Jump to content

Recommended Posts

αν επαιζε με αλλαγες στα σκριν και δυναμικα χεντς αουτ θα ειχαμε καλυτερα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

 

 

Έτοιμο τον έχουνε τον αδερφό του Ίλια και κυπελλούχο Ελλάδος. 

 

Πάντως αν είναι να γίνεται η αντιπαράθεση απόψεων με "επιχειρηματολογία - παίζω την κολοκυθιά"... τουλάχιστον ας γράφεται μια φορά κι όχι 15... φέρτε τον Ίβιτς, φέρτε τον Αλέφαντο, φέρτε τον Αναστασιάδη, φέρτε το Μπάγεβιτς κτλ...

 

ειδάλλως μπορούμε να μπαίνουμε όπου κάποιος κριτικάρει π.χ. Μελισανίδη και διαφωνούμε και να γράφουμε "φέρτε πίσω τον Αδαμίδη", όταν μιλάμε για κακές εμφανίσεις Αραούχο "φέρτε πίσω τον Κρισάντους",  "φέρτε πίσω τον Αραβίδη"... και να κάνουμε όλες τις αντιπαραθέσεις λες και διαβάζουμε απόψεις αποφοιτων του νηπιαγωγείου...

Και 200 θα το γράψουμε αν χρειαστεί. 

Ο Αβραάμ κατανάλωσε τεράστια αποθέματα οχετού από χθες, συνεπώς και οι 200 φορές ίσως αποδειχτούν λίγες. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει βρει άκρη λοιπόν με τις στημένες φάσεις, είναι (και) δικό του θέμα, πέραν της ατομικής ευθύνης του παίχτη.

Αλλά δεν γίνεται να έχουμε φάει από στημένη φάση σχεδόν τα 2/3 των γκολ που έχουμε δεχθεί συνολικά και να φταίει μόνο οι παίχτες.

 

Ίσως να αποδεχόμαστε σιγά σιγά ότι δεν υπάρχει λύση σε όλα τα προβλήματα του κόσμου και έτσι είναι η πουτάνα η ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Για το ματς με την Ριέκα:

 

«Είναι κάποια πράγματα που δεν μπορούν να ελεγχθούν και ένα από αυτά είναι η ένταση.  Ήταν πραγματικά ένα σοκ αυτό που δεχθήκαμε, με το να βρισκόμαστε πίσω στο σκορ με 2-0. Στο ημίχρονο είχαμε μια ομιλία στα αποδυτήρια και η ομάδα κατάλαβε πως διαθέτουμε μια καλή ομάδα και πρέπει να το αποδείξουμε. Και μόνο οι μεγάλες ομάδες είναι ικανές να γυρίσουν ένα τέτοιο αποτέλεσμα, μέχρι το σημείο που μπορούσαμε να κερδίσουμε κιόλας».

 

Για το να μην κυνηγάνε στο σκορ:

 

«Είναι ένας ψυχολογικός τομέας που έχει να κάνει με κάποιους ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν μπαίνουν συγκεντρωμένοι. Υπάρχουν παιχνίδια που δεν μπαίνουμε απόλυτα συγκεντρωμένοι και θα πρέπει οι παίκτες να είναι πιο συγκεντρωμένοι. Έχει να κάνει με το ψυχολογικό κομμάτι, αν ένας ποδοσφαιριστής δεν είναι συγκεντρωμένος τότε το μεταδίδει και στους υπόλοιπους. Παρασύρει όλη την ομάδα. Το πιο σημαντικό είναι ότι η ομάδα αντιδράει. Σίγουρα θα πρέπει να το αλλάξουμε αυτό».

 

Για την επιλογή να μείνει εκτός ενδεκάδας ο Λιβάγια:

 

