μελισσανίδη, έστω και σε ίδιου επιπέδου μπάτζετ, δεν είναι το μπάτζετ το βασικό πρόβλημα
      6
    • Να πιεστεί ο Μελισσανίδης να βάλει λεφτά, αλλιώς να φύγει
      18
    • Να φύγει άμεσα ο Μελισσανίδης γιατί δεν πρόκειται να βάλει λεφτά
      16


Recommended Posts

Να εμπαινε το Φεβρουαριο της προηγουμενης σεζον. Ισα που θα εβγαινε και 2ος. Και Ευρωπη θα επαιζε και δε κατεληγε η ομαδα με Αρκουδες.

 

Τελος παντων, τα αποτελεσματα του μεγαλοπνοου σωτηριου πλανου τα βλεπουμε και σημερα. Φανταζομαι οτι αν η ομαδα επεφτε κατα παραγγελια του το 2004 στη Δ' Εθνικη την περιφημη σεζον του Ριβαλντο θα ανεβαιναμε καθαροι απο χρεη στην Α' Εθνικη για να τα διαλυσουμε ολα με Αστερια το Χλωρο και τον Κοντοδημο.

Ουτε αυτο γινεται γιατι βγαζει σπυρια με τα χρεη αυτος. Τι ψαχνεις τελος παντως ο τυπος ηθελε και ζερο χρεη και ζερο ξοδεμα, δεν πρεπει να το περιμενε ουτε ο γιος του οτι ειναι τοσο αστειος.

 

Ακριβως αυτο θα γινοταν και το 2004 ναι.

 

Δυστυχως δεν ξερω τι περιμενουμε πλεον απο την ΑΕΚ καηκε και το τελευταιο μας χαρτι. Καποιοι τον ειχαμε υπερεκτιμησει βασει της περιουσιας του και του παραγοντικου του παρελθοντος.

 

Η ουσια ειναι οτι δεν εχουμε μελλον ουτε τωρα, μετα απο ολα αυτα που υποστηκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα ματς τα βλεπεις ή κοιτας μονο τα σκορ; Με τα γιαννενα το εκανες ροντεο, με τον παοκ ησουν τραγικος, με τη βεροια το γυρισες στο 90 και σημερα παλι ροντεο και γιουρια στο μισο ματς.

Αυτο ΔΕΝ είναι πρωταθληματικη ομαδα γιατι ακομα κι αν κερδισε σημερα, το γεγονος οτι εισαι κακη ομαδα θα το βρεις μπροστα σου.

Στις πρωτες 7-8 αγωνιστικες με ενδιαφερει μονο η ομαδα να παιρνει τα αποτελεσματα που πρεπει, ουτε να παιξει καθολικο ποδοσφαιρο ουτε να παραμιλαμε. Και νομιζω μεχρι στιγμης το κανει εστω και με ανορθοδοξο τροπο. Οταν και εαν ο ανορθοδοξος αυτος τροπος της στοιχισει σε αποτελεσμα δικο της, θα κραξω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ηρεμηστε λιγο με τον Μπουκοφσκι, μην απαγορευσουμε και την αισιοδοξια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αλλο το κραξιμο στην αρχη μηπως προλαβουν και βελτιωσουν κατι και αλλο το κραξιμο μονο και μονο απο αγανακτιση οταν δεν μπορει να αλλαξει ΤΙ? ΟΤΑ. Τι νοημα εχει να κραζεις οταν δεν θα εχει νοημα η βαθμολογια . Στην αρχη πρεπει να κραζουμε να αλλαξει κατι οχι για ΤΙΜΩΡΙΑ οταν χαθουν τα παντα. Φυσικα σεβομαι την αποψη και την σταση του Μπουκο και για αυτο δεν τον προτρεπω να κραξει αλλα δεν δεχομαι και εγω να αποτρεπομαι να μΗΝ κραξω οταν μας βγαζει την ? ΑΝΑΓΙΑ ο Σαλιαρης του Σερβου καθε Κυριακη.

