Jump to content

Recommended Posts

6 minutes ago, felman said:

Pantos o Beos exei kanei ton sverko tou Ispanou souvlatzh kokkino apo tis sfaliares apo tote pou ton exei petyxei

Λες να έχουμε (και) φέτος στημένους παίχτες; 

Link to comment
Share on other sites

Για να μη παρεξηγηθω, ο Μανώλης δεν έπρεπε να γυρίσει με την καμία,

Γύρισε κακό του κεφαλιού του λοιπόν.

Επίσης φυσικά και έχει κάνει λάθη δε το συζητάμε.

Όμως συνήθως τους προπονητές κ αυτό ισχύει για όσους έχουν περάσει από τον πάγκο της ΑΕΚ όταν τους προσλαμβάνεις πρέπει να τους λες έχω τα Χ ,ψ χρήματα κάνε κουμάντο .Και από κει κ πέρα αφού έχουν κάνει προετοιμασία τους κρίνεις για τη δουλειά τους.(όπως πχ έγινε με τον πισωγλεντι Καρντοσο)

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hades said:

Λες να έχουμε (και) φέτος στημένους παίχτες; 

Oxi Adh. Anhborous exoume fetos. Tous vlepeis kai tous lypase pragmatika. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gybe21 said:

Για να μη παρεξηγηθω, ο Μανώλης δεν έπρεπε να γυρίσει με την καμία,

Γύρισε κακό του κεφαλιού του λοιπόν.

Επίσης φυσικά και έχει κάνει λάθη δε το συζητάμε.

Όμως συνήθως τους προπονητές κ αυτό ισχύει για όσους έχουν περάσει από τον πάγκο της ΑΕΚ όταν τους προσλαμβάνεις πρέπει να τους λες έχω τα Χ ,ψ χρήματα κάνε κουμάντο .Και από κει κ πέρα αφού έχουν κάνει προετοιμασία τους κρίνεις για τη δουλειά τους.(όπως πχ έγινε με τον πισωγλεντη Καρντοσο)

 

 

Den gnorize pou hrthe o Volume 4? Aftos exei kseparasei kai ton Dusan ths kardias mas.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, felman said:

Den gnorize pou hrthe o Volume 4? Aftos exei kseparasei kai ton Dusan ths kardias mas.

Φυσικά κ γνώριζε για αυτό είναι μαλάκας.

Απλά όπως γίνεται συνήθως βλέπουμε το δεντράκι κ χάνουμε το δασάκι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Φυσικά κ γνώριζε για αυτό είναι μαλάκας.

Απλά όπως γίνεται συνήθως βλέπουμε το δεντράκι κ χάνουμε το δασάκι.

Kanena dasaki den xanoume. No mercy se kanenan.

Ta hthele h kolara tou.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η αποψη περι ευθυνης που πρωτα παει στον Μελισσανιδη, και για τα αρνητικα και για τα θετικα. Η επιλογη Χιμενεθ ηταν εν τελει δικη του, οπως και Καρερα, οπως και Κωστενογλου κλπ. κλπ.

Απο εκει και περα, αμα ειναι σε καθε συζητηση που γινεται, και σε οποιαδηποτε κριση γινεται για καποιον παικτη/προπονητη να απορριπτουμε καθε επιχειρημα του αλλου "αφου ο Μελισσανιδης τον εφερε, δεν βρηκε πορτα και μπηκε" να εφαρμοσουμε και την προταση που ειχα κανει και παλιοτερα. Να μετονομαστουν τα τοπικ σε "Προπονητολογια-τιγρης" και σε "Παικτης Επιλογης Μελισσανιδη νο. 87." Οι ποδοσφαιριστες και οι προπονητες ειναι το ποδοσφαιρο, αν δεν μιλαμε για αυτους τοτε γιατι να βλεπουμε εξ' αρχης;

Βεβαια φανταζομαι οσοι γυρνανε την συζητηση επι τοπου στο "ναι αλλα ο Μελισσανιδης τον εφερε..." θα θεωρουν οτι και η ευθυνη της κατακτησης του πρωταθληματος παει σε αυτον. Αλλα ναι ξερω, το πρωταθλημα το εφερε ο δολοπλοκος ο Λαμπροπουλος με αυτο το γατονι τον φωτογραφο που την "φερανε" σε Μελισσανιδη-Σαββιδη-κρατος-δικαστες.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι αρκετα πιο περιπλοκο το θεμα "ποδοσφαιρικη" ομαδα, και οπως λεω μπραβο σε Χιμενεθ-παικτες που αυτοι φερανε πρωτιστως την ομαδα στην κατακτηση του πρωταθληματος, ετσι και το κραξιμο θα παει πρωτα σε Χιμενεθ-παικτες, γιατι αυτοι τρωνε πρωτιστως πουτσικα απο Μπεους.

