Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Πέραν από την αχρηστία των υπαλλήλων της ΠΑΕ Καζαντζίδης, ψιλόγαμιεται και η μανούλα του Βρανιες αν όντως δημιουργεί θέμα στην ομάδα τόσο νωρίς στο συμβόλαιό του. Σε περιφερανε στους ώμους μασκοφόροι ταλιμπαν ρε αρχίδι και γούσταρες. Έχουμε κούπα, Ευρώπη, γάβρο μπροστά μας. Και θες 500 και να δημοσιευθούν τώρα; Καλά, μαλακισμενο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

αυστριακος αν δεν φυγει τωρα με μεταγραφη ειναι πολλες οι πιθανοτητες γιατι ο παιχτης θελει ΑΕΚ παρολο που ο μανατζερ του λογω προμηθειων θελει τουρκια 

 

ο κονε αν τον θελουμε δεν υπαρχει θεμα θα τα βρουμε με την ουντινεζε που θελει να τον ξεφορτωθει ο ιδιος παντως  θελει να μεινει

 

Ο αυστριακος παει σημερα Τουρκια με μεγαλες πιθανοτητες κλεινει εκει 

Link to comment
Share on other sites

Ο αυστριακος παει σημερα Τουρκια με μεγαλες πιθανοτητες κλεινει εκει 

 

εμ, μαλακας είναι?

Link to comment
Share on other sites

Και πετάχτηκε μέχρι Βιέννη ο σκυλος ε; Το μουνόπανο 

Mέγα λάθος!

 

"Μια μέρα ρεπό και πετάγεσαι μέχρι Βιέννη? ??? Άρα τα χρήματα που σου δίνουμε είναι κομπλέ, παρ'τ'αρχίδια μου που θες και ανανέωση, Σκάσε και κανα φράγκο γιατί τα μπετά είναι ακριβά"

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μας χαιρέτησε...Τι κάνει στη Βιέννη;

 

26730926_10209589367123295_5553417319173

 

Πάντως δεν γίνεται η ομάδα να γίνεται παιχνιδάκι του Βράνιες ο οποίος πριν 12 μήνες υπέγραψε συμβόλαιο που έχει ισχύ μέχρι το καλοκαίρι του 2019 και εκβιάζει ουσιαστικά καταστάσεις πριν τον μήνα φωτιά.

Κανονικά πρέπει η ομάδα να πάει να αγοράσει ένα CB και να τον αφήσει να κουρεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν γίνεται η ομάδα να γίνεται παιχνιδάκι του Βράνιες ο οποίος πριν 12 μήνες υπέγραψε συμβόλαιο που έχει ισχύ μέχρι το καλοκαίρι του 2019 και εκβιάζει ουσιαστικά καταστάσεις πριν τον μήνα φωτιά.

Κανονικά πρέπει η ομάδα να πάει να αγοράσει ένα CB και να τον αφήσει να κουρεύεται.

Το οτι ο βρανιες γενικά δεν το πάει καλά, είναι γεγονός. Πάντα ήμουν καχύποπτος με το πόοοοσο πολύ "αεκτζής" ένοιωθε και αυτές τις μαλακίες.

 

Προφανώς το έκανε και για να ασκήσει πίεση-με τον κόσμο στο πλευρό του- στην αναπροσαρμογή του συμβολαίου του, την οποία πάντα είχε στο μυαλό του. Το μόνο που δεν υπολόγιζε είναι οτι σε κάτι τέτοια, τον έχει γραμμένο τον κόσμο στα νικαιώτικα παπάρΓια του ο άλλος

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

το να του δωσεις 500 χιλιαρικα δεν ειναι ενα λογικο ποσο ? δεν το βρισκω υπερβολικο σαν απαιτηση. 

σιγουρα τα 180 χιλιαρικα που παιρνει ειναι λιγα. δε ξερω ποσα του προσφερουμε, αν γινονται συζητησεις.

μπαινουμε σε μηνα φωτια και ασχολουμαστε με μαλακιες 

Link to comment
Share on other sites

παιρνω 900 ευρω τωρα......  εχω φιλους στην δουλεια μου και λεω οτι δεν φευγω.....γιατι ειμαι καλα.....

