Jump to content

Recommended Posts

52 minutes ago, Skepastos said:

Ακόμα καλύτερα το πρόβλημα είναι αυτός που τους φέρνει όλους αυτους 

Λες λόγια στενάχωρα Σκεπαστέ.

Link to comment
Share on other sites

Από τη συνέντευξη του Χιμένεθ στις 13 Νοεμβρίου του 2020.


Από ότι καταλαβαίνω έχετε παρακολουθήσει τη φετινή πορεία της…

«Πάντα παρακολουθώ και θα παρακολουθώ την ΑΕΚ. Η μισή καρδιά μου ανήκει στην ΑΕΚ και στην Ελλάδα! Η άλλη μισή είναι στη Σεβίλλη! Πετύχαμε πολλά. Πήραμε το πρωτάθλημα, ο κόσμος βγήκε ξανά στους δρόμους. Όλα αυτά ήταν ξεχωριστά για όλους μας. Ναι, έχω δει την ομάδα σε παιχνίδια του πρωταθλήματος, αλλά και στα ευρωπαϊκά. Ήταν πολύ σημαντικό που πήρε τη νίκη κόντρα στη Ζόρια, μου άρεσε πολύ η εικόνα της σε αυτό το παιχνίδι».

Ποια συμπεράσματα έχει βγάλει για την εικόνα της ΑΕΚ. Άλλαξαν πολλά στο ρόστερ φέτος και έγιναν αρκετές προσθήκες…

«Νομίζω ότι έγιναν σημαντικές κινήσεις το καλοκαίρι. Η ομάδα έχει ενισχυθεί πολύ.Έχει ένα ρόστερ ικανό να διεκδικήσει τον τίτλο και να προχωρήσει στην Ευρώπη. Προχωρά με ένα συγκεκριμένο πλάνο και έχει πολλή ποιότητα»

Υπάρχει κάποιο πρόσωπο που έχετε ξεχωρίσει;

«Υπάρχουν παίκτες που ξεχώρισα από την πρώτη φορά που τους είδα και αποτελούν ακόμη ηγέτες της ΑΕΚ! Ο Τσιγκρίνσκι, ο Σιμόες, ο Μάνταλος, ο Λιβάγια! Αυτοί οι τέσσερις είναι οι ηγέτες της ΑΕΚ. Τρομεροί χαρακτήρες και πολύ μεγάλοι παίκτες, ο καθένας στο δικό του κομμάτι μέσα στο γήπεδο».

Από τους παίκτες που αποκτήθηκαν φέτος, ποιος σας έχει κάνει εντύπωση;

«Ο Τάνκοβιτς! Νομίζω είναι ο παίκτης που έλειπε από την ΑΕΚ. Ένας εξτρέμ με ποιότητα, ταχύτητα και έφεση στο σκοράρισμα. Είναι τέτοια τα αγωνιστικά στοιχεία του που τον έκαναν άμεσα να εξχωρίσει αλλά και να αποκτήσει χημεία με τους συμπαίκτες του. Μου αρέσει πολύ».


Υπάρχει κάτι που ίσως λείπει από την ομάδα, για να διεκδικήσει τον τίτλο με μεγαλύτερες πιθανότητες;

«Η ΑΕΚ τα έχει όλα. Έχει έναν ιδιοκτήτη, τον κύριο Μελισσανίδη, που αγαπάει παθολογικά την ομάδα. Και είναι η εγγύηση για την επόμενη μέρα της. Έχει εξαιρετικό υλικό, η ομάδα ακολουθεί από πέρυσι ένα πλάνο που φέτος θέλει να εξελίξει και να βελτιώσει. Δεν βλέπω να της λείπει κάτι. Χρειάζεται αποφασιστικότητα, προσήλωση στον στόχο και πίστη. Πιστεύω ότι βαδίζει στον σωστό δρόμο και μπορεί να καταφέρει»


https://www.aek365.org/a-760446/ximeneth-h-aek-exei-roster-gia-titlo.htm

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.