Για την φετινη κατασταση, στα δικα μου ματια οι υπαιτιοι ειναι Μανταλος-Λιβαγια-Μπακακης-Μελισσανιδης, με αυτη την σειρα. Αν ο Χιμενεθ επαιρνε τηλ παικτες και προσπαθουσε να "διωξει" τον Καρερα για να του παρει την θεση, ειναι σιγουρα μελανο σημειο στην ιστορια του στην ομαδα, αλλα πολλη μεγαλυτερη πικρα μας εχουν δωσει οι 4 προαναφερθεντες 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

Σεβαστη η αποψη περι ευθυνης που πρωτα παει στον Μελισσανιδη, και για τα αρνητικα και για τα θετικα. Η επιλογη Χιμενεθ ηταν εν τελει δικη του, οπως και Καρερα, οπως και Κωστενογλου κλπ. κλπ.

Απο εκει και περα, αμα ειναι σε καθε συζητηση που γινεται, και σε οποιαδηποτε κριση γινεται για καποιον παικτη/προπονητη να απορριπτουμε καθε επιχειρημα του αλλου "αφου ο Μελισσανιδης τον εφερε, δεν βρηκε πορτα και μπηκε" να εφαρμοσουμε και την προταση που ειχα κανει και παλιοτερα. Να μετονομαστουν τα τοπικ σε "Προπονητολογια-τιγρης" και σε "Παικτης Επιλογης Μελισσανιδη νο. 87." Οι ποδοσφαιριστες και οι προπονητες ειναι το ποδοσφαιρο, αν δεν μιλαμε για αυτους τοτε γιατι να βλεπουμε εξ' αρχης;

Βεβαια φανταζομαι οσοι γυρνανε την συζητηση επι τοπου στο "ναι αλλα ο Μελισσανιδης τον εφερε..." θα θεωρουν οτι και η ευθυνη της κατακτησης του πρωταθληματος παει σε αυτον. Αλλα ναι ξερω, το πρωταθλημα το εφερε ο δολοπλοκος ο Λαμπροπουλος με αυτο το γατονι τον φωτογραφο που την "φερανε" σε Μελισσανιδη-Σαββιδη-κρατος-δικαστες.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι αρκετα πιο περιπλοκο το θεμα "ποδοσφαιρικη" ομαδα, και οπως λεω μπραβο σε Χιμενεθ-παικτες που αυτοι φερανε πρωτιστως την ομαδα στην κατακτηση του πρωταθληματος, ετσι και το κραξιμο θα παει πρωτα σε Χιμενεθ-παικτες, γιατι αυτοι τρωνε πρωτιστως πουτσικα απο Μπεους.

Για την φετινη κατασταση, στα δικα μου ματια οι υπαιτιοι ειναι Μανταλος-Λιβαγια-Μπακακης-Μελισσανιδης, με αυτη την σειρα. Αν ο Χιμενεθ επαιρνε τηλ παικτες και προσπαθουσε να "διωξει" τον Καρερα για να του παρει την θεση, ειναι σιγουρα μελανο σημειο στην ιστορια του στην ομαδα, αλλα πολλη μεγαλυτερη πικρα μας εχουν δωσει οι 4 προαναφερθεντες 

Ο Μελισσανιδης φταιει που δεν στηριξε Καρερα Ιβιτς κοβοντας τον βηχα παραλληλα σε Μανταλο Λιβαγια Μπακακη και απομακρυνοντας τους, αντιθετως τον εναν παρακαλουσε να ανανεωσει μεχρι προσφατα και στον αλλον εκοψε (μαλλον) την μεταγραφη και τωρα διαβάζουμε για συμβολαια καρδιας.Στα υπολοιπα εχεις δικιο οποιος παιζει και προπονει θα δεχεται και την κριτικη οπως και τα ευσημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Δεν είναι το θέμα αν έχουν βοηθήσει τους άλλους οι μεταγραφές που έκαναν αλλά ότι κινήθηκαν για να βελτιώθουν

Να σου θυμίσω πως ο Ραφινια είχε συμβόλαιο νομίζω 1,5 κ τον Πέπε τον αγόρασαν 3μ.

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συγκρίνουμε τώρα.

 

 

 

Eίμαι  λάτρης της κοινής λογικής.

