Jump to content

ΑΕΚ- Ξάνθη (3η αγ.): 11/09, 16:00, Novasports 2 HD


stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο Σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      6
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Πατίτο
      11
    • Αλμέιδα
      20
    • Αραβίδης
      0
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κετσμπάγια

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      7
    • Απλά φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      6
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λέσκοτ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      21
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      4
    • Πατίτο
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Αραβίδης
      4
    • Σιμόες
      0
    • Βάργκας
      2


Recommended Posts

Ο Λαμπροπουλος ειναι για σουταρισμα, παρεα με Αραβιδη.

Το καλοκαιρι τελειωνουν τα συμβολαια τους ως τοτε αν παρεις ανασες για Σιμοες-Γιοχανσον σε 10 ματς απο τον πρωτο και 5-6 γκολ απο τον δευτερο εισαι ταμαμ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στα μπουγατσοφορουμ πλακωνονται γιατι ο Αλμειδα απ οτι φαινεται βγαινει στην ΑΕΚ ενω σε αυτους ο Μπερμπατοφ βγηκε μαπα. ? ρωτα απ ολα απο αυτο κατανοει κανεις το μεγεθος του κομπλεξ τους και γιατι δεν θα παρουν πρωταθλημα μαλλον ποτε. Δευτερον, εχουν αραδιασει ενα καρο υπευθυνους (διοικηση, συμπαικτες, κλικες, ΑΡΔ, Τουντορ) για το οτι δεν απεδωσε ο Βουλγαρος και δεν εχουν καταλαβει το βασικο. Οτι δηλαδη τους πηρε νωρις πρεφα τι γυφτοι, μικροι και γενικοτερα τριτοκοσμικοι ειναι και τους σνομπαρε. Ο ιδιος παιχτης σε ΟΣΦ? , ? ΑΟ και ΑΕΚ (που εξακολουθει να εκπεμπει αυρα μεγαλης ομαδας παρα τις περιπετειες) θα ειχε πετυχει μινιμουμ 10 γκολακια. Αραχτε στην μιζερια σας τωρα βλακεντιοι και καμαρωστε Τσιγκρινσκι, Λεσκοτ και Αλμειδα να αρχιζουν την αποσβεση στην ΑΕΚ ενω ειναι "στα τελειωματα" οπως λετε και οταν καποτε καταλαβετε ισως γινετε ανθρωποι.

 

Αυτα γιατι μου τα χουν σκοτισει 2 χρονια τωρα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ας παρουμε 5 6 κοντρολ απο τον δευτερο και 10 λεξοτανιλ για να αντρεξουμε τις μαλακιες του πρώτου λεω γω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Mvp αναμεσα σε αλμειντα, τζιζους κ πατιτο διαλεξα τον τελευταιο γιατι ετσι.

 

Για αρη αναμεσα σε μπακασετα, λαμπροπουλο κ αραβιδη διαλεγω παλι τον τελευταιο γιατι φετος εβαλα στοχο να διωξω αυτον απ την ομαδα.

 

Τιμουρ κακο, γιατι ηταν πολυυυυ κακο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Mvp αναμεσα σε αλμειντα, τζιζους κ πατιτο διαλεξα τον τελευταιο γιατι ετσι.

Εισαι δικος μου. Ακριβως ετσι ρε θεε!

Link to comment
Share on other sites

Το θετικο ειναι οτι δειχνουν σε πρωτη φαση να βγαινουν οι σημαντικες μεταγραφες.

 

Αλμειδα-Τσιγκρινσκι-? ατιτο-Λαζαρος δειχνουν θετικα πραγματα και σε ανεβαζουν επιπεδο. Ελπιζουμε να βρει τα πατηματα του κι ο Λεσκοτ.

 

Τα αρνητικα ειναι οτι σε μερικες θεσεις δεν εχεις βαθος (δεν γινεται πχ να τραυματιζεται ο Αλμειδα και να μπαινει ο Αραβιδαρος) και οτι δειχνουν πολυ δυνατοι και οι αλλοι.

