Jump to content

Recommended Posts

Αν διναμε τα 2.7 για Αραούχο αποκλείεται να παιρναμε Λιβαι.

Εκείνη τη στιγμή, με τα δεδομένα που υπήρχανε, ηταν σωστη αποφαση, κανενα εγκλημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος προπονητης ολων των εποχων. Μονο το Μπαγεβιτς βαζω παραπανω λογω συναισθηματισμου.

Αν ημουν ο Μελισσανιδης θα του εκανα 3 χρονια κλειστο συμβολαιο με option ανανεωσης για 5 χρονια ακομα. Και όποτε το θελησει να συνεχισει να προσφερει στην ΑΕΚ απο αλλο ποστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρκεστείτε στον λόγο μου και κυρίως στο ότι και σήμερα πάλι με ΑΕΚ θα καταπιαστώ. Λοιπόν, ο Ισπανός δεν θέλει Τάνκοβιτς, Κρστίτσιτς, έχει προλάβει να στραβώσει με Ανσαριφάρντ και Λόπες, θεωρεί πολύ άγουρο τον Νεντελτσιάρου, δεν εμπιστεύεται τα πιτσιρίκια και αυτό σε σχέση με πορεία πρωταθλητισμού.

 

Αν ήταν να φτιάξει από την αρχή ομάδα, θα έπαιρνε δύο, όχι έναν στόπερ, τερματοφύλακα, αριστερό μπακ, δεδομένα δεξιό μετά το πρωτοφανές άδειασμα με τις δηλώσεις του για Νταντσένκο, έναν αντί-Μάνταλο, έναν αντι-Λιβάια και έναν φορ.

 

Βάλτε τα κάτω. Μια νέα δηλαδή τελείως ομάδα. Γι’ αυτό τσαμπουνάει συνέχεια για τα λάθη του καλοκαιρινού σχεδιασμού (λες και ο χειμερινός, με τον ίδιο παρόντα πήγε εξαίσια), στέλνοντας μηνύματα και στα αποδυτήρια και στο διοικητήριο.

Το ότι παίζει σφαλιάρες αυτή η ρητορική με την ανοχή των πρώτων, το έγραψα χτες. Το ότι κοντράρει την έστω επικοινωνιακή λογική που έχει αναπτυχθεί από πέρυσι με το χτίσιμο της ομάδας της Αγιάς Σοφιάς, επίσης.

Τουλάχιστον πάντως τα λέει έγκαιρα, πετώντας το μπαλάκι: «Μένω; Αυτά θέλω. Δεν τα έχω; Ας μην χαλιόμαστε». Κάπως έτσι, το ξεκαθάρισμα μπορεί να γίνει και έγκαιρα.

Και φυσικά θα αφορά και τον ίδιο τον Χιμένεθ.

 

https://www.sportime.gr/bloggers/agent-greek/aek-xekatharizontas-me-ton-chimeneth/

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2021 at 4:34 PM, Stylianopoulos said:

Εγώ ενα σας έχω γράψει , καλό θα είναι να το κρατήσετε γιατί θα πάψουν πολλά φαντάσματα να σας κυνηγούν.

Ειτε του προτείνει παίκτες ο Ιβιτς, είτε ο Παπαδόπουλος, είτε ο Κονέ , είτε ο Χιμένεθ , είτε ο Μηνάς ,ειτε ο Καρύδας στο τέλος αποφασίζει -με βάση το οικονομικό κυρίως- ΠΑΝΤΑ ο Μελισσανίδης . Μερικοί πιστεύετε ακόμα και τώρα οτι κάνουν άλλοι κουμάντο στις μεταγραφές της ΑΕΚ και κατηγορείτε όποιον σας έρθει γιατί δε μπορείτε να δεχτείτε μάλλον το πόσο καφενειακά διοικεί ο μεγάλος.

Ισως και μερικοί υποσυνείδητα να μη θέλετε να δεχθείτε οτι ο μεγάλος παίρνει συνεχώς λάθος αποφάσεις για επιλογές του γιατί τότε θα τον απομυθοποιησετε πλήρως και μετά ποιος ..δεν έχει άλλον ..

Και όμως αυτή είναι η αλήθεια. Ο Μελισσανίδης αποφασίζει για το ποιος θαρθει και ποιός θα φύγει. Όταν κάποιος υπάλληλος του πίστευε οτι θα διοικεί αυτός την ΑΕΚ όπως κρίνει , έφευγε .

Αντε γενικά να κανει και ενα χατήρι του εκάστοτε προπονητή χωρίς να το θέλει τόσο.. και έως εκεί.