Είπες λοιπόν πως ο Μάντζιος είναι δεύτερος επειδή ενισχύθηκε κιόλας, δηλαδή τον βοήθησαν και οι μεταγραφές. Τώρα λες ότι δεν είναι το θέμα αυτό.

Μα τότε τι το ανέφερες ως προς το τι πέτυχε ο Μάντζιος. Όπερ άτοπο.

Τελοσπάντων, δεν θα επανέλθω επ'αυτού, απλώς λέω ότι ο Χιμένεθ μπορεί να έχει πολλά θετικά στοιχεία εντούτοις έχει ιδιαιτερότητες που δυσκολεύουν πολλές φορές την κατάσταση. Και προφανώς έχει μερίδιο ευθύνης όχι επειδή δεν κάνει πρωταθλητισμό ή δεν προσφέρει πανδαισία ποδοσφαίρου αλλά για το ότι η ομάδα χάνει εύκολα πολλούς βαθμούς και έχει παντού χειρότερες επιδόσεις από την ΑΕΚ του Καρέρα με το ίδιο πάλι δυναμικό.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Ο Μελισσανιδης φταιει που δεν στηριξε Καρερα Ιβιτς κοβοντας τον βηχα παραλληλα σε Μανταλο Λιβαγια Μπακακη και απομακρυνοντας τους, αντιθετως τον εναν παρακαλουσε να ανανεωσει μεχρι προσφατα και στον αλλον εκοψε (μαλλον) την μεταγραφη και τωρα διαβάζουμε για συμβολαια καρδιας.Στα υπολοιπα εχεις δικιο οποιος παιζει και προπονει θα δεχεται και την κριτικη οπως και τα ευσημα.

Περαν της στηριξης σε Ιβιτς-Καρερα, που ειχαμε να δουμε μια εστω τυπικα σοβαρη μεταγραφικη περιοδο απο Μαιστοροβιτς, τα λαθη του Μελισσανιδη ειναι οτι δεν πουλησε τον Μανταλο οσο-οσο το καλοκαιρι(ελεγα οτι καλως διαπραγματευτηκε τοτε, αλλα ηταν λαθος,) οτι δεν τελειωσε τον Λιβαγια το βραδυ με την Μπραγκα, και οτι δεν τελειωσε Μανταλο-Μπακακη οταν ειδε οτι πανε να φανε τον προπονητη τους.

Εχεις Μαιστοροβιτς, σου φερνει Αραουχο-Λιβαγια, εχεις Ιβιτς, σου φερνει Γκαρσια-Σιμανσκι-Τανκοβιτς. Αν αφησει ενα ατομο, με βασικη ικανοτητα στην δουλεια του 2-3 καλοκαιρια, εν τελει θα χτισεις ενα δυνατο ροστερ και θα "δημιουργησεις" και VFM μοναδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nedved21 said:

Σεβαστη η αποψη περι ευθυνης που πρωτα παει στον Μελισσανιδη, και για τα αρνητικα και για τα θετικα. Η επιλογη Χιμενεθ ηταν εν τελει δικη του, οπως και Καρερα, οπως και Κωστενογλου κλπ. κλπ.

Απο εκει και περα, αμα ειναι σε καθε συζητηση που γινεται, και σε οποιαδηποτε κριση γινεται για καποιον παικτη/προπονητη να απορριπτουμε καθε επιχειρημα του αλλου "αφου ο Μελισσανιδης τον εφερε, δεν βρηκε πορτα και μπηκε" να εφαρμοσουμε και την προταση που ειχα κανει και παλιοτερα. Να μετονομαστουν τα τοπικ σε "Προπονητολογια-τιγρης" και σε "Παικτης Επιλογης Μελισσανιδη νο. 87." Οι ποδοσφαιριστες και οι προπονητες ειναι το ποδοσφαιρο, αν δεν μιλαμε για αυτους τοτε γιατι να βλεπουμε εξ' αρχης;

Βεβαια φανταζομαι οσοι γυρνανε την συζητηση επι τοπου στο "ναι αλλα ο Μελισσανιδης τον εφερε..." θα θεωρουν οτι και η ευθυνη της κατακτησης του πρωταθληματος παει σε αυτον. Αλλα ναι ξερω, το πρωταθλημα το εφερε ο δολοπλοκος ο Λαμπροπουλος με αυτο το γατονι τον φωτογραφο που την "φερανε" σε Μελισσανιδη-Σαββιδη-κρατος-δικαστες.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι αρκετα πιο περιπλοκο το θεμα "ποδοσφαιρικη" ομαδα, και οπως λεω μπραβο σε Χιμενεθ-παικτες που αυτοι φερανε πρωτιστως την ομαδα στην κατακτηση του πρωταθληματος, ετσι και το κραξιμο θα παει πρωτα σε Χιμενεθ-παικτες, γιατι αυτοι τρωνε πρωτιστως πουτσικα απο Μπεους.

