Jump to content

Ψυχίατρε γαμώ τον Πειραιά (Τελικός Κυπέλλου): 17/05/16, 20:30, ΟΤΕ Sport 1


stavros 9-11
 Share

mvp - Κοουτσινγκ  

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Ντίντακ
      1
    • Άρθο
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      1
    • Γιόχανσον
      3
    • Μάνταλος
      9
    • Αραβίδης
      2
    • Βάργκας
      6
    • Τζεμπούρ
      17
    • Μπακάκης
      0
    • Τζανετόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μανωλά

    • Καλό
      37
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      0
    • Απλά φυσιολογικό
      4


Recommended Posts

Όταν είναι ντεκαβλέ η κατάσταση το ίδιο μου κάνει.

 

ελα ρε λαρτζ τύπε που σε χαλάει ένα κύπελλο επειδή είναι ντεκαβλέ..λες και αν ήσουν καβλέ θα πήγαινες γήπεδο ή θα το έβλεπες έστω απο την τηλεόραση

Link to comment
Share on other sites

τι συζητατε ρε, must win ειναι η υποθεση. συμφωνω με Σταυρη. επιβαλλεται να το σηκωσεις. ΑΛΛΑ... το εχει δεσει ο δικος μας ? αυτο θα με φαει. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχεις την πολυτέλεια για νέες ήττες. Ακόμα κι αν μία νίκη επί της ουσίας δεν θα σου δώσει τίποτα εκτός από 48 ώρες χαράς και προστυχιας εναντίον των γαυρων.

Ερχόμαστε από μικρότερες κατηγορίες και το τελευταίο μας κύπελλο το ξεφτιλισαμε εμείς οι ίδιοι. ? ρέπει να κερδισεις

Βασικά η συζήτηση που θα πρεπε να γίνεται εδώ μέσα είναι αν έχουμε την πολυτέλεια να είμαστε ξανά κομπάρσοι σε ένα πρωτάθλημα της πλάκας από οκτώβρη μήνα και να ψάχνουμε τον επόμενο αντικαταστάτη του όποιου αρουαμπαρένα.Αν υπάρχει περίπτωση αυτό το σενάριο να αλλάξει με ενδεχόμενη κατάκτηση ενός κυπέλλου τότε ευχαρίστως να καβλώσω.Αν όχι τότε προτιμώ να ασχοληθώ με τις προτάσεις του ολλανδού για την νοτιοκορεάτικη ρέγκε.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε λαρτζ τύπε που σε χαλάει ένα κύπελλο επειδή είναι ντεκαβλέ..λες και αν ήσουν καβλέ θα πήγαινες γήπεδο ή θα το έβλεπες έστω απο την τηλεόραση

Γάμησε με ρε μλκ.

Και κύπελλο να πάρεις το καλοκαίρι θα σου φορτώσει ο άλλος ένα κάρο σαπάκια και θα γράφεις τα ίδια που έγραφες και το περασμένο φθινόπωρο.

Εκτός από ντεκαβλέ είναι και βαρετό.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η συζήτηση που θα πρεπε να γίνεται εδώ μέσα είναι αν έχουμε την πολυτέλεια να είμαστε ξανά κομπάρσοι σε ένα πρωτάθλημα της πλάκας από οκτώβρη μήνα και να ψάχνουμε τον επόμενο αντικαταστάτη του όποιου αρουαμπαρένα.Αν υπάρχει περίπτωση αυτό το σενάριο να αλλάξει με ενδεχόμενη κατάκτηση ενός κυπέλλου τότε ευχαρίστως να καβλώσω.Αν όχι τότε προτιμώ να ασχοληθώ με τις προτάσεις του ολλανδού για την νοτιοκορεάτικη ρέγκε.

