Jump to content

Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Ας βάζει τον Μάνταλο 8αρι σε 3αδα στο κέντρο και σε μικρά ματς μόνο (εξέδρα στα μεγάλα) κι εγώ είμαι καλυμμένος από τον Μανόλο. Όχι άλλο χαρτάκι

Link to comment
Share on other sites

Γράψε αν θες το κινητό σου εδώ να το δώσουμε στον Μανόλο να σε παίρνει πριν τα ματς να σε ρωτάει αν πρέπει να παίζει ο Μάνταλος ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 4 άÏομα, μιμίδιο και κείμενο

Αφηνω αυτο εδω για χρηση απο Μιαουλιδες και λοιπαι δυναμεις. Και επειδη σαν οργανισμος εχουμε την ταση να αποδομούμε ανθρωπους και καταστασεις οτι και αν γινει σε αυτη την τριτη επιστροφη θα ειναι ο προπονητης που εφερε πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια. Vamos bien και οπου βγει.  Τουλαχιστον να χανουμε αφου εχουν φτυσει αιμα οι αντιπαλοι και οχι σαν τιτικες 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μανόλο με τα καλά και τα κακά του είναι η καλύτερη επιλογή της ΑΕΚ της μιζέριας, της σφιχτής οικονομικής πολιτικής, της εσωστρέφειας.

Λιβάγια, Σιμόες, Μπακάκης θα είναι αγνώριστοι σε σχέση με αυτά που έχουμε δει φέτος. Για να δουμε τι μπορεί να πάρει και από Πόνσε/Μπογιέ ο Ισπανός.

Κρίσιμης σημασίας η χρονιά να κλείσει με κύπελλο, 3η θέση ασφαλής και κλεισμένες μεταγραφές από νωρίς να σφραγιστεί η Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτοί οι παραπάνω μπουκώθηκαν με το πρωτάθλημα.

Ήδη διαολόστειλε το βατράχι που πλέον δεν είχε λόγο να παρασιτεί σε βάρος μας ως ο τελευταίος πρωταθληματικός προπονητής.

Άμα καταφέρει σε αυτή την τρίτη θητεία να εξηγήσει στον μεγάλο πέντε πράγματα θα μείνει 20 χρόνια σαν τον sir Alex και αφήστε τον Ματζίσαν (πονας?) να λέει τα δικά του.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Asvos21 said:

Ο Μανόλο με τα καλά και τα κακά του είναι η καλύτερη επιλογή της ΑΕΚ της μιζέριας, της σφιχτής οικονομικής πολιτικής, της εσωστρέφειας.

Λιβάγια, Σιμόες, Μπακάκης θα είναι αγνώριστοι σε σχέση με αυτά που έχουμε δει φέτος. Για να δουμε τι μπορεί να πάρει και από Πόνσε/Μπογιέ ο Ισπανός.

Κρίσιμης σημασίας η χρονιά να κλείσει με κύπελλο, 3η θέση ασφαλής και κλεισμένες μεταγραφές από νωρίς να σφραγιστεί η Ευρώπη.

Περαν του οτι περιμενω να εμφανιστουμε καλυτεροι και να μπορουμε να γυρναμε ματς που στραβωνουν, ειμαι περιεργος τι θα δουμε απο τους παικτες που με τον Μαρινο δεν απεδιδαν.

Εννοειται ο Μπογε ειναι ο νουμερο 1 απο αυτους και με ενδιαφερει να τον δω να παιζει καλα εστω και αν δεν τον κρατησουμε.Ελπιζω να δουμε καλα πραγματα και απο Αλμπανη Γιαννιωτα.Ειδικα τον πρωτο τον ειχε εξαφανισει ο αλλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ φανει η αλλαγη και στην νοοτροπια μερικων. Περιμενουμε να δουμε πως θα εμφανιστουμε με τον Ατρομητο και αν μπορουμε να παρουμε κατι απο αυτη την αλλαγη προπονητη. Τους ξερει και τον ξερουν. Και πιστευω οτι υπηρχαν πολλοι που δεν γουσταραν τον κλαρινο. Και ο Λιβαγια ειναι ενας απο αυτους 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμπάνης φέτος δεν θα παίξει.

Ο Μπόγε όμως θεωρώ πως (επειδή τον παίχτη τον ξέρω από Ιταλία) αν δει πως υπολογίζεται θα είναι καθοριστικός στην προσπάθεια για το Κύπελλο.