Για την φετινη κατασταση, στα δικα μου ματια οι υπαιτιοι ειναι Μανταλος-Λιβαγια-Μπακακης-Μελισσανιδης, με αυτη την σειρα. Αν ο Χιμενεθ επαιρνε τηλ παικτες και προσπαθουσε να "διωξει" τον Καρερα για να του παρει την θεση, ειναι σιγουρα μελανο σημειο στην ιστορια του στην ομαδα, αλλα πολλη μεγαλυτερη πικρα μας εχουν δωσει οι 4 προαναφερθεντες 

Symfono. Kai oligon tsoutseki Svarna na desei to pareaki.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Το ιδιο διαστημα ειχε επικοινωνια με παικτες της ομαδας και τους εβαζε να μιλησουν στην διοικηση για την επιστροφη του, ενω ο Καρερα ηταν ακομη προπονητης μας. Ας σταματησουμε να χρυσωνουμε το χαπι επιτελους για τον Χιμενεθ και ας αναγνωρισουμε οτι εχει αποτυχει σε αυτην την θητεια.

Το μεγαλυτερο προβλημα εννοειται οτι παραμενει η διοικηση, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ασκουμε κριτικη σε παικτες και προπονητες επειδη καποτε πηραν ενα πρωταθλημα. Σε καθε ματς πρεπει να αποδεικνυουν οτι αξιζουν. Τους τελευταιες μηνες δεν μπορουμε να πουμε οτι τα καταφερνουν παντως.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου αποδείξεις αυτό που αναφέρεις με τους παίκτες;
ΑΛλά και έτσι να είναι, που δεν το πιστεύω ...δεν το βλέπω απαραίτητα κακό το να θέλει να έρθει στην ΑΕΚ ο οποιοσδήποτε προπονητής, και να λέει «είμαι εδώ  εφόσον με χρειαστείτε» ... πόσο μάλλον όταν είναι ο προπονητής που σου έχει φέρει κύπελλο μετά από 10 χρόνια, πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια , αήττητη ευρωπαϊκή πορεία, χρηματιστηριακή άνοδο της αξίας των περισσότερων παικτών σου , συμβολή σημαντική (έμμεσα) μέχρι και στο χτίσιμο του γηπέδου σου και  γενικότερα είναι ο πιο πετυχημένος προπονητής στην ιστορία σου τα τελευταία 40 χρόνια , σε τίτλους και αποτελέσματα (ποσοστό νικών/ηττών) σε Ελλάδα και Ευρώπη, μετά το βάτραχο...

Το αν πέτυχε ή απέτυχε φέτος είναι εντελώς υποκειμενικό , ποιό χάπι να χρυσώσουμε ... 😀  για μένα, μία από τα ίδια είναι η ομάδα και αυτό αποδεικνύεται και βαθμολογικά...

Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι το φετινό μπουρδέλο που δημιούργησαν το καλοκαίρι οι εργολάβοι-Γιαννάκηδες- Τεννέδες με τις επιλογές τους (π.χ. χειρότερη άμυνα ολοκληρης της ιστορίας της ΑΕΚ) παρατημένο και αποδυναμωμένο στις μεταγραφές (ενώ όλοι φωνάζαμε για τα τρομερά κενά σε έμψυχο υλικό) και απροπόνητο με τους παίκτες να πέφτουν κάτω σαν τα κουνέλια κλπ κλπ με αποτέλεσμα σε κάθε ματς να μετράμε 7-8 απουσίες , μπορούσε να βελτιωθεί ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ από οποιονδήποτε προπονητή , σόρρυ αλλά διαφωνούμε ... εγώ πιστεύω ότι ούτε ο Κλοπ , ίσως ούτε ο Χουντίνι δε θα το πέτυχαινε.....κι αυτό ακριβώς, το ίδιο πράγμα, το γράφω από την επόμενη μέρα που τελείωσαν οι μεταγραφές. Η φετινή χρονιά ήταν κατεστραμμένη από νωρίς και δεν ευθύνεται κανένας Χιμένεθ γι αυτό , οπως ακριβώς δεν ευθυνόταν όταν ανέλαβε το έκτρωμα Κλαρίνου...
Να ξεκινήσει τη χρονιά ο Χιμένεθ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, με δική του προετοιμασία  και να κριθεί για το τι μπορεί να πετύχει .... απλά διότι τη ΜΙΑ κ μοναδική φορά που συνέβη αυτό , είδαμε ΤΙ πέτυχε... εγώ αυτό λέω.

