Jump to content

Ψυχίατρε γαμώ τον Πειραιά (Τελικός Κυπέλλου): 17/05/16, 20:30, ΟΤΕ Sport 1


stavros 9-11
 Share

mvp - Κοουτσινγκ  

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Ντίντακ
      1
    • Άρθο
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      1
    • Γιόχανσον
      3
    • Μάνταλος
      9
    • Αραβίδης
      2
    • Βάργκας
      6
    • Τζεμπούρ
      17
    • Μπακάκης
      0
    • Τζανετόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μανωλά

    • Καλό
      37
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Απλά φυσιολογικό
      4


Recommended Posts

Έλα μωρή Στελλάρα !!!!

Σε ερώτηση αν θα μείνεις ή θα φύγεις μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου, "ΕΓΩ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΞΕΛΕΩ" ????

Ντούσκοοοοοοοοοοο .....   :lol:  :lol:  :lol: 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

na po k go th mlk mou.ston kafene enas gnostos simera mou eipe oti tou eipe kapoios gia kati sovaro g to manola.mporei na nai radio arvula

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανωλάς πάντως

δε μιλάει με τον Νικηφορο

τον αδελφό του.

Ουτε καλημέρα.

 

Ο εφοριακός αδελφος του

διαχειριζεται τα χρηματα του

βλακα του Κωστακη .

Εχει επενδύσει τεραστια ποσά σε γη

(έχει αγοράσει όλη την παραλία της

Αγιας Άννας στη Ναξο)

και δυο μονοκατοικίες σε Γλυφάδα και Βούλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα εφερε ετσι η ζωη να ξανακουσουμε αντρικες δηλωσεις σημαντικων ανθρωπων της ομαδας που θεωρουν αυτοσκοπο για την ΑΕΚ να παλευει για τιτλους και να μην βαζει ταβανι.

Γιατι με τα Ντεμακια πηγαμε να τα ξεχασουμε αυτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ροσωπικα στα ψιλο-παπαρια μου τι εκανε με τον ανηψιο και τα ψαρεματα. Τον συγχωρω.

 

20 χρονια προσφορας + κυπελλο σαν προπονητης, ο μοναδικος παικτης τετοιου επιπεδου που δεν αλλαξε φανελα. Και πολυ σοβαρος και "ΑΕΚ" στις δηλωσεις του. Η ζυγαρια γερνει υπερβολικα προς την θετικη πλευρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εκει που τον ρωτησε ο βλακας ΑΡΔ αν το να σηκωσει η ΑΕΚ τιτλο της δινει εξτρα βαρος κι του απαντησε πως βαρος ειναι να μην σηκωνει η ΑΕΚ τιτλους οχι να σηκωνει, εκει ειναι ολη η διαφορα νοοτροπιας αναμεσα σε εναν ανθρωπο που εμαθε να σηκωνει τιτλους και σε καποιον που οσο παιχταρας και να ταν μολις πλησιαζε τιτλο ζαλιζοταν. Ο πρωτος εχει μαθει να τρεφεται απο αυτο, ο δευτερος αρκεστηκε στο ποσο καλος ηταν και οι τιτλοι εχουν μπει πιο πισω.

 

Τελος παντων, γενικα το χα ξαναγραψει πριν καιρο πως για μενα ο Μανωλας δεν ειναι ντροπη που ειναι στην ΑΕΚ, οπως ειναι πχ ντροπη ο Μπαγεβιτς η οπως ηταν ο Βλαχος. Ακομα και στο θεμα του ανιψιου, καλα εκανε ο Κωστακης και κοιταξε την καριερα του στα χαλια που ηταν η ΑΕΚ και σημερα παιζει Ρομα και θα παει Αγγλια. Μια χαρα λοιπον ειναι ο Μανωλας (αν και περιεργος), και καλως βρισκεται στις ακαδημιες της ΑΕΚ εκει που βρισκεται (εχοντας πλεον και τιτλο) μπας και σε εποχες που ακουμε για -ακια και κουλες και διαφορετικοτητες βρει κανας πιτσιρικας που να νιωσει λιγο στο μυαλο του τι ειναι η ΑΕΚ. Ε ο Μανωλας θεωρω πως μπορει να τους το εξηγησει αυτο.

 

Τωρα αν στο μελλον τα ξανασκατωσει ως προς την σχεση του με τους ΑΕΚτζηδες κανεις δεν το ξερει αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολα μαζι σου ομως τον στρατιωτη τον μετρας και οταν ο οργανισμος δεν εχει πατερουλη ..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο Μανωλας ειναι παντα Μανωλας για την ΑΕΚ. Και οι παλιοι που τον εχουν γνωρισει, ξερουν.

Ειναι ομως ενα απο τα μεγαλυτερα κεφαλαια των τελευταιων 25 ετων αρεσει δεν αρεσει. Και δεν το λεω τωρα που σηκωσε κουπα.

Με εχει ενοχλησει δεκαδες φορες η περιεργια που εχει και οι θεσεις του.