Αυτα για το ποιός αποφασίζει για τις μεταγραφές της ΑΕΚ . Καταλαβαίνετε,είναι οργανωμένο το δίκτυο μας ..

 

ΥΓ1. Οι παλιοί θα θυμάστε την ιστορία που σας ειχα γραψει για το ντου του μεγάλου στο προπονητικό ..και τι είχε φωνάξει του Κετσπάγια για τον Πατίτο . Ε μετά έπαιζε ο Μαραντόνα του Μελισσανίδη .

ΥΓ2. Τον τελευταίο καιρό εμπιστεύεται τον μάνατζερ Καρύδα . Λέει πως του φέρνει σοβαρούς παίκτες απο το πουθενά. Θα κατηγορήσετε τον Καρύδα τωρα αν δεν πιάσει ο χψ Ντατσένσκο ; 

 

Thelo a valo edo ena post tou daskalou g na katalavete ti lete... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, The Magician said:

Ο καλυτερος προπονητης ολων των εποχων. Μονο το Μπαγεβιτς βαζω παραπανω λογω συναισθηματισμου.

Αν ημουν ο Μελισσανιδης θα του εκανα 3 χρονια κλειστο συμβολαιο με option ανανεωσης για 5 χρονια ακομα. Και όποτε το θελησει να συνεχισει να προσφερει στην ΑΕΚ απο αλλο ποστο.

εμενα ο αγαπημενος μου προπονητης ηταν ο ντουμιτριου. 4/4 σε μια χρονια στα ντερμπι...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, The Magician said:

Ο καλυτερος προπονητης ολων των εποχων. Μονο το Μπαγεβιτς βαζω παραπανω λογω συναισθηματισμου.

Αν ημουν ο Μελισσανιδης θα του εκανα 3 χρονια κλειστο συμβολαιο με option ανανεωσης για 5 χρονια ακομα. Και όποτε το θελησει να συνεχισει να προσφερει στην ΑΕΚ απο αλλο ποστο.

Ego tha eferna ouzounidi gt xerei apo automatismous g na bei nao

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, CHⓇIS said:

Ego tha eferna ouzounidi gt xerei apo automatismous g na bei nao

Πλάκα πλάκα σήμερα είδαμε κάποιους αυτοματισμούς και ωραία γκολ με συνεργασίες ... μάλλον όμως θα οφείλονται στο φυσικό ατομικό ταλέντο των παικτών αφού ο Χιμένεθ δεν τους μαθαίνει επίθεση 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, CHⓇIS said:

Khdeies eftiaxne o doumi

Οχι ο Ντουμι, ο Ντουντου.Ο Ντουμι ηταν ο Ντουμιτρεσκου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Οχι ο Ντουμι, ο Ντουντου.Ο Ντουμι ηταν ο Ντουμιτρεσκου.

Και αυτός ένα διπλό το έκανε στη Ριζούπολη με Λάκη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Οχι ο Ντουμι, ο Ντουντου.Ο Ντουμι ηταν ο Ντουμιτρεσκου.

Ή αλλιώς ο Παττακός.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nestoridis21 said:

Ή αλλιώς ο Παττακός.

Δεν θυμαμαι, ετσι λεγανε τον Ντουντου;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν θυμαμαι, ετσι λεγανε τον Ντουντου;

Ναι. Είναι τρελλός, είναι τρελλός ο Παττακός...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, The Magician said:

Ο καλυτερος προπονητης ολων των εποχων. Μονο το Μπαγεβιτς βαζω παραπανω λογω συναισθηματισμου.

Αν ημουν ο Μελισσανιδης θα του εκανα 3 χρονια κλειστο συμβολαιο με option ανανεωσης για 5 χρονια ακομα. Και όποτε το θελησει να συνεχισει να προσφερει στην ΑΕΚ απο αλλο ποστο.

Αυτό με τις εποχές με προβληματίζει 

Το καλοκαίρι δεν έχουμε πρωτάθλημα και με την Ευρώπη θα ασχοληθούμε όταν περάσουμε απευθείας σε ομίλους, το οποίο δεν αποτελεί και θερινή εκκρεμότητα 

Φθινόπωρο φτιάχνουμε την ομάδα και κάνουμε υπομονή με όποιον προπονητή έχουμε 

Άνοιξη έχουν όλα κριθεί, η ομάδα γαζώνει απαλλαγμένη από άγχη

Άρα θέλουμε ένα προπονητή χειμώνα για να ηρεμήσει και ξεφορτισει την ομάδα όταν πάρει χαμπάρι χάθηκεοτι  η χρονιά 

Ρολός που είναι κομμένος και ραμμένος για το Λεμονή μας 

Ισόβιο συμβόλαιο θα πρότεινα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, The Magician said:

Ο καλυτερος προπονητης ολων των εποχων. Μονο το Μπαγεβιτς βαζω παραπανω λογω συναισθηματισμου.