Συζηταμε λεμε τι πιστευουμε και τελος ουτε φασαριες ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η χρονια χωρις επιθετικο και σοβαρο αμυντικο, δεν βγαινει.Δεν ειναι δυνατον να παιζουμε με λαμπροπουλο στην αμυνα και αραβιδη στην επιθεση και οι εναλλακτικες σου να ειναι ο κακος κολοβετσιος και ο κλοουν μακυς ( με τον ψυχακια τι στο καλο γινεται; ). Νομοτελειακα, θα το πληρωσει η ομαδα αυτο.

Για το ματς στην τρουμπα, δεν ειμαι καθολου αισιοδοξος. Δεν με βοηθαει καθολου προς αυτο η αγωνιστικη εικονα των δυο ομαδων, δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ηρεμηστε λιγο με τον Μπουκοφσκι, μην απαγορευσουμε και την αισιοδοξια τωρα.

Μονο που το συγκεκριμενο δεν ειναι αισιοδοξια. Αντικειμενικα πιστευω οτι η ομαδα εχει ξεκινησει καλα απο αποψης αποτελεσματων στο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

6 στα 6 εχει ο γαυρος. ? εταει στα συννεφα. Θα ερθει η προσγειωση.

ap to stoma sou k stou theou t ayti

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ρε κωτσο, μακαρι.

Εχει διακοπη για εθνικες το επομενο σκ η παιζουμε κανονικα ρε;

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οταν παρουμε κανα διπλο στη τρουμπα, να κρυφτειτε μετα γατακια

Γιατι θα ειμαι οχετος

Δηλαδη αν φαμε 5 θα βριζεις ανετα βδελλες κτλ και αν κερδισουμε θα βριζεις αυτους που πιστευουν οτι θα χασουμε? :lol:  Εσυ σε πια περιπτωση ακριβως θα δεχθεις καζουρα για κανε μας μια προβλεψη να την καταγραψω :P

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι για το ματς με τους μαλακες ειμαι αισιοδοξος..

θα αρχισουν παλι να λενε για 6αρες και τα λοιπα.

οποτε τους πετυχαιναμε με τετοια μυαλα κηδειες τους καναμε.

απλα πρεπει να βρεθει καποιος να απαγαγει τη ντουσκαρα και να την απελευθερωσει (οχι πως ειναι απαραιτητο) μετα τη ληξη του ματς.

 

Σωστο κι αυτο και θα φανουν πολλα απο το πως θα προσεγγισει ο κοουτς τους το ματς

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαμε καλο προπονητη μπορουσαμε να παλεψουμε ενα χ εκει μεσα. Εγω αυτο βλεπω. Δυστυχως δεν εχουμε ομως. Οποτε παμε ειτε για αξιοπρεπη ηττα, ειτε για ξεφτιλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκο ναι, προειδοποιουσα και προειδοποιω. Υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ σε ολη αυτη την ιστορια και αυτο το αλλα λεει απο το 2007 που γραφουμε εδω μεσα, οτι θα ερθει ο Τιγρης και η ομαδα Ε? ΙΤΕΛΟΥΣ θα ξεφυγει απο το -ακι που τη χαρακτηριζει. Και φτανεις σε σημειο να αποδεχθεις ακομα και το ερασιτεχνικο προκειμενου να ερθει αυτος και να κανεις κατι καλο. Ερχεται λοιπον ο κυριος αυτος και εισαι στα ιδια με το 10/11 ξερω που Σταυρος και Ντουσαν τα εβλεπαν ολα ωραια και ερχοντουσαν οι μερες 90 με την αρμαδα του ? ριγκιπα.

 

Αντε πες να το δεχτω κι αυτο, οπως και την οικονομικη πολιτικη. Το πλανο που ειναι; Επαναλαμβανω ΟΧΙ το εταιρικο, εκει δεν εχω λογια, ολα ειναι αψογα με μοναδικη παραφωνια την επικοινωνιακη πολιτικη και το κολλημα στο παρελθον. Ακομα και στο γηπεδο λογω οικονομικοπολιτικων δινω ποντο και περιμενω. Στο αγωνιστικο ΤΙ ΣΤΟ Μ? ΟΥΤΣΟ πανε να κανουνε; Διαβαζα σημερα τα παιδια την ωρα του ματς και σε καποια φαση γραφει ο Νικος το ορθλογικο ειναι αυτο κι αυτο. Και το ορθολογικο ΗΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ. Το καταλαβαινουμε αυτο το πραγμα ή πεταμε αετο;