Δεν μπορω ομως να μην αναγνωρισω το μεγεθος Μανωλα για την ομαδα και την ιστορια της.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο Στέλιος μανωλας παραμένει πουστης. Δεν αλλαζουν με ένα κύπελλο αυτά.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν εβγαινα για ποτακι μπορει και να προτιμουσα την παρεα του Ντεμη, του Ζηκου και του Κατσουρανη.

 

Επειδη ομως δεν μιλαμε για παρεα και για γκομενες, αλλα για μπσλα και ΑΕΚ, εγω προτιμω τιγρηδες, Στελιους και Δημητριαδηδες.

 

Αν θελουμε να επανελθουμε ως μεγαλη ομαδα, οι μονοι βετερανοι που πρεπει να συμμετεχουν ειναι οσοι εζησαν την ΑΕΚ οπως επρεπε, οσοι ποτιστηκαν με την νοοτροπια που επρεπε. Εξαιρειται φυσικα ο βατραχος.

 

Δεν λεω να γεμισουμε με βετερανους, λεω οτι στις 2-3 θεσεις που θα χρησιμοποιησεις ανθρωπους απο το παρελθον, πρεπει να ειναι τετοιου τυπου. Συγκεκριμενοι βεβαια, οχι οποιος να ´ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανωλάς είναι Αξώτης και όποιος ξέρει τους Αξώτες και κυρίως τους ορεινούς, μπορεί να κατανοήσει τα πάνω—κάτω της σχέσης του με την ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το 2011 που είχα αδαμιδηδες, ο Στέλιος τρυπαγε την ΑΕΚ με τον πλέον ύπουλο τρόπο. Να πάει να γαμηθει, κάποτε η ΑΕΚ καλά θα ήταν να αποκτήσει αξιοπρέπεια και κάτι τέτοιους να τους ξεράσει για πάντα.

Δεν αναφέρομαι στο μουνοπανο τον ανηψιό του, δεν με νοιάζει αυτός. Εκείνη η συνέντευξη όμως που είχε δώσει τότε ήταν για μαύρη λίστα. Για όσους νιώθουν λίγο ΑΕΚ μέσα τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολα μαζι σου ομως τον στρατιωτη τον μετρας και οταν ο οργανισμος δεν εχει πατερουλη ..

Τα θετικα που εχει κανει ειναι απειρως περισσοτερα απο τα αρνητικα.

 

Και στην τελικη τοτε την αληθεια μας ειπε για τον ανεψιο, αλλο που δεν μας αρεσε. Απλα ειναι ο γνωστος ιδιορρυθμος που δεν επρεπε να πει τιποτε, αλλα του ξεφυγαν και τα ειπε.

 

Ο Στελιος μπορει να εχει χιλιες μαλακιες αλλα οποιος εχει ζησει '80s-90s ξερει τι ηταν σαν παικτης κσι ποσες φορες μπορουσε να φυγει και να παρει πολυ περισσοτερα λεφτα (καλα, τα περι Βαρδινογιαννη παντα τα ακουγα βερεσε).

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Νικολα μαζι σου ομως τον στρατιωτη τον μετρας και οταν ο οργανισμος δεν εχει πατερουλη ..

Εχει παιξει και χωρις πατερουλη. Σε ασχημα χρονια.

Τεσπα δε θα γινω και ταλιμπαν.

Εχω εκτιμησει εκτος των αλλων οτι δεν επεδιωξε να φτιαξει το στρατο του αποτελουμενο απο οπαδους και δημοσιογραφους οπως αρκετοι αλλοι.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε.

 

Εγω γενικα διαφωνουσα παντα για τα υπερβολικα βρισιδια στον Μανωλα. Τον εβρισα κι εγω μεν, αλλα πανω-κατω ολοι εχουν κανει μαλακιες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η γνωμη μου ειναι πως οταν καποιος δρα για πανω απο 30 χρονια και ο κοσμος τον εχει σε βαθρο λογικο να κανει και μαλακιες να πει και παπαριες. Ε ο Μανωλας καπως ετσι την εχει πατησει. Ειχα ξανακανει τον παραλληλισμο με Λιβερπουλ-Τζεραρντ. Ε καθε καλοκαιρι ο Τζεραρντ εφευγε για Τσελσι για τα λεφτα του Αμπραμοβιτς και καθε φορα εμενε Ανφιλντ. Και οπου σταθει και οπου βρεθει λεει οτι εχει παραπονο που δεν πηρε πρωταθλημα με την Λιβερπουλ. Ε αμα καποια μερα επιστρεψει στο Ανφιλντ κι αυτος σε αλλο ποστο, η Λιβερπουλ συνεχισει να εχει τα χαλια της και αυτος συνεχιζει το ιδιο τροπαριο υποθετω θα φαει την χριστοπαναγιες του.