«Ο Λιβάγια μπήκε και έδειξε αυτό που έδειξε, αυτοί που του κάνουν προπόνηση είμαστε και στον πάγκο. Πραγματικά βρίσκομαι εδώ με όλο το σεβασμό για να δώσω απαντήσεις στον κόσμο της ΑΕΚ. Ο Λιβάγια δέχθηκε ένα χτύπημα στον γλουτό στο ματς με τον ΠΑΟ. Δεν ήταν κάτι σημαντικό, αλλά θα μπορούσε να τον επιβαρύνει. Ο Αράουχο ήταν τιμωρημένος και τα περισσότερα λεπτά σ’ αυτό το ματς έπρεπε να είναι γι’ αυτόν. Σε κανονικές συνθήκες και αν δεν υπήρχε το 0-2, ο Λιβάγια θα ήταν μία λύση, όχι όμως για να παίξει πάνω από 45 λεπτά. Κι αυτό για να είναι σε καλή κατάσταση στο ματς με τον Πλατανιά, όπου δεν παίζει ο Αραούχο που είναι τιμωρημένος. Όλα τα παιχνίδια είναι σημαντικά. Είμαστε πρώτοι, είμαστε μέσα στην πρόκριση στο Europa. Και όλοι θέλουν να κερδίσουν τους τίτλους. Για εμάς είναι εκτός δράσης  οι Γιόχανσον και Μάνταλος που είναι δύσκολο, ο Τσόσιτς είναι ανέτοιμος και αν χάναμε τον Λιβάγια θα ήταν μια αυτοκτονία για τη συνέχεια. Θα πρέπει να διαχειριστώ τους παίκτες μου ώστε να μην έχουμε απρόοπτο και επιπλέον τραυματισμούς. Με το 0-2 έπρεπε να ρισκάρω και να βάλω τον Λιβάγια , γνωρίζοντας την πιθανότητα να τραυματιστεί στο τέλος του ματς. Δεν περιμένω να με καταλάβουν, αλλά να το σεβαστούν».

 

Για τις ερωτήσεις που γίνονται ξεκαθάρισε:

 

«Πολλές φορές δυστυχώς υπάρχει άποψη χωρίς να υπάρχει γνώση και δεν γίνεται η ερώτηση για να πάρεις μια πληροφορία, αλλά για να κάνεις κακό. Από την πρώτη μέρα δεν έχω κανένα πρόβλημα Δεν πουλήσω ποτέ φούμαρα. Σαν άνθρωπος κάνω λάθη, αλλά όχι να πουλήσω φούμαρα. Όταν κάνω λάθος δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Το πιο σημαντικό είναι η ΑΕΚ και όχι ο εγωισμός ενός αγώνα. Έχουμε δύο παίκτες εκτός μέχρι το τέλος της περιόδου και παρόλα αυτά είμαστε πρώτοι στο πρωτάθλημα και μέσα στην πρόκριση στο Europa League».

 

Για τη χειρονομία και την απολογία:

 

«Έχω πάνω από 30 χρόνια επαγγελματική καριέρα. Θα δεχθώ σαν άντρας όποια απόφαση και αν ληφθεί. Θέλω να απευθυνθώ στον κόσμο της ΑΕΚ, τον οποίο δεν αντιπροσώπευα και κυρίως στον κόσμο του Παναθηναϊκού γιατί δεν απευθυνόταν σ’ αυτούς. Απευθυνόταν σε συγκεκριμένο άνθρωπο, δεν είναι δικαιολογία όσο και αν πρόσβαλλε τη μητέρα μου. Όταν είμαι στο 200% της έντασης στον αγώνα, σίγουρα δεν αποτελεί δικαιολογία, εγώ δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και είμαι απόλυτα μετανιωμένος για την ενέργειά μου».

 

Για τις απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών:

 

«Το πιο σημαντικό είναι  ότι μπορούμε και είμαστε καλά παρά τις απώλειες που έχουμε. Φανταστείτε τις καλύτερες ομάδες να χάσουν σημαντικούς παίκτες πως θα συμπεριφερθούν. Η ΑΕΚ το να παίζει χωρίς Γιόχανσον και Μάνταλο είναι σαν να παίζει η Μπαρτσελόνα δίχως Μέσι και Ινιέστα. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι όμως, συνεχίζουμε»

 

 

 

ΣΑΓΑΠΑΩ ΙΣΠΑΝΕ ελπιζω να μεινεις παρα πολλα χρονια στην ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Ε κ να τα βαλεις μαζι του για συγκεκριμενους λογους, ο πουστης σε κερδιζει αμεσως παλι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπον να δεχτω ότι ο ισπανος ειναι τσαρλατανος.