 

Ξεινησες λοιπον με μηδενικο μπατζετ και ας δεχτουμε οτι παιρνουν λιγοτερα απ οσα πρεπει το 70% του ροστερ. Ας πουμε λοιπον οτι ειχες το μπατζετ του Αλαφουζου. Με βαση ΤΙ πορευεσαι και ΤΙ θελεις να κανεις; Να βγαινεις τριτος; Να βγαινεις δευτερος; Να κανεις ΤΙ ακριβως; Αποδεχεσαι οτι εισαι μικρο μεγεθος; Αποδεχεσαι οτι ειναι αδυνατον να χτυπησεις παρασκηνιακα το Μαρινακη; Τι ακριβως θελεις να κανεις ρε παιδι μου; Εκτος αν ΔΕΝ ασχολεισαι και μπηκες μονο για τη λεζα. Αλλα καπελο τοτε, να αποδεχτω οτι εχω αφεντικο το Μπαγεβιτς και να τελειωνω.

 

Εισαι νεο παιδι, δεν εχεις ζησει μια ΑΕΚ που γαμουσε και εδερνε. Ακομα κι οταν δεν επαιζε καλα, ειχες κατι να δεις στο γηπεδο. Εβγαζε μια μαγκια ρε παιδι μου, δεν ητανε αυτο το φλατ πραγμα, αυτη η ντεκαβλε κατασταση με τους Λαμπροπουλους και τους Βαργκες μεσα. Σημερα εχεις το Βαγγελη τον ? λατελλα και εχεις αεκτζηδες και αρδηδες να σου λενε οτι το παιδι αδικειται και κριμα που το αντιμετωπιζουν καποιοι ετσι κλπ. Αυτο λοιπον για εναν 40αρη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ. Εχω ζησει και ΑΕΚ με μικροτερο μπατζετ απ το φετινο, με Καραγκιιοζοπουλους και ? επεδες. Βγαζανε κατι ρε φιλε, δινανε κατι, ηθελες να πας να τους δεις. Αυτοι εδω ειναι απεχθεις, δεν σου κανει κεφι να ασχοληθεις ουτε για να βρισεις πια. Εναν παικτη εχεις που βγαζει κατι σε ΑΕΚ και σημερα τον γυρνας πισω επειδη τα εχεις κανει ΣΚΑΤΑ στο σχεδιασμο και εμπιστευτηκες ? ΑΛΙ το βατραχο. ? ΑΛΙ.

 

Τριαντα χρονια κοντα εμπιστευομαστε το βατραχο. Νισαφι ρε φιλε, πως να στο πω; Τον εμπιστευτηκε ο Ζητα, ο Γιδοπουλος, ο Γενερακης, ο Καρρας, ο Μελισσανιδης, ο Μακης, ο Θανοπουλος, ο ? αππας, ο Κανελλοπουλος, ο Νοτιας, ο Αδαμιδης, ο Μελισσανιδης. Τι εχει κανει λοιπον περα απο το 88/89 και την ομαδα του 92; Θα σου πω εγω τι εχει κανει. Εχει φτιαξει μια ομαδα το 03 με τους παικταραδες του Μακη και απο τοτε ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ η τυχη του. Ε απο το 2003 εχουνε περασει 12 χρονια. Ουτε ενα ουτε πεντε. ΔΩΔΕΚΑ. Και μου τον ξαναφερνεις να κανει το δασκαλο στο Δελλα και το γενικο γαμαω στον ΤΔ. Και το αποτελεσμα ποιο ειναι; Να εχεις το Νικο να σου γραφει (και να εχει ΔΙΚΙΟ) οτι η ομαδα ειναι ορθολογικη εαν παιξει με τα παιδια της Β Εθνικης. Ε κι εγω λοιπον σου απανταω οτι γαμιομαστε και ασπριζουμε διοτι ΑΕΚ με αυτο το βιολι δεν προκειται να ξαναδουμε ακομα και στα χρονια του βατραχου να φτασουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ματζισιαν ποιας β´ εθνικης ομαδα ειπα εγω? μην το τραβας στο αλλο ακρο μωρε κι εσυ.

 

Αν θυμαμαι καλα ειπα για Μπουονανοτε και Σιμοες βασικους.