 

ερχεται αλλη εταιρια και μου δινει 2.700 το μηνα για να κανω την  ιδια δουλεια....

 

ε σορρυ μποριει να γινομουν και αβρααμ για να υπογραψω... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παιρνω 900 ευρω τωρα......  εχω φιλους στην δουλεια μου και λεω οτι δεν φευγω.....γιατι ειμαι καλα.....

 

ερχεται αλλη εταιρια και μου δινει 2.700 το μηνα για να κανω την  ιδια δουλεια....

 

ε σορρυ μποριει να γινομουν και αβρααμ για να υπογραψω... 

καλά, δεν είναι ακριβώς το ίδιο

 

(ότι εσύ είσαι το ίδιο με αμβραάμ, μην γαμηθούμε)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το να του δωσεις 500 χιλιαρικα δεν ειναι ενα λογικο ποσο ? δεν το βρισκω υπερβολικο σαν απαιτηση. 

σιγουρα τα 180 χιλιαρικα που παιρνει ειναι λιγα. δε ξερω ποσα του προσφερουμε, αν γινονται συζητησεις.

μπαινουμε σε μηνα φωτια και ασχολουμαστε με μαλακιες 

 

Η ομάδα έχει κάποιες προτεραιότητες.

Προέχει του Σιμόες και μετά του Λάζαρου απ' ότι βγαίνει προς τα έξω.

Του είπε κανείς του Βράνιες πως δεν θα του ανανεωθεί το συμβόλαιο;

Αυτή την στιγμή εκβιάζει ξεκάθαρα καταστάσεις πριν από κρίσιμο μήνα για να πάρει το κάτι παραπάνω.

Τα ίδια έκανε και ο Αραβίδαρος με τα posts στο fb.

Σε ότι αφορά τα 500k γνώμη μου πως σε αυτά τα λεφτά για επίπεδα ελληνικής λίγκας φέρνεις καλύτερο CB με στοιχεία που ο Βράνιες δεν διαθέτει (μυαλό, τεχνική, οργανωτικές ικανότητες, ύψος).

Θέλω να πω εξυπακούεται πως είναι υπεραπαραίτητος αγωνιστικά ειδικά τώρα, αλλά δεν είναι και αναντικατάστατος το καλοκαίρι ας πούμε.

Δυναμικά CB βρίσκεις..

Γνώμη μου.

Να πούμε επίσης πως μέσα σε 10 χρόνια έχει αλλάξει 11 ομάδες ο Βράνιες.

Αν δεν του αρέσει στην ΑΕΚ και δεν μπορεί να περιμένει 2-3 μήνες, ας κάνει η ΑΕΚ τα κουμάντα της το καλοκαίρι και ας του πει σε αυτόν και τον μανατζερ του πως πωλείται 4-5εκ.

Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

ο βρανιες λογικο ειναι να πιεζει απο το να πιεζω μεχρι να δημιουργω θεματα εχει διαφορα, προσοχη δεν λεω οτι εχει δημιουργησει θεματα αλλα πιθανον να το κανει, εμεις δεν ειμαστε καθε μερα στα σπατα να δουμε πως συμπεριφερεται ο βρανιες και ο καθε βρανιες

 

αυτο που πρεπει να κανει η ΑΕΚ ειναι να ξεκαθαρισει στον παιχτη και στον μανατζερ του παιχτη αν προτιθεται να του δωσει νεο συμβολαιο  και ποτε θα γινει αυτο και σε δευτερη φαση ποιο ειναι το ποσο που συζηταει την πωληση του παιχτη 

 

το 1ο το εχει κανει εχει δηλαδη ενημερωσιε οτι θα γινουν συζητησεις για νεο συμβολαιο προφανως δεν ξερω αν του εχουν πει το ποτε παντως εδω κρινεται και ο επαγγελματισμος του βρανιες και του καθε βρανιες δηλαδη θες νεο συμβολαιο το θες τωρα και επειδη δεν το περνεις τωρα θα δημιουργησεις θεματα? ε τοτε δεν θα το παρεις ποτε.

