Jump to content

Μεταγραφές καλοκαίρι 2016 (poll)


nikos
 Share

Ρόστερ για τη νέα σεζόν  

43 members have voted

  1. 1. Για βασικοί του χρόνου

    • Ανέστης
    • Γκάλο
    • Ντίντακ
    • Άρθο
    • Κολοβέτσιος
    • Σιμόες
    • Γιόχανσον
    • Μάνταλος
    • Μπαρμπόσα
    • Βάργκας
    • Αραβίδης
      0
    • Σουκουλίνι (εφόσον ανανεωθεί δανεισμός)
    • Μπουονανότε
      0
    • Τζεμπούρ
    • Πέκχαρτ
    • Μπαρόχα
  2. 2. Για πούλο του χρόνου

    • Ανέστης
    • Μπαρόχα
    • Μπακάκης
    • Σοιλέδης
    • Άρθο
    • Κολοβέτσιος
    • Λαμπρόπουλος
    • Τζανετόπουλος
    • Κορδέρο
    • Ανάκογλου
    • Φαγέ
    • Σουκουλίνι (εφόσον μπορεί να ανανεωθεί δανεισμός)
    • Πλατέλλας
    • Αραβίδης
    • Βάργκας
    • Μπουονανότε
    • Τζεμπούρ
    • Πέκχαρτ
    • Κρισάντους
    • Μάνταλος
  3. 3. Πώς σας φαίνεται η επιλογή Μοντανιέ?

    • Πολύ καλή
    • Καλή
    • Μέτρια
    • Κακή
    • Εντελώς χάλια
      0


Recommended Posts

Κυριοι ενα ακομα poll, για τις μεταγραφες αυτη την φορα.

 

Ως επιλογες μπηκαν οι πιθανοτερες κατα την κριση μου.

 

Στις 2 πρωτες ερωτησεις ψηφιζετε οσους θελετε. Θα προτεινα να ψηφισουμε ρεαλιστικα (οκ ολοι θελουμε τους 11 βασικους της Μπαρτσελονα, το θεμα ειναι να ειμαστε ρεαλιστες).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος (που προλαβε και ψηφισε πριν το διορθωσω) δεν ειδε τον Γκαλο και ηθελε να τον ψηφισει, ας μου το πει να το κανω εντιτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει για Γκαλο να το διορθωσω με λεει. Νομιζω οτι δεν εχω ξεχασει αλλον με σοβαρες πιθανοτητες να ψηφιστει.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Και Μανταλο για ? ουλο Νικο .

Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ψηφιστει για την αισχρη και αθλια συμπεριφορα του που επηρεαζει την αποδοση του κατα καιρους. Κανονικα και σορρυ δεν θελω να σου κανω μαθημα αλλα επρεπε οι παντες να ειναι προς ψηφισμα για βασικοι η για πουλο. ? ουλος φυσικα σημαινει πωληση με λεφτα οχι τζαμπα να εξηγουμαι.

Link to comment
Share on other sites

Να πω για μενα οτι οριακα δεν εριξα πουλο σε Τζανετοπουλο και Αραβιδη στον πρωτο γιατι θελω να παρει αλλη μια ευκαιρια και στον Αραβα γιατι αν καθεται παγκο δεν εχω προβλημα (αρκει να του κοψει καποιος λιγο και τα καραγκιοζιλικια).

Επισης Κορδερο-? λατελλα-? εκχαρτ το σκεφτηκα λιγο αλλα τους ψηφισα για πουλο γιατι δεν νομιζω οτι εχουν να δωσουν κατι αλλο.

 

Απο την αλλη οριακα ψηφισα για βασικο τον Μανταλο (μαζι με Γκαλο, Ντιντακ, Σιμοες, Γιοχανσον, Μπαρμποσα) γιατι με κερδισε τον τελευταιο φετινο μηνα.

Να προσθεσω οτι ειδικα ο Ντιντακ πρεπει να εχει εναν καλο εναλλακτικο (και οχι κλαρινογαμπρο Σοιλεδη) και οτι πρεπει να υπαρχει ενας καλος αντι-Μπαρμποσα στον παγκο (εστω ο Βαργκας που για παγκο ειναι μια χαρα) γιατι ο ? ορτογαλος ειναι πολυ επιρρεπης σε καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Και Μανταλο για ? ουλο Νικο .

Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ψηφιστει για την αισχρη και αθλια συμπεριφορα του που επηρεαζει την αποδοση του κατα καιρους. Κανονικα και σορρυ δεν θελω να σου κανω μαθημα αλλα επρεπε οι παντες να ειναι προς ψηφισμα για βασικοι η για πουλο. ? ουλος φυσικα σημαινει πωληση με λεφτα οχι τζαμπα να εξηγουμαι.

Το σκεφτηκα. Οκ. Τον προσθετω κατω.

 

Υγ. Εχω max 20 επιλογες στα poll. για πουλο τις εξαντλησα ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το σκεφτηκα. Οκ. Τον προσθετω κατω.

 

Υγ. Εχω max 20 επιλογες στα poll. για πουλο τις εξαντλησα ετσι κι αλλιως.