 

Ε, ελλειψει του Τζιμπουρ, μια ομαδα με Μπουονανοτε, Σιμοες, Ντιντακ, Μπαροχα (αφηνω τον Γκαλο γιατι υπαρχει κι ο Μπακακης), ειναι ομαδα αλλαγμενη κατα τα 5/11 αν ειχες και τον Ραφικ.

Link to comment
Share on other sites

Ο νανος δεν μπορει να παιζει 10αρι. Δεν εχει μετρα με τη μπαλα, ουτε διασκελισμο. ? ρεπει να παιζει κοντα στη περιοχη ωστε στην πρωτη τριπλα να μπορει να σουταρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ματζισιαν ποιας β´ εθνικης ομαδα ειπα εγω? μην το τραβας στο αλλο ακρο μωρε κι εσυ.

 

Αν θυμαμαι καλα ειπα για Μπουονανοτε και Σιμοες βασικους.

 

Ε, ελλειψει του Τζιμπουρ, μια ομαδα με Μπουονανοτε, Σιμοες, Ντιντακ, Μπαροχα (αφηνω τον Γκαλο γιατι υπαρχει κι ο Μπακακης), ειναι ομαδα αλλαγμενη κατα τα 5/11 αν ειχες και τον Ραφικ.

Μπορει να μην το γραψες εσυ και να σε μπερδεψα μεσα στη συγχυση

Link to comment
Share on other sites

Ο νανος δεν μπορει να παιζει 10αρι. Δεν εχει μετρα με τη μπαλα, ουτε διασκελισμο. ? ρεπει να παιζει κοντα στη περιοχη ωστε στην πρωτη τριπλα να μπορει να σουταρει.

Εγω θα τον δοκιμαζα και ψευτο φορ σε δυςκολα ματς. Αλλα ολα αυτα στις σοβαρες ομαδες γινονται στις προετοιμασιες, οχι στην 5η αγωνιστικη.

 

Ας κανει 3 φιλικα ο βατραχος να δοκιμασει ενα γαμημενο σχημα να κατεβει με αυτο να τελειωνουμε. Δεν εχουμε προετοιμασια.

Link to comment
Share on other sites

Ο νανος ειναι δευτερος επιθετικος. Μπορει να παιξει λογω σωματοδομης μονο σε 4-4-1-1 με σεκοντ στραικερ. Δεν ειναι ουτε δεκαρι ουτε πλαγιος. 4-4-1-1 η ΑΕΚ δεν μπορει να παιξει επειδη δεν εχει ακραιους. Αρα τομπολα και ζητω ο γαματος σχεδιασμος του βατραχου. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τον δοκιμαζα και ψευτο φορ σε δυςκολα ματς. Αλλα ολα αυτα στις σοβαρες ομαδες γινονται στις προετοιμασιες, οχι στην 5η αγωνιστικη.

 

Ας κανει 3 φιλικα ο βατραχος να δοκιμασει ενα γαμημενο σχημα να κατεβει με αυτο να τελειωνουμε. Δεν εχουμε προετοιμασια.

Δεν ξερω ρε Νικο. Θα τον παρουν αμπαριζα τα στοπερ. ? ου να παιξει μπαλα, να την κρατησει και να τη σπασει; δεν τον βοηθαει καθολου το σωμα του.

Link to comment
Share on other sites

? αντως στην Γραναδα επαιζε και στο πλαι, αν και συμφωνω οτι δυσκολευεται στο πλαι, ειδικα στην αμυνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε Νικο. Θα τον παρουν αμπαριζα τα στοπερ. ? ου να παιξει μπαλα, να την κρατησει και να τη σπασει; δεν τον βοηθαει καθολου το σωμα του.

