Jump to content

Recommended Posts

Καριμ Τανκοβιτς και ο 3ος ισως ο Νεντε. Δεν εχει ξεκινησει βασικος 4 ματς τωρα και ειναι μακραν καλυτερος του Σβαρνα.

Link to comment
Share on other sites

2-3 σωστούς παίχτες πήραμε το καλοκαίρι και αυτούς θα τους φάμε για να παίζουν οι κλικαδοροι. Με τις ευλογίες του Μανολο. Δε θέλω να το πιστέψω 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hades said:

2-3 σωστούς παίχτες πήραμε το καλοκαίρι και αυτούς θα τους φάμε για να παίζουν οι κλικαδοροι. Με τις ευλογίες του Μανολο. Δε θέλω να το πιστέψω 

Ela re sy Adh. Oi klikadoroi ton ferane piso. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Κάθε προπονητής έχει τις απόψεις του και ζητάει συγκεκριμένα πράγματα. Τον Χιμένεθ τον ξέρουμε ότι θέλει να βλέπει διάθεση και όρεξη για μαρκάρισμα από όλους. Αν ο τανκοβιτς τον γράφει στα παπάρια του καλά του κανει και τον βαζει κάτω από την ΑΕΚ. Αυτό όμως που θέλω να δω είναι την ίδια συμπεριφορά κ με Μάνταλο. Όχι επειδή αυτός είναι το βύσμα της ομάδας να το περνάμε στο χαλαρό. 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω τι λέμε. ο τανκοβιτς ήταν ο παιχτης που έκανε τις χειρότερες δηλώσεις για τον Καρερα... προφανώς ο άλλος είναι ο χνιντ. και τρίτος δεν ξέρω. 

ο τανκοβιτς πρέπει να ηρεμήσει και να καταλάβει ότι η ΑΕΚ δεν είναι χαραρμπι(πως λέγεται) και να ξέρει ότι για να παίξει πρώτα πρέπει να αποδείξει ότι αξίζει. 

αν είναι δυνατόν να έρχεται ο κάθε παίχτης από μικρότερη ομάδα και να απαιτεί κιόλας να παίζει.. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Τον τανκοβιτς δεν τον αγοράσαμε ούτε για δεκαρι ούτε για σκυλί της άμυνας.αν είναι να τον απαξιωσουμε μέσω της τοποθέτησης του σε άσχετη θέση,να τον βάλουμε και στόπερ.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vagos21 said:

Κάθε προπονητής έχει τις απόψεις του και ζητάει συγκεκριμένα πράγματα. Τον Χιμένεθ τον ξέρουμε ότι θέλει να βλέπει διάθεση και όρεξη για μαρκάρισμα από όλους. Αν ο τανκοβιτς τον γράφει στα παπάρια του καλά του κανει και τον βαζει κάτω από την ΑΕΚ. Αυτό όμως που θέλω να δω είναι την ίδια συμπεριφορά κ με Μάνταλο. Όχι επειδή αυτός είναι το βύσμα της ομάδας να το περνάμε στο χαλαρό. 

Παντως μεχρι τωρα μια χαρα διαχειρηση εχει κανει στο Μανταλο ο Μανολο, καποια ματς ηταν παγκο και σε καποια αλλα 1η αλλαγη, δεν το λες και ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ολιβειρα παίζει με κριτήριο ότι πρεσαρει και όχι με κριτήριο ότι σκοράρει, οκ τραγικός μανολο. Και ο Τανκο με αυτά που έχουμε δει χωρίς να πιάσει τρομερό ρυθμό ο παίχτης, είναι καλύτερος επιθετικά από μανταλο και Κροατη 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Αν ο ολιβειρα παίζει με κριτήριο ότι πρεσαρει και όχι με κριτήριο ότι σκοράρει, οκ τραγικός μανολο. Και ο Τανκο με αυτά που έχουμε δει χωρίς να πιάσει τρομερό ρυθμό ο παίχτης, είναι καλύτερος επιθετικά από μανταλο και Κροατη 

Σε πιο τομέα έχει δείξει ο τανκοβιτς ότι είναι καλύτερος η σε πιο ματς από τον Μάνταλο? Από τον Λιβάγια οκ δεν υπάρχει καν σύγκριση. 

