Jump to content

Σεντ Ετιέν-Α.Ε.Κ. (Europa League, 3ος προκρ.-1oς αγώνας): 28/07/16, 22.00, Nova Sports 2


George_D
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο Σοιλεδη  

35 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      12
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      1
    • Γιόχανσον
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Βάργκας
      2
    • Μπαρμπόσα
      1
    • Πέκχαρτ
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πλατέλλας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κετσμπάγια

    • Καλό
      32
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Απλά φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Βάργκας
      2
    • Μπαρμπόσα
      1
    • Πέκχαρτ
      24
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πλατέλλας
      4


Recommended Posts

Κουραστηκα να διαβαζω στα μμε ρεπορταζ υπερηφανιας για το οτι μας υπολογιζουν λογω ιστοριας στην σεντ ετιεν.

 

Φαινεται προς το παρον "μας" αρκει αυτο.

 

Μιλαμε για εμετικη κατασταση στον οργανισμο πλεον. Μια ΑΕΚ που τη φερνει στα μετρα του οποιος (λιγος) και να διοικει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αισιοδοξος. Να θυμισω οτι ημουν αισιοδοξος και πριν τα δυο ματς με τους πουστηδες.

 

0-1 με κεφαλια Τσιγκρινσκι

 

ΥΓ: ? κΟ δεν εχει;

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

3-0 και τιμουρ προβα μπλε παντελονακι με ασπρο πουκαμισο.

Link to comment
Share on other sites

Το ματς ακροβατεί ανάμεσα σε θρίαμβο ή διασυρμό

 

Συμφωνώ , μπορεί να κερδίσουν οι γάλλοι , να έρθει ισοπαλία ή να φύγουμε με το διπλό

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Καλα πιο ευκολο να παρουμε καλο αποτελεσμα στη Γαλλια παρα να τους ριξουμε πολλα γκολ στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συγκρατημένη αισιοδοξία επειδή η μίρλα αγγίζει τα επίπεδα προ του τελικου με τον γκει. απο κει και πέρα μονο ως αστειο μπορει να εκληφθει οποιαδήποτε απαίτηση απο random ελληνικη ομαδα να αποκλείσει random γαλλικη, οπότε γκρίνια είναι θεμιτό να πέσει μόνο για ενδεχόμενο σκορ.

 

Και κατι ακόμα για την Ευρώπη. Ευρώπη θα δεις ξανα μονο με ένα τρόπο, με ηρωικές προκρίσεις και πορειες που θα τις θυμασαι χρόνια. Για να κανεις μπάζα βαθμούς που θα σε φέρνουν σε καλύτερες κληρώσεις σαν ομαδα και σαν χώρα βαθμούς για να ξεκινας απο πιο προχωρημενη φάση. Θες ομάδα που χτίζεται χρόνια με λεφτά, όχι μια ομάδα στη δευτερη χρονιά της στην Α, αλλα ούτε και ομάδα που απλά τα σκας και την στηνεις σε μια σεζον. Εμεις δυστυχώς είμαστε νεα ομαδα με κατι σταθερες και προσωπικότητες τυπου αραβίδη, πλατελλα και ανακογλου. Και αν το σκεφτεις, στα χρόνια της Β και της Γ, δεν μπορούσες να φέρεις και καλύτερους, και δυστυχώς αυτός ειναι ο κορμος φετος. οταν κανουμε κορμο μας τον Σιμοες τον Γιοχανσον και Μπαρμπόσα χτιζοντας πανω σε αυτους προσθετοντας μεγαλύτερους παικτες(Αν δεχτουμε οτι υπαρχει μεγαλύτερος παικτης απο τον ΣΙΜΟΕΣ) που θα μεινουν χρόνια, μιλαμε για ευρώπες. Αλλα η βλακεία είναι ότι δυο χρόνια τώρα δεν φέρνεις καλύτερους απο αυτούς τους 3, σε ηλικία που θα μεινουν χρόνια. 

 

Δεν πρεπει να καιγόμαστε για Ευρώπες, ούτε όπως οι γαβροι που εχουν παρει ποσα πετσινα πρωταθληματα, ούτε βάζελοι είμαστε που αποκλειστικαν απο κατι μεταλλαγμενους της καμπαλα, ούτε είμαστε μπουγατσες που θα μεγαλώσει η φανέλα μας με μια προκριση σε ομίλους. η φανέλα της ΑΕΚ όσο ζω δεν μεγάλωσε απο καμιά ευρώπη, και είμαι 30 ετών. ? ΡΩΤΑΘΛΗΜΑ θελουμε αποκλειστικά, στα παπαρια μας η Στεφανουαδες

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να καιγόμαστε για Ευρώπες, ούτε όπως οι γαβροι που εχουν παρει ποσα πετσινα πρωταθληματα, ούτε βάζελοι είμαστε που αποκλειστικαν απο κατι μεταλλαγμενους της καμπαλα, ούτε είμαστε μπουγατσες που θα μεγαλώσει η φανέλα μας με μια προκριση σε ομίλους. η φανέλα της ΑΕΚ όσο ζω δεν μεγάλωσε απο καμιά ευρώπη, και είμαι 30 ετών. ? ΡΩΤΑΘΛΗΜΑ θελουμε αποκλειστικά, στα παπαρια μας η Στεφανουαδες

