Jump to content

AEK - Παντοφλοφοροι Ρωσοι Ρομα (Play-off): 29/05/2016, 20.30, NovaSports 1


Guest ΧΑΜΠΟΣ
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο μαλμπασα  

21 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      1
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      17
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Πέκχαρτ
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Πλατέλλας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      15
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Μπακάκης
      3
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Πέκχαρτ
      4
    • Αραβίδης
      10
    • Πλατέλλας
      1


Recommended Posts

΄Εχετε ξεπεράσει την έννοια σουρεαλισμός και κινείστε προς διαστημικά πραγματα και καταστάσεις.

 

Κι όπως με ευχαρίστηση ευλογάμε τα γένια μας σε άλλες περιπτώσεις, έτσι και τώρα να πούμε ότι "μόνο στο ΚΜ" τόση παράνοια μαζεμένη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο, τα ίδια θα λέμε 800 χρόνια??

 

Μαζί την έριξαν, μαζί σου....? οιός απ'όλους όμως είναι ο μαγαλύτερος μουνίς?

 

Αυτός που ήταν στην απέξω και είπε ρίχτε την να μην δώσω φράγκο ή αυτοί που την είχαν και συμφώνησαν??

Ωραια, χαιρομαι που συμφωνουμε. Επιμερισμο θελεις. Θα σου απαντησω λοιπον. Ειναι πολυ δυσκολο να προσωποποιησεις διοτι την ΑΕ την ειχαν το 2013 καποιοι απο τους Σαπορτερς (ουτε καν ολοι οι Σαπορτερς γιατι καποιοι ανθρωποι διαχωρισαν τη θεση τους), η Ερασιτεχνικη με τα ποσοστα που επανενεργοποιησε (κι οταν λεω Ερα εννοω τον Αλεξη που μπηκε και στο ΔΣ) και ο Νοτιας. Ειναι και καποιοι μικρομετοχοι αλλα ΟΚ δεν τους υπολογιζω.

 

Με αυτον τον επιμερισμο λοιπον, ολοι οι υπολοιποι απο το παρεακι ειναι κρυσταλλο, αλλος γιατι ειχε παρκαρει τις μετοχες στην Ερα, αλλος γιατι τις ειχε παρκαρει στα Σαπορτια, αλλος γιατι τις παρκαρε σε αυτον που τις παρκαρε στα Σαπορτια, αλλος γιατι εβαλε μπροστινο να ελεγχει το χαρτοφυλακιο και παει λεγοντας. Ο ρολος Μελισσανιδη (και λεω αυτον διοτι αυτος ανελαβε ενω πχ αλλοι εστριψαν) ερχεται πολυ μετα, οταν το κανονι ειχε ηδη αποφασιστει, ερχεται το τελευταιο διαστημα απο τελη Γεναρη και μετα που επρεπε να δεις τι θα κανεις και μετα το κανονι.

 

? ροσωπικα αν θελεις το Μελισσανιδη τον θεωρω "μουνι" οπως γραφεις για οσα εκανε ? ΡΙΝ και του καταλογιζω ευθυνες για το γεγονος οτι η ομαδα εφτασε στο σημειο να πεσει. Γυρνας δηλαδη πισω στο 2008 στο 2009, μιλαμε για τετοια χρονια που η ομαδα ηταν καλα και εφερνε τα ιδια αποτελεσματα με σημερα ενω της στερησαν και τιτλους. Τοτε δεν μετραγε το κατεστημενο, τοτε "δεν επενδυες" συμφωνα με τους ιδιους ανθρωπους που σημερα σου λενε "τι νοημα εχει να επενδυσεις".

 