Ο ολιβειρα παίζει εναλλάξ με τον καριμ γιατί κανένας δεν είναι ποδοσφαιρικά κάτι τι ιδιαίτερο και οι δύο κάνουν για πάγκο και αν. Μέτριοι παιχτες. Νομίζω ότι και ο μανολο όμως καριμ βαζει πιο πολύ στα σημαντικά ματς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
20 minutes ago, goku21 said:

Σε πιο τομέα έχει δείξει ο τανκοβιτς ότι είναι καλύτερος η σε πιο ματς από τον Μάνταλο? Από τον Λιβάγια οκ δεν υπάρχει καν σύγκριση. 

Ο ολιβειρα παίζει εναλλάξ με τον καριμ γιατί κανένας δεν είναι ποδοσφαιρικά κάτι τι ιδιαίτερο και οι δύο κάνουν για πάγκο και αν. Μέτριοι παιχτες. Νομίζω ότι και ο μανολο όμως καριμ βαζει πιο πολύ στα σημαντικά ματς. 

Ο Καρίμ είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας,αν και αμοίβεται με τα μισά χρήματα του Ολιβέιρα.επιπλεον,ο Ολιβέιρα δεν ανανέωσε το συμβόλαιο.

Να παίζει αυτός που θα φύγει το καλοκαίρι ή αυτός που μπορείς να  επενδύσεις πάνω του και είναι και πιο αποτελεσματικός;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tony_montana said:

Ο Καρίμ είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας,αν και αμοίβεται με τα μισά χρήματα του Ολιβέιρα.επιπλεον,ο Ολιβέιρα δεν ανανέωσε το συμβόλαιο.

Να παίζει αυτός που θα φύγει το καλοκαίρι ή αυτός που μπορείς να  επενδύσεις πάνω του και είναι και πιο αποτελεσματικός;

εφόσον δεν έχουν πει στον Χιμενεθ να τον αφήσει εκτός. θα παιζει οποίον θεωρεί αυτός καλύτερος η πιο ταιριαστός για κάθε ματς... προσωπικά αν μου λέγαν ποιον από τους δύο προτιμάς ποδοσφαιρικά θα λεγα κανέναν... οπότε καταλαβαίνω τον Χιμένεθ να μην ξερει ποιον να βάλει.. 

Link to comment
Share on other sites

Να θυμισω καπου εδω οτι μεχρι στιγμης με Μανολο θα μπορουσαμε να εχουμε δυο διπλα στη Σαλονικη, αλλα απο την αλλη εχουμε τρεις ηττες, οι δυο ουσιαστικα εντος εδρας.Σε ολες τις διοργανωσεις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίκτης είναι ο Τάνκοβιτς. Συνεχόμενα παιχνίδια δεν έχει παίξει να βρει ρυθμό και να χουμε ολοκληρωμένη άποψη, αλλά τα δείγματα που έχει δείξει είναι θετικά. 

Ότι βρήκαμε άνθρωπο να κρίνουμε που δεν έχει κλείσει 6μηνο στην ομάδα και προέρχεται από φουλ σεζόν και οι ΔΥ που χάνουν κάθε χρόνο το πρωτάθλημα απ' τον Νοέμβρη μένουν απείραχτοι και θεωρούνται και εμβληματικοί με ξεπερνάει.

Όσο για τις συγκρίσεις Τάνκοβιτς-Μάνταλο-Λιβάγια, στον Σουηδό αναφέρθηκα, ο Μάνταλος δεν κάνει για αρχηγός και επειδή μετά από 7 χρόνια είναι αδύνατον να του αλλάξεις στάτους πρέπει να φύγει, ο δε Λιβάγια μέχρι πέρσι ήταν ο καλύτερός σου παίκτης (αν και κωλοχαρακτήρας) αλλά φέτος είναι χειρότερος και από κώνο και ο κύκλος του στην ομάδα φαίνεται να χει κλείσει.

