Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

αφηστε τις ταινιες, εχουμε πόλεμο:

δείτε τα:

"χοντρή κοκκινη γραμμή"

"η ζωή του pi ii, η τίγρης αντεπιτίθεται"

"η μεγάλη απόφραξη (του βαγγέλα)"

" ο χοντροπεταλούδας"

"της κακομοίρας"

"το μετρό του μεσονυχτίου"

"αλκατραζ-αλκαζάρ"

 

και άλλες

Link to comment
Share on other sites

αφηστε τις ταινιες, εχουμε πόλεμο:

δείτε τα:

"χοντρή κοκκινη γραμμή"

"η ζωή του pi ii, η τίγρης αντεπιτίθεται"

"η μεγάλη απόφραξη (του βαγγέλα)"

" ο χοντροπεταλούδας"

"της κακομοίρας"

"το μετρό του μεσονυχτίου"

"αλκατραζ-αλκαζάρ"

 

και άλλες

 

Τα νεφρα μου ρε....!!!

Link to comment
Share on other sites

Clerks

 

«I`m not even supposed to be here today» (Ντάντε )

 

Το 8ωρο δυο υπαλληλων, του καλοκάγαθου Ντάντε και του σαςγραφωολουςσταρχίδια μου φίλου Ράνταλ. Η απόλυτη ταινία για την generation X. Μαύρη κωμωδία , απίστευτοι αμερικάνικοι αργκό διάλογοι

 

nai re file.kai to 1 kai to 2

kevin smith koryfi se oti exei vgalei

 

"cute cat. what's its name? annoying customer..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εντάξει ρε χοντροΠήτερ δεν παίζεσαι αγορίνα μου. Πήρε το τίποτα το έκανε τριλογία και στην τρίτη ταινία τα γάμησε όλα. Αν έλειπε και το τελευταίο γλυκαναλάτο, μελό μισάωρο θα μιλάγαμε για έπος.

Τα έχουμε ξαναπεί το Χόμπιτ δεν είναι Άρχοντας γιατί Άρχοντας θα μείνει στην ιστορία των αιώνων μόνο ένας, αλλά ο χοντρός κάνει παπάδες.

Respect.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει ακομα το 3, αλλα το 1 ηταν χαλι μαυρο. Και στο 2 υπαρχουν πολυ μουφα σκηνες. Δλδ βλεπεις τον αρχοντα που ειναι ταινια 10 χρονια πριν και νομιζεις οτι αυτη ειναι η καινουργια και το χομπιτ η παλια. Γενικα πιστευω, επειδη εχω διαβασει το βιβλιο, οτι θα μπορουσε να το κανει πολυ πιο γαμηστερο. Ασε που εχει βαλει και δικα του πραματα μες την ταινια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει ακομα το 3, αλλα το 1 ηταν χαλι μαυρο. Και στο 2 υπαρχουν πολυ μουφα σκηνες. Δλδ βλεπεις τον αρχοντα που ειναι ταινια 10 χρονια πριν και νομιζεις οτι αυτη ειναι η καινουργια και το χομπιτ η παλια. Γενικα πιστευω, επειδη εχω διαβασει το βιβλιο, οτι θα μπορουσε να το κανει πολυ πιο γαμηστερο. Ασε που εχει βαλει και δικα του πραματα μες την ταινια.

 

Από την πρώτη στιγμή έχουμε πει ότι Άρχοντας δεν είναι. Δεν είχε βγει, ούτε πρόκειται να ξαναβγεί τέτοιο ΕΠΟΣ. Και δεν θα μπορούσε ο καθένας να το αποδώσει όπως ο Τζάκσον.

Όμως το Χόμπιτ για την κληρονομία που κουβαλούσε, το ξεχείλωμα που του έγινε και την τρίτη ταινία, αξίζει τις ώρες του.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω την αλλη βδομαδα. Απλα σου λεω οτι μεχρι στιγμης το περιμενα πολυ καλυτερο. Ειδικα το 1 με απογοητευσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Clerks

 

«I`m not even supposed to be here today» (Ντάντε )

 

Το 8ωρο δυο υπαλληλων, του καλοκάγαθου Ντάντε και του σαςγραφωολουςσταρχίδια μου φίλου Ράνταλ. Η απόλυτη ταινία για την generation X. Μαύρη κωμωδία , απίστευτοι αμερικάνικοι αργκό διάλογοι

 

Το κατεβαζω στο καπακι γιατι μου εκανε κλικ . η φωτογραφια του μου θυμησε τον καπνο . Για generation x βιβλιο διαβασε αυτο

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FGeneration_X%3A_Tales_for_an_Accelerated_Culture&ei=J1WbVJDEE8j4Us2-hKgL&usg=AFQjCNHvMWo13hBGHNBwJF6dSDBYUO8TOA&sig2=a5DOK5V1EAXCyCiMMb1Eww

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή έχουμε πει ότι Άρχοντας δεν είναι. Δεν είχε βγει, ούτε πρόκειται να ξαναβγεί τέτοιο ΕΠΟΣ. Και δεν θα μπορούσε ο καθένας να το αποδώσει όπως ο Τζάκσον.

Όμως το Χόμπιτ για την κληρονομία που κουβαλούσε, το ξεχείλωμα που του έγινε και την τρίτη ταινία, αξίζει τις ώρες του.

 

Τις αξιζει αλλα μαλλον δεν ειναι και τοσο καλη ταινια. Οι ταινιες του Τζακσον με το περασμα του χρονου εγιναν προοδευτικα χειροτερες και ειναι καλο δειγμα για το τι παει στραβα με το μοντερνο mainstream κινηματογραφο

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζω στο καπακι γιατι μου εκανε κλικ . η φωτογραφια του μου θυμησε τον καπνο . Για generation x βιβλιο διαβασε αυτο

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FGeneration_X%3A_Tales_for_an_Accelerated_Culture&ei=J1WbVJDEE8j4Us2-hKgL&usg=AFQjCNHvMWo13hBGHNBwJF6dSDBYUO8TOA&sig2=a5DOK5V1EAXCyCiMMb1Eww

 

Ολη η συγκεκριμενη σειρα ταινιων (clerks, Dogma κτλ), γενικα οποια ταινια ειναι με Jay and Silent Bob μετραει.

Link to comment
Share on other sites

Ρεκ 1,2 και 3.

τα 2 πρωτα (ειδικοτερα το 1) καλα. βλεπονται και εχουν ωραια ατμοσφαιρα.

το 3ο δεν το εχω δει ενω το εχω εδω και καιρο κατεβασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το Δικαστη που λεει ο Νικος τον ειδα κι εγω. 2,5 και ισως 3 λογω Ρομπερτ Ντυβαλ που δινει ρεσιταλ. Καλος και ο Ρομπερτ Νταουνυ. Το εργο ειναι λιγο μονοτονο σε καποιες στιγμες αλλα σε γενικες γραμμες ικανοποιητικο. Το Γκον Γκιρλ θελω να το δω καιρο, μπορει να το δω αποψε ή τωρα στις μερες των διακοπων.

Link to comment
Share on other sites

Rec. θριλέρακι από την Ισπανία.. Καλόοοοοοοοοοοοοοοο αν και δεν είμαι φαν του είδους . Φορητή κάμερα, κλειστοφοβικό . Ξεκινάει χαχαχα & χουχουχου μέχρι ο τύπος να πατήσει το κουμπί της εγγραφής ... Του 2007 , μην το ψάχνετε στους σινεμάδες

 

Μολις το ειδα. Καλο ειναι, ναι.

 

Δινω 3,5/5 ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×