Jump to content

Βέροια - ΑΕΚ (4η αγ.): 17/09, 20:00, Novasports 2


stavros 9-11
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

36 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      3
    • Λέσκοτ
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      27
    • Πατίτο
      5
    • Αλμέιδα
      0
    • Βάργκας
      0
    • Πλατέλλας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κετσμπάγια

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      10
    • Απλά φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      6
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λέσκοτ
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      3
    • Μάνταλος
      13
    • Μπακασέτας
      0
    • Πατίτο
      1
    • Αλμέιδα
      0
    • Βάργκας
      1
    • Πλατέλλας
      10


Recommended Posts

σουπερ

 

παμε παρακαταω

 

δεν υπαρχουν πουθενα 10 τελικες βεροιας οι 8 ειναι εκτος πετιοχης με σουτ στα πουλια

 

για 0-5 ειναι σημερα το σκορ

Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση.

Link to comment
Share on other sites

++

Κανενας

 

+

Μπακασετας

Τσιγκρινσκι

? ατιτο

Μανταλος

 

+-

Βαργκας

Γκαλο

Ντιντακ

Λεσκοτ

Γιοχανσον

Σιμοες

Αλμειδα

 

-

Ανεστης

? λατελλας

 

--

Κανενας

Link to comment
Share on other sites

Να πω για αυτό που έγραψα για τον Βασιλαντωνό. 

Εμένα μου άρεσε που ο μικρός έπαιξε στα ίσα και ήταν ο καλύτερος της Βέροιας κόντρα στην ομάδα του. 

Σίγουρα για επίπεδο ΑΕΚ δεν είναι, αλλά δεν είναι και κανένας ρεζίλης σαν τους δανεικούς του γαύρου και παλιότερα του βάζελου που ήταν προκλητικοί στις σπάνιες περιπτώσεις που έπαιζαν εναντίον των ομάδων τους. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση.

 

 

Καμια συμπτωση σημερα εφαγες 2 φασεις 

 

1) η μαλακια του ανεστη στην αεροεξοδο 

2) η σεντρα του καλβο στο β 

 

αλλα φαση δεν εφαγες οι τελικες απο τα 40 μετρα μου ειναι αδιαφορες στο προηγουμενο ματς ο αλλος ειχε γκολ, δοκαρι, τελικες απο περιοχη 

 

ουτε εγω ειμαι ικανοποιημενος απο την λειτουργια μπροστα απο τους αμυντικους αλλα μεχρι εκει. 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αλλαξει βασικο αμυντικο διδυμο και ντουετα στα φτερα κουλ γενικα θελει λιγο χρονο να δεσει ολο αυτο με Σιμοες-Γιοχανσον

Link to comment
Share on other sites

Mπακασετας για MVP οχι λογω του γκολ μονο αλλα γιατι σαν επιθετικος κινηθηκε πολυ σωστα και εφτιαξε και το δευτερο γκολ. Φανηκε οτι αυτη ειναι η θεση του, για οπουδηποτε αλλου στο κεντρο ειναι πολυ αργος.
Χειροτερος ο ? λατελλας γιατι πολυ απλα τετοια ευκαιρεια δεν χανεται.
Δεν μαρεσε η αλλαγη ? λατελλα αντι ? ατιτο του Κετσπαγια

Σημ: Θα ελεγα επαγγελματικη νικη με μια μετρια εμφανιση απεναντι σε μια πολυ αδυναμη ομαδα. Νομιζω οτι σε σχεση με περσι θα δημιουργουμε πιο πολλες ευκαιρειες και σε αυτο σιγουρα μετρα και η ασφαλεια στην αμυνα χαρις στο διδυμο Τσινγκρινσκι και Λεσκοτ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Κετσπαγια επισης μια χαρα το παει και στηριζει τους σοβαρους παιχτες που διαθετει και δεν τους κανει καψωνια να δειξουν οτι ειναι καλυτεροι πρωτα απο τους πλατελλοκολοβετσιοαραβιδηδες τα χει πει και ο Μητσακλας αυτα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω με τον Αντρεα παντως.