Η ΑΕΚ έχει τετραπλάσιο προϋπολογισμό από τον Βόλο και τον κέρδισε μία φορά. Αυτό αφορά αναντίρρητα προπονητικές ευθύνες, ο πρωταθλητισμός αφορά τη διοικητική.

Ο Χιμένεθ είναι καλός προπονητής με συγκεκριμένους όρους και ιδιορρυθμίες.

Λέτε κάποιοι πως είναι αναλώσιμος:

Πείτε μου μια ομάδα της  Β Ισπανίας που τον πήρε για προπονητή. Γιατί δεν είχε δουλειά τα τελεταία 8 χρόνια στην Ισπανία πλην λίγων μερικών μηνών στην Λας Πάλμας; Δεν είναι ότι έχει δουλέψει αλλού. Ο Μελισσανίδης τον επέλεξε όχι για να τον κάψει όπως λένε μυρωδιάδες, αν ήθελε έπαιρνε τον Γιαννίκη, αλλά για να του εξασφαλίσει τα 2-3 εκατομμύρια ευρώ του Κόνφερενς. Θα τον έδιωχνε μετά αφού είχε γίνει η δουλειά.

 

Ο Μπόλονι με χειρότερο ρόστερ, εκτός αν διαφωνούν τίποτα μυρωδιάδες, συμμάζεψε λίγο το χάλι του ΠΑΟ αν και ο Διούδης ντύθηκε σουπερμαν.

Η ΑΕΚ με τον Καρέρα έπαιζε πολύ καλύτερα επιθετικά.

Επίσης με Χιμένεθ τελικό δεν παίρνεις εύκολα ιδίως αν δει το όνειρο λάθος.

 

Που καταλήγουμε; Με 8-9 εκατομμύρια προϋπολογισμό, η ομάδα παίζει χειρότερα και έχει ένα σωρό τραυματίες. Το ίδιο θέμα έχει και ο ΠΑΟΚ. Ενώ ο Άρης παίζει και παραπάνω από τα λεφτά του όπως μερικώς και ο ΠΑΟ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yiannis_21 said:

Λες λόγια στενάχωρα Σκεπαστέ.

Ε να μην την τρώμε μόνοι μας τη στεναχώρια. Να τη μοιραστούμε 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Skepastos said:

Ε να μην την τρώμε μόνοι μας τη στεναχώρια. Να τη μοιραστούμε 

Μη σε διαβάσει ο πρόεδρος και να θέλει να αποχωρήσει. Πόση περισσότερη στεναχώρια να αντέξουμε

Link to comment
Share on other sites

Ρε προπονητή στην ΑΕΚάρα χθες!

Τιμούρηδες, Πογιέτηδες, Μοράιδες , Κωστένογλες, Κλαρίνηδες, Καρντόζηδες, Καρέρηδες, Γιαννίκηδες και Λουτσέσκηδες..

100 χρόνια μνημόνια και κορονοιούς

Link to comment
Share on other sites

Τσατάλης

 