 

Απο εκει και περα σε προσωπικο επιπεδο δεν τον ξερω τον τυπο, μου αρκει το οτι πριν λιγα χρονια ελεγε λαμογιο τον Μελισσανιδη δημοσιως και σημερα τον αποθεωνει και μαλισταα μας λεει πως οτι λεει αυτος ισχυει. Αλλα στο κατω κατω της γραφης δεν εχω προθεση να τον πιασω γκομενο..

Link to comment
Share on other sites

τεσπα ο ανθρωπος στην συνεντευξη λεει "εχω καποια προβληματα προσωπικα"

ηταν και ετοιμος να καταρρευσει μετα τον αγωνα,

ελπιζω πραγματικα να εχει υπερκοπωση  και να ναι περαστικα ολα

και να μην τραβα κανα πιο χοντρο ζορι.

Ναι κι εγω το φοβηθηκα ετσι οπως το ειπε. Ελπιζω να ειναι κατι απλο.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η γνωμη μου ειναι πως οταν καποιος δρα για πανω απο 30 χρονια και ο κοσμος τον εχει σε βαθρο λογικο να κανει και μαλακιες να πει και παπαριες. Ε ο Μανωλας καπως ετσι την εχει πατησει. Ειχα ξανακανει τον παραλληλισμο με Λιβερπουλ-Τζεραρντ. Ε καθε καλοκαιρι ο Τζεραρντ εφευγε για Τσελσι για τα λεφτα του Αμπραμοβιτς και καθε φορα εμενε Ανφιλντ. Και οπου σταθει και οπου βρεθει λεει οτι εχει παραπονο που δεν πηρε πρωταθλημα με την Λιβερπουλ. Ε αμα καποια μερα επιστρεψει στο Ανφιλντ κι αυτος σε αλλο ποστο, η Λιβερπουλ συνεχισει να εχει τα χαλια της και αυτος συνεχιζει το ιδιο τροπαριο υποθετω θα φαει την χριστοπαναγιες του.

Απο εκει και περα σε προσωπικο επιπεδο δεν τον ξερω τον τυπο, μου αρκει το οτι πριν λιγα χρονια ελεγε λαμογιο τον Μελισσανιδη δημοσιως και σημερα τον αποθεωνει και μαλισταα μας λεει πως οτι λεει αυτος ισχυει. Αλλα στο κατω κατω της γραφης δεν εχω προθεση να τον πιασω γκομενο..

Ετσι.

Ξαναλεω χωρις να χρειαζεται να συμφωνουμε, εγω τον παικτη που εχει παιξει τα περισσοτερα επισημα παιχνιδια στην ιστορια της ομαδας, ηταν παντα σουπερ-τοπ, ειναι ο μονος παικτης τετοιου επιπεδου που δεν αλλαξε ποτε φανελα ακομα και σε παρα πολυ δυσκολα χρονια, που ματωσε την φανελα, που εδερνε αντιπαλους και διαιτητες εκει που επρεπε και που καταφερε τωρα να βγαλει στο τεραιν την ομαδα που πηρε κυπελλο, τον εχω πολυ ψηλα και τον συγχωρω και για 5 λαθη που εχει κανει.

 

That's it.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι απλά ο πιο συγχωρήσιμος. Μακάρι να έχουμε καποια στιγμή μεγαλύτερη σημαια από αυτόν. Απο κει και πέρα αν είναι καλος στη δουλεια του να τον κρατήσουμε σε ποστο που είναι καλος, αν όχι γεια σας, δεν χρειαζεται να φαει ψωμι ετσι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Το 2011 που είχα αδαμιδηδες, ο Στέλιος τρυπαγε την ΑΕΚ με τον πλέον ύπουλο τρόπο. Να πάει να γαμηθει, κάποτε η ΑΕΚ καλά θα ήταν να αποκτήσει αξιοπρέπεια και κάτι τέτοιους να τους ξεράσει για πάντα.

Δεν αναφέρομαι στο μουνοπανο τον ανηψιό του, δεν με νοιάζει αυτός. Εκείνη η συνέντευξη όμως που είχε δώσει τότε ήταν για μαύρη λίστα. Για όσους νιώθουν λίγο ΑΕΚ μέσα τους.

Ασε ρε Σταυρο. Γεμισαμε ανιδιοτελεις. Να αρχισουμε να λεμε ονοματα ?

Θελεις ? Ετσι για να γελασΟμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Η ''αληθεια'' του Μανωλα ειναι καπου στη μεση. Μπορεις ανετα να τον κρινεις ξεχωριστα ως παικτη ή ως κατι αλλο στα της ΑΕΚ .Οντως η ζυγαρια  μπορει να εχει θετικο προσημο αλλα παντα υπαρχει και το ''αλλα''.Εμενα προσωπικα με χαλαγε απο οταν ηταν ακομα ποδοσφαιριστης το στυλακι του χαρη σας κανω που παιζω ας πουμε .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

manolas gia mena paixtis me prosonta.alla goustare k ti naxo

phge na paixei poustia me koskota ???/dn xero

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×