Μιλάμε τώρα για ακραίο που ναι μεν συγκλίνει αλλά μαρκάρει κιόλας σαν σκύλος δηλαδή μιλάμε για ακριβώς τον παίχτη που θέλει ο Μανόλο εκεί.

Αυτή η διαφορά (Μπόγε) είναι που θεωρώ ότι θα οδηγήσει τον Μανόλο σε διαφορετικό σύστημα από αυτό που χρησιμοποίησε πέρσι.

Θεωρώ δεδομένο πως σε μεγάλα ματς δεν θα δούμε να ξεκινούν Λιβάγια-Πόνσε αλλά ο Λιβάγια μόνος στην κορυφή (και θα βρίζουμε προφανώς ΚΑΚΩΣ όμως) με Μπόγε-Μπακασέτα-Μάνταλο πίσω του και άλλα τέτοια μικρά που για τον στρατηγό είναι πυρηνική φυσική.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vargas21 said:

ΘΑ φανει η αλλαγη και στην νοοτροπια μερικων. Περιμενουμε να δουμε πως θα εμφανιστουμε με τον Ατρομητο και αν μπορουμε να παρουμε κατι απο αυτη την αλλαγη προπονητη. Τους ξερει και τον ξερουν. Και πιστευω οτι υπηρχαν πολλοι που δεν γουσταραν τον κλαρινο. Και ο Λιβαγια ειναι ενας απο αυτους 

Βασικά ο Livaja είναι θαύμα φέτος που δεν τον άρχισε στα μπουνίδια.

Απέδειξε πως δεν είναι Vranjes φέτος ο Livaja.

Γενικά Μπάρκας, Τσιγκρί (ο οποίος πάντως είναι εγκρατής), Σιμόες, Λιβάγια, Πόνσε, Μπογέ, Μπακασέτας, Χουλτ δεν τον γούσταραν ιδιαίτερα άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο.

Μιλάω από τους βασικούς απ' όσο ξέρω.

Μάνταλος-Μπακάκης ουδέτεροι (δεν τους έπαιρνε και για πολλά πολλά με το διαμορφωθέν κλίμα) ειδικά τον πρώτο που κάποιοι θεωρούν πως ευθύνεται ως ένα βαθμό για Μπακασέτα-Σιμόες που ζήτησαν το συμβόλαιό του.

Αυτά χοντρικά, αν κάποιος έχει άλλη εικόνα να την παραθέσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πως

2 minutes ago, Bukowski said:

Βασικά ο Livaja είναι θαύμα φέτος που δεν τον άρχισε στα μπουνίδια.

Απέδειξε πως δεν είναι Vranjes φέτος ο Livaja.

Γενικά Μπάρκας, Τσιγκρί (ο οποίος πάντως είναι εγκρατείς), Σιμόες, Λιβάγια, Πόνσε, Μπογέ, Μπακασέτας, Χουλτ δεν τον μπορούσαν.

Μιλάω από τους βασικούς απ' όσο ξέρω.

Μάνταλος-Μπακάκης ουδέτεροι (δεν τους έπαιρνε και για πολλά πολλά με το διαμορφωθέν κλίμα) ειδικά τον πρώτο που κάποιοι θεωρούν πως ευθύνεται ως ένα βαθμό για Μπακασέτα-Σιμόες που ζήτησαν το συμβόλαιό του.

Αυτά χοντρικά, αν κάποιος έχει άλλη εικόνα να την παραθέσει.

Εκτιμηση τα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά ο Livaja θεωρούσε πως τον έθαβε στον Μελισσανίδη ο Ουζουνίδης επειδή τον θεωρούσε "βεντέτα".

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Πως

Εκτιμηση τα παραπανω;

Η εικόνα που έχω εγώ προσωπικά απ' όσους γνωρίζω πέριξ της ομάδας αυτή είναι.

Αν θυμάσαι ρώταγα τότε που "κλείστηκαν οι παίχτες στο αποδυτήριο χωρίς Μαρίνο για να τα βρουν" τον Magician αν "όλα καλά με τους παίχτες".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν η εικόνα στους βασικούς πάντως ήταν αυτή φανταστείτε τί γινόταν με όσους δεν έπαιζαν έτσι;

Γενικά αν θες να επιβληθείς σε αποδυτήρια ομάδας με πρωταθλητές, θεωρώ πως δεν γίνεται να βάλεις έναν ρούκι κόουτς.