  • Επειδή το προπονητικό του ταβάνι είναι συγκεκριμένο, η ανασφάλεια του και η κακή εκτίμηση στο rotation, έφερε ένα κακό αποτέλεσμα με τον ΠΑΣ, αλλά από τις 4 Φεβρουαρίου άρχισε η καταστροφή. Πάει ο Γαλανόπουλος, πάει ο Σάκχοφ κι από κει και πέρα άρχισε η παράνοια.
  • Να χεις τώρα τον Χιμένεθ,  να φτιάξει ομάδα χωρίς καθαρό 6άρι, με αμυντικούς που δεν τους ξέρει και δεν τους εμπιστεύεται είναι ουτοπικό. Πνιγμένος στην ανασφάλεια του θα παίξει με τον Βόλο και θα προετοιμάσει την ομάδα για να περιμένει πίσω και τα μπακ να μην περνούν την σέντρα.
  • Αστεία πράγματα τώρα. Πραγματικά αστεία. Η ΑΕΚ έχει προϋποθέσεις οικονομικές – αφού μας αρέσει να κάνουμε αυτή την κουβέντα- δέκα φορές μεγαλύτερες από τον σημερινό δεύτερο της βαθμολογίας και παίρνει προπονητές(δεν είναι μόνο ο Χιμένεθ)αποκλειστικά τακτικιστές, που παίζουν προσαρμογή στον αντίπαλο, όποιος κι αν είναι αυτός, ανεξάρτητα από τα χαρακτηριστικά του υλικού τους.
  • Πως καταλήγει να το κάνει αυτό η ΑΕΚ μόνιμα σχεδόν τα τελευταία δύο χρόνια στον εαυτό της, δεν μπορώ να το εξηγήσω, είναι υπεράνω εξήγησης. Και όχι, δεν το δικαιολογεί η αποτυχία με τον Καρντόσο. Και η αποτυχία σε μια τέτοια επιλογή, μέσα στο πρόγραμμα είναι.
  • Με αυτά κι αυτά λοιπόν, το ματς στον Βόλο πάει από την αρχή εκεί που συμφέρει τον αντίπαλο κι όχι εκεί που συμφέρει εσένα.
  • Ο Χιμένεθ προετοιμάζει παίκτες που δεν έχουν αμυντικό χαρακτήρα, για να περιμένουν τον Βόλο στο μισό γήπεδο και να πετάνε την μπάλα μπροστά. Εντάξει, αντίο…
  • Αυτό μπορεί να κάνει όμως, δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο. Το να βγαίνει λειτουργικό αυτό που μπορεί να κάνει, «πέθανε» με τις απώλειες Γαλανόπουλου και Σιμόες, αλλά και Μπακάκη και Τσιγκρίνσκι. Ναι και Μπακάκη και Τσιγκρίνσκι. Για τον Χιμένεθ μιλάμε, αυτόν έχεις προπονητή.
  • Τα play offs τώρα, είναι… νερά αχαρτογράφητα. Μιλάμε για την αδυναμία της ΑΕΚ στα ντέρμπι, αλλά στην ειδική βαθμολογία της πρώτης εξάδας, η ΑΕΚ δεν είναι η χειρότερη ομάδα. Είναι τέταρτη.
  • Ίσως να υπάρχει ένα καλό. Είναι όλα σχεδόν ματς που δεν υπάρχουν ερωτηματικά. Είναι από αυτά που ταιριάζουν στον Χιμένεθ, καθώς στο μυαλό του δεν καλείται να δημιουργήσει, αλλά να «κλέψει».
  • Πρώτα, να περάσει η πρώτη αγωνιστική όπως περάσει, να δούμε και το ζευγάρωμα εκεί. Δεν θέλω ματς που θα βγάζει υποχρέωση νίκης. Θέλω ένα από τα πιο δύσκολα ματς, που εκτός των άλλων θα αυξήσει και το αίσθημα αυτοσυντήρησης, το αίσθημα επιβίωσης.
  • Και μετά από την διακοπή θα έχεις μαζευτεί λίγο περισσότερο, θα έχεις και κάποιους ακόμη διαθέσιμους, θα δούμε. Το ζήτημα είναι κυρίως βέβαια τι στροφές παίρνει το μυαλό του Μανόλο και πως το βλέπει, σε συνάρτηση και με το μέλλον του, που τον απασχολεί πολύ σίγουρα.

 

Στο ποδόσφαιρο υπάρχει ένας βασικός κανόνας. Δεν μπορεί να προσαρμόζεσαι απλώς στον αντίπαλο. Ας αφήσουμε για ευκολία στη συζήτηση εκτός τον Ολυμπιακό ή την Μπράγκα.