 

ολες οι εταιριες ειτε ποδοσφαιρικες ειτε οχι εχουν ενα γαμημενο Loyalty ασχετα που στην Ελλαδα δεν το λαμβανει κανεις υποψη στο εξωτερικο μετραει αν το δειξεις θα ετκιμηθει αν προκαλεσεις θεματα σε καιρο πιεσης σιγουρα δεν θα εκτιμηθει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που είναι μαλακισμένο, αλλά όταν ψωνίζεις λαχεία τα οποία στο τσάμπα σου προσφέρουν (φάκτουαλι) πρωταθληματικές αποδόσεις, ε, υπάρχει λόγος. Ή επιρρεπείς σε τραυματισμούς θα είναι ή επιρρεπείς σε μαλακίες. Αλλιώς θα ήταν Σοιλέδηδες.

Δεν είναι 90ς πια λέμε ρε Κάβουρα, ξύπνα.

 

Χαρντ φακτ οφ λάιφ είναι ότι μάλλον πήρες ό,τι ήταν να πάρεις στο γήπεδο από τον Βράνιες και τώρα θέλει διαχείρηση στο πόσο ακριβώς θα απομειώσει την ανεβασμένη θέση (στην οποία συνέβαλλε) της ομάδας μέχρι το ξεφόρτωμά του. 

 

Τσίμπα τον Χολχάουζερ μαλάκα όσο είναι καιρός και βάλτονα να παίζει και στόπερ στα νοσοκομεία των Τσόσιτς/Τσιγκρι. Κάν' τονα θρι γουει τρέηντ με τον Βράνιες, Άντερλεχτ, Αουστρια και 2 μύρια το καλοκαίρι. Και ένα πικ.

Link to comment
Share on other sites

με Τσοσιτς τι θα γινει μια θλαση παθαινουν οι σκατοφλωροι και κανουν κανα 2μηνο να επιστρεψουν

αντε μαλακα σε χει φαει η γκομενα και σενα. 

Link to comment
Share on other sites

με Τσοσιτς τι θα γινει μια θλαση παθαινουν οι σκατοφλωροι και κανουν κανα 2μηνο να επιστρεψουν

αντε μαλακα σε χει φαει η γκομενα και σενα. 

 

Θλάση με θλάση έχει διαφορά

 

2mwcyn6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι θεμα 90's η ΑΕΚ βρηκε μια τρομερη ευκαιρια στο προσωπο του βρανιες και την βρηκε γιατι ο τεχνικος σου διευθυντης τοτε ηταν κολλητος του μανατζερ του βρανιες αλλιως δεν θα ερχοταν σε εμας

 

ουτε φυσικα ειναι σοιλεδηδες ουτε προβληματικοι ουτε τιποτα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο πλεον οι μετακινησεις ειναι πολυ πιο συχνες τα συμβολαια πιο ευαλωτα απο ποτε και πιο ανισχυρα απο ποτε οπως ακριβως συμβαινει και στην πραγματικη αγορα 

 

η ΑΕΚ μεχρι στιγμης εχει πετυχει αριστα σε αυτο που κανει δηλαδη να ψαχνει τις ευκαιριες τωρα πρεπει να παει στο επομενο σταδιο και να βγαλεις το κερδος που πρεπει απο ολες αυτες τις σωστες επιλογες σου που ηρθαν με μικρο κοστος να μαθεις να τις εξαργυρωνεις εκτος απο ποδοσφαιρικα και οικονομικα 

 

ελαχιστες ομαδες εχουν τοση μεγαλη επιτυχια με τοσο χαμηλο κοστος μιλαμε για απιστευτο ποσοστο επιτυχιας και το κοστος ειναι χαμηλο αν αναλογιστουμε οτι εσυ για την επιθεση σου πληρωσες 

 

λιβαγια + αραουχο 2,2 εκατομμυρια ο γαυρος για εμενικε 3,5 και η μπουγατσα για τον πριγιοβιτς 2,5 

 

δεν παω μονο σε bargain που βρηκες γιοχανσον, σιμοες, βρανιες, τσοσιτς, λοπες που ειναι οχι απλα VFM αλλα εχουν σπασει τα ratings

 

Επιβαλλεται να πας στο επομενο LeveL δηλαδη της πωλησης οταν το προιον ειναι στα υψηλα του εκει πασχουμε αλλα με Λυσσανδρου θα την βρεις την ακρη ο Κυπριος ειναι ισως απο τους καλυτερους μανατζερ πανευρωπαικα 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×