Αν ημουν ο Μελισσανιδης θα του εκανα 3 χρονια κλειστο συμβολαιο με option ανανεωσης για 5 χρονια ακομα. Και όποτε το θελησει να συνεχισει να προσφερει στην ΑΕΚ απο αλλο ποστο.

Βάσει τίτλων και αποτελεσμάτων πάντως, ποσοστού νικών - ηττών ... σε Ελλάδα και Ευρώπη κλπ ...ο κορυφαίος προπονητής της ΑΕΚ είναι μάγε μου, τα τελευταία 40 χρόνια... μετά το βάτραχο. Αλλά γιατί κλειστό τριετές; Μια χαρά πράττει ο κ.Δημήτρης μη μου τον στενοχωράς σε παρακαλώ ...χειμώνα μόνο όπως λέει κι ο Ντακ, να προσπαθεί να καλλωπίσει τις υπέρλαμπρες δημιουργίες μας με τη σύμπραξη των Κλαρίνων, Τεννέδων κ.ο.κ .... σιγά μην τον αφήσουμε από καλοκαίρι, να φέρει κανα.... πρω τα θλη μα που «δεν το περιμέναμε πριν το γήπεδο» και να έχουμε τρεχάματα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

o ntoymitrescu είχε φήμη για τη μουσικη στα αποδυτήρια και μου είχε φανεί τότε στα 12 μου πρωτόγνωρο. Είχα διαβάσει αφιέρωμα στην ώρα των σπορ

btw αν ισχύουν αυτά για τις κόντρες μανόλο με το μισό ρόστερ ενώ είναι 1 μήνα στην ομάδα.....  πιάσαμε πάτο.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, CHⓇIS said:

O ntountou nai. 

O ntoumi dn eixe kanei k ena diplo leoforo.?1 3?tote eixame aristero back goran popof? Thymamai kala? 

Με Σάντος, στο Κύπελλο ήταν το 1-3 στη Λεωφόρο, 1η χρονιά προεδρίας Νικολαΐδη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enck1 said:

o ntoymitrescu είχε φήμη για τη μουσικη στα αποδυτήρια και μου είχε φανεί τότε στα 12 μου πρωτόγνωρο. Είχα διαβάσει αφιέρωμα στην ώρα των σπορ

btw αν ισχύουν αυτά για τις κόντρες μανόλο με το μισό ρόστερ ενώ είναι 1 μήνα στην ομάδα.....  πιάσαμε πάτο.

 

kostenoglou2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θεωρω οτι φταιει μονο ο Χιμενεθ (εχουμε εμπεδωσει καλα ποιος φταιει πλεον), να θυμισω οτι περυσι μετα την αφιξη Καρερα η ομαδα προοδευε συνεχως μεχρι την διακοπη, θελω να πω δεν υπηρχε μια μικρη ανακαμψη 4 παιχνιδιων και μετα ξανα τα ιδια και χειροτερα.

Απλα λεω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οκ τον Χιμένεθ τον ξέρουμε, οπότε δέχομαι κάποιου να μην του αρέσει το στυλ ποδοσφαίρου που παίζει, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική περιμένουμε σε 1 μήνα να στρώσει την ομάδα.

Και σημειώνω ότι εγώ δεν ήθελα καθόλου να γυρίσει πίσω, αλλά αφού ήρθε πρέπει να στηριχτεί και να του δοθεί χρόνος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AlexKR21 said:

Ρε παιδιά οκ τον Χιμένεθ τον ξέρουμε, οπότε δέχομαι κάποιου να μην του αρέσει το στυλ ποδοσφαίρου που παίζει, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική περιμένουμε σε 1 μήνα να στρώσει την ομάδα.

Και σημειώνω ότι εγώ δεν ήθελα καθόλου να γυρίσει πίσω, αλλά αφού ήρθε πρέπει να στηριχτεί και να του δοθεί χρόνος. 

Ειλικρινά μέχρι και τον μη προπονητή Ζούζου θα ήθελα για 3 χρόνια στον πάγκο πλέον. Όποιος να ΄ναι απλά να κλείσουμε τριετία με τον ίδιο. Μέχρι και τον @Kostas21 που δεν σκαμπάζει από μπάλα ντιπ για ντιπ. 😄

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×