Για να κερδίσεις πρέπει να απειλήσεις. Ναι με αυτούς που έχεις, δεν γίνεται στο πρώτο ημίχρονο με τον Βόλο η πρώτη τελική να είναι στο 37ο λεπτό νομίζω όταν ο αντίπαλος έδινε και χώρο.

Εξαίρεση που έχει πετύχει μερικώς είναι ο ΠΑΟ του Μπόλονι γιατί ο Διούδης ντύθηκε Σουπερμαν όπως ο Πασχαλάκης το 2019 έχοντας μέχρι πρότινος 18/21 αποκρούσεις εντός περιοχής.

Σε τελική ανάλυση αν η αμυντική γραμμή δεν είναι χαλύβδινη ένας λόγος παραπάνω να απειλήσεις ιδίως με αντίπαλο πιο φθηνό.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

Τα πράγματα είναι απλά.

Η ΑΕΚ έχει τετραπλάσιο προϋπολογισμό από τον Βόλο και τον κέρδισε μία φορά. Αυτό αφορά αναντίρρητα προπονητικές ευθύνες, ο πρωταθλητισμός αφορά τη διοικητική.

Ο Χιμένεθ είναι καλός προπονητής με συγκεκριμένους όρους και ιδιορρυθμίες.

Λέτε κάποιοι πως είναι αναλώσιμος:

Πείτε μου μια ομάδα της  Β Ισπανίας που τον πήρε για προπονητή. Γιατί δεν είχε δουλειά τα τελεταία 8 χρόνια στην Ισπανία πλην λίγων μερικών μηνών στην Λας Πάλμας; Δεν είναι ότι έχει δουλέψει αλλού. Ο Μελισσανίδης τον επέλεξε όχι για να τον κάψει όπως λένε μυρωδιάδες, αν ήθελε έπαιρνε τον Γιαννίκη, αλλά για να του εξασφαλίσει τα 2-3 εκατομμύρια ευρώ του Κόνφερενς. Θα τον έδιωχνε μετά αφού είχε γίνει η δουλειά.

 

Ο Μπόλονι με χειρότερο ρόστερ, εκτός αν διαφωνούν τίποτα μυρωδιάδες, συμμάζεψε λίγο το χάλι του ΠΑΟ αν και ο Διούδης ντύθηκε σουπερμαν.

Η ΑΕΚ με τον Καρέρα έπαιζε πολύ καλύτερα επιθετικά.

Επίσης με Χιμένεθ τελικό δεν παίρνεις εύκολα ιδίως αν δει το όνειρο λάθος.

 

Που καταλήγουμε; Με 8-9 εκατομμύρια προϋπολογισμό, η ομάδα παίζει χειρότερα και έχει ένα σωρό τραυματίες. Το ίδιο θέμα έχει και ο ΠΑΟΚ. Ενώ ο Άρης παίζει και παραπάνω από τα λεφτά του όπως μερικώς και ο ΠΑΟ.

 

O πρωταθλητισμός προϋποθέτει να παίρνεις «διπλά» σε έδρες όπως του Βόλου, οπότε προφανώς αφορά και διοικητική ευθύνη. Και αυτό συμβαίνει γιατί την αδυναμία να κάνεις πρωταθλητισμό να έχεις δηλαδή σταθερότητα και να κάνουμε τέτοιου είδους «διπλά», την δείχνουμε κάθε χρονιά και με διαφορετικούς προπονητές. Έχουμε αλλάξει 11-12 φορές προπονητή αυτά τα χρόνια και πάντα η πορεία μας, με εξαίρεση 1,5 χρόνο είναι η ίδια. Εσένα δηλαδή δεν σου δείχνει αυτό ότι οι δυνατότητες της ομάδες είναι αυτές και δεν φταίει ο κακός προπονητής που κάνει underachieve και μας χαντακώνει?

