Jump to content

ΑΕΚ- Ξάνθη (3η αγ.): 11/09, 16:00, Novasports 2 HD


stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο Σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      6
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Πατίτο
      11
    • Αλμέιδα
      20
    • Αραβίδης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κετσμπάγια

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      7
    • Απλά φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      6
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      21
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      4
    • Πατίτο
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Αραβίδης
      4
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      2


Recommended Posts

Δεν ειναι θεμα δηλωσεων ενος ανοητου,φοβισμενου,μετριου παικτη

που φοβαται να εκστομισει κατι μεγαλο μην του ζητησουν το λογο μετα

που δε ξεφυγε ποτε απο τη μιζερια του ρε ? ρεβεζάνε ..

και το καταλαβαινεις και εσυ 

ο,τι και να γραφεις εδω .

Ουτε ευθυνεται ο καθε μετριος παικτης Κολοβετσιος,Αραβιδης,? λατελλας

που παιζει στην ΑΕΚ και πληρωνεται αδρα κιολας για αυτο.

 

Ειναι θεμα νοοτροπιας ξεκαθαρα και δυστυχως απο αυτην πασχει η ΑΕΚ.

Και οσο οι δηλωσεις του στυλ αναιμικού

δεν παμε για πρωταθλημα & ισως κανουμε την υπερβαση με πρωταθλημα

μια απο τα ιδια θα απολαμβανεις και εσυ με τους παλαμακηδες 

που χειροκροτουν την καλη προσπαθεια στο τελος μιας ακομα 

αγωνιστικης πουτσας .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι ότι η νοοτροπία είναι φυσικό επόμενο της ιστορίας και όχι το αναποδο. Δεν χάνεις πρωτάθληματα γιατί έχεις νοοτροπία κολοβετσιου, τα χάνεις γιατί έχεις τον κολοβετσιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα χάνεις όταν οι παίκτες σου έχουν τέτοια νοοτροπία.Γιαυτό κατάφερες να χάσεις τη δεύτερη θέση πέρσι στην κανονική διάρκεια από τον Αλαφούζο έχοντας τις 4 τελευταίες αγωνιστικές με Καλλονή,? αναιτωλικό,? ανιώνιο και Λεβαδειακό 1 νίκη 1 ισοπαλία και 2 ήττες.Ας όψεται το κύπελλο βέβαια που κάλυψε τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Aσθενή επειδη αυτο ακριβως εγραψε πιο πανω ο Στυλ

πραξε τα κατωθι:

1)Λάικ στο δικο μου ποστ

2)Στο δικο σου κανε εντιτ με ''οπως τα λεει ο δασκαλος ειναι ''

3)? αιξε ? ι& Ο για αυριο 

   http://www.kitrinomavro.com/board/index.php?/topic/1523-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1-2016-17-%C2%AB%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%81%CE%B4%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%C2%BB/page-5&do=findComment&comment=222853

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα δηλωσεων ενος ανοητου,φοβισμενου,μετριου παικτη

που φοβαται να εκστομισει κατι μεγαλο μην του ζητησουν το λογο μετα

που δε ξεφυγε ποτε απο τη μιζερια του ρε ? ρεβεζάνε ..

και το καταλαβαινεις και εσυ 

ο,τι και να γραφεις εδω .

Ουτε ευθυνεται ο καθε μετριος παικτης Κολοβετσιος,Αραβιδης,? λατελλας

που παιζει στην ΑΕΚ και πληρωνεται αδρα κιολας για αυτο.

 

Ειναι θεμα νοοτροπιας ξεκαθαρα και δυστυχως απο αυτην πασχει η ΑΕΚ.

Και οσο οι δηλωσεις του στυλ αναιμικού

δεν παμε για πρωταθλημα & ισως κανουμε την υπερβαση με πρωταθλημα

μια απο τα ιδια θα απολαμβανεις και εσυ με τους παλαμακηδες 

που χειροκροτουν την καλη προσπαθεια στο τελος μιας ακομα 

αγωνιστικης πουτσας .

 

εδω καποιος λουντ δηλωνει

Για το αν η επιτυχία είναι μόνο η πρώτη θέση: «Η ομάδα μου είναι τόσο μεγάλη και έχει τόσο φανατικούς υποστηρικτές, ώστε περιμένουν τον τίτλο. Δεν θα συμβιβαστούμε με τη δεύτερη θέση σε καμία περίπτωση».