 

Θα δουμε ενδιαφερον πρωταθλημα λογικα, ευχομαστε και μπορουμε (πιστευω) να το διεκδικησουμε κι εμεις.

 

Υγ. Αλμειδα-Μετριο-Βαργκας

Link to comment
Share on other sites

? ροφανώς μου άρεσε η ομάδα επιθετικά, πέρα από τα τέσσερα γκολ σχεδόν όλες οι ευκαιρίες που κάναμε ήταν κλασσικές. Αλμέιδα ο καλύτερος και ακολουθεί ο ? ατίτο που να χτυπήσω ξύλο γρήγορο εξτρέμ με καλή τεχνική έχουμε πολλά χρόνια να δούμε και συγκεκριμένα από τον Σκόκο που και πάλι δεν ήταν καθαρός ακραίος..Μεγάλη εμφάνιση από Τζήζους,καλός ο Μάνταλος, ούτε κρύο ούτε ζέστη ο μεγάλος Βίκινγκ.

 

? ίσω η ομάδα έμπαζε αρκετά, το κέντρο το χάσμα και σχεδόν σε όλο το παιχνίδι φαινόταν η Ξάνθη σαν να παίζει με δύο παίκτες παραπάνω.Κακό το κοουτσάρισμα λοιπόν του Τιμούρ αλλά έβαλα καλό γιατί νικήσαμε με 4-1 και όσο νικάμε είμαι ευχαριστημένος.

 

Ο Λέσκοτ μου φάνηκε πολύ βαρύς,ο Γκάλο πολύ αγχωμένος,ο Μπακασέτα εντελώς ανύπαρκτος και ο Λαμπρόπουλος αυτό που πραγματικά είναι: ένας μέτριος παίκτης.Ο Βάργκας μπήκε και έπαιζε σαν να βαριόταν αλλά μετά θυμήθηκα αρκετές από τις περσινές του εμφανίσεις και είπα οκ πάμε παρακάτω.Σε αυτό που θέλω να σταθώ είναι Αραβίδης.Ο Χρηστάρας είναι σαν την ωραία γκόμενα που τραγουδάει και λες ''όλα τα έχει αν είχε και φωνή θα γινόταν αστέρι''.Αυτό ακριβώς συμβαίνει με τον Αραβίδη.Είναι δημοφιλής,βγάζει πάθος,τρέχει ασταμάτητα τον γουστάρεις σαν φιγούρα αλλά από ποδόσφαιρο λίγα πράγματα.Το θέμα δεν είναι ότι δεν μπορεί να κάνει ούτε κοντρόλ με αξιοπρέπεια αλλά και ως επιθετικός βρίσκεται πάντα στο λάθος σημείο.Αντεπίθεση η ομάδα, στα άκρα χωρίς λόγο ο Αραβίδης, μπούκα Σιμόες στην περιοχή πίσω από το ύψος του δεύτερου δεκαριού αυτός να μένει να παραπονιέται για πάσα που δεν πήρε επειδή απλά δεν μπορούσε να πάρει λόγω κακής τοποθέτησης και κίνησης.

 

? ρώτο δείγμα θετικότατο αλλά για να μην έχουμε παρατράγουδα ειδικά στα εκτός πρέπει η ομάδα να βελτιωθεί αμυντικά και τακτικά χωρίς όμως να αλλάξει κάτι επιθετικά.

Link to comment
Share on other sites

θα φανει σε βαθος χρονου 

 

οι αλλοι 2 δεν εχουν κανει προετοιμασια και τρεχουν σαν παλαβοι - μετα τα χριστουγεννα θα φανει πιο καθαρα 

 

ο γαυρος θα εξαρτηθει ποσο 50-50 θα τον παιξουν

 

εσυ εχεις το συν οτι δεν εχεις 2 ματς μεχρι τον δεκεμβρη αρα πρεπει να εισαι πιο φρεσκος αν παρεις και ενα χαφ τον δεκεμβρη και ενα κοντο επιθετικο θα εισαι μεσα μεχρι τελους

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 4 και γυρνάς στο σπίτι καντιλιάζοντας τον καράφλα.

