Jump to content

AEK - Αγιος Νικολαος 20/10 16:00 Nova


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Οι μηχανές ζεσταίνονται, ο κόσμος είναι εκεί. Όλα καλά βαίνουν στον πλανήτη ΑΕΚ για τα τωρινά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι με καθαρα πολυ επιθετικο συστημα ,οπως γινεται τελευταια, στο οακα δεν θα υπαρχει προβλημα γενικα.

 

Υγ. Γιωργη περαστικα σου.

Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος σημερα στο ημιχρονο ειχε παθει κοκομπλοκο πεταλο με υπολοιπο γηπεδο ανοιξε διαλογο και δε σταματουσε καιρο ειχα να το δω αυτο .

 

απο μπαλα ενταξει προσπαθησαν να μην ειναι τραγικα τραγικοι και τουλαχιστον καθαρισαν σχετικα γρηγορα τα ματς.

 

περαστικα και σιδερενιος στον κλινηρη αδερφο .

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΖΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ

ΤΑ ΜΕΓΑΦΩΝΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ.......

ΤΟΣΟ ΚΑΥΛΩΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ποδοσφαιρική ώρα... ποδοσφαιρικός καιρός... χαβαλεδιάρικη διάθεση... εισιτήρια σε νορμάλ τιμές... γενικά εξελίσσεται σε ωραία φάση το γηπεδάκι φέτος...

 

Η ομάδα βέβαια να μασάς και να φτύνεις... αλλά δε γαμιέται... οι άλλοι είναι χειρότεροι...:crazy:

 

Μου άρεσε ο τερματοφύλακας... οχί οτί έβγαλε καμιά φάση, αλλά έδειχνε μια μεγαλοπρέπεια... ένα παράστημα... να τον δούμε...

 

επίσης αυτός ο πιτσιρικάς με τα σομόν παπούτσια, ο Γεωργέας, αν δουλέψει και βελτιωθεί μπορεί σε λίγα χρόνια να αφήσει εποχή...

 

Τέλος, με την επιστροφή του Πλατέλα είναι βέβαιο πως ο Δέλλας θα βρεθεί σε μεγάλο δίλημμα σχετικά με το ποίον εκ των δύο βιρτουόζων στράικερ Νίκου Μιρτσέκη και Αλέκου Τάτση να αφήσει στον πάγκο...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα, ο κόσμος στέκεται στο ύψος του με το παραπάνω, μακάρι να μην απογοητευτει ακόμα μια φορά από διοικήσεις κλπ Αυτός ο κόσμος αξίζει τα πάντα και ελπίζω να μην ξανακουσω καναν προεδρο να λεει μπηχτες για το κοσμο, ετσι και γιουβετσι όπως ακούγαμε τα τελευταία χρόνια. Κανονικα και να θελουμε να γαμησουμε το προεδρο πρεπει να μας κατσει με όλα αυτά που τραβάμε και που παρόλαυτα είμαστε εκεί με τέτοια παρουσία.

 

Στα του παιχνιδιού, πρώτο στο γήπεδο για φέτος, γενικά μετά το γκολ μου άρεσε η ομάδα με εξαίρεση τον Ρόβα και το Μπρέσεβιτς. Είχαμε πλάνο , κάναμε καλές επιθέσεις, έλειπε λίγο η σωστή πάσα (ο Γροντής δεν το πολυέχει αυτό θεωρώ). Καθόμουν και χαμηλα , 6η σειρά και δεν είχα και καλή εικόνα κυνηγώντας τον υιό.

 

Ο μικρός (2 ετων) θέλει να ξαναπάει στο γήπεδο απο οτι είπε αφού φύγαμε, το βράδυ που γυρίσαμε και βλέπαμε την Καλλονή έλεγε συνέχεια "ΑΕΚ" , "γκολ" ενώ έμαθε να δείχνει και με τα δάχτυλα πόσα γκολ βάλαμε (ελπίζω να μην πάμε σε κάνα παιχνίδι που θα βάλουμε πέντε και μετά μοιράζει φάσκελα)

Link to comment
Share on other sites

κετσετζογλου

 

Ένας λαός απλά ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ... Είναι ο λαός της ΑΕΚ...