Ολοι θελουμε πρωταθλημα αλλα η Ευρωπη σε ωριμαζει και σε μεγαλωνει σαν ομαδα. Αν καταφερουμε να αντιμετωπιζουμε στα ισα ομαδες που πρωταγωνιστουν σε ενα πρωταθλημα ανωτερο απο το ελληνικο, θα εχουμε κανει ενα αλμα σαν ποιοτητα ομαδας, που θα  βοηθησει και στο εληνικο πρωταθλημα. Για αυτο δεν συμφωνω με το διλλημα "Ευρωπη ή πρωταθλημα". Επισης γιατι να μας νοιαζει το πρεστιζ της ΑΕΚ μονο εντος των συνορων και οχι και εξω απο αυτά;;

Και στην τελικη οκ να παρουμε πρωταθλημα που εχουμε χρονια αλλα τα 43 που εχει ο γαυρος ποτέ δεν θα τα φθασουμε και ας φαντασιωνομαστε 10 ή 20 συνεχομενα αλλα κοκκαλη-μαρινακη. Μακαρι ομως καποτε να κανουμε κατι που  οι γαυροι και αλλες ελληνικες ομαδες δεν θα εχουν κανει, δηλαδη να σηκωσουμε μια μερα ευρωπαικη κουπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο το τελευταίο Ευρωπαϊκό μας παιχνίδι.

Συγκινήθηκα που είδα Steve Leo Beleck.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εχω περιεργεια να δω πως θα ξεκινησει ο γαλλος για να καταλαβω ποσο μας υπολογιζει

 

στο τερμα θα ειναι ρουφιε

αμυνα κατριν, περιν πογκμπα και λογικο πολομα

στο κεντρο θα δειξει αν μας υπλογιζει η οχι, αν ξεκινησει κλεμεν, νταμπο και λεμοιν ειναι πιο συντηριτικη ενω μια τριαδα νταμπο, σελναες και λεμοιν ειναι πιο επιθετικη.

στα πλαγια αυτο που περινμενουν στην γαλλια ειναι χαμουμα δεξια (πολυ μεγαλη προσοχη απο ντιντακ) και μονε πακε αριστερα και στην κορυφη μονος του ο ρου 

υπαρχει και πιο επιθετικο σχημα με μονε πακε αριστερα ρου δεξια και μπεριτς μπροστα οπου γυρναει ευκολα σε σχημα με 2 φορ (ρου και μπεριτς)

 

προσωπικα εχοντας στο νου την περσυνη σετ ετιεν θα παει στο συντηριτικο μοντελο δεδομενου οτι δεν εχει και φουλ ρυθμο.

 

μεγαλο αγκαθι η δεξια τους πλευρα με κατριν και χαμουμα παρα πολυ επικινδυνοι και μπροστα ο ρου δεν ειναι κλασικο φορ τραβιεται εξω και παταει περιοχη ο νταμπο.

 

αριστερα πισω εχει θεμα με τον πολομα που ειναι απειρος αλλα βαζει μπροστα του τον μονε πακε που γυρναει παντα να μαρκαρει.

 

το κεντρο θα ειναι κομβικο λειπει μεσοεπιθετικα ο corgnet που ειναι κυριολεκτικα μαμουνι.

 

με την φυγη του μπαγιαλ σαλ κοντυνανε και τα στημενα μας πρεπει να ειναι καλοεκτελεσμενα αφου αν παιξει ο πεκχαρτ εχουμε προβαδισμα εκει με τζισους κολοβετσιο πεκχαρτ και γιοχανσον

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

 

να εισαι σκαστος απο τον στρατο αφου εχεις διαρηξει με την βοηθεια παλιοσειρας το οπλονομιο για να παρεις την πολιτικη σου ταυτοτητα......

να καταφερνεις να φτανεις σκωτια να μπαινεις στο γηπεδο και δευτερολεπτα πριν το γκολ να λες παω στο μπαρ για μπυρες, και να πειανεις με την ακρη του ματιου σου τη μπαλα εκατοστα πριν περασει την γραμμη........

ΜΟΝΟ Α.Ε.Κ ΡΕ .......

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Όποτε πιάνει Αύγουστος, και παίζουμε προκριματικά, μία και μόνο εικόνα μου έρχεται στο μυαλό..

 

saravakos-%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B2

 

Μητσάρα, κι ας έχασες εκείνο το πέναλτι κάτι μήνες μετά, είσαι ίσως η πιο ευχάριστη ανάμνηση των -πολύ- παιδικών μου χρόνων.

Θυμάμαι τον πατέρα μου με 40 πυρετό να είναι στο κρεββάτι, και με 100 βαθμούς κελσίου έξω, να σηκώνεται και να πανηγυρίζει σαν παιδάκι.

Καλά στο 2-0, κάναμε ανακαίνιση.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Όποτε πιάνει Αύγουστος, και παίζουμε προκριματικά, μία και μόνο εικόνα μου έρχεται στο μυαλό..

 

 

Εμένα αυτό από τα -πολύ- παιδικά μου χρόνια

 

:D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×