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

καλα ολα αυτα με την αμυνα αλλα εμενα με τον Κετσπαγια δεν μαρεσει παντως που επιμενει στη λυση γαλανοπουλου-λαμπροπουλου πισω απο σιμοες και γιοχανσον

Link to comment
Share on other sites

Ρε άσε το μπάτζετ και τα χρόνια που έχεις να πάρεις ? ρωτάθλημα.

Σαν Α.Ε.Κ. απαγορεύεται να ακούγεται οτι είναι...υπέρβαση να πάρει το ? ρωτάθλημα.

Είναι σαν να είσαι Λιβερπουλ και να λες απαγορεύεται να ακούγεται ότι είναι υπέρβαση να πάρεις το πρωτάθλημα. Δεν υπάρχουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε πρώτα ένα πρωτάθλημα , ας φτιάξουμε επιτέλους την ομάδα που θα φοβίζει τους εντός συνόρων και μετά μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις απο τους αραβίδηδες να κάνουν τις μεγάλες δηλώσεις..Μέχρι τότε τα λόγια τα μεγάλα σπάνε γραφικόμετρο

Link to comment
Share on other sites

υπέρβαση είναι να κερδίζεις ομάδες αντικειμενικά πολύ καλύτερες απο την δικιά σου. Αυτή τη στιγμή απο τα 30 ματς που δίνει η ΑΕΚ, κανένα απο αυτά δεν θεωρείτε υπέρβαση να το κερδίσει ξεχωριστά. Αρα, δεν είναι υπέρβαση ο τίτλος.

 

Υπέρβαση είναι για το παοκάκι που χει 30 χρόνια να παρει πρωτάθλημα και θα ναι υπέρβαση να κερδίσει γενικά κατω απο τα Τέμπη, υπέρβαση για τον Ατρόμητο, υπέρβαση για τον Αστέρα κτλ.

 

Για την ΑΕΚ είναι δύσκολο, έχει το τέταρτο μπάτζετ ναι, αλλα δεν είναι υπέρβαση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να υποστηριζω συνειδητά την ΑΕΚ στα μέσα της σεζόν 1991-1992 που ως γνωστόν πηραμε το πρωτάθλημα.

 

Τo επομενο καλοκαίρι κάθε τρεις και λίγο ρωτούσα τον πατέρα μου ποτέ αρχίζει το πρωτάθλημα. Θελει ακόμα μου έλεγε εκείνος...

 

Ενα βράδυ με ρώτησε αν το επόμενο πρωί ήθελα να με πάρει στο κυνήγι μαζι του. Χαρά εγώ, λατρευα τα κυνήγια από τοτε. Θα πηγαίναμε για ορτύκια. Μου είχε πάρει ένα γάλα με κακάο κρυφά από τη μανα μου γιατί δεν άφηνε και ξεκίνησαμε. Έκαιγε ακόμα ο τόπος και τα μαζεψαμε αρκετά νωρίς.

 

Στην επιστροφή μου λέει " α που σαι, αρχίζει το πρωτάθλημα σήμερα"

 

- Ναι! Με ποιον παιζουμε;

 

- Με τον αρη.

 

- Θα κερδίσουμε;

 

- Ναι, ποιος αρης...

 

Δεν κρατιομουν μεχρι το μεσημέρι που άρχιζε το ματς. Στο Στάδιο της Νέας Φιλαδελφειας η ΑΕΚ υποδέχεται τον αρη.

 

Ωπα γιατί έχουμε αποριες..

 

- Τι είναι Νέα Φιλαδέλφεια;

 

- Είναι μία περιοχή της Αθήνας. Εκει η ΑΕΚ έχει το γηπεδο της.

 

- Και προς τα πού είναι;

 

- Να προς τα εκεί.

 

Έβγαινα τότε στο μπαλκόνι κοιτάζοντας προς τα εκεί που μου έδειχνε ο πατέρας μου και αφού δεν είχα επίγνωση των αποστάσεων ηλπιζα να ακούσω τις φωνές και να δω τους καπνούς από τις φωτοβολίδες των οπαδών μας. ? αιδάκι εγώ, σχηματιζα μέσα στο μυαλό μου εντυπώσεις πως όντως είδα τις φωτιές και τους καπνούς.