Στο 15' έχεις βάλει 3,έχεις καυλώσει τον κόσμο σου και δίνεις χώρο στην ξάνθη για να παίξεις με αντεπιθέσεις.Και περιμένεις να το κάνεις αυτό με τον λαμπόπουλο dmc που όποτε πήγαινε η μπάλα σε αυτόν την γύρναγε πίσω στα στόπερ ή στον ανέστη ή έδινε λάθος πάσα.Αλλά το ερώτημα είναι γιατί να αλλάξεις τακτική όταν ήδη έχεις βάλει 3 και δεν συνεχίζεις στο ίδιο τέμπο?Από την αρχή το λέω ότι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της ΑΕΚ είναι ο προπονητής της.Τον μπακασέτα ήδη με την χρησιμοποιήση του πάνω στην γραμμή αρχίζει και τον καίει,η τακτική από την μέση και μπροστά είναι ανύπαρκτη και η πολυδιαφημισμένη αμυντική λειτουργία τουλάχιστον σήμερα ήταν ανέκδοτο.Τα παιχνίδια με τους μικρούς θα τα παίρνουν τα 3-4 ακριβά σου συμβόλαια με την ποιότητα τους,θα κάνουμε τάματα να είναι υγιείς και στα ντέρμπι θα έχουμε δίπλα μας τα ηρεμιστικά.

 

Μvp ο ναζωραίος,το κοουτσάρισμα για εμετό και χειρότερος ο γκάλο που το αριστερό χαφ της ξάνθης τον έκανε σήμερα γιο-γιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κατανοω την γκρινια για Τιμουρ. Απο το καλοκαιρι λεμε πως εχουμε κενο στην θεση των "κλασσικων εξτρεμ". ? ολυ ομορφα. Ειναι λογικο ο Τιμουρ να θελει να δει και το 3-5-2 οπως και το 4-3-3, οποτε καλη ευκαιρια ηταν σημερα οπως και αλλα παιχνιδια αν τα καθαρισεις νωρις. Εγω ειδα την ΑΕΚ να βγαινει μπροστα καποιες φορες με 2-3 πασες γρηγορα και αυτο με κανει αισιοδοξο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κατανοω την γκρινια για Τιμουρ. Απο το καλοκαιρι λεμε πως εχουμε κενο στην θεση των "κλασσικων εξτρεμ". ? ολυ ομορφα. Ειναι λογικο ο Τιμουρ να θελει να δει και το 3-5-2 οπως και το 4-3-3, οποτε καλη ευκαιρια ηταν σημερα οπως και αλλα παιχνιδια αν τα καθαρισεις νωρις. Εγω ειδα την ΑΕΚ να βγαινει μπροστα καποιες φορες με 2-3 πασες γρηγορα και αυτο με κανει αισιοδοξο.

Όταν έχεις πιάσει την ξάνθη από το 1' και την χτυπάς κάτω σαν χταπόδι δεν γυρνάς μετά από 3 γκολ την τακτική σου σε ταμπούρι για να παίξεις αντεπιθέσεις με τους μπακασέτες και τους λαμπρόπουλους.Η ομάδα στην ανάπτυξη είναι πολύ αργή,εκτός του πατίτο όλοι οι υπόλοιποι από την μέση και μπροστά είναι αργοί.Με αυτά που έχει στο μυαλό του ο καράφλας δεν θα αργήσει η στιγμή που θα ακούσει για την μανούλα του.