Περιμενει κανεις οτι οι γνωσεις του ΤΔ (λολ) και η προθυμια της διοικησης να ψωνισει απο το πανω ραφι (καραλολ) θα εχουν ως αποτελεσμα την επιλογη καλυτερου προπονητη;

Αν οχι, η ολη κουβεντα δεν εχει νοημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μπα,το μεντιουμ Πητ ειπε μετα τις 12 Δεκεμβρη οποιος ειναι πρωτος θα ειναι πρωταθλητης με διαφορα και σιγουρα οχι αυτος που ειναι πρωτος τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα,το μεντιουμ Πητ ειπε μετα τις 12 Δεκεμβρη οποιος ειναι πρωτος θα ειναι πρωταθλητης με διαφορα και σιγουρα οχι αυτος που ειναι πρωτος τωρα.

gia poia vathmologia leei ?tou sdna h ton allon?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τον γαμαει ο Πογετ τον σαλτιμπαγκο,τιγρη,οσο εισαι πρωτος,ΔΙΩΧΤΟΝ  και φερε τον Πογετ.

Link to comment
Share on other sites

Μπιελσα φερε και δωκε του και 15 χαρτια να σου φερει το τσαμπιολι του χρονου.

Πρωτη σε Ελλαδα και 32 γιουροπα θα σε ειχε κι ο Τσιωλης με βοηθο το Μανδραφλη. Φερε στην αναγκη το βοηθο του Μουρινιου.

Link to comment
Share on other sites

Πουλο Ισπανε παπατζη , δωστε την ομαδα σε δικο μας παιδι που να νιωθει απο ΑΕΚ , να εχει μυρισει αποδυτηρια. Φερτε πισω τον Βαγγελη Βλαχο να ολοκληρωσει το εργο που του στερησαμε 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό για τον Χιμένεθ, είναι πως παρά το γεγονός πως πολλές φορές «φορτώνει» με όλα αυτά τα σκηνικά και ο Μελισσανίδης, κατά βάση «τον πάει» που λέμε και κάπου μπορούν και τα βρίσκουν μεταξύ τους.

Η ΑΕΚ φέτος είναι μια ομάδα «καθρέφτης» του προπονητή της. Σε πολλά επίπεδα, αλλά εδώ θα ασχοληθώ με την ψυχολογία της, που για μένα είναι το βασικό στοιχείο πίσω από την εμφάνιση της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο με την Ριέκα.

Οι χειρότερες εμφανίσεις της ΑΕΚ φέτος, είναι με την ΤΣΣΚΑ στην Αθήνα, με τον Αστέρα στην Τρίπολη και το πρώτο ημίχρονο με την Ριέκα τώρα. Και τις τρεις φορές, κάτι δεν πήγαινε καλά με τον Μανόλο όσο πλησίαζαν τα ματς και του βγήκε. Και βγαίνει και στην ομάδα.

 

ΤΤ σημερα

Link to comment
Share on other sites

ο Χιμενεθ εχει κανει σοβαρα λαθη...

 

προσωπικα ακομα τον εχω χρεωμενο για εκεινη την εξαρα στο Καραισκακη... κι ας λεμε ολοι για το πουλημα που εκαναν συγκεκριμενοι παιχτες... ειναι εξι γκολ...

 

εχει ερθει αλλος προπονητης... δοκιμαζει... σκεφτεται... πειραματιζεται...

 

αν μπορουσε να μην κανει λαθη θα προπονουσε την Ρεαλ αντιπαλος του Βαλβερδε στην Μπαρτσελονα...

 

στηνεται σε καθε αγωνα διαφορετικα... αναλογα με τον αντιπαλο και αυτο ειναι κατι που προβληματιζει τους αλλους γιατι δειχνει να μελετα τους αγωνες...

 

στην Τριπολη εδωσε ρεσιταλ λαθων... Τσιντωτας, Γιαννουτσος, Βινισιους στην ιδια ενδεκαδα... τραγικος... 3 βαθμοι χαμενοι σε ενα πρωταθλημα που δειχνει να πηγαινει στον ποντο...

 

κοιταμε να κρινουμε τον προπονητη χωρις να γνωριζουμε τι εχει μεσα στο μυαλο του και τι συζητησεις γινονται στα αποδυτηρια...

 

και για μενα επρεπε να παιξεις με 3 αμυντικους και στη Λεωφορο και με την Ριεκα και να βαλεις τους καλυτερους... και σαν τριαδα πισω η καλυτερη ειναι Βρανιες. Τσιγκρινσκι και Τσοσιτς... ο τελευταιος ειναι 1.87 υψος... για να μην λεμε οτι δεν εχεις ψηλους αμυντικους...  Βρανιες 1.83 και Τσιγκρινσκι 1,89...

 

με τον Μπακακη στο 1.75 που ψαχνει προσωπικο μαρκαρισμα σε στημενο... στα οποια εχεις σοβαρο θεμα...