Επίσης το αναλώσιμος δεν πάει μόνο στον Χιμένεθ, πάει σε κάθε προπονητή που έχουμε φέρει. Το ότι τους αλλάζουμε κάθε 6 μήνες, το ότι τα κριτήρια κάθε φορά είναι διαφορετικά ανάλογα τις καύλες του Μελισσανίδη δεν δείχνει ότι όποιος επιλέγεται για την θέση είναι αναλώσιμος; Προσωπικά, το πρόβλημά μου δεν είναι ότι δεν θέλω να φύγει με τίποτα ο Χιμένεθ (τον οποίο δεν ήθελα με τίποτα πίσω), είναι ότι έχω κουραστεί να την πληρώνει κάθε φορά ο κόουτς για τις αδυναμίες του Μελισσανίδη. Όπως δεν θέλω να φύγει ο Χιμένεθ, έτσι δεν ήθελα να φύγει ο Καρέρα και έτσι δεν θα θέλω να φύγει και αυτός που θα ρθει το καλοκαίρι (εκτός αν είναι κανάς απατεώνας τύπου Καρντόσο ή Μοράις) γιατί πολύ απλά δεν θεωρώ ότι το υλικό μας δεν είναι για πρωταθλητισμό. Όλοι το χουν καταλάβει αυτό και οι μόνοι που κάνουν πως δεν το βλέπουν είναι η διοίκηση, οι ρεπόρτερ και ίσως κάποιοι οπαδοί που αρνούνται να δουν την πραγματικότητα. Στο δικό μου το μυαλό, λοιπόν, το να φέρεις κάποιον προπονητή που θες να τον στηρίξεις και όχι να τον «κάψεις» και να τον αφήνεις με παικτάκια που κάθε χρόνο χάνουν το πρωτάθλημα από τον Νοέμβρη σόρρυ αλλά δεν συμβαδίζει.

Για τους τελικούς είσαι σίγουρος ότι είναι θέμα Χιμένεθ ή τουλάχιστον μόνο Χιμένεθ; Γιατί και με τον Καρέρα με κάτω τα χέρια χάσαμε στον Βόλο. Οι παίκτες και η διοίκηση που επιμένει προκλητικά να τους στηρίζει τα κάνανε όλα τέλεια και έφταιξε μόνο η τακτική;

Επίσης χαλάρωσε λίγο με τους χαρακτηρισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήταν η τελευταία φορά που οποιοσδήποτε προπονητής(που πέρασε από τον πάγκο μας)  υπέδειξε παίκτες κ η διοίκηση πήγε τα έσκασε κ τους πήρε;; 

Υπάρχουν κάποιοι να  μου φρεσκαρετε τη μνήμη;;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε ζητησει ο Πογιετ θυμαμαι ενα εξτρεμ απο πρεμιερ λιγκ,η Αστον Βιλα η Σαουθαμπτον επαιζε.Ακομα γελανε στα σπατα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gybe21 said:

Πότε ήταν η τελευταία φορά που οποιοσδήποτε προπονητής(που πέρασε από τον πάγκο μας)  υπέδειξε παίκτες κ η διοίκηση πήγε τα έσκασε κ τους πήρε;; 

Υπάρχουν κάποιοι να  μου φρεσκαρετε τη μνήμη;;

O traianos dellas sth gama??? 

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις, ζητάμε από προπονητές να στήσουν ενίοτε ή να συμμαζέψουν ( όπως τώρα με τον Χιμένεθ ) ομάδες όπου το υλικό το έχει διαλέξει ο κυρ Μήτσος, ο ΓΠ, ο Λυμπερόπουλος κ δε ξέρω γω ποιος άλλος εκτός από τους ίδιους.