δε θέλουμε; Εκεί είναι και οι Γιαννίκηδες, και οι Λουτσέσκοι, και οι Κλαρίνοι, Καρντόζηδες, Καρέρες κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bluesman said:

 

Eίμαι  λάτρης της κοινής λογικής.

Είπες λοιπόν πως ο Μάντζιος είναι δεύτερος επειδή ενισχύθηκε κιόλας, δηλαδή τον βοήθησαν και οι μεταγραφές. Τώρα λες ότι δεν είναι το θέμα αυτό.

Μα τότε τι το ανέφερες ως προς το τι πέτυχε ο Μάντζιος. Όπερ άτοπο.

Τελοσπάντων, δεν θα επανέλθω επ'αυτού, απλώς λέω ότι ο Χιμένεθ μπορεί να έχει πολλά θετικά στοιχεία εντούτοις έχει ιδιαιτερότητες που δυσκολεύουν πολλές φορές την κατάσταση. Και προφανώς έχει μερίδιο ευθύνης όχι επειδή δεν κάνει πρωταθλητισμό ή δεν προσφέρει πανδαισία ποδοσφαίρου αλλά για το ότι η ομάδα χάνει εύκολα πολλούς βαθμούς και έχει παντού χειρότερες επιδόσεις από την ΑΕΚ του Καρέρα με το ίδιο πάλι δυναμικό.

 

 

 

Ρε συ Μπλουζμανε εγώ έγραψα οτι οι άλλοι ενισχύθηκαν εμείς όχι.

Το όνομα Μάντζιος κ Αρης εσύ τι έγραψες πήγαινε πίσω κ δες το.

Οι άλλοι ασχολήθηκαν με τις όποιες αδυναμίες τους κ προσπάθησαν να μπαλωσουν τρύπες εμείς δε κάναμε απολύτως τίποτα, ελπίζω να συμφωνείς.

Στο 2ο που γράφεις έφτιαξε λίγο την άμυνα κ χάλασε πολύ την επίθεση .

Αυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vamos bien said:

Μπορείς σε παρακαλώ να μου αποδείξεις αυτό που αναφέρεις με τους παίκτες;
ΑΛλά και έτσι να είναι, που δεν το πιστεύω ...δεν το βλέπω απαραίτητα κακό το να θέλει να έρθει στην ΑΕΚ ο οποιοσδήποτε προπονητής, και να λέει «είμαι εδώ  εφόσον με χρειαστείτε» ... πόσο μάλλον όταν είναι ο προπονητής που σου έχει φέρει κύπελλο μετά από 10 χρόνια, πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια , αήττητη ευρωπαϊκή πορεία, χρηματιστηριακή άνοδο της αξίας των περισσότερων παικτών σου , συμβολή σημαντική (έμμεσα) μέχρι και στο χτίσιμο του γηπέδου σου και  γενικότερα είναι ο πιο πετυχημένος προπονητής στην ιστορία σου τα τελευταία 40 χρόνια , σε τίτλους και αποτελέσματα (ποσοστό νικών/ηττών) σε Ελλάδα και Ευρώπη, μετά το βάτραχο...

Το αν πέτυχε ή απέτυχε φέτος είναι εντελώς υποκειμενικό , ποιό χάπι να χρυσώσουμε ... 😀  για μένα, μία από τα ίδια είναι η ομάδα και αυτό αποδεικνύεται και βαθμολογικά...

Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι το φετινό μπουρδέλο που δημιούργησαν το καλοκαίρι οι εργολάβοι-Γιαννάκηδες- Τεννέδες με τις επιλογές τους (π.χ. χειρότερη άμυνα ολοκληρης της ιστορίας της ΑΕΚ) παρατημένο και αποδυναμωμένο στις μεταγραφές (ενώ όλοι φωνάζαμε για τα τρομερά κενά σε έμψυχο υλικό) και απροπόνητο με τους παίκτες να πέφτουν κάτω σαν τα κουνέλια κλπ κλπ με αποτέλεσμα σε κάθε ματς να μετράμε 7-8 απουσίες , μπορούσε να βελτιωθεί ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ από οποιονδήποτε προπονητή , σόρρυ αλλά διαφωνούμε ... εγώ πιστεύω ότι ούτε ο Κλοπ , ίσως ούτε ο Χουντίνι δε θα το πέτυχαινε.....κι αυτό ακριβώς, το ίδιο πράγμα, το γράφω από την επόμενη μέρα που τελείωσαν οι μεταγραφές. Η φετινή χρονιά ήταν κατεστραμμένη από νωρίς και δεν ευθύνεται κανένας Χιμένεθ γι αυτό , οπως ακριβώς δεν ευθυνόταν όταν ανέλαβε το έκτρωμα Κλαρίνου...
Να ξεκινήσει τη χρονιά ο Χιμένεθ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, με δική του προετοιμασία  και να κριθεί για το τι μπορεί να πετύχει .... απλά διότι τη ΜΙΑ κ μοναδική φορά που συνέβη αυτό , είδαμε ΤΙ πέτυχε... εγώ αυτό λέω.