Το χα γράψει και το καλοκαίρι.

Αυτό για μένα ήταν το μεγαλύτερο λάθος.

Ποιος Μαρίνος τώρα του διαλυμένου βάζελου;

Υπολογίζει βάζελο και Μαρίνο ας πούμε ο Livaja;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν ειμαι κοντα στην ομαδα αλλα παρακολουθω απο μακρια εβλεπα σε πολλα ματς το πως επαιζαν καποιοι παικτες σε σχεση με περυσι. Μαγος δεν ειμαι ουτε προφητης αλλα μια διαισθηση την εχω. Δεν υπηρχε φλογα στην ομαδα ουτε καν προσπαθεια. Και ειδικα στα ντερμπι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω που δεν ειμαι κοντα στην ομαδα αλλα παρακολουθω απο μακρια εβλεπα σε πολλα ματς το πως επαιζαν καποιοι παικτες σε σχεση με περυσι. Μαγος δεν ειμαι ουτε προφητης αλλα μια διαισθηση την εχω. Δεν υπηρχε φλογα στην ομαδα ουτε καν προσπαθεια. Και ειδικα στα ντερμπι

 

Καλά ούτε εγώ είμαι μέσα στην ομάδα.

Θα σου πω όμως το απλό.

Πανηγύρισε κανένας παίχτης φέτος έστω και ένα γκολ της ομάδας με τον προπονητή;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα κάνω προβλέψεις πάντως... τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

WELCOME BACK ΤΕΡΑΣΤΙΕ

 

image.thumb.png.a44c28a068911a395285291a0185d8e8.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

 

Καλά ούτε εγώ είμαι μέσα στην ομάδα.

Θα σου πω όμως το απλό.

Πανηγύρισε κανένας παίχτης φέτος έστω και ένα γκολ της ομάδας με τον προπονητή;

Δεν χρειαζεται να λεμε τα αυτονοητα. Ο κλαρινος ηταν λαιλαπα για την ομαδα και γερο σοκ για τον οργανισμο ΑΕΚ. Δεν κολλησε ΠΟΤΕ με την ομαδα ουτα καν πορωθηκε εστω και σε ενα ματς. Σαν να μας εκανε χαρη που ηρθε. Και πιστευω το καταλαβε και ο Μελισαν εστω και αργα 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δεν συγκρινω καν τον Ουζουνιδη με τον Χιμενεθ, αλλα μια πραγματικοτητα (αν δεν κανω λαθος) ειναι οτι περισυ στον α γυρο πηρες εναν ποντο παραπανω απο φετος.

Θελω να πω οτι μην το παρατραβαμε κιολας με τον Μανωλη, λιγη ψυχραιμια γενικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα feeling με τον κόσμο Νίκο. Ο Στρατάρχης ήτανε αντιπαθέστατος όπως και να το κάνουμε. Μονίμως ξυνισμένα μούτρα και αυτή η ψεύτο σοβαρότητα που έχουν όλοι οι 50αρηδες που γαλουχήθηκαν τον καιρό παντοδυναμίας Μπάγεβιτς στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

ΠΑΤΗΣΕ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ. ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ.

Η ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΛΥΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΝΙΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.

ΟΥΣΤ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΕ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Είναι και θέμα feeling με τον κόσμο Νίκο. Ο Στρατάρχης ήτανε αντιπαθέστατος όπως και να το κάνουμε. Μονίμως ξυνισμένα μούτρα και αυτή η ψεύτο σοβαρότητα που έχουν όλοι οι 50αρηδες που γαλουχήθηκαν τον καιρό παντοδυναμίας Μπάγεβιτς στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Οι σοβαροφανεις φελλοι!

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν υποτιμω την συγκομιδη. Το μονο που βαζω συγκριση (προσωπικη μου εκτιμηση) ειναι οτι δεν περνουσαν οι μερες να δω ΑΕΚ περυσι και φετος που εχασα καποια ματς λογω δουλειας ουτε που στεναχωρηθηκα. Δεν βλεποταν η φετινη ΑΕΚ δεν σε τραβουσε να την δεις. ΚΑι να πω εδω οτι δεν εχει σχεση με την βαθμολογια και το -14 αλλα με την εικονα. ΝΑι σε καποια ευκολα ματς χαρηκα και φετος αλλα ηξερα οτι αν στραβωσει το χασαμε .  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×