Ψηφισα ? ατιτο γτ ειναι καυλιαρης και μου μοιαζει-κακο-μανταλος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως και με την Ξάνθη: μπροστά κάθε ευκαιρία που έκανες ήταν για γκολ και στην άμυνα έτρωγες πολύ εύκολα φάσεις.Το παιχνίδι άνετα μπορούσε να λήξει 0-5 να πιάσω και το ? ι&O αλλά τα δοκάρια μαζί με την εμφάνιση του Λόπεζ (αν εξαιρέσεις το πρώτο γκολ που τρώει) μας την χάλασαν.Mvp ο Μπακασέτας που ήταν σχεδόν σε όλες τις φάσεις, ακολουθούν ο παικταράς ? ατίτο που πάλι όποτε έπαιρνε την μπάλα έβγαζες κλασσική ευκαιρία, ο μεγάλος Βίκινγκ που ζήτημα ήταν να έκανε ένα λάθος και ο Τζήσους που έκοβε τα πάντα και προωθούσε με ψυχραιμία το παιχνίδι.Αισθητά βελτιωμένος ο Γκάλο, μεγάλη ατυχία που τραυματίστηκε πάλι ο Αλμέιδα ο οποίος ήταν θέμα χρόνου να το παστελώσει.

 

Για Σοιλέδη ήμουν ανάμεσα σε Μάνταλο,Βάργκας και Σιμόες αλλά αφού ο φαντομάς το έβαλε έμειναν οι άλλοι δύο.Δεν μου άρεσε καθόλου ο ? ορτογάλος σήμερα, πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις, αμυντικά δεν ήταν τόσο καλός και ψήφισα αυτόν τελικά χωρίς να σημαίνει ότι η εμφάνιση του Μάνταλου δεν ήταν εξίσου κακή.Ο ? ετράκης ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απαράδεκτος.Τουλάχιστον ο Βάργκας μπορεί να έκανε την μία μαλακία μετά την άλλη αλλά ήταν εκεί, ο άλλος εξαφανισμένος.

 

Το κοουτσάρισμα του Τιμούρ μέτριο αλλά όπως είπα και την προηγούμενη βδομάδα όσο η ομάδα νικάει, είμαι ευχαριστημένος.Κατά τη γνώμη η πρώτη αλλαγή ήταν καλή αλλά την δεύτερη αν δεν ήταν για να προστατευτεί ο παίκτης δεν την κατανοώ.Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζεις τον παίκτη που όποτε παίρνει 

την μπάλα κάνεις ευκαιρία για να βάλεις τον ? λατέλλα  που η συνεισφορά του στο παιχνίδι ξεκινάει και τελειώνει στο εξής: μπαίνει στο γήπεδο,σπριντ, παίρνει την μπάλα κάνει μπούκα περνάει 2,3 τη χάνει..εξαφανίζεται για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τις φασεις....

Ρε μαλακα μανταλοπλατελα τι χασατε γαμω τις μανες σας..

 

 

Ο πατιτο μπορει να μην αντεχει παραπανω και για αυτο τον βγαζει...Ελπιζω..

Link to comment
Share on other sites

σουπερ 

 

παμε παρακαταω 

 

δεν υπαρχουν πουθενα 10 τελικες βεροιας οι 8 ειναι εκτος πετιοχης με σουτ στα πουλια 

 

για 0-5 ειναι σημερα το σκορ

Μπουρδέλα, 0-5 το είχα ποντάρει.

 

Στα του παιχνιδιού.

Σωστό το αρχικό πλάνο του Τιμούρ.

Δεν ξέρω εαν βέβαια ο Ούγκο είχε ενοχλήσεις, αλλά εαν είχε, θα έπρεπε να είχε προφυλαχθεί.