Γνώμη μου

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι ο Τανκοβιτς εχει καλα στοιχεια και προοπτικες να βοηθησει αλλα η αληθεια ειναι οτι εως τωρα πιο πολλες ειναι οι προσδοκιες μας και οι ελπιδες που τρεφουμε παρα η πραγματικοτητα. Αυτο γινοταν με τον Καρερα κι αυτο γινεται και με το Μανολο. 

Σε καθε περιπτωση φαινεται οτι δυσκολα βγαζει πανω απο 60 λεπτα σε καλο ρυθμο. Ναι, εχει παει σερι απο τη Σουηδια και ισως στρωσει. Μενει να το δουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να δειχνει οσο παει και περισσοτερα ο τανκοβιτς . με τον απολλωνα καλα εκανε και τον εβγαλε, ηταν λιγο χειροτερος απ τις εκνευριστικα κακες εμφανισεις του μανταλου σ αυτη τη θεση, αφαντος ηταν εκτος απο ενα γυριστο. και γενικα ειναι λιγο μπλαζε, και οποτε εχει ξεκινησει τα χει παει επιιεικως μετρια. επειδη το δειχνει οτι ξερει μπαλα, να βαλει τον κωλο του κατω και να αφησει τις δηλωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, την ξαναγράφω:

Απο τον Τανκοβιτς μην περιμένουμε αποδοση, αλλά στιγμές. Σε ολα τα ματς έχει στιγμές. Σε αυτόν τον τομέα (όχι σαν στυλ) εμένα μου θυμίζει Αλεξαχρειο.

Ειτε θα τον εκμεταλλευτούμε έτσι, είτε ΔΕΝ θα τον εκμεταλλευτούμε. 

Αυτα βλέπω εγώ. Αν οι προπονητες βλέπουν κάτι αλλο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

καλός παίχτης είναι χρήσιμος αλλά όχι και για να κάνει τον σταρ. δεν είναι ούτε Γκαρσία ούτε λιβαγια ούτε αραουχο. (όχι ότι αυτοί δικαιούνται να κάνουν τους σταρ επειδή είναι καλύτερη αλλά του ανέχεσαι αν είναι τόσο καλοί) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goku21 said:

καλός παίχτης είναι χρήσιμος αλλά όχι και για να κάνει τον σταρ. δεν είναι ούτε Γκαρσία ούτε λιβαγια ούτε αραουχο. (όχι ότι αυτοί δικαιούνται να κάνουν τους σταρ επειδή είναι καλύτερη αλλά του ανέχεσαι αν είναι τόσο καλοί) 