Link to comment
Share on other sites

Στα μπουγατσοφορουμ πλακωνονται γιατι ο Αλμειδα απ οτι φαινεται βγαινει στην ΑΕΚ ενω σε αυτους ο Μπερμπατοφ βγηκε μαπα. ? ρωτα απ ολα απο αυτο κατανοει κανεις το μεγεθος του κομπλεξ τους και γιατι δεν θα παρουν πρωταθλημα μαλλον ποτε. Δευτερον, εχουν αραδιασει ενα καρο υπευθυνους (διοικηση, συμπαικτες, κλικες, ΑΡΔ, Τουντορ) για το οτι δεν απεδωσε ο Βουλγαρος και δεν εχουν καταλαβει το βασικο. Οτι δηλαδη τους πηρε νωρις πρεφα τι γυφτοι, μικροι και γενικοτερα τριτοκοσμικοι ειναι και τους σνομπαρε. Ο ιδιος παιχτης σε ΟΣΦ? , ? ΑΟ και ΑΕΚ (που εξακολουθει να εκπεμπει αυρα μεγαλης ομαδας παρα τις περιπετειες) θα ειχε πετυχει μινιμουμ 10 γκολακια. Αραχτε στην μιζερια σας τωρα βλακεντιοι και καμαρωστε Τσιγκρινσκι, Λεσκοτ και Αλμειδα να αρχιζουν την αποσβεση στην ΑΕΚ ενω ειναι "στα τελειωματα" οπως λετε και οταν καποτε καταλαβετε ισως γινετε ανθρωποι.

 

Αυτα γιατι μου τα χουν σκοτισει 2 χρονια τωρα

εσυ επρεπε να ζεις στην πολη του θεου αγορι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τον αγώνα. Αρκουντως θετική ή παραγωγή φάσεων και η απόδοση του ? ατιτο όπως γράφτηκε. Τον Αλμειδα τον περίμενα.

Ο Τσιγκρινσκι ως προς τι ξεχώρισε;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, mvp ο Αλμειδα λογω των τεμαχιων προφανως. αυτο θελεις απο τον επιθετικο σου και καταλαβαινεις τη διαφορα με το που μπαινει ο Αραβιδαρος.

κοουτσαρισμα φυσιολογικο και Σοιλεδαρος ψηφισα Γκαλο γιατι εκανε αρκετα λαθη. Λαμπροπουλο μπορεις να πεις οτι δεν ειναι η θεση του και Κασετας επισης ο οποιος ηταν αφαντος σημερα

 

πατιτο αρωστεια. συνεχιζουμε τα καλυτερα ερχονται

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιγκρινσκι ως προς τι ξεχώρισε;

Καθαριζε στην αμυνα, ενεπνεε σιγουρια, μοιραζε την μπαλα σωστα (στην ουσια εκανε την δουλεια του λαμπροπουλου κ του σουηδου,ο οποιος ηταν μετριοτατος σημερα).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

mvp o gorgar21 pou eide mats sto petalo en meso ntoumanokapnogonon

Τι τραβηξες κ εσυ ρε κακομοιρη;

Απο την μια να σε ζαλιζει ο τολης που τραγουδαγε συνθηματα κ χοροπηδαγε σαν κατσικι, κ απο την αλλη ο αγαπουλας να μιλαει ασταματητα!!!

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Τολη που θα ξανάρθω δεν δέχομαι να μην ερθεις γήπεδο μαζί μου. Ο Μπιλ δημιούργησε ενα Φρανκεσταιν στο πρόσωπο σου. Εγώ σε αγαπάω όμως ε.

Μου έμαθες και τι ειναι το δου μην ξεχνιόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ΜΑΛΑΚΑ φίλαθλε, οι καλύτεροι σου παίκτες σήμερα, μακράν μάλιστα, ήταν οι Αμλμέϊδα, ? ατίτο, Τσιγκρινσκι. Τα ακριβότερά σου συμβόλαια δηλαδή. Άϊντε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ΜΑΛΑΚΑ φίλαθλε, οι καλύτεροι σου παίκτες σήμερα, μακράν μάλιστα, ήταν οι Αμλμέϊδα, ? ατίτο, Τσιγκρινσκι. Τα ακριβότερά σου συμβόλαια δηλαδή. Άϊντε.

Τον βρίζαμε όταν δεν τους έφερνε. 

Τον βρίζουμε και τώρα που τους έφερε;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×