Καταλαβες ποιο ειναι το γαμωτο και η διαφορα; Και μιλαω απολυτα σοβαρα. Εξω απ το χορο τραγουδουσαν, οταν μπηκαν να χορεψουν, καταλαβαν ποσο δυσκολο ειναι. Ειδικοτερα δε για το ρολο του Μπαγεβιτς, εχω τις μεγαλυτερες των ενστασεων. Σε καθε περιπτωση, την ομαδα εχω πει 300 φορες δεν την εριξε ο Μελισσανιδης. Ο Μελισσανιδης τους εφτασε σε τετοιο σημειο που δεν ειχαν επιλογη: ή θα πληρωναν ή θα την εριχναν. Την εριξαν οι μετοχοι, ολοι οι μετοχοι κατ εμε και οχι μονο ο Νοτιας και οι Σαπορτερς. Τα ποσοστα του καθενος ειναι αλλη ιστορια, αν θελεις εχει να κανει με προσωπικες συμπαθειες ή με το ποια αποψη αποδεχεσαι αναλογως ποιος στην καταθετει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, χαιρομαι που συμφωνουμε. Επιμερισμο θελεις. Θα σου απαντησω λοιπον. Ειναι πολυ δυσκολο να προσωποποιησεις διοτι την ΑΕ την ειχαν το 2013 καποιοι απο τους Σαπορτερς (ουτε καν ολοι οι Σαπορτερς γιατι καποιοι ανθρωποι διαχωρισαν τη θεση τους), η Ερασιτεχνικη με τα ποσοστα που επανενεργοποιησε (κι οταν λεω Ερα εννοω τον Αλεξη που μπηκε και στο ΔΣ) και ο Νοτιας. Ειναι και καποιοι μικρομετοχοι αλλα ΟΚ δεν τους υπολογιζω.

 

Με αυτον τον επιμερισμο λοιπον, ολοι οι υπολοιποι απο το παρεακι ειναι κρυσταλλο, αλλος γιατι ειχε παρκαρει τις μετοχες στην Ερα, αλλος γιατι τις ειχε παρκαρει στα Σαπορτια, αλλος γιατι τις παρκαρε σε αυτον που τις παρκαρε στα Σαπορτια, αλλος γιατι εβαλε μπροστινο να ελεγχει το χαρτοφυλακιο και παει λεγοντας. Ο ρολος Μελισσανιδη (και λεω αυτον διοτι αυτος ανελαβε ενω πχ αλλοι εστριψαν) ερχεται πολυ μετα, οταν το κανονι ειχε ηδη αποφασιστει, ερχεται το τελευταιο διαστημα απο τελη Γεναρη και μετα που επρεπε να δεις τι θα κανεις και μετα το κανονι.

 

? ροσωπικα αν θελεις το Μελισσανιδη τον θεωρω "μουνι" οπως γραφεις για οσα εκανε ? ΡΙΝ και του καταλογιζω ευθυνες για το γεγονος οτι η ομαδα εφτασε στο σημειο να πεσει. Γυρνας δηλαδη πισω στο 2008 στο 2009, μιλαμε για τετοια χρονια που η ομαδα ηταν καλα και εφερνε τα ιδια αποτελεσματα με σημερα ενω της στερησαν και τιτλους. Τοτε δεν μετραγε το κατεστημενο, τοτε "δεν επενδυες" συμφωνα με τους ιδιους ανθρωπους που σημερα σου λενε "τι νοημα εχει να επενδυσεις".

 

Καταλαβες ποιο ειναι το γαμωτο και η διαφορα; Και μιλαω απολυτα σοβαρα. Εξω απ το χορο τραγουδουσαν, οταν μπηκαν να χορεψουν, καταλαβαν ποσο δυσκολο ειναι. Ειδικοτερα δε για το ρολο του Μπαγεβιτς, εχω τις μεγαλυτερες των ενστασεων. Σε καθε περιπτωση, την ομαδα εχω πει 300 φορες δεν την εριξε ο Μελισσανιδης. Ο Μελισσανιδης τους εφτασε σε τετοιο σημειο που δεν ειχαν επιλογη: ή θα πληρωναν ή θα την εριχναν. Την εριξαν οι μετοχοι, ολοι οι μετοχοι κατ εμε και οχι μονο ο Νοτιας και οι Σαπορτερς. Τα ποσοστα του καθενος ειναι αλλη ιστορια, αν θελεις εχει να κανει με προσωπικες συμπαθειες ή με το ποια αποψη αποδεχεσαι αναλογως ποιος στην καταθετει.

 

Ρε Χρήστο, ούτε ο Νοτιάς είμαι, ότι ο μούσις, ούτε ο Μελισσανίδης ούτε κανένας...