Ο Λιβαγια δεν ειναι σταρ, μουνοπανο ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τανκοβιτς εχει εξαιρετικα τελειωματα και πολυ καλη ποδοσφαιρικη αντιληψη.Σιγουρα δεν ειναι επιπεδου Γκαρσια αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να δευτερη επιλογη για το αριστερο ακρο.Αλμπανης και Μανταλος ειναι συνολικα πολυ χειροτεροι και ας υπερτερουν σε καποιους τομεις απο τον Σουηδο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ ο Καρερα δεν έκοβε φλέβα για τανκοβιτς. Δυο προπονητές τον χρησιμοποιούν πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο με τον Ισπανό λίγο χειρότερα. Τώρα οκ εμείς επειδή μισούμε μανταλολιβαγια θα προτιμούσαμε να βλέπουμε όποιον άλλον παίκτη υπάρχει. 
τεσπα μακάρι να αποδείξει ότι αξίζει κ να δουλέψει. Δεν θα τον αδικήσει ο Χιμένεθ σε βάθος χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι ένας φανερά ποιοτικός παίκτης έκανε καριέρα στη Σουηδία και ήρθε με 300 και κάτι χιλιάδες στην ΑΕΚ. Πιστεύω στο μανολο και ότι θα πάρει ότι μπορεί από το τανκοβιτς. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάνκοβιτς είναι καλός για 2η επιλογή, να παίζει στο rotation. Είναι καλύτερος από τον Αλμπάνη πχ. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι ο παίκτης που ονειρευόμαστε για να παίζει βασικός και αναντικατάστατος στα αριστερά. Ίσως να έπρεπε να έχει παίξει παραπάνω από όσο έχει παίξει, αλλά αν θεωρεί ότι πρέπει να ξεκινά η ενδεκάδα από αυτόν και να είναι αναντικαταστατος και μάλιστα γκρινιάζει γι' αυτό, καλύτερα να πάρει πούλο. Θέλουμε παικταρά καλύτερο για την μία θέση της επίθεσης έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να βγει ΚΑΝΕΝΑ συμπερασμα για Τανκοβιτς, οταν στα μισα ματς δεν εχει παιξει στη θεση του, οταν δε του εχεις δωσει ουτε 2 σερι αγωνες στην βασικη εντεκαδα, οταν στα ματς που εχουν στραβωσει τον βγαζεις στο 45, οταν δεν εχει παιξει ουτε ενα 90λεπτο και οταν το κλιμα απο τον προπονητη ειναι αρνητικο προς αυτον και ξεκαθαρα δεν τον εμπιστευεται. 

Δε μπορω να σκεφτω καλυτερο τροπο να κακομεταχειριζεσαι εναν παιχτη αποτι τα παραπανω. 

Εγω βλεπω εναν παιχτη ο οποιος ξερει τη περισσοτερη μπαλα απο ολους και με διαφορα απο τον 2ο, εναν παιχτη ο οποιος παιζει συνεχεια με τη μια, εναν παιχτη που μπορει να απειλησει απο παντου, που δε θελει 2 και 3 κοντρολ για να πιασει καλο σουτ (οπως ο Ναλιτζης). Σιγουρα μεσα στο ματς χανεται πολλες φορες, αλλα αυτο το διορθωνεις δινοντας του συνεχομενα ματς και εξοικειωνοντας τον με την υπολοιπη ομαδα. Οταν σε καθε ματς τον αντιμετωπιζεις σαν εξιλαστηριο θυμα και του κοβεις εστω και τον λιγο ρυθμο που αποκταει, τον καις. Απλο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Τανκοβιτς έχει κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα πάντως, με το ρόστερ που έχουμε δεν θεωρώ ότι είναι για αλλαγή. Το ότι μπορεί να στραβώνει που δεν είναι ενδεκαδάτος δεν είναι αρνητικό, απαραίτητο είναι για επαγγελματία. Σίγουρα θα είχε κάπως ψηλά τον αμανέ γιατί στην Χάμαρμπυ ήταν σημείο αναφοράς, καλύτερος παίχτης τους κλπ (αυτά δηλαδή άκουσα από τους Σουηδούς). Όπως και να έχει είναι αρμοδιότητα του προπονητή να πάρει 100% από έναν ποδοσφαιριστή που ποιοτικά είναι σίγουρα καλύτερος από Αλμπάνη Μαχαίρα πχ. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Vagos21 said:

Πάντως κ ο Καρερα δεν έκοβε φλέβα για τανκοβιτς. Δυο προπονητές τον χρησιμοποιούν πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο με τον Ισπανό λίγο χειρότερα. Τώρα οκ εμείς επειδή μισούμε μανταλολιβαγια θα προτιμούσαμε να βλέπουμε όποιον άλλον παίκτη υπάρχει. 
τεσπα μακάρι να αποδείξει ότι αξίζει κ να δουλέψει. Δεν θα τον αδικήσει ο Χιμένεθ σε βάθος χρόνου. 

Δεν τον εβαζε τοσο γιατι ειχες ενεργο Λιβαγια, εμπιστευοσουν Καριμ, εδινες παραπανω ευκαιριες σε Μαχαιρα. 3 πραγματα που δεν εχει/κανει ο Μανολο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×