Στην πορεία αποτυγχάνουν τους κανιβαλιζουν τα αρδακια για να δείξουν αφοσίωση στον μεγάλο κ πάμε στο επόμενο θύμα-προπονητη.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gybe21 said:

Πότε ήταν η τελευταία φορά που οποιοσδήποτε προπονητής(που πέρασε από τον πάγκο μας)  υπέδειξε παίκτες κ η διοίκηση πήγε τα έσκασε κ τους πήρε;; 

Υπάρχουν κάποιοι να  μου φρεσκαρετε τη μνήμη;;

Ο Ιμπίσεβιτς αλλά δεν τον ήθελε ο Δέλλας δεν ήτανε καλός στο μαντουμαν

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gybe21 said:

Εν ολίγοις, ζητάμε από προπονητές να στήσουν ενίοτε ή να συμμαζέψουν ( όπως τώρα με τον Χιμένεθ ) ομάδες όπου το υλικό το έχει διαλέξει ο κυρ Μήτσος, ο ΓΠ, ο Λυμπερόπουλος κ δε ξέρω γω ποιος άλλος εκτός από τους ίδιους.

Στην πορεία αποτυγχάνουν τους κανιβαλιζουν τα αρδακια για να δείξουν αφοσίωση στον μεγάλο κ πάμε στο επόμενο θύμα-προπονητη.

 

Υλικό που ο προπονητής της ομάδας εκθείαζε και το θεωρούσε πρωταθληματικό, άντε πες έφυγε ο Λιβάγια να το κάνουμε δευτεραθληματικό.

Ή δεν ήταν ο Χιμένεθ που έσταζε μέλι για την ποιότητα του δυναμικού αλλά και για τον Τάνκονβιτς.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gybe21 said:

Πότε ήταν η τελευταία φορά που οποιοσδήποτε προπονητής(που πέρασε από τον πάγκο μας)  υπέδειξε παίκτες κ η διοίκηση πήγε τα έσκασε κ τους πήρε;; 

Υπάρχουν κάποιοι να  μου φρεσκαρετε τη μνήμη;;

 

Τον Γκαρσία φέτος αλλά το αφήνω.

Ο δευτεραθλητής Μάντζιος ποιους παίκτες επέλεξε; Ο προπονητής του Βόλου; Ο Μπόλονι; Ακόμα και ο Μάρτινς έναν επέλεξε, πρόσεξε αντιπαράδειγμα, αυτόν τον Πέπε και έχει φάει πάγκο.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bluesman said:

 

Τον Γκαρσία φέτος αλλά το αφήνω.

Ο δευτεραθλητής Μάντζιος ποιους παίκτες επέλεξε; Ο προπονητής του Βόλου; Ο Μπόλονι; Ακόμα και ο Μάρτινς έναν επέλεξε, πρόσεξε αντιπαράδειγμα, αυτόν τον Πέπε και έχει φάει πάγκο.

 

 

 

 

Καλά ο Μάρτινς ήθελε κ Ραφινια που μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα τους είπε δε μου κάνει, το ίδιο ισχύει κ για Πέπε.Σε αντίστοιχο σκηνικό ο δικός μας θα είχε πάθει εγκεφαλικό.

Θεωρείς ότι η διοίκηση κάνει τα χατίρια των προπονητών;;

Ίσως ο Λιβαι να είναι η μόνη εξαίρεση σε μας.

Ο Μάντζιος ενισχύθηκε το Δεκέμβριο εσύ πετουσες χαρταετό.

Το ίδιο κ ο Μπολονι ενισχύθηκε κάτι έκανε ρε παιδί μου, εσύ ;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bluesman said:

Υλικό που ο προπονητής της ομάδας εκθείαζε και το θεωρούσε πρωταθληματικό, άντε πες έφυγε ο Λιβάγια να το κάνουμε δευτεραθληματικό.

Ή δεν ήταν ο Χιμένεθ που έσταζε μέλι για την ποιότητα του δυναμικού αλλά και για τον Τάνκονβιτς.