 

Και στο δικό μου το φτωχό μυαλό δε γίνεται διαχωρισμός στο γνωστό παρεάκι, άντε να δώσω μισό κρεντιτ στον μανικετόκουμπο λόγω προπονητικού και οτι το "πάλεψε" τελευταίος. Γαμιούνται και όσοι πάρκαραν τις μετοχές και όσοι τις δέχτηκαν, προσωπικά δεν βγάζω απο την κολυμπήθρα του εβραίου ΚΑΝΕΝΑΝ. Ουτε τον ? απά, ουτε Κανελό, ΚΑΝΕΝΑΝ... 

 

Συμφωνούμε ως προς αυτό?

 

πάμε παρακάτω...

 

Γιατί βγάζετε πικρία και κυρίως γιατί την βγάζετε εδώ μεσα? Για ότι στραβό γίνεται, που γίνονται πολλά, ακούμε συνεχώς ένα "αλλά το 2008 κράζατε/δεν κράζατε έτσι" και εχουμε εναν διαχωρισμό στην παρέα του δαχτυλιδιού με μπροστάρη τον τακουνά Φρόντο και στο μετά λες και η καριόλα η ομάδα είναι άλλη και εμείς είμαστε κάποιες νέες οντότητες ξερωγω που μόλις ήρθαν απο τον πλανήτη e324,3

 

Οσο για τον βάτραχο, δεν ξερουμε τι έλεγε τότε και τι έλεγε τώρα ή δεν βλέπαμε τι παίκτες είχαμε τότε και τι τώρα??? Αλλά οι γαμημένες οι συνθήκες ΔΕΝ είναι ίδιες πια. Ψόφησαν όλα με την γαμημένη την πεσάδα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο, ούτε ο Νοτιάς είμαι, ότι ο μούσις, ούτε ο Μελισσανίδης ούτε κανένας...

 

Και στο δικό μου το φτωχό μυαλό δε γίνεται διαχωρισμός στο γνωστό παρεάκι, άντε να δώσω μισό κρεντιτ στον μανικετόκουμπο λόγω προπονητικού και οτι το "πάλεψε" τελευταίος. Γαμιούνται και όσοι πάρκαραν τις μετοχές και όσοι τις δέχτηκαν, προσωπικά δεν βγάζω απο την κολυμπήθρα του εβραίου ΚΑΝΕΝΑΝ. Ουτε τον ? απά, ουτε Κανελό, ΚΑΝΕΝΑΝ...

 

Συμφωνούμε ως προς αυτό?

 

πάμε παρακάτω...

 

Γιατί βγάζετε πικρία και κυρίως γιατί την βγάζετε εδώ μεσα? Για ότι στραβό γίνεται, που γίνονται πολλά, ακούμε συνεχώς ένα "αλλά το 2008 κράζατε/δεν κράζατε έτσι" και εχουμε εναν διαχωρισμό στην παρέα του δαχτυλιδιού με μπροστάρη τον τακουνά Φρόντο και στο μετά λες και η καριόλα η ομάδα είναι άλλη και εμείς είμαστε κάποιες νέες οντότητες ξερωγω που μόλις ήρθαν απο τον πλανήτη e324,3

 

Οσο για τον βάτραχο, δεν ξερουμε τι έλεγε τότε και τι έλεγε τώρα ή δεν βλέπαμε τι παίκτες είχαμε τότε και τι τώρα??? Αλλά οι γαμημένες οι συνθήκες ΔΕΝ είναι ίδιες πια. Ψόφησαν όλα με την γαμημένη την πεσάδα

Άψογος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγάζετε πικρία και κυρίως γιατί την βγάζετε εδώ μεσα? Για ότι στραβό γίνεται, που γίνονται πολλά, ακούμε συνεχώς ένα "αλλά το 2008 κράζατε/δεν κράζατε έτσι" και εχουμε εναν διαχωρισμό στην παρέα του δαχτυλιδιού με μπροστάρη τον τακουνά Φρόντο και στο μετά λες και η καριόλα η ομάδα είναι άλλη και εμείς είμαστε κάποιες νέες οντότητες ξερωγω που μόλις ήρθαν απο τον πλανήτη e324,3

 

Οσο για τον βάτραχο, δεν ξερουμε τι έλεγε τότε και τι έλεγε τώρα ή δεν βλέπαμε τι παίκτες είχαμε τότε και τι τώρα??? Αλλά οι γαμημένες οι συνθήκες ΔΕΝ είναι ίδιες πια. Ψόφησαν όλα με την γαμημένη την πεσάδα