Αλλιως πισω απο τον φορ κι ας παει αναγκαστικα ο Μανταλος δεξια, δεν βλεπω κατι πιο λογικο πλεον. Το να μενει εξω και να παιζουν οι ? λατελλες δεν το βρισκω σοβαρο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα θα επρεπε (μαλακα βατραχε) να ειναι ετσι:

 

Τερμας καλυτερος απο το Μπαροχα αλλα βολευομαι και με τη μαλακοχωριστρα

 

Μπακακης δεξια αν ειναι οπως πριν τον τραυματισμο και πισω του εναν κανονικο δεξιο μπακ

 

κανονικα στοπερ (και δεξι και αριστερο) με τα ρεπα τους να τα κανουν οι Λαμπροπουλοι οι Τζανετοπουλοι και οι Κολοβετσιοι

 

Αριστερα τον υγιη Ντιντακ κι απο πισω εναν κανονικο αριστερο μπακ

 

δυαδα χαφ Σουηδο και ? ορτογαλο με τα ρεπα σε Κορδερο και ενα κανονικο ακομα χαφ

 

Αριστερα πλαι εναν κανονικο ποδοσφαιριστη και τα ρεπα ο Μπαρμποσα

 

Δεξιο ακραιο εναν κανονικο ποδοσφαιριστη και τα ρεπα ενας λιγο χειροτερος κανονικος ποδοσφαιριστης

 

Στη μεση πισω απο τον φορ ο Μανταλος και τα ρεπα ο Μπουονανοτε

 

Κορυφη επιθεσης ενας κανονικος φορ και απο πισω ο Ραφικ

 

Θα μπορουσαν να μεινουν στο ροστερ ο Χρηστος ο Αραβιδης σαν τριτη λυση δεξια και στην επιθεση επειδη μαρκαρει και εχει ωραιο κουρεμα, ο Ροντριγο Γκαλο επειδη μπορει να παιξει πλευρα στο 3-5-2 και ο Ανεστης σαν τριτο τερμα.

 

Ολοι οι υπολοιποι ειναι για τον Ηρακλη και τον Ηρακλη ? τολεμαΐδας μερικοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι επιλογες μου για Γεωργιος Καραισκακης (βατραχε ξεστραβωσου)

 

Α επιλογη (4-2-3-1)

Μπαροχα

Γκαλο-Λαμπροπουλος-Τζανετοπουλος-Ντιντακ

Γιοχανσον-Σιμοες

Αραβιδης-Μανταλος-Μπαρμποσα

Μπουονανοτε

 

Β επιλογη (4-3-2-1)

Μπαροχα

Γκαλο-Λαμπροπουλος-Τζανετοπουλος-Ντιντακ

Κορδερο-Γιοχανσον-Σιμοες

Μανταλος-Μπαρμποσα

Μπουονανοτε

 

Αυτα θα εκανα εγω (εκτος αν γινει καλα ο τρελος οποτε θα επανελθω) και βριστε με οσο θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Μπουκο ναι, προειδοποιουσα και προειδοποιω. Υπαρχει ομως ενα τεραστιο ΑΛΛΑ σε ολη αυτη την ιστορια και αυτο το αλλα λεει απο το 2007 που γραφουμε εδω μεσα, οτι θα ερθει ο Τιγρης και η ομαδα Ε? ΙΤΕΛΟΥΣ θα ξεφυγει απο το -ακι που τη χαρακτηριζει. Και φτανεις σε σημειο να αποδεχθεις ακομα και το ερασιτεχνικο προκειμενου να ερθει αυτος και να κανεις κατι καλο. Ερχεται λοιπον ο κυριος αυτος και εισαι στα ιδια με το 10/11 ξερω που Σταυρος και Ντουσαν τα εβλεπαν ολα ωραια και ερχοντουσαν οι μερες 90 με την αρμαδα του ? ριγκιπα.

 

Αντε πες να το δεχτω κι αυτο, οπως και την οικονομικη πολιτικη. Το πλανο που ειναι; Επαναλαμβανω ΟΧΙ το εταιρικο, εκει δεν εχω λογια, ολα ειναι αψογα με μοναδικη παραφωνια την επικοινωνιακη πολιτικη και το κολλημα στο παρελθον. Ακομα και στο γηπεδο λογω οικονομικοπολιτικων δινω ποντο και περιμενω. Στο αγωνιστικο ΤΙ ΣΤΟ Μ? ΟΥΤΣΟ πανε να κανουνε; Διαβαζα σημερα τα παιδια την ωρα του ματς και σε καποια φαση γραφει ο Νικος το ορθλογικο ειναι αυτο κι αυτο. Και το ορθολογικο ΗΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ. Το καταλαβαινουμε αυτο το πραγμα ή πεταμε αετο;

 