 

Τελικά το γκολ άργησε να μπει αλλά κερδίσαμε με 1-0. Στο τέλος πήραμε το πρωτάθλημα και πάλι.

 

Από τότε, κάθε χρόνο περίμενα καρτερικά την πρεμιερα. Κάποια στιγμή τα πράγματα άλλαξαν. Δεν είχαμε καμία ελπίδα να το πάρουμε και περισσότερο από συνήθεια παρα από προσμονή και κάψα περιμενα την έναρξη.

 

Κάποιες χρονιες αδιαφορουσα κιόλας ενώ στην πρεμιέρα της σεζόν 12-13, το πρωί, ενιωσα ένα πολύ μεγάλο σφίξιμο και μία θλίψη μιας και ήταν προφανές, για όσους είχαν το θάρρος να το δουν, ότι η ΑΕΚ θα πέσει. Μετά τον αγώνα είχα μία πρωτοφανή μελαγχολία.

 

? έρυσι θυμάμαι ότι ήμασταν ξενερωμενοι πριν καν αρχίσει το πρωτάθλημα, είχε ένα Α ενδιαφέρον η επιστροφή στην κανονική κατηγορία αλλά οκ, αρχιδια.

 

Φετος είναι αλλιώς. Φετος είναι καλύτερα τα πράγματα. Αντε και καλό μας χειμώνα.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

Επειδή πολύ φοριέται το "αν δεν βρέχει θα έρθω" για το ματς αύριο, έχω να δηλωσω ότι είστε αδερφές.

 

? έραν αυτού. Αβρααμ πουστρα και πανθερ πουστρα.

Σταμάτηστε την αποχή σας και ελάτε να πάρουμε το πρωτάθλημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα εντός έδρας, θα είμαστε με ? άνθηρα γυμνοί στην Δεκελείας να φωνάζουμε για τον μπινέ τον σαπιοδοντά που δεν ξεκίνησε ακόμα το γήπεδο και για την καριόλα την Κλειώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η Κλειω, ακομα, δεν ειναι καργιολα. Εχει διορια 2 βδομαδες να εμφανιστει.

 

Κατα τα λοιπα.. δεν μου κανει διαθεση ρε Σταυρη.. Φιλαδελφεια και μονον!

Link to comment
Share on other sites

υπέρβαση είναι να κερδίζεις ομάδες αντικειμενικά πολύ καλύτερες απο την δικιά σου. Αυτή τη στιγμή απο τα 30 ματς που δίνει η ΑΕΚ, κανένα απο αυτά δεν θεωρείτε υπέρβαση να το κερδίσει ξεχωριστά. Αρα, δεν είναι υπέρβαση ο τίτλος.

 

Υπέρβαση είναι για το παοκάκι που χει 30 χρόνια να παρει πρωτάθλημα και θα ναι υπέρβαση να κερδίσει γενικά κατω απο τα Τέμπη, υπέρβαση για τον Ατρόμητο, υπέρβαση για τον Αστέρα κτλ.

 

Για την ΑΕΚ είναι δύσκολο, έχει το τέταρτο μπάτζετ ναι, αλλα δεν είναι υπέρβαση.

 

για μια ομαδα χωρις γηπεδο, με το τελευταιο της πρωταθλημα πριν απο 24 χρονια, με δυο ευρωπαικους αγωνες τα τελευταια πεντε χρονια και με την λεζα της πεσαδας στην τριτη εθνικη να ειναι ακομα νωπη, ειναι δυσκολο αν σχηματισεις προταση με τη λεξη πρωταθλημα χωρις να βαλεις διπλα τη λεξη υπερβαση...

 

και σημασια δεν εχει τι πιστευουμε εμεις που νομιζουμε οτι η ομας ειναι η καλυτεροτερη, αλλα τι ισχυει στην πραγματικοτητα...

 

και αν προσθεσουμε σε ολα τα παραπανω το τεταρτο μπατζετ, νομιζω οτι δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο...

 

για μενα θα ειναι υπερβαση... μεγαλωσαμε πχια... δεν αγοραζουμε αλλο παραμυθι για την παρτη μας...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

Επειδή πολύ φοριέται το "αν δεν βρέχει θα έρθω" για το ματς αύριο, έχω να δηλωσω ότι είστε αδερφές.