 

Διοτι το λαθος δεν γινεται τωρα, το λαθος ειχε γινει ΤΟΤΕ. Και στο τελικο ταμειο, εφοσον μου βγαινει ο Δηματος και μου γραφει την ομαδα Α? ΟΛΥΤΑ Ε? ΙΤΥΧΗΜΕΝΗ, τοτε κακως τα ακουγε ο Ντεμης τοτε. Επισης, τοτε υπηρχε ενα πεπλο μυστηριου οτι αν ειχαν αφησει το Δημητρη να μπει, θα σαρωνε το συμπαν, θα πεφτανε φραγκα, θα εφερνες παιχταραδες και οχι "λιμα" που εφερνε ο Ντεμης κλπ κλπ. Ηταν λαθος ολοκληρη η αντιμετωπιση κυριως των οργανωμενων και ολο αυτο μας εφτασε στο 2013.

 

Συμφωνω απολυτα οτι οι συνθηκες δεν ειναι ιδιες στη χωρα, στην οικονομια, παντου. ? ροσωπικα επειδη (ξανα)πηγα με τον ? αναθηναϊκο (σας γαμαει ο Ματζισαν που κερδισε ΚΑΙ σε ντερμπι) ειδα πραγματα που εμενα προσωπικα με ενοχλουν, οσο ενοχλουσαν και εσας τοτε τα πατατακια των "ΑΕΚ2004" οπως λεγοταν τοτε η ομαδα. Εκτος αν ενοχλει μονο το ΑΕΚ2013 και το ΑΕΚ2004 το περναμε bye γιατι εκει το λεγαμε εμεις και οχι οι αλλοι. ? ου δεν εχω καταλαβει ποιοι ειμαστε εμεις και ποιοι οι αλλοι, αλλα οκ.

 

Ο Κωστας αν μπορω να καταλαβω απο τα σημερινα (διοτι χτες ΟΚ κι αυτος κι ο Σπυρος βγαλανε χτικιο για ενα Χ) λεει οτι οπως εβριζε το ΑΕΚ2004, ετσι βριζει το ΑΕΚ2013, δεν αλλαζει σταση. Εγω πιστευω και το MFC ηταν εγκλημα και το σημερινο ειναι εγλημα. Και η ευθυνη και τις δυο φορες ειναι στις διοικησεις που στη ζουλα κατεβασαν ομαδες για να μην παρουν πρωταθλημα, αλλα απο την αλλη δεν μπορουσες να το πεις κιολας. Και βγαινει χτες ο Αντρεας και λεει απολυτα επιτυχημενη μια σεζον που ειναι επιτυχημενη αλλα οχι συμφωνα με τις εξαγγελιες.

 

Ειναι λιγο συνθετη η κουβεντα, προσωπικα θεωρω οτι οι προηγουμενοι αδικηθηκαν, επενδυσαν, ουτε στα ονειρα τους δεν ειχαν το know how που εχει ο Μελισσανιδης, δεν συζηταω καν για το παρασκηνιο που εριχναν υπνο βαθυ. Με το βατραχο σου ξαναλεω δεν ασχολουμαι, επρεπε να τον εχουν καθαρισει άλλοι τοτε που ξεφτιλιζε και την ΑΕΚ και τα λεφτα τους. Δεν θεωρω οτι μπορουσε να κανει το οτιδηποτε για να μην πεσει η ομαδα, ειναι ασχετη κουβεντα.

 

Καπου ομως Dik εχει χαθει το μετρο, γνωριζομαστε εδω απο το 2006/07 που το μπινελικι πηγαινε συννεφο, πρωτα ηταν ο Γκαγιαρδο, μετα ο Ιμπαγκασα, μετα ο Σανυ, παντα λεγαμε γιατι ο γαμιολης δεν πηρε εναν παικτη να παρει πρωταθλημα. Η ομαδα του 08 που το εχασε με το Βαλνερ τα ακουσε πιο χοντρα απ ολες, ειναι η ομαδα που εριξε τα 4, η ομαδα του 09 εχασε το Κυπελλο στο 43ο πεναλτυ, η ομαδα του 2010 πηρε το Κυπελλο. Τρεις σερι σεζον και χωρις Νικολαΐδη η ομαδα σταθηκε αλλα ο κοσμος εβραζε επειδη δεν ειχε ενα σημειο αναφορας. Εκανε το λαθος ο ? αππας και ο Νοτιας και πιστεψαν οτι το σημειο αναφορας και συσπειρωσης (!) ηταν ο Μπαγεβιτς, τον κρατησαν (ενω τον ειχε φερει ο Τακης με το Νικο) και η ομαδα διαλυθηκε οταν ανελαβε μονος του ο ? ετρος.