Στο πρώτο ημίχρονο και ωραία μπαλίτσα παίξαμε, και ευκαιρίες είχαμε, και η Βέροια έκανε την μοναδική της ουσιαστικα μεγάλη ευκαιρία, από την μαλακία του Ανέστη.

 

Στο δεύτερο ημίχρονο, απαράδεκτη εμφάνιση.

? ίεζε η Βέροια, χωρίς βέβαια να κάνει καμία μεγάλη ευκαιρία.

Απλά έβγαινε πιο μπροστά στην επίθεση.

Και τί κάνει ο υπέρτατος μαλάκας;

Βγάζει τον Rodriguez, και βάζει τον πουτάνας γιο.

Εκεί κατέβηκε η ? αλαιά Διαθήκη.

Η Κενή Διαθήκη κατέβηκε στο τρίλεπτο με το τετ α τετ του ? λατέλλα και την αλλαγή του Λαμπρόπουλου.

Μιλάμε για ΟΣΚΑΡ μαλακίας.

 

Άκου να δεις καραφλομαλάκα, οι ? λατέλλας, ? έκχαρτ και Αραβίδης, θα πρέπει να παίζουν στην ενδεκάδα της Α.Ε.Κ. μόνο εαν όλο το άλλο ρόστερ βρίσκεται στην εντατική διασωληνομένο.

Άντε γαμώ το σπίτι σας βραδιάτικα.

Μας έβγαλε την ? αναγία το πόκεμον και ο μαλάκας που έβγαλε τον ΑρΧεντίνο παιχταρά.

 

ΜΑΛΑΚΑ Ε ΜΑΛΑΚΑ.

 

Θετικό οτι οι Galo και Johansson ήταν περισσότερο στα καλά τους σήμερα σε σχέση με την περασμένη εβδομάδα.

? ολύ καλός ο Μπακασέτας, το ίδιο και ο Rodriguez.

Ο Μάνταλος θετικός.

Επίσης, προφανώς και σήμερα αποδείχθηκε οτι καλύτερα να παίζουμε με Μπακασέτα μπροστά, από το να παίζουν τα παιχτάκια τύπου Αραβίδη και ? έκχαρτ.

 

Υ.Γ. ? οιες 10 τελικές ρε μαλάκες τώρα.. ? ραγματικά εαν εξαιρέσεις την μαλακία του Ανέστη, σε όλες τις άλλες...τελικές της Βέροιας, η μπάλα έφτανε Θεσσαλονίκη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σπίκερ πάντως έβλεπε τρομερές τις ευκαιρίες της Βέροιας  :rolleyes:

Ε, ναι. 

Τρομάξανε τα πτηνά πέριξ του εναέριου χώρου του γηπέδου. 

Link to comment
Share on other sites

ελα δεν υπηρχαν τελικες μονο στην στατιστικη εδω ειπε ευκαιρια του μαυρακα που η κεφαλια εφυγε 20 μετρα στο πλαι

Link to comment
Share on other sites

? λατελα αυτοκτωνα με κωλοδαχτυλο.

Τιμουρ μουνοπανο δεν θα μας καραφλιασεις εσυ γιατι εισαι κομπλεξας τριμαλακα. Ή σοβαρεψου ή τον πουλο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακα που ειδες θετικο το Μανταλο εσυ;

Θετικός έγραψα;

Μαλακία, μέτριος ήθελα να γράψω.

 

ΤΙΜΟΥΡ ΜΑΛΑΚΑ, ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.

? ΛΑΤΕΛΛΑ Μ? ΙΝΕΚΛΑ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? οιος είναι ο ΘΕΟΣ που με το που μπαίνει η μπάλα μέσα στο γκολ του Μπακασέτα, πάει και κλωτσάει την μπάλα και την στέλνει σε κενό τέρμα, στην Κατερίνη;

? όσο Α.Ε.Κ. μπορεί να είναι αυτός;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×