Ξεινησες λοιπον με μηδενικο μπατζετ και ας δεχτουμε οτι παιρνουν λιγοτερα απ οσα πρεπει το 70% του ροστερ. Ας πουμε λοιπον οτι ειχες το μπατζετ του Αλαφουζου. Με βαση ΤΙ πορευεσαι και ΤΙ θελεις να κανεις; Να βγαινεις τριτος; Να βγαινεις δευτερος; Να κανεις ΤΙ ακριβως; Αποδεχεσαι οτι εισαι μικρο μεγεθος; Αποδεχεσαι οτι ειναι αδυνατον να χτυπησεις παρασκηνιακα το Μαρινακη; Τι ακριβως θελεις να κανεις ρε παιδι μου; Εκτος αν ΔΕΝ ασχολεισαι και μπηκες μονο για τη λεζα. Αλλα καπελο τοτε, να αποδεχτω οτι εχω αφεντικο το Μπαγεβιτς και να τελειωνω.

 

Εισαι νεο παιδι, δεν εχεις ζησει μια ΑΕΚ που γαμουσε και εδερνε. Ακομα κι οταν δεν επαιζε καλα, ειχες κατι να δεις στο γηπεδο. Εβγαζε μια μαγκια ρε παιδι μου, δεν ητανε αυτο το φλατ πραγμα, αυτη η ντεκαβλε κατασταση με τους Λαμπροπουλους και τους Βαργκες μεσα. Σημερα εχεις το Βαγγελη τον ? λατελλα και εχεις αεκτζηδες και αρδηδες να σου λενε οτι το παιδι αδικειται και κριμα που το αντιμετωπιζουν καποιοι ετσι κλπ. Αυτο λοιπον για εναν 40αρη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ. Εχω ζησει και ΑΕΚ με μικροτερο μπατζετ απ το φετινο, με Καραγκιιοζοπουλους και ? επεδες. Βγαζανε κατι ρε φιλε, δινανε κατι, ηθελες να πας να τους δεις. Αυτοι εδω ειναι απεχθεις, δεν σου κανει κεφι να ασχοληθεις ουτε για να βρισεις πια. Εναν παικτη εχεις που βγαζει κατι σε ΑΕΚ και σημερα τον γυρνας πισω επειδη τα εχεις κανει ΣΚΑΤΑ στο σχεδιασμο και εμπιστευτηκες ? ΑΛΙ το βατραχο. ? ΑΛΙ.

 

Τριαντα χρονια κοντα εμπιστευομαστε το βατραχο. Νισαφι ρε φιλε, πως να στο πω; Τον εμπιστευτηκε ο Ζητα, ο Γιδοπουλος, ο Γενερακης, ο Καρρας, ο Μελισσανιδης, ο Μακης, ο Θανοπουλος, ο ? αππας, ο Κανελλοπουλος, ο Νοτιας, ο Αδαμιδης, ο Μελισσανιδης. Τι εχει κανει λοιπον περα απο το 88/89 και την ομαδα του 92; Θα σου πω εγω τι εχει κανει. Εχει φτιαξει μια ομαδα το 03 με τους παικταραδες του Μακη και απο τοτε ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ η τυχη του. Ε απο το 2003 εχουνε περασει 12 χρονια. Ουτε ενα ουτε πεντε. ΔΩΔΕΚΑ. Και μου τον ξαναφερνεις να κανει το δασκαλο στο Δελλα και το γενικο γαμαω στον ΤΔ. Και το αποτελεσμα ποιο ειναι; Να εχεις το Νικο να σου γραφει (και να εχει ΔΙΚΙΟ) οτι η ομαδα ειναι ορθολογικη εαν παιξει με τα παιδια της Β Εθνικης. Ε κι εγω λοιπον σου απανταω οτι γαμιομαστε και ασπριζουμε διοτι ΑΕΚ με αυτο το βιολι δεν προκειται να ξαναδουμε ακομα και στα χρονια του βατραχου να φτασουμε. 

Επικο ποστ.Συμφωνω 100% και ετσι τα βλεπω και εγω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

θελουν προσοχη τα ακρα με γρηγορους ποδοσφαιριστες και να μαρκαρουν ολοι, ειδατε τι επαθε σημερα η δεξια πλευρα του παοκ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×