 

Αυτα δεν θεωρω οτι ειναι εκτιμησεις, τα πιστευω σαν γεγονοτα εγω. Και ο κοσμος ηταν αδικος με την ομαδα 2004 και τον ιδιο το Ντεμη και καπου τωρα ορισμενοι εχουν τη γνωση και δεν κανουν το ιδιο λαθος με το Μελισσανιδη και το μανατζμεντ του. Ε μεσα σ αυτους υπαρχει ξερω γω κι ο Κωστας που κραταει την ιδια σταση με τοτε, υπαρχει ο Τολης που κολλαει στο οικονομικο, υπαρχω εγω που ειμαι εντελως κυνικος και το βλεπω πια αποστασιοποιημενα γιατι κρινω στην ψύχρα την ομαδα και τις δυνατοτητες της. Η ομαδα βημα βημα μπορει να ξαναχτιστει, οχι τσακ-μπαμ οπως υποσχοταν ο περιγυρος Τιγρη. ? αντα οι γυρω γυρω κανουν το κακο. Και με το Ντεμη αυτοι το εκαναν.

 

Επειδη "ξεχωριζεις" λιγο το Νοτια για το προπονητικο, σου θυμιζω οτι οταν εβγαλε το Σπατο και τη μετακομιση, ο Νοτιας λοιδωρηθηκε, κατηγορηθηκε για νονος της νυχτας (!) κλεφτης, υπηρχε ρε παιδι μου πολυ διαφορετικη αντιμετωπιση στον ανθρωπο απ οτι σημερα που με καθαρο μυαλο βλεπεις πως εκανε ενα εργο που εμεινε στην ομαδα και το χρησιμοποιει τζαμπα. Αυτα ειναι λαθη του παρελθοντος, ειναι κουταμαρες του οργανισμου που κανει ακριβως οτι κανει και μερος του κοσμου τωρα: μεγαλοποιει καταστασεις, δινει εμφαση σε μαλακιες και ουτω καθεξης. Και ο ? αππας εδωσε (πολλα) λεφτα και ο ? ολυς εδωσε λεφτα, γενικα σε αποσταση ετων, οι μετοχοι υπηρξαν γενναιοδωροι και ο κοσμος αντι να το καταλαβει οταν επρεπε, αποθεωνε για τους λαθος λογους το Ντεμη. Μετα ηρθαν και οι σχεσεις με Ερα και τα ρεστα, τα ξερεις δεν χρειαζεται να τα λεμε.

 

Εγω στηριζω Μελισσανιδη. Δεν συμφωνω πχ με τον Καζαντζιδη και το Βοσπορο στην αναμονη στα τηλεφωνα ή με τους τζαμπατζηδες στα επισημα και το Δημητρελο πρωτο τραπεζι, δεν συμφωνω με το τιγροτεχνειο και τα μερτικα, αλλα δεν υπαρχει αλλος να συσπειρωσει και να κουμανταρει το καραβι. Εχει μεγαλο στομα, ειναι αυτος που ειναι και μερικες φορες οπως με το γηπεδο πρεπει να κραταει το στομα κλειστο και οχι να μιλαει, αλλα αν δεν ηταν αυτος, η ομαδα θα ηταν Ηρακλης και θα της γυρευανε τον ΑΦΜ οι ? οντιοι Κατερινης.Μελισσανιδης μεχρι τελους ειναι η φαση γιατι υπαρχει τοση αγαθομουνιαση μεσα στην ομαδα και ακουγονται τοσο κουτες φωνες, που αν κανει και φυγει ο ? οντιος (με τα καλα του και τα κακα του) θα βρεθεις να βιωνεις εναν αγγελιδισμο ανευ προηγουμενου και μια αριστεροπαρτιζανικη λογικη που θα σε παει οχι απλως πισω, θα σε αφανισει.