 

Οκ του χρεώνουμε το τι είπε πριν αναλάβει.Αλλωστε αν δήλωνε πως το υλικό είναι για τον πούτσο σιγά μην αναλαμβανε.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gybe21 said:

Καλά ο Μάρτινς ήθελε κ Ραφινια που μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα τους είπε δε μου κάνει, το ίδιο ισχύει κ για Πέπε.Σε αντίστοιχο σκηνικό ο δικός μας θα είχε πάθει εγκεφαλικό.

Θεωρείς ότι η διοίκηση κάνει τα χατίρια των προπονητών;;

Ίσως ο Λιβαι να είναι η μόνη εξαίρεση σε μας.

Ο Μάντζιος ενισχύθηκε το Δεκέμβριο εσύ πετουσες χαρταετό.

Το ίδιο κ ο Μπολονι ενισχύθηκε κάτι έκανε ρε παιδί μου, εσύ ;

 

Ωπα, ώπα, βάζεις αυτογκολ. Ο Μήτρογλου δεν έχει ακουμπήσει μπάλα στον Άρη, αλλαγή και έβαλε και ένα πέναλτι. Ο Μπρούνο και ο Ιωαννίδης όπως είδα έχουν παίξει λίγο. Επιπλέον ο Άρης ήταν δεύτερος και στον πρώτο γύρο.

Ο Μπόλονι ενισχύθηκε αλλά η καλύτερη του μεταγραφή γρήγορα βγήκε εκτός δράσης.

Άσε όμως τον ΠΑΟ, μας λες ότι ο Άρης ενισχύθηκε και αποδεικνύω πως ήταν δεύτερος και πριν ενισχυθεί αλλά και ότι η ενίσχυση του δεν καθόρισε τη δεύτερη θέση.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, gybe21 said:

Οκ του χρεώνουμε το τι είπε πριν αναλάβει.Αλλωστε αν δήλωνε πως το υλικό είναι για τον πούτσο σιγά μην αναλαμβανε.

Επαγγελματίας προπονητής δηλώνει ψευδώς πως οι παίκτες είναι καλοί και δέχεται να αναλάβει ομάδα με σκάρτους παίκτες δεν θα έκανε ως προπονητής. Θα κοροϊδευε τον εαυτό του. Ως επιχείρημα δικαιολόγησης του καταλήγει δε σε αυτογκολ και θυμίζει Αλέφαντο που την μία έλεγε έναν παίκτη παικταρά και την άλλη καμένο κάρβουνο.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Επαγγελματίας προπονητής δηλώνει ψευδώς πως οι παίκτες είναι καλοί και δέχεται να αναλάβει ομάδα με σκάρτους παίκτες δεν θα έκανε ως προπονητής. Θα κοροϊδευε τον εαυτό του. Ως επιχείρημα δικαιολόγησης του καταλήγει δε σε αυτογκολ και θυμίζει Αλέφαντο που την μία έλεγε έναν παίκτη παικταρά και την άλλη καμένο κάρβουνο.

 

 

 

 

 

Σόρρυ αλλά έχεις συναίσθηση του τι γράφεις; Ο Χιμένεθ πάντα στην Ισπανία μιλάει με τα καλύτερα λόγια για την ΑΕΚ και τη διαφημίζει (ανεξαρτήτως του πρόστυχου τρόπου που του φέρθηκε ο εργολάβος, και μάλιστα 2 φορές)

2 μήνες λοιπόν πριν έρθει κι ενώ δεν είχε καμιά απολύτως σχέση με την ομάδα,  έκανε σε μια συνέντευξή του κάποια υπερβολικά  έως κολακευτικά σχόλια για τη φετινή ΑΕΚ , ότι έχει υλικό ικανό για τίτλο κλπ ... τα ίδια σχόλια που κάνει κάθε χρόνο δλδ

ήρθε, είδε και διαπίστωσε από κοντά ο άνθρωπος τι μπουρδέλο είμαστε , και τα λέει και στις δηλώσεις του ως προπονητής της ΑΕΚ .... και λοιπόν ; 🤣🤣🤣

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να φυγουν ο Καρερα και ο Ιβιτς, ηταν μεγαλο λαθος.