 

 

Περίπου 15.000 κόσμο είχε σήμερα το ΟΑΚΑ. Αυτοί οι 15.000 είναι οι τυχεροί της ημέρας. Άτυχοι λογίζονται όσοι ήθελαν να βρεθούν κοντά της στο σημερινό παιχνίδι και για κάποιο λόγο δεν τα κατάφεραν. Όσοι πάλι δεν ήθελαν (για δικούς τους λόγους) να καθίσουν σε μία από τις θέσεις του Σταδίου καλά θα κάνουν να το ξανασκεφτούν την επόμενη φορά... Στο ΟΑΚΑ φέτος είναι υπέροχα. Υπέροχα ήταν και σήμερα, γιατί θύμισε κάτι από τα παλιά. Τα παλιά καλά χρόνια που όλη η Φιλαδέλφεια ακολουθούσε τη Σκεπαστή. Η Σκεπαστή να δίνει το ρυθμό, η 21 να ακολουθεί και το υπόλοιπο γήπεδο να συνεχίζει.

Η στιγμή στο ημίχρονο του σημερινού παιχνιδιού δεν έχει συμβεί ούτε σε ντέρμπι στο ΟΑΚΑ! Κι όμως έγινε στην ανάπαυλα ενός αγώνας που αντίπαλος ήταν ο... Άγιος Νικόλαος.

Δεν είχε σημασία το όνομα, σημασία είχε ότι όλα είναι αγνά, καθαρά, Ενωσίτικα πλέον και στην εξέδρα.

Η original από το πέταλο να δίνει το ρυθμό και το υπόλοιπο γήπεδο να ακολουθεί... Μαζικά! Επί 10 λεπτά στο ημίχρονο όλο το ΟΑΚΑ τραγουδούσε... όρθιο: «Τρελαίνομαι, τρελάθηκα...»! Ανατριχίλα. Μοναδικές στιγμές. Ξεχωριστές στιγμές. Και καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, το σύνηθες πλέον φαινόμενο: τραγούδι και χορός. Έτσι είναι κάθε Κυριακή στο ΟΑΚΑ, όταν παίζει η ΑΕΚ. Καθαρά, γνήσια, υπέροχα και ΑΕΚτζήδικα. Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα...

Link to comment
Share on other sites

τα χαμε πει και για τον ποποβιτς πως αν βρει ρυθμο και φυσικη κατασταση, θα κανει παππαδες με το αριστερο του ποδι.

Link to comment
Share on other sites

τα χαμε πει και για τον ποποβιτς πως αν βρει ρυθμο και φυσικη κατασταση, θα κανει παππαδες με το αριστερο του ποδι.

+1

 

και ο Ντακολ πιστευω οτι θα βοηθησει περισσοτερο. καπου χανεται εκει πισω που παιζει, αλλα δεν πειραζει.

 

ειναι 2 μεταγραφες που βοηθανε πολυ, ειδικα απο την στιγμη που ειχαμε τραυματισμους.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι από το γήπεδο τους έβλεπα για περισσότερους απο 15 χιλιάδες που είπανε

Link to comment
Share on other sites

κλασσικος πανηγυρτζης Ελληνας οπαδος. Δε παει να δει ματς, παει να δει γκολ.

Η ομαδα ειναι στην Ερασιτεχνικη κατηγορια, και στηνουμε πανηγυρακια με καρναβαλους και ξυλοποδαρους και κασκολακια/ροκανες.

Εγω λεω να μεινουμε σε αυτην την κατηγορια, τι κουραζομαστε. Ο κοσμος πολλαπλασιαζεται απο τους ΑΡΔ, (αναθεμα αν ηταν 7κ στο γηπεδο), γιορτινα πραγματα, νικες για πλακα, εχει και κυπελλο η 3η εθνικη... Μια χαρα.

ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ

ΞΕΚΟΛΑ ΚΩΣΤΗ ..... ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΙ.... ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΒΓΕΙΚΕ ΤΟ ΧΤΕΣΙΝΟ

ΠΟΙΟΙ 7.000????? ΡΕ ΣΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΗΠΕΔΟ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ???

ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΠΑΝΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΥΡΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ

Link to comment
Share on other sites

+1

 

και ο Ντακολ πιστευω οτι θα βοηθησει περισσοτερο. καπου χανεται εκει πισω που παιζει, αλλα δεν πειραζει.

 

ειναι 2 μεταγραφες που βοηθανε πολυ, ειδικα απο την στιγμη που ειχαμε τραυματισμους.

 

 

Ειναι λιγο νωθρος ο Ντακολ. Πιο ωραιο στυλακι απο τον Σλοβενο αλλα ο αλλος εχει παθος-συμμετοχη στο παιχνιδι και εν τελει προσφερει περισστερα απ'τον Βραζιλιανο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ευχαριστω παιδες.

 

Chris , ειχε διαφορα λινκς χτες τα οποια ελεγαν οτι θα δειχνουν Α.Ε.Κ αλλα την ωρα του παιχνιδιου ολα ηταν νεκρα.

 

Λογικα ετσι θα μας παει στα εντος φετος. Χτες δεν υπηρχε ουτε δειγμα απο λινκ που να παιζει (εστω και με κολληματα-εστω και με κακη ποιοτητα) το παιχνιδι. Οποτε για κανα διμηνο που θα μαι στο κρεββατι ελπιζω τα εκτος εδρας να τα δειχνει κανα site και για τα εντος εδρας θα παω για oldschool φαση ραδιοφωνακι .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο νωθρος ο Ντακολ. Πιο ωραιο στυλακι απο τον Σλοβενο αλλα ο αλλος εχει παθος-συμμετοχη στο παιχνιδι και εν τελει προσφερει περισστερα απ'τον Βραζιλιανο.

 

Καλυτερα να παιζουν κι οι 2 για μενα.

 

2-4-4 οπως εχω ξαναπει για φετος, καλυτερα μαλιστα ο Ντακολ να επαιζε λιγα μετρα πιο μπροστα.

 

Ο ψηλος ειναι πιο ´τιμιος´ πραγματι, αλλα εχει μηδεν περιθωριο να δουμε κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπουμε απο αυτον μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παιζουν κι οι 2 για μενα.

 

2-4-4 οπως εχω ξαναπει για φετος, καλυτερα μαλιστα ο Ντακολ να επαιζε λιγα μετρα πιο μπροστα.

 

Ο ψηλος ειναι πιο ´τιμιος´ πραγματι, αλλα εχει μηδεν περιθωριο να δουμε κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπουμε απο αυτον μεχρι τωρα.

 

Eιναι πολυ λεβεντες και οι 2 μωρε, δε χωρανε στην ιδια ενδεκαδα, κουτουλανε μεταξυ τους.

 

Κι ο Ντακολ 28 χρονων ειναι, τι περιθωρια υπαρχουν για να δουμε κατι καλυτερο δηλαδη? Σεντερ φορ αδιαφορων ομαδων Β' Εθνικης ηταν.

 

Εγω θα εβαζα τον Αλβανο βασικο (ειμαι φαν του work ethic του μεσου Αλβανου ποδοσφαιριστη) και θ'αφηνα εναν απ'τους 2 ψηλους εξω.

 

Κουβεντα να γινεται δλδ γιατι ετσι κι αλλιως δε φαινεται να εχει αγωνιστικο θεμα (ειδικα στα εντος) η ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι θεωρω οτι ο Ντακολ αν παρει λιγο μπρος κανει σιγουρα και για β', για τον Μπρετσεβιτς δεν ειμαι σιγουρος, τεσπα.

 

ο Ραμα εχει καλα στοιχεια, αλλα οπως ειναι τα πραγματα με τους ξενους δεν ειναι ευκολο.

για φετος πιστευω οτι πρεπει να παιζουμε με 2 επιθετικους εγω, βασικα.

Link to comment
Share on other sites

ο Bresevic μου κάνει αργοκίνητος στη σκέψη, δεν τον είχα ξαναδει στο γήπεδο και μου έδωσε αυτή την αίσθηση

Link to comment
Share on other sites

στο 1ο γκολ παντως μια χαρα γρηγορη σκεψη-πασα εκανε

 

σε αλλες περιπτωσεις οντως φανηκε σαν να κολλησε λιγο το μυαλο του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×