Link to comment
Share on other sites

Έγιναν πολλά λάθη από πολλούς και η μάνα μου έλεγε ότι, τα σκατά αν τα ανακατεύεις ξαναμυρίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες ενστασεις αλλα κυριοτερη ειναι αυτη

 

το οτι δεν στηριξε ο κοσμος ειναι το μεγαλυτερο ψεμμα που υπαρχει ποτε, η ομαδα μεχρι το 2009 στηριχτηκε με ΧΡΗΜΑ οχι ψεμματα απο τον απλο κοσμο απιστευτο ζεστο χρημα.

 

και για να το κλεισω απο την μερια μου γιατι το κουρασαμε το εχω ξαναπει να λειπουν οι χαρακτηρισμοι απλα και ομορφα, ουτε θυματα ουτε πελατες ουτε ζωα ουτε παλαμακηδες ουτε χειροκροτητες ας γραψει ο καθενας οτι πιστευει χωρις να τσουβαλιαζει κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας αν μπορω να καταλαβω απο τα σημερινα (διοτι χτες ΟΚ κι αυτος κι ο Σπυρος βγαλανε χτικιο για ενα Χ)

 

Ρε Χρήστο μου, ειλικρινά αυτό κατάλαβες; Στα παπάρια μου ένα χ με την μπουγάτσα. Δεν με αγγίζει. Όμως ένα χ σε ματς που καθορίζει την τελική βαθμολογία με νοιάζει και με παρανοιάζει. ? άλι τα ίδια να γράφω με χθες το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

πολλη κουραση ρε.

 

δεν ξερω γιατι συγκρινετε συνεχως τον Νικολαιδισμο με τον Μελισσανιδισμο. εχει καταντησει βαρετο γιατι εχουν πει ολοι την αποψη τους, γυρω στις 38 φορες ο καθενας.

 

και οχι. ειτε συμφωνεις με το χειροκροτημα χθες ειτε διαφωνεις, η ομαδα δεν μεγαλωνει απο την αποψη σου. η ομαδα μεγαλωνει με τιτλους και με επιτυχιες.

 

φετος πηρες εναν τιτλο και για μενα αυτο το ροστερ καλως χειροκροτηθηκε. γιατι επιασαν το ταβανι τους.

 

απο εκει και περα εχουμε πει οτι πρεπει να ανεβει το μπατζετ. το μπατζετ θα ανεβει οσο αποφασισει ο μεγαλος (μαλλον ελαχιστα, αλλα να δουμε). και αλλος πλην αυτου δεν υπαρχει να περιμενει στην γωνια. αν υπαρχει ας εμαφανιστει να κριτικαρουμε τι και πώς.

 

επομενως κριτικη και ως εκει. οποιος χαλιεται δεν ασχολειται ή δεν παταει γηπεδο, οποιος το βλεπει πιο κουλ ασχολειται πιο ενεργα. και η ζωη συνεχιζεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? άντως δεν είδα κανέναν από αυτούς που χειροκροτησαν χθες, ούτε από αυτούς που δεν χειροκροτησαν αλλά δεν εκραξαν και όσους το έκαναν, να σταμάτησαν την κριτική τους ή να χαμηλωσαν τις απαιτήσεις τους για του χρόνου. Οπότε δεν καταλαβαίνω την ουσία της κουβέντας που κάνουμε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Eχετε κανει την υποτιθεμενη φανελα λαστιχο αναλογα με το εκαστοτε αποτελεσμα που φερνει η ομαδα. Η ΑΕΚ κατεβηκε με ντεζαβανταζ απουσιων και κακου προγραμματος σε μια διαδικασια που εχει μαθει να μην την ενδιαφερει και αυτη τη φορα δεν καταφερε να κανει overachieve. Το αν ειναι σωστη ή λαθος η αντιμετωπιση αυτη ειναι αλλη κουβεντα. ? αντως στο χθεσινο ...τελικο εκοψες 10000 εισητηρια.