δε θέλουμε; Εκεί είναι και οι Γιαννίκηδες, και οι Λουτσέσκοι, και οι Κλαρίνοι, Καρντόζηδες, Καρέρες κ.ο.κ

Ρε συ το εγραψα και πριν: υπευθυνη ειναι η διοικηση, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα γινεται κριτικη στους υπολοιπους.

Αυτο που λεω για την επικοινωνια του Χιμενεθ το ειχα διαβασει ή σε καποιο αρθρο ή εδω απο τον Στυλ, εαν το βρω θα το ποσταρω. Και ναι ειναι απαραιτητα κακο να θελει να ερθει με αυτον τον τροπο.

Δεν αντιλεγω με τα οσα εχει προσφερει ο Χιμενεθ ΟΜΩΣ πλεον εχουμε 2021 και ολα οσα ανεφερες ανηκουν στο παρελθον. Τωρα τι γινεται ειναι το θεμα. Δεν θα ασκησουμε κριτικη στον Χιμενεθ επειδη καποτε παρουσιασε μια κανονικη ΑΕΚ για 1.5 χρονο;

Μην με παρεξηγεις το φετινο συνολο δεν θα μπορουσε να μαζευτει απο πολλους προπονητες, συμφωνουμε. Το κυριο προβλημα μου με τον Χιμενεθ δεν ειναι οτι δεν μπορεσε να μαζεψει τα ασυμμαζευτα, αλλα το γεγονος οτι στις δηλωσεις του και στον τροπο που αντιμετωπιζει τους ποδοσφαιριστες φαινεται να δρα μεροληπτικα. Γενικα στην τωρινη του θητεια μου μοιαζει διαφορετικος και το επιβεβαιωνει και ο Στυλ αυτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Aussie said:

Το κυριο προβλημα μου με τον Χιμενεθ δεν ειναι οτι δεν μπορεσε να μαζεψει τα ασυμμαζευτα, αλλα το γεγονος οτι στις δηλωσεις του και στον τροπο που αντιμετωπιζει τους ποδοσφαιριστες φαινεται να δρα μεροληπτικα. Γενικα στην τωρινη του θητεια μου μοιαζει διαφορετικος και το επιβεβαιωνει και ο Στυλ αυτο.

Εγώ πάντως φίλε δεν τον βλέπω να μεροληπτεί ή να αδικεί παίκτες ... βλέπω ότι δίνει συνεχείς ευκαιρίες στους πάντες και τα πάντα αλλά ΔΕΝ ... για παράδειγμα, θα ήθελε η διοίκηση να «βγάλει» τον Μιτάι ... βλέπεις ότι τον βάζει βασικό χθες, κάνει τη μαλακία πέναλτι χωρίς λόγο και καίει την ομάδα ... ή θέλει (πολύ σωστά) να «βγάλει» το Λάτσι και ο Λάτσι έχει κάνει πολλά καθοριστικά λάθη σε σημαντικά ματς, δικαιολογημένα λόγω της απειρίας του ...δεν το πιστεύω με τίποτα ότι κάποιοι παικταράδες μας έχουν παραπάνω δυνατότητες και τους αδικεί ο Χιμένεθ... ειδικά αυτός. Και οι δηλώσεις του μου φαίνονται απόλυτα ειλικρινείς. Τεσπα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Και χωρις Γκαρσία Σιμανσκι Γαλανοπουλο συν κοβιντ συν Ευρωπη ο Καρερα.

https://www.aek365.org/a-776219/xeiroterh-se-ola-ston-deutero-guro-h-aek.htm

Προσέξτε εδώ τώρα 😅...