Απο κει και περα δεν λεω να φυγει ο Χιμενεθ αλλα με εξαιρεση τα δυο ματς στη Θεσσαλονικη απετυχε παταγωδως.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το Μπόλονι, οι ίδιοι οι βάζελοι δεν θέλουν να τον διώξουν ; Επειδή αποκλείστηκε από τα Γιάννενα σε διπλά ματς και έκανε αυτές τις 3 ήττες σερί κλπ; Κακώς για μένα, αφού ο βάζελος ΔΕΝ έχει παίκτες και είναι μία η άλλη , όπως κι εμείς περίπου...

τελικά τον έδιωξαν ή έμεινε ; Ούτε ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bluesman said:

 

Ωπα, ώπα, βάζεις αυτογκολ. Ο Μήτρογλου δεν έχει ακουμπήσει μπάλα στον Άρη, αλλαγή και έβαλε και ένα πέναλτι. Ο Μπρούνο και ο Ιωαννίδης όπως είδα έχουν παίξει λίγο. Επιπλέον ο Άρης ήταν δεύτερος και στον πρώτο γύρο.

Ο Μπόλονι ενισχύθηκε αλλά η καλύτερη του μεταγραφή γρήγορα βγήκε εκτός δράσης.

Άσε όμως τον ΠΑΟ, μας λες ότι ο Άρης ενισχύθηκε και αποδεικνύω πως ήταν δεύτερος και πριν ενισχυθεί αλλά και ότι η ενίσχυση του δεν καθόρισε τη δεύτερη θέση.

 

 

 

Δεν είναι το θέμα αν έχουν βοηθήσει τους άλλους οι μεταγραφές που έκαναν αλλά ότι κινήθηκαν για να βελτιώθουν

Να σου θυμίσω πως ο Ραφινια είχε συμβόλαιο νομίζω 1,5 κ τον Πέπε τον αγόρασαν 3μ.

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συγκρίνουμε τώρα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vamos bien said:

Σόρρυ αλλά έχεις συναίσθηση του τι γράφεις; Ο Χιμένεθ πάντα στην Ισπανία μιλάει με τα καλύτερα λόγια για την ΑΕΚ και τη διαφημίζει (ανεξαρτήτως του πρόστυχου τρόπου που του φέρθηκε ο εργολάβος, και μάλιστα 2 φορές)

2 μήνες λοιπόν πριν έρθει κι ενώ δεν είχε καμιά απολύτως σχέση με την ομάδα,  έκανε σε μια συνέντευξή του κάποια υπερβολικά  έως κολακευτικά σχόλια για τη φετινή ΑΕΚ , ότι έχει υλικό ικανό για τίτλο κλπ ... τα ίδια σχόλια που κάνει κάθε χρόνο δλδ

ήρθε, είδε και διαπίστωσε από κοντά ο άνθρωπος τι μπουρδέλο είμαστε , και τα λέει και στις δηλώσεις του ως προπονητής της ΑΕΚ .... και λοιπόν ; 🤣🤣🤣

 

Το ιδιο διαστημα ειχε επικοινωνια με παικτες της ομαδας και τους εβαζε να μιλησουν στην διοικηση για την επιστροφη του, ενω ο Καρερα ηταν ακομη προπονητης μας. Ας σταματησουμε να χρυσωνουμε το χαπι επιτελους για τον Χιμενεθ και ας αναγνωρισουμε οτι εχει αποτυχει σε αυτην την θητεια.

Το μεγαλυτερο προβλημα εννοειται οτι παραμενει η διοικηση, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ασκουμε κριτικη σε παικτες και προπονητες επειδη καποτε πηραν ενα πρωταθλημα. Σε καθε ματς πρεπει να αποδεικνυουν οτι αξιζουν. Τους τελευταιες μηνες δεν μπορουμε να πουμε οτι τα καταφερνουν παντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×