Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Είδα χθες το

the rise of the planet of the apes και

xmen days of the future past

Ίσως το χειρότερο χμεν,

 

το άλλο πολύ καλό 3,3.5/5

Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφέρθηκε το rec (το 1), να θυμίσω για όποιον δεν το χει παρει χαμπαρι(αν και εχει γίνει ξανά αναφορά εδω μέσα), και την άλλη ισπανική έκπληξη, το Celda 211 (cell 211).

Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφέρθηκε το rec (το 1), να θυμίσω για όποιον δεν το χει παρει χαμπαρι(αν και εχει γίνει ξανά αναφορά εδω μέσα), και την άλλη ισπανική έκπληξη, το Celda 211 (cell 211).

 

μεγαλη ταινια το κελι211....

γενικοτερα οι ισπανοι το χουν με τα θριλερακια, οπως και οι Γαλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Gone Girl => 4/5

 

Με αρεσε πολυ (εγω αντιθετως δεν ειχα ασχοληθει πολυ και δεν ειχα ακουσει πολλα, οποτε μου φανηκε μια χαρα).

Link to comment
Share on other sites

Κώστα συμφωνώ το 3ο ακτ ήταν το πιο γουικ αλλά εμένα Μπεν Άφλεκ δεν μου άρεσε. ΟΚ είμαι ίσως προκατελειμμένος γιατί δεν τον πάω σαν ηθοποιό μόνο στο Good will hunting μου άρεσε. Ροζαμουντ σίγουρα πρέπει να πηγαινει για υποψήφια όσκαρ δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στα των τελευταίων ημερών έχω πάρει ξανά Κρίστοφερ Νόλαν και βλέπω όλες του τις ταινίες.

Μόλις τελειώσω θα συμπληρώσω και ταινίες του Κρίστοφερ Μπέιλ

 

Αρρώστια και οι 2 για μένα..

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Imitation Game, που ειναι ενα εύκολο 3,5-4.

 

Και αρχίζει η ταινια, και είναι ο πρωταγωνιστης, ο Sherlock, με την ομαδα του, ενα μελος της οποιας ηταν ο πρωην σωφερ του Downton Abbey, στο γραφείο του διοικητη του, του πατερα Λανιστερ απο το Game of Thrones.

 

Παλιά θυμαμαι, στις σειρες, εκαναν γκεστ εμφανισεις κινηματογραφικοι σταρ για να δωσουν κυρος.

Τωρα μαλλον συμβαινει το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

A Walk Among the Tombstones με θεο, τιτανα νισον. καταρχας τρωει πολυ ξυλο. χαχα. καμια σχεση με τις ταινιες που τον εχουμε συνηθισει. αστυνομικο θριλερ κτλ. αστυνομος μπεκας κι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Imitation Game, που ειναι ενα εύκολο 3,5-4.

 

Και αρχίζει η ταινια, και είναι ο πρωταγωνιστης, ο Sherlock, με την ομαδα του, ενα μελος της οποιας ηταν ο πρωην σωφερ του Downton Abbey, στο γραφείο του διοικητη του, του πατερα Λανιστερ απο το Game of Thrones.

 

Παλιά θυμαμαι, στις σειρες, εκαναν γκεστ εμφανισεις κινηματογραφικοι σταρ για να δωσουν κυρος.

Τωρα μαλλον συμβαινει το αντιθετο.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Στηρίζουμε την ΓΚΑΥΛΙΑΡΑ Ρόζαμουντ Πάικ για βραβείου πρώτου γυναικείου ρόλου. :D

Link to comment
Share on other sites

Στηρίζουμε την ΓΚΑΥΛΙΑΡΑ Ρόζαμουντ Πάικ για βραβείου πρώτου γυναικείου ρόλου. :D

Εσύ βλέπεις ταινείες, παρακολουθείς nba, ασχολείσαι με Α.Ε.Κ., καβατζώνεις κανά βυζγιά, πίνεις καμιά μπύρα, αθλείσαι, δουλεύεις, πότε σου μένει χρόνος για διάβασμα; Ενδιαφέρομαι γιατί πρέπει να επιμηκύνω το 24ώρο μου κι εγώ με 5-6 ώρες το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ βλέπεις ταινείες, παρακολουθείς nba, ασχολείσαι με Α.Ε.Κ., καβατζώνεις κανά βυζγιά, πίνεις καμιά μπύρα, αθλείσαι, δουλεύεις, πότε σου μένει χρόνος για διάβασμα; Ενδιαφέρομαι γιατί πρέπει να επιμηκύνω το 24ώρο μου κι εγώ με 5-6 ώρες το λιγότερο.

 

4 ώρες ύπνο Σπυράκλα, και 6 τα Σαββατοκυρίακα για ρικάβερι xD, πανεπιστήμιο 9-6 καθημερινά και η δουλειά ντάξει 3 φορές την βδομάδα είναι. Στα βυζγιά υπάρχει ξηρασία δυστυχώς ελπίζω να ανεβούμε λίγο θέλουμε δουλειά σε αυτό το θέμα

 

 

ΠΣ. Είδα Immitation Game. Χαλαρό τεσσαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοιμαμαι 6 ωρες και ειμαι χαλια ρε, πώς την παλευετε μερικοι...

 

Ναι ρε 'συ, δεν υπάρχει αυτό το πράμα. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βirdman.

 

Επιτελους,''αγγλικη'' ταινια στο Χολιγουντ.Καταμαυρο,γαμημενο χιουμορ.Τρομερη κινηματογραφηση,πολυ καλη σκηνοθεσια και φοβεροι Κιτον και Νορτον.Το σεναριο αν ειχε αφαιρεσει λιγο ενα συγκεκριμενο κομματι που επιμενει (δεν θα πω ποιο να μην σποιλεριασω) θα ανεβαζε ενα επιπεδο παραπανω την ταινια.Δεν το περιμενα.

 

4/5

Link to comment
Share on other sites

- Imitation Game. "Οσκαρικη" ευπεπτη με καλη ομως ερμηνεια απο Κουμπερμπατς. Η ταινια ειναι ελαφρια οσο κι αν παλευει να γινει βαρια και ψαγμενη. Βλεπεται ευχαριστα, θα ειμαι γενναιοδωρος και θα δωσω 3/5.

 

- Interstellar. Ο Νολαν προσπαθει να γινει Κιουμπρικ με το ζορι. Καταλαβα οτι ειναι εντελως "εσωτερικη" ταινια και μετεφερε στην οθονη το αχτι του (οπως ολων των "μεγαλων") που ειναι "Α, να κανω κι εγω μια Οδυσσεια οπως ο Στανλεϋ!". Δομικα ειναι καλη, ερμηνειες ειναι καλη, αλλα το αποτελεσμα ειναι ενα φλατ πραγμα που κουραζει. Δεν κλαις τα λεφτα σου, αλλα περιμενεις πολλααααα περισσοτερα: 2,5/5

 

Αυτες ειδα στο κενο των Εκλογων, ειχα και το Boyhood, δεν προλαβα να το δω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2911666/?ref_=nv_sr_1

μονο τα εφε

 

http://www.imdb.com/title/tt2446042

αν έχετε δει τα 2 προηγουμενα αυτό είναι πιο ωραίο κατά τη γνώμη μου

 

http://www.imdb.com/title/tt2562232

πολύ ψαγμένο για τα γούστα μου(γνωστος επιφανειακός τύπος)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×