Οι ενδείξεις λένε ότι θα ασχοληθείς με τη νοτιοκορεατικη σχολή της ρέγκε. Ο τελικός όμως δεν παύει να είναι τελικός για την ΑΕΚ και πρέπει να τον παρει

Link to comment
Share on other sites

Οι ενδείξεις λένε ότι θα ασχοληθείς με τη νοτιοκορεατικη σχολή της ρέγκε. Ο τελικός όμως δεν παύει να είναι τελικός για την ΑΕΚ και πρέπει να τον παρει

Δεν νομίζω να είπε κανείς να μην τον πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το κύπελλο του 2011 ήταν ντροπή όχι ως κύπελλο προφανώς, αυτό ήταν 100% ΑΕΚ. Αλλά ήταν ντροπή για τον κόσμο που ήταν στο γήπεδο και έπαιρνε τηλέφωνα ανθρώπους που είχαν τηλεόραση να μάθει αν ματαιώθηκε ο τελικός ή αν πρόκειται να συνεχιστεί κανονικά. Κι ολα αυτά ενώ δεν υπήρχε κανένας λόγος να γίνει το παραμικρό.

 

Αν δεν μπορείς να πανηγυρίσεις αξιοπρεπώς ένα κύπελλο, εχεις πρόβλημα. Και η ΑΕΚ δεν το πανηγύρισε καθόλου αξιοπρεπώς. Ρώτα όποιον θέλεις από όσους βρέθηκαν στο γήπεδο εκείνη τη μέρα να σου πει τι θυμαται

Link to comment
Share on other sites

Καμία φαπα δεν έφαγαν οι περιστεριωτες εκείνη τη μέρα. Ίσα ίσα που οι παίχτες τους σε πήγαν και κωλοφερατζα. Ότι έφαγαν οι μπάτσοι το έφαγαν.

Link to comment
Share on other sites

και κυπελλαρα ηταν και καυλα ηταν αλλα και δε το ευχαριστηθηκαμε οσο επρεπε και θελαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, κυνηγι 18χρονων αλβανών με μπάτσους χωρις λόγο και αιτια, δακρυγόνα και πουτανα όλα. Αν είναι έτσι να κανονισουμε μεθαύριο καμία πεσιματικη να μαχαιρωσουμε τον καραπαπα και στ' αρχιδια μας το κυπελλο. Εκεί τουλάχιστον θα χουμε και λόγο που το καναμε

Link to comment
Share on other sites

Μα μου μιλάς για ένα ματς που δεν ήσουν καν και δεν ξέρω και τι προσπαθείς να αποδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν περίμενα να πανηγυρίσω τον πρώτο μου λαιβ τίτλο της ΑΕΚ στο ποδοσφαιρο και είδα αυτό το αισχος, στο τέλος ξενερωσα. Βέβαια με πήραν τα κλάματα όταν είδα την κούπα αλλά σε ολ ο το γήπεδο μία αμηχανία υπηρχε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οσο κοσμο εβλεπα κι εγω παντως, πανηγυριζαν και γαμωσταυριζανε.

Τωρα αν εσυ ρε κωστα εχεις μαθει κατι διαφορετικο, οκ.

Link to comment
Share on other sites

? ουτανα ολα και φωτια στους αδιαφορους.

? οδοσφαιριστης αδιαφορος το Σαββατο πρεπει την Κυριακη να ειναι παρελθον.

Μονο αυτο δεν μπορω να συγχωρησω.

Είναι γνωστή η ασυγχωρισια του αγέρωχου οργανισμού ΑΕΚ...

Τρέμουν ήδη οι αδιάφοροι.

Edited by Zara
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ας το παρουμε και μια χαρα θα πανηγυρισουμε. εκτος αν εχουμε την πολυτελεια να μην θελουμε το 15ο κυπελλο σε 92 χρονια ιστοριας.

 

μονο που χλωμο εως απιθανο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδι μου οκ, δεν ειπα οτι εμαθα κατι διαφορετικο.