γράφει το ΑΡΔ :

 
Σύμφωνα, λοιπόν, με τους αριθμούς: Μετά από τα 13 πρώτα ματς του πρωταθλήματος και με τον Καρέρα στον πάγκο η ΑΕΚ συγκέντρωσε 27 βαθμούς, έχοντας 8 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.
 
και βέβαια ο Καρέρα δεν έχει 13 αλλά ΔΩΔΕΚΑ ματς στο πρωτάθλημα με την ΑΕΚ και 24 βαθμούς.. αλλά προφανώς του χρεώνουν και το ματς με τον Άρη επάνω που κερδίσαμε με Χιμένεθ 😅
πέντε βαθμούς πίσω από τον Άρη μας άφησε ο Καρέρα μετά από το 2-2 με το Βόλο και 12 ματς έκαστος... όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά να χαρώ εγώ στατιστικολόγους ...
 

08830305-F4FF-479C-B506-B332CB4C5EFA.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό παντως να γίνεται σπέκουλα για τον Χιμένεθ ενώ ο αφεντικος ο,τι και να συζηταμε εμεις κάνει τα δικά του και από ο,τι λέγεται ψάχνεται ήδη για προπονητη.

 

Παικτες σοβαρους να ανέβεις επίπεδο δεν πρόκειται να φέρει, οποτε μην σκάτε και μην περιμένετε θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λεγαμε ότι έπρεπε να στηριχτεί ο Καρερα δεν το λέγαμε επειδή βλέπαμε σε αυτόν τον προπονητή των ονείρων μας αλλά για 2 λόγους. Πρώτον γιατί φαινόταν ότι σε αυτό το μπουρδελο που δημιουργήθηκε ούτε ο Γκουαρντιόλα δεν μπορούσε να κάνει μαγικά και δεύτερον επειδή έπρεπε να καθαρίσουν τα αποδυτήρια από τον κόπρο του Αυγεία. Επειδή όμως η εκκαθάριση απαιτούσε φράγκα επιλέχτηκε η μεσοβέζικη λύση του Χιμένεθ ως αλεξικέραυνο. Για αυτό λέγαμε ότι δεν πρέπει να γυρίσει κιόλας. Όχι επειδή δεν είναι καλός προπονητής η δεν τον αγαπάμε, αλλά επειδή το καλοκαίρι θα απολυθεί για άλλη μια φορά, αφού φροντίσουν πρώτα να τον απομυθοποιήσουν για να καλύψουν τα αίσχη του Μελισσανίδη 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bluesman said:

 

Eίμαι  λάτρης της κοινής λογικής.

 

 

 

 

και εγώ λάτρης της Μίλα Γιόβοβιτς. Εγώ όμως δεν την γαμησα την Μίλα.

 

Ειδικά αυτό που είπες ότι αν η ομάδα χάνει το ματς από ομάδα με 10 φορές μικρότερο μπάτζετ, η ευθύνη είναι καθαρά προπονητική, ήτανε σκληρό σεξ στην κοινή λογική.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Skepastos said:

Όσοι λεγαμε ότι έπρεπε να στηριχτεί ο Καρερα δεν το λέγαμε επειδή βλέπαμε σε αυτόν τον προπονητή των ονείρων μας αλλά για 2 λόγους. Πρώτον γιατί φαινόταν ότι σε αυτό το μπουρδελο που δημιουργήθηκε ούτε ο Γκουαρντιόλα δεν μπορούσε να κάνει μαγικά και δεύτερον επειδή έπρεπε να καθαρίσουν τα αποδυτήρια από τον κόπρο του Αυγεία. 

Αυτό είναι όλο το ζουμί. καμένη η χρονιά, να φύγουν τα μουνόπανα, να καεί ο Καρέρα τελείως, να μείνει ότι αξίζει, και να ψάχνει ο Ιβιτς προπονητή για καλοκαίρι και παίκτες διαφοράς.

Τώρα έφερες Μανόλο, έχεις κανει draft το συμβόλαιο ζωής στον αρχηγό, έφερες τον χιλιοκαμμένο προπονητή Μανόλο να καεί ακόμα παραπάνω, η χρονιά παραμένει καμένη και η ομάδα σέρνει το κουφάρι της, το καλοκαίρι παλι θα θες προπονητη και είσαι μεταξύ ρασταβατς και ζασταβα, ενώ για καλοκαιρινες μεταγραφές κλείνεις γούτα αγκιριμπι παρρα και τον κάθε λιμό παπαρα που θα τον φέρεις και θα γίνει χειρότερος από οταν επαιζε αλλου γιατι δεν βελτιώνεις παίκτες κατα κανόνα(με μερικές εξαιρέσεις)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

η διοικηση επαιξε το χαρτι χιμενεθ μηπως γινει κανα μαγικο και γυρισει η φαση, και τελικα δεν γυρισε και κυλησε οπως αρχισε η χρονια, αν δεν παει καλυτερα 'η πολυ χειροτερα στα πλευ οφφ.