Οκ θενκς αδερφε ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε βλεπω ψηφισες 5 για βασικους παντως.

 

? ερισσοτερο στους μπουλους ησουν αυστηρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Χαμπε βλεπω ψηφισες 5 για βασικους παντως.

 

? ερισσοτερο στους μπουλους ησουν αυστηρος.

Ναι και να σου πω την αληθεια για πουλο δεν ψηφισα μονο με αγωνιστικα κριτηρια. Ισως τον Γκαλο αδικησα που δεν ψηφισα για βασικο αλλα φυσικα ουτε για πουλο αλλα θα ηθελα καλυτερο δεξι μπακ. Αν δεν ερθει που δεν θα ερθει ε οκ δεν ειναι κακος...υποφερτος ειναι αλλα οχι και ο ιδανικος. Στους πουλους οποιος φετος κοροιδεψε εσκαψε λακκους προπονητων εβγαλε χολη στα διαφορα μεσα δυκτιωσης κτλ ηταν αδιαφορος ! ? ΟΥΛΟ ! Δεν περιμενω ΜΗ? ΩΣΣΣΣΣΣ φετος δουλεψει και μπλα μπλα μπλα...! ? ΟΥΛΟ !!! Αυτα που ειχαμε με τον σαλιαρη σιανιδη τελος ! Μονο επαγγελματιες στην ομαδα ! ? αιδικες χαρες ναζακια μουτρακια τσιριτζαντζουλες κτλ ? ΟΥΛΟ απο φετος ! ΑΡΚΕΤΑ 3 χρονια με τους ΣΑ? ΙΟΥΣ. Θα στηριξω προπονητη ψηφισα ΜΕΤΡΙΑ επιλογη αλλα δεν θελω στην ομαδα μαλακισμενα που σκαβουν λακους προπονητων για διαφορους λογους ! ? ΟΥΛΟ !

Link to comment
Share on other sites

Εχε χαρη που ηταν ο τελικος και καποια ματς ακομα προς το τελος, αλλιως ο Μανταλος θα ειχε πολλες αρνητικες ψηφους.

 

Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Εχε χαρη που ηταν ο τελικος και καποια ματς ακομα προς το τελος, αλλιως ο Μανταλος θα ειχε πολλες αρνητικες ψηφους.

 

Τεσπα.

 

Καμιά πρόθεση "φαγώματος" του Ουρουγουανού από τον Μάνταλο δε διακρίνω εγώ Νίκο μου... Απλά ίσως μπορείς να του καταλογίσεις ότι "δεν τα δινε όλα" ή ότι "δεν έπαιζε και για τον προπονητή του " ...

? ράγμα λογικό ως ένα βαθμό μετά τα καψόνια, τις απαράδεκτες δηλώσεις (συγκεκριμένα από το ματς με τον Αστέρα εντός) του προπονητή και κυρίως από το γεγονός ότι τον συγκεκριμένο παίκτη δεν τον έβαλε ? ΟΤΕ στη θέση που μπορεί αποδεδειγμένα να παίξει καλύτερα: πιο κοντά στην περιοχή δηλαδή, με αυξημένα επιθετικά καθήκοντα και χωρίς να αναλώνεται ΚΥΡΙΩΣ σε "χαμαλο"-δουλειές...

Από τη στιγμή (και συγκεκριμένα το εντός κυπελλικό ματς με Ατρόμητο) που ο Μάνταλος έπαιξε τακτικά εκεί ? ΟΥ Ε? ΡΕ? Ε και με τις αγωνιστικές ευθύνες ? ΟΥ Ε? ΡΕ? Ε, ήρθαν ΒΡΟΧΗ τα γκολ και οι ασίστ και η ομάδα σώθηκε στο παρά πέντε από την καταστροφή στην οποία την οδηγούσε σούμπιτη ο ? ογιέτ !!

Αυτά τα λίγα μέτρα που έδωσε ο Μανωλάς στον Μάνταλο, ήταν η ειδοποιός διαφορά στα κρίσιμα ματς και ο βασικός λόγος της μεταμόρφωσης της ΑΕΚ (που είχε καταντήσει να μη μπορεί να κερδίσει τις υποβιβασμένες Καλλονές και να τρώει τριάρες από τους Κομπότηδες) και κανένα 4-3-3 ή 4-2-3-1 ή 4-1-4-1..

Link to comment
Share on other sites

Για βασικοί :

Galo

Didac

Johansson

Simoes

Μανταλος

 

Για πούλο :

Baroja

Σοϊλέδης

Arzo

Λαμπρόπουλος

Cordero

Ανάκουγλου

Faye

? λατέλλας

Buoanotte

Chrisantus

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Δεν μπορει οι παιχτες να παιζουν η οχι αναλογα αν γουσταρουν τον προπονητη την προπονηση κτλ ! Το οτι με την μειομενη του αποδοση η ομαδα μπορει να εχασε μεχρι και 15 βαθμους το εχεις σκεφτει? Δηλαδη αν δεν γουσταρει και τον Μοντανιε η ο Μοντανιε ειναι ιδιος με πογιετ κατα τον Μανταλο τι πρεπει να γινει? Ρε πουλο ρε....ας παει σε ομαδα που θα ειναι κλικα με τον προπονητη και 203 αλλους ΧΛΕΧΛΕΔΕΣ αιλειναις τατουατζοφρατζομαλλιαδες.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι κάπου στην μέση.