 

Φυσικα κι εκανε υπερβαση το φετινο ροστερ της ΑΕΚ και αξιζει χειροκροτημα γι'αυτο. Το προβλημα ειναι οτι τα σημαδια στον ουρανο λενε οτι παλι υπερβαση θα κυνηγαμε του χρονου κι εντελει ανακαλυπτουμε με πονο οτι πολλες απ'τις δικαιολογιες για το αθλιο μπατζετ του περυσινου καλοκαιριου ισχυουν και φετος γιατι με αυτη την ομαδα δεν αποκλειεις κανενα στην Ευρωπη. Τον πληρωσαμε κα θα τον πληρωνουμε τον υποβιβασμο πολυ περισσοτερο απ'οτι κατανοησε τοτες ο διοικητικος ηγετης της ομαδας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ πάω πάσο και είμαι λίγο έκπληκτος να σας πω την αλήθεια.

Έκπληκτος γιατί ο ? ΑΟΚ θεωρείται ότι έχει καλύτερη ομάδα από εμάς.

Γιατί δε νοιάζει κανέναν αν η ομάδα τερματίζει 2η ή 4η θέση.

Δε νοιάζει κανέναν αν η ομάδα προκρίνεται στο Champions League ή στο Europa League. (Μην αρχίσετε, συμφωνούμε ότι δεν περνάμε κανέναν. Αλλά να τα κάνουμε κρεμαστάρια τότε; )

Όταν θα έρθει όμως η στιγμή που θα βρίζουμε/ετε ομαδικά εδώ μέσα όπως κάθε χρόνο για χψω λόγους, θα σας τα θυμίσω αυτά και πείτε μου μετά για διαφορετικές συνθήκες...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

φοβερος... "τελικος" χθες ρε και μας τον πηραν τα μπαογκια.

 

βεβαια στον τελικο κυπελλου ειχαμε χεστει απο το αγχος και την ενταση, ενω στα πλευ οφφ συζηταγαμε (τις ημερες των αγωνων) για προπονητες για του χρονου ή και για γκομενες.

 

και μας πειραξε οτι μας περασε ο μπαογκ. λες και ειναι η πρωτη φορα. λες και χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι στην τελικη. ή λες και δεν θα ξανασυμβει νομοτελειακα καποια στιγμη να μας περασει, ή πιθανως και να παρει και κανα κατσαρολι, αν συνεχισουμε με χαμηλοτερα μπατζετ. γιατι η φανελα δεν θα μιλαει συνεχεια.

 

τα εχουμε πει ενα εκατομμυριο φορες. μακαρι ο δικος μας να αποφασισει οτι το μπατζετ πρεπει να ανεβει. μονο ετσι το ταβανι των απαιτησεων απο τους παικτες ΔΕΝ θα ειναι απλα ενα κυπελλο+ το σπασιμο του αηττητου του γαυρου (2 φορες μην το ξεχναμε)+ τουλαχιστον αξιοπρεπεια στην διαδικασια των πλευ οφφ (οπου επαιξες 5 αγωνες σε 10 μερες). 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ρε μαλακες περα απο ολα τα αλλα που λετε..

ποιος παοκ θα περασει προκριματικα τσ.λου ?

στρωμενη ειναι η φαση για να παρει διπλο ο αλαφουζος.

Τι ζωτικό όργανο σου έχει μείνει διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλες ενστασεις αλλα κυριοτερη ειναι αυτη

 

το οτι δεν στηριξε ο κοσμος ειναι το μεγαλυτερο ψεμμα που υπαρχει ποτε, η ομαδα μεχρι το 2009 στηριχτηκε με ΧΡΗΜΑ οχι ψεμματα απο τον απλο κοσμο απιστευτο ζεστο χρημα.

 

και για να το κλεισω απο την μερια μου γιατι το κουρασαμε το εχω ξαναπει να λειπουν οι χαρακτηρισμοι απλα και ομορφα, ουτε θυματα ουτε πελατες ουτε ζωα ουτε παλαμακηδες ουτε χειροκροτητες ας γραψει ο καθενας οτι πιστευει χωρις να τσουβαλιαζει κοσμο.

Όταν σχολιάζετε και χαρακτηρίζετε του χοντρούς, ως χοντρούς είναι καλά ε;

 

ΠΑΡΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΥΜΑ ΠΑΛΑΜΑΚΗ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΗ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ζωτικό όργανο σου έχει μείνει διαθέσιμο?