βεβαια σημαντικο ρολο στην πορεια μας ειχε η αμυνα , πολυ σημαντικο κατ εμε, οποτε ας ριξουμε λιγες παραπανω ευθυνες στον σχεδιασμο. αντε και στους τραυματισμους.

προχθες για αλλη μια φορα ειδαμε απιστευτα πραγματα η 4αδα πισω με μιται , λατσι, ενα δεξι μπακ οκ αλλα φοβισμενο ξερωγω και τον νεντε που θελουμε να βγει καλος αλλα μαλλον δεν. αυτο με λατσι και μιται πραγματικα δεν το εχω ξαναδει, τελικα ο ενας μαλιστα δεν εχει παιξει καν κ19 , μονο κ17 και τον εκανε γιογιο το βλαμενο που ηταν στον βαζελο. η ομαδα ειναι κλασμαν πισω εντελως , δεν υπαρχει καμια συνοχη, αρχισαμε τα βολε απ τον τερμα κι οπου παει κλπ.

τωρα λεμε/λετε να εμενε καρερα και γιατι εφυγε ο ιβιτς, για μενα καλως εφυγαν γιατι απετυχαν. οκ ο ιβιτς εκανε και 5 καλα αλλα η φαση με την αμυνα ηταν καταστροφικη.

τραγικο να μην ενισχυθουμε εκει το δεκεμβριο και για μενα οσο και να κρα τον λιβαγια 1-2 ματσακια θα τα ειχε ξεκλειδωσει.

επισης ο μανταλος σερνεται επειδη δεν ξερει, οπως και διαφοροι αλλοι, δεν σερνονταν τοτε επειδη τρυπουσαν καρερα ενω τωρα θελουν αλλα δεν μπορουν.

να προσθεσω οτι ο μανολο εκανε μεγαλες γκαφες σε αρκετα ματς.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

και εγώ λάτρης της Μίλα Γιόβοβιτς. Εγώ όμως δεν την γαμησα την Μίλα.

 

Ειδικά αυτό που είπες ότι αν η ομάδα χάνει το ματς από ομάδα με 10 φορές μικρότερο μπάτζετ, η ευθύνη είναι καθαρά προπονητική, ήτανε σκληρό σεξ στην κοινή λογική.

Αυτό δεν το ξέρουμε, εσύ το ισχυρίζεσαι.

Η κοινή λογική όμως είναι αντιληπτή σε δημόσια θέα και αυταπόδεικτη.

Επιπλέον γρονθοκοπείς τη κοινή λογική ασύστολα σαν τον Ρόκι Μπαλμπόα με την τελευταία παράγραφο.

Μας λες δηλαδή ότι όταν μία ακριβή ομάδα δεν κερδίζει συχνά μία φθηνή ο προπονητής το πλέον σημαντικό μερίδιο ευθύνης. Ωραίο ξέπλυμα.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Skepastos said:

Όσοι λεγαμε ότι έπρεπε να στηριχτεί ο Καρερα δεν το λέγαμε επειδή βλέπαμε σε αυτόν τον προπονητή των ονείρων μας αλλά για 2 λόγους. Πρώτον γιατί φαινόταν ότι σε αυτό το μπουρδελο που δημιουργήθηκε ούτε ο Γκουαρντιόλα δεν μπορούσε να κάνει μαγικά και δεύτερον επειδή έπρεπε να καθαρίσουν τα αποδυτήρια από τον κόπρο του Αυγεία. Επειδή όμως η εκκαθάριση απαιτούσε φράγκα επιλέχτηκε η μεσοβέζικη λύση του Χιμένεθ ως αλεξικέραυνο. Για αυτό λέγαμε ότι δεν πρέπει να γυρίσει κιόλας. Όχι επειδή δεν είναι καλός προπονητής η δεν τον αγαπάμε, αλλά επειδή το καλοκαίρι θα απολυθεί για άλλη μια φορά, αφού φροντίσουν πρώτα να τον απομυθοποιήσουν για να καλύψουν τα αίσχη του Μελισσανίδη 

 

Εκτός των παραπάνω επί Καρέρα η ΑΕΚ στα παιχνίδια με μικρομεσαίους αντιπάλους είχε μία επιθετικότητα, έκανε φάσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×