 

ο Αβρααμ προφανως μιλαει για την οδηγια του στυλ "μαρκαρετε στο στημενο αναμεσα στον αμυντικο και το τερμα και οχι αναμεσα στον αμυντικο και στην μπαλα"...

 

η μπαλα που παιζει η ΑΕΚ φετος βγαζει ματια.... δεν παιζεται η ομαδα στην Ελλαδα και θα βαλει δυσκολα ΑΝ προκριθει σε οποιονδηποτε αντιπαλο...

 

απο αυτο που βλεπαμε περυσι με Μοραις που δεν μπορουσες να αλλαξεις σερι τρεις πασες αυτο που βλεπω φετος ειναι χαρμα οφθαλμων...

 

ο Χιμενεθ εχει τα θεματα του, τους πινει τους μπαφους του αλλα η ΑΕΚ παιζει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ...

 

προχθες στο τελος και δεν εκανε ΜΙΑ γιομα...

 

ακομα κι εγω φωναζα για σεντρα εκεινη την στιγμη και οι παιχτες ειχαν την μπαλα ΚΑΤΩ...

 

απιστευτο...

 

τσαμπουκας... αγωνιστικοτητα... dna ΑΕΚ...

 

προσωπικα θα τον αλλαζα με Μπιελσα ή με καποιο τετοιο ονομα...

 

αλλα και παλι... ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι ο προπονητης θα κολλησει μετο dna της ομαδας...

 

και αυτος ο διαολος εχει κολλησει... ειναι ΑΕΚ ρε ο μαλακας απο μικρο παιδι και δεν το ηξερε...

 

τον στηριζω αλλα σε καθε μπαφο που θα πινει θα του την λεω..

 

οπως εχω μαθει να την λεω σε καθε ανθρωπο που αγαπω οταν παει να κανει μαλακια...

 

μονο ενα ρε πουστη...

 

στο Καραισκακη φετος παρε την ρεβανς για εκεινη την εξαρα...

 

στο λαιμο μου εχει κατσει... και οχι μην το παρεις προσωπικα...

 

η ΑΕΚ τα εφαγε τοτε... οχι εσυ.. ουτε οι Αργεντινοι... ουτε οι Ελληνες... 

 

στηριζω τρελοΧιμενεθ... αφου τρελοΑΕΚ ειμαστε ετσι κι αλλιως...

 

Vamos Bien και γυρνα το μαλακα... μην εισαι παρτακιας.... 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν ο αβράαμ μιλάει την ιταλική γλώσσα ? 

Εχει μαθει κατι ισπανικες βρισιες, μπορει να τον βρισει στη γλωσσα του τον Μανόλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ραγιε πως ειναι στα ισπανικα το

 

ΜΑΝΟΛΟ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ 

 Δεν  χρησιμοποιουν τετοια εκφραση οι ισπανοι αλλα οι αργεντινοι που μας μοιαζουν περισσοτερο, οπως και αλλες που εχουμε στην Ελλαδα.  πχ la concha de tu mami, λα κοντσα δε του μάμι, το μουνι της μανούλας σου.

 

Οι αργεντινοι στο μουντιαλ της βραζιλιας τραγουδουσαν στους βραζιλιανους, "βραζιλια πες μου πως αισθανεσαι, που χεις τον μπαμπά σου, στο σπίτι". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ποσταρες αργεντινους... μου κανει εντυπωση πως δε τους πηραν στο κυνηγι τοτε οι βραζιλιανοι απο τις φαβελες με τις μασετες.... σαν να ερθουν ξερω γω οι τουρκοι σε κανενα συνταγμα/ομονοια και να λενε κατι αντιστοιχο. 

ολο και κατι θα εγινε

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ποσταρες αργεντινους... μου κανει εντυπωση πως δε τους πηραν στο κυνηγι τοτε οι βραζιλιανοι απο τις φαβελες με τις μασετες.... σαν να ερθουν ξερω γω οι τουρκοι σε κανενα συνταγμα/ομονοια και να λενε κατι αντιστοιχο. 

ολο και κατι θα εγινε

Καλά οι αργεντινοι συνηθως ειναι πολύ προκλητικοί σαν τους ελληνες οπαδούς, υποθέτω οτι  ηταν πολλοι μαζεμενοι οταν τα ελεγαν αυτά.

Παντως γιναν και μπαχαλα με βραζιλιανους.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×