Έχει πεθάνει και δεν το ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν σχολιάζετε και χαρακτηρίζετε του χοντρούς, ως χοντρούς είναι καλά ε;

 

ΠΑΡΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΥΜΑ ΠΑΛΑΜΑΚΗ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΗ.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μην το κλειδώσετε ποτέ αυτό το τοπιτς.

Τα κρύα βράδια του χειμώνα, εκεί μετά τις 04.00, θα κάνουμε τις αναλύσεις μας με τον χρήστη Rebo.

Link to comment
Share on other sites

 

Χειροκροτηματα εχει ο καθενας δικαιωμα να ριχνει. Και επισης δικαιωμα να κριθει και αυτο. Ο καθενας εχει την αποψη του.

 

οταν η αποψη σου θα προσβαλει τον αλλο θα την αλλαζεις, αυτο ειναι δεδομενο.

Link to comment
Share on other sites

έλεος ρε μαλάκες, τι έχετε γράψει;

Να ρωτήσω τώρα όσους χαλάστηκαν τόσο με το χτεσινό..με την έναρξη της χρονιάς, πιστεύατε ότι η ομάδα θα πάρει κύπελλο, θα γαμήσει γαυροβαζέλια και θα περάσει προκριματικά τσουλι;

Άντε γιατί άλλα πράγματα θυμάμαι να γράφονται εδώ μέσα και δεν ξέρω μήπως τελικά φταίει η ηλικία. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ηνουν παντα της αποψης οτι ΑΕΚ γιναμε (και) για τα πρωταθληματα. Γιναμε (και) γιατι ειναι μεγαλη ομαδα αγωνιστικά κι ετσι θελουμε να ειναι.

 

Έπισης τον Μελ αλλιως τον περιμενα κι αλλιως μου βγηκε. Ή πχ ο Αγγελοπουλος εχει κανει ενα σωρο λαθη.

 

Οταν ομως βλεπω πού ημουν το 2012 ή το 2013 σε μπαλα-μπασκετ και πού ειμαι σημερα, το υπερβολικο κραξιμο βγαινει και λιγο εκτος λογικης.

 

Η ομας στην μπαλα σηκωσε κατσαρολι και εσπαςε -δις- την παρθενια ρεκορ του γκαιη και στο μπασκετ ηρθε 3η.

 

Θελουμε παραπανω, μπορουμε παραπανω, αλλα λιγη ψυχραιμια και αυτογνωσια δεν βλαπτει. Και σιγουρα η πλευ-οφφ φαρσα ειναι το παραπανω που δεν καιει και ιδιαιτερα κανεναν, μην τρελαθουμε δλδ. Καλο να τερματισεις πιο πανω, αλλα η πρωτια ειναι το σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

καλά οι υπερβολές που γράφτηκαν σε αυτό το τόπικ είναι ανευ προηγμένου..σφίξαν οι ζέστες  :lol:

Link to comment
Share on other sites

έλεος ρε μαλάκες, τι έχετε γράψει;

Να ρωτήσω τώρα όσους χαλάστηκαν τόσο με το χτεσινό..με την έναρξη της χρονιάς, πιστεύατε ότι η ομάδα θα πάρει κύπελλο, θα γαμήσει γαυροβαζέλια και θα περάσει προκριματικά τσουλι;

Άντε γιατί άλλα πράγματα θυμάμαι να γράφονται εδώ μέσα και δεν ξέρω μήπως τελικά φταίει η ηλικία. 

 

Με την έναρξη της χρονιάς ήθελα να είμαι κοντά στην δεύτερη θέση. Το κύπελλο είναι κύπελλο, διαφορετικό από το πρωτάθλημα, δεν μπορείς να πεις ότι θα το πάρεις σώνει και καλά, μπορείς να αποκλειστείς με μια άσχημη βραδιά. ? άντως και πέρσι κοντά ήμασταν.

Η χρονιά όμως ξεκίνησε και αποδείχθηκε ότι δεν έχεις να ζηλέψεις τίποτα από ? αναθηναϊκό και ? ΑΟΚ. Οπότε είναι μεγάλο κρίμα και άδικο για την ίδια την ομάδα να μην παίρνει την δεύτερη θέση που της άρμοζε. Ένα ματς ήτανε με τον ? ΑΟΚ στην έδρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×