Και ο Τσιάρτας με τον Santos είχε προβλήματα.

Με το ζόρι ο ? ορτογάλος τον έβαζε αριστερό half για να χωρέσει στην ίδια εντεκάδα Ivic και Νικολαΐδη.

Ε δεν μπορεί να παίξει εκεί ο Τσιάρτας.

 

Αναλογικά, κάτι τέτοιο γινόταν και με τον Μάνταλο.

? ροσπαθούσε να τον κάνει κάτι σαν 8αρι, ενώ δεν είναι.

Εδώ με τον Ολυμπιακό τον έβαλε στα πλάγια.

Το παιδί δεν κάνει για εκεί.

Η θέση του είναι πίσω από τον επιθετικό, και μόνο εκεί μπορεί να παίξει.

 

Από εκεί και πέρα, προφανώς και δεν υπήρχε και η καλή θέληση του Μάνταλου να παίξει εκεί που του έλεγε ο Poyet.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω λεω οτι η αληθεια ειναι στην μεση. Ο Τσιαρτας και το 96 επισης ειχε αλλαξει θεση. Απο την αλλη ο Μανταλος θελει βοηθεια γιατι δεν ειναι Τσιαρτας.

Αλλα ειδικα το πουτα μαντρε (που εγω θεωρω οτι το ειπε σε ? ογιετ) καθως καποιες δηλωσεις οπου προτιμουσε τον Δελλα απο τον Γκους, μου εχουν σταθει λαιμο.

 

Υγ. Αβρααμ με αντεγραψες και για το ξεκαρφωμα αφαιρεσες τον ? εκχαρτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακός ο Τσέχος για αλλαγή.

Αν και θα προτιμούσα τον Κροάτη, αλλά έμεινε χωρίς γόνατο..

Link to comment
Share on other sites

Για βασικοί :

Galo

Didac

Johansson

Simoes

Μανταλος

 

Για πούλο :

Baroja

Σοϊλέδης

Arzo

Λαμπρόπουλος

Cordero

Ανάκουγλου

Faye

? λατέλλας

Buoanotte

Chrisantus

 

1,5 χρονος περασε και ο μπαρμποσαρος σε ποναει ακομα μωρη καμπια

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις φετος ο βαζελος ειχε ολοκληρο ? ετριτς στον παγκο. Τεςπα ψηφισες και υπερ Τζεμπου, οποτε οκ (κι εγω για ? εκχαρτ τελευταια στιγμη σκεφτηκα να τον πουλεψω βασικα).

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά τα πούτα και τις Χριστοπαναγίες, εμένα δεν με χαλάνε.

Μέχρι ενός ορίου βέβαια.

 

Και ο Τσιάρτας δεν γούσταρε τον καρπουζά καθόλου, αλλά έκανε από τις καλύτερες χρονιές της καριέρας του μαζί του.

 

Ο Μάνταλος είναι καλός παίχτης, και όπως έλεγα από την αρχή της περσινής χρονιάς, η ερχόμενη σεζόν είναι το μεγάλο κριτήριο για εκείνον.

Εαν δεν κάνει το μπαμ, σημαίνει οτι δεν μπορεί και να γίνει ηγέτης ή να είναι μέσα στους ηγέτες της Α.Ε.Κ.

Δείγματα γραφής έχει δείξει, το θέμα είναι να τα κάνει περισσότερα.

 

Για εμένα η απογοήτευση της χρονιάς ήταν ο Μπακάκης, που δεν περίμενα με τίποτα να επιστρέψει από τον σοβαρό του τραυματισμό, σε τόσο κακή κατάσταση.

Ευτυχώς που βγήκε ο Galo.

Και ειλικρινά από εποχή Μπορμπόκη-Κασσάπη έχουμε να δούμε αξιόπιστα back στην Α.Ε.Κ.

Όλες τις άλλες χρονιές, ή θα είχαμε 2 ανάπηρους ή έναν εντελώς ανάπηρο και έναν ψιλοτίμιο.

Link to comment
Share on other sites

1,5 χρονος περασε και ο μπαρμποσαρος σε ποναει ακομα μωρη καμπια

Ουπς ναι. Και εκει διαφερω με Αμπρα. Εσυ απο την αλλη εκανες την εκπληξη και δεν ψηφισες Βαργκας για βασικο!

Link to comment
Share on other sites

1,5 χρονος περασε και ο μπαρμποσαρος σε ποναει ακομα μωρη καμπια

Ήταν να τον βάλω για πούλο, αλλά θα έπεφτε κράξιμο.

 

? ΑΡΕ ? ΟΥΛΟ ΜΩΡΗ ΚΑΡ? ΟΥΖΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×