Δεν εχω απολυτως καμια δουλεια στο πεταλο να ντουμανιαζω μεσ στη βροχη. Αν δεν βρεχει θα παω Ρ1.

Link to comment
Share on other sites

Guest Larnak21

Θα έλεγα πως ναι. Έχεις το 4ο μπάτζετ της κατηγορίας και έχεις να το πάρεις 22 χρόνια.

Συμφωνώ δυστυχώς.

όταν έχεις αλλαγή των βασικών σου χαφ τον πλατελα ,πισω από τον βασικο σου επιθετικο τον πεκχαρτ ,πισω από τον βασικο σου αμυντικο χαφ τον λαμπροπουλο και περιμενεις μπας και σου βγει ο πατιτος-τσαλικης (πολύ σοφτ τον ειδα με την ανορθωση)...

ναι είναι υπερβαση ,όταν οι αλλοι εχουν αλλαγη τον βιγιαφανες , τον ιμπαρμπο και παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

για μια ομαδα χωρις γηπεδο, με το τελευταιο της πρωταθλημα πριν απο 24 χρονια, με δυο ευρωπαικους αγωνες τα τελευταια πεντε χρονια και με την λεζα της πεσαδας στην τριτη εθνικη να ειναι ακομα νωπη, ειναι δυσκολο αν σχηματισεις προταση με τη λεξη πρωταθλημα χωρις να βαλεις διπλα τη λεξη υπερβαση...

 

και σημασια δεν εχει τι πιστευουμε εμεις που νομιζουμε οτι η ομας ειναι η καλυτεροτερη, αλλα τι ισχυει στην πραγματικοτητα...

 

και αν προσθεσουμε σε ολα τα παραπανω το τεταρτο μπατζετ, νομιζω οτι δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο...

 

για μενα θα ειναι υπερβαση... μεγαλωσαμε πχια... δεν αγοραζουμε αλλο παραμυθι για την παρτη μας...

 

κοιτα δεν είμαι απο αυτούς που λένε ΑΕΚ σημαίνει πρωταθλητισμός, ΑΕΚ σημαίνει επίθεση, η περσινή χρονιά ήτανε φόλα κτλ. Ξέρω ρεαλιστικά πού είναι η ομάδα και πόσο πληγώθηκε το στάτους της απο τα 22 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα. 

 

Αλλα αυτό το ανέκδοτο το ελληνικό πρωτάθλημα το να το κατακτήσουμε δεν είναι υπέρβαση. υπέρβαση θα ειναι η είσοδος μας σε ομίλους ευρωπαικης διοργάνωσης τα επόμενα χρόνια, αλλα όχι το πρωτάθλημα. και αυτό το λέω γνωρίζοντας και εμας, αλλα πολύ περισσότερο βλέποντας τι σκατα είναι οι άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή δεν ξέρουμε τι σημαίνει επαγγελματίας στην Ελλάδα, δεν ξέρουμε και τι σημαίνει επαγγελματίας αθλητής.

 

Για ό,τι πει δημόσια για την ομάδα/εταιρία του, πριν το πει, ο κάθε υπάλληλος έχει πάρει οδηγίες από το αρμόδιο τμήμα. Αυτονόητο.

 

Αλλά στη χώρα των επιγόνων του Μοσταρ...

 

 

υγ. Και για το αρμόδιο τμήμα το ζητούμενο δεν είναι η αλήθεια βέβαια. Αλλά και με όρους αλήθειας κι όλας το λες άνετα "αλλαγή σελίδας" ή "επιστροφή στα πρωταθλήματα" το φετινό που θέλουμε. Όχι υπέρβαση. Κυπελλούχος είσαι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/url?q=http://www.meteo.gr/meteoplus/cf.cfm%3Fcity_id%3D29&sa=U&ved=0ahUKEwiMrIzi4IbPAhUFQBoKHbPWDYYQjBAIHzAJ&sig2=--Og3RAw7Shn545j1OXH6w&usg=AFQjCNF4WY4dTmRrY37qRNFEWoorJypxBA

 

? οσο ΑΕΚ ρε πουστη..έχω προβληματιστεί,να πάω καλοκαιρινός η να φορέσω τα χειμωνιάτικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×