Α? λα δε μπορω το αυτομαστιγωμα. Μονο εμεις μιλαμε για το ΚΥ? ΕΛΛΟ ΤΗΣ ΝΤΡΟ? ΗΣ... Οι αλλοι κλεβουν σκοτωνουν 20 χρονια και ΕΝΑ τιτλο δεν τον εχουν πει της ντροπης. Εμεις λεκιαζουμε και τους τιτλους μας. Και μετα ο Σταυρης λεει για τον κοσμο της ΑΕΚ που αυτομαστιγωνεται.

 

 

? ρόσεξε δεν λέμε ότι ήταν κύπελλο της ντροπής και τέτοια πούστικα που είπαν τότε γιατί είχαν μπροστά τους την ΑΕΚ και τους έπαιρνε να τα πουν. Το κύπελλο ήταν 100% ΑΕΚ, αυτό δεν το συζητώ καν και όποιος έχει αντίθετη γνώμη του γαμιέται το σπίτι.

 

Τα μόγγολα που τα κάνανε πουτάνα όλα ξεφτίλισαν την ίδια την ΑΕΚ εκείνο το βράδυ. Εσωτερικό ήταν το θέμα, μόνο την ΑΕΚ αφορούσε και κανέναν άλλον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εκεινο το κυπελο ειπαμε οτι θα το παρουμε εμεις και το πηραμε......

 

οπως και το 3-1 με τον κοπιση..... που γυρω στους 1000 ζελες δε μπηκαν ποτε στο γηπεδο

 

 

παρτε αυτο ρε ζωα να καει η Ελλαδα

Edited by GIANNHS
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Με καθολου ρατσιστικο τονο, και χωρις να σημαινει κατι,

οσοι ηταν γυρω μου και ηταν στη μπουκα δεν ηταν Ελληνες.

Αυτο μου ειχε μεινει πολυ απο το σκηνικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ρόσεξε δεν λέμε ότι ήταν κύπελλο της ντροπής και τέτοια πούστικα που είπαν τότε γιατί είχαν μπροστά τους την ΑΕΚ και τους έπαιρνε να τα πουν. Το κύπελλο ήταν 100% ΑΕΚ, αυτό δεν το συζητώ καν και όποιος έχει αντίθετη γνώμη του γαμιέται το σπίτι.

 

Τα μόγγολα που τα κάνανε πουτάνα όλα ξεφτίλισαν την ίδια την ΑΕΚ εκείνο το βράδυ. Εσωτερικό ήταν το θέμα, μόνο την ΑΕΚ αφορούσε και κανέναν άλλον.

Ισχύει όμως και το ότι οποιοσδήποτε από τους άλλους μαλακες να ήταν σε αυτόν τον τελικό, θα μπορούσε να σηκώσει την κατσαρόλα χωρίς παραπληγικοτητα. Δηλαδή στην έδρα σου έπαιζες, χωρίς ουσιαστικά αντίπαλο, ήμαρτον.

 

Ούτε τα μπαογκια δεν νομίζω να το κατάφερναν.

Link to comment
Share on other sites

? ρόσεξε δεν λέμε ότι ήταν κύπελλο της ντροπής και τέτοια πούστικα που είπαν τότε γιατί είχαν μπροστά τους την ΑΕΚ και τους έπαιρνε να τα πουν. Το κύπελλο ήταν 100% ΑΕΚ, αυτό δεν το συζητώ καν και όποιος έχει αντίθετη γνώμη του γαμιέται το σπίτι.

 

Τα μόγγολα που τα κάνανε πουτάνα όλα ξεφτίλισαν την ίδια την ΑΕΚ εκείνο το βράδυ. Εσωτερικό ήταν το θέμα, μόνο την ΑΕΚ αφορούσε και κανέναν άλλον.

Καλό είναι όμως να κρίνουμε τα γεγονότα εκείνα υπό το πρίσμα της πραγματικότητας της εποχής που όλοι την βλέπαμε να έρχεται κατά πάνω μας. 

Η απόσταση των 5 ετών αλλάζει την οπτική, εδώ λείανε την προ τριετίας πεσάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×