Jump to content

ΑΕΚ- Λεβαδειακός (Κύπελλο, Φάση των 16-2ος αγ): 1/02, 19:30, Cosmote Sport 3


Guest amd
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

23 members have voted

  1. 1. MVP

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Βάργκας
      18
    • Πατίτο
      0
    • Αραούχο
      5
    • Αιντάρεβιτς
      0
    • Γιαννούτσος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      4
    • Μπακάκης
      0
    • Ντίντακ
      4
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Βάργκας
      0
    • Πατίτο
      13
    • Αραούχο
      0
    • Αιντάρεβιτς
      0
    • Γιαννούτσος
      0
    • Γαλανόπουλος
      1


Recommended Posts

οπως εχιε δηλωσει ο πογιετ και ο δελλας ο μανταλος ειναι ενα 8αρι που δεν ξερει να παιξει 8αρι 

 

ολα του χαρακτηριστικα ειναι για 8αρι 

Ακριβώς. 

Απλά δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι εκτός από "δεν ξέρει" υπάρχει και "δε θέλει".

Ο Μάνταλος είναι ο ιδανικός κουβαλητής πολυτελείας της μπάλας. 

Είναι φοβερό πως χωρίς να έχει καν τη μισή του τεχνική κατάρτιση, τακτικά παίζει αυτό τον ρόλο καλύτερα ο Γιόχανσον που δεν λες ότι είναι αυτή η θέση του. 

Ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Τόνι Σαβέβσκι έγινε μύθος γιατί στο παιχνίδι του έκανε δύο απλά πράγματα, ή α) την έδινε σωστά στον Τσιάρτα (στο πόδι αυστηρά) ή στον πλάγιο χαφ (στο χώρο συνήθως) ή β) αν την κουβάλαγε αρκετά την έδινε στο σωστό χρόνο στο φορ. 

Τι "δεν ξέρει", τι "δε θέλει" ή τι "δε μπορεί"  να καταλάβει ο ? ετράν, ειλικρινά δεν ξέρω. 

Δε θεωρώ ότι πια έχει θέμα κλικαδορισμού στα αποδυτήρια. Η παρέα του ξεδοντιάστηκε και στα δημόσια τουλάχιστον πλάνα δε φαίνεται να έχει θέματα με τους ξένους παίκτες της ομάδας, το αντίθετο μάλιστα. Δεν είναι περίπτωση Λυμπερόπουλου που δε μπορούσε να κρύψει την απέχθεια του για τους ξένους ούτε στις φιλανθρωπικές εκδηλώσεις των Χριστουγέννων. 

Εύχομαι για το καλό του να σοβαρευτεί γιατί έχει τα προσόντα για καριέρα και εκτός Ελλάδας, αλλά έχει πάρει λάθος το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος παιζει μια θεση που στο συγχρονο ποδοσφαιρο πρεπει να εισαι τεραστια κλαση για να ανταπεξελθεις.

 

Οι ρολοι στα χαφ εχουν συμπτυχθει πρακτικα σε δυο κατηγοριες:Αμυντικο χαφ,ακουνητο μπροστα απο τα στοπερ ή μποξ του μποξ με ικανοτητες να μαρκαρεις,να κουβαλας και να πασαρεις.

 

Εξαιρεσεις,ναι.Ο Ινιεστα,ο Ερερα της Γιουναιτεντ και αλλοι 2-3 που απλα πρεσαρουν στο στρογγυλο και κατα τα λοιπα κουβαλανε μπαλα μονο,ειναι ας πουμε τα παλια 8αρια.

 

Ο ? ετρος πρεπει να δυναμωσει,πρεπει να μαθει τακτικη,πρεπει να γινει πιο αμεσος και να ειναι συγκεντρωμενος στο παιχνιδι του.Ειναι ενα καλο χαφ,αλλα δεν ειναι ενα χρησιμο χαφ.

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο χαφ που λογω πεσαδας τον καναμε Τσιαρτα.

Θελει δουλεια σε συγκεκριμενο ρολο κι οχι τσαλαβουτες.

Link to comment
Share on other sites

θελει 

 

1) σοβαρο προπονητη

2) σοβαρη διοικηση 

 

αν αυτα τα 2 υπαρχουν ο μανταλος θα γινει μια πολυ χρησιμη μοναδα

Link to comment
Share on other sites

θελει 

 

1) σοβαρο προπονητη

2) σοβαρη διοικηση 

 

αν αυτα τα 2 υπαρχουν ο μανταλος θα γινει μια πολυ χρησιμη μοναδα

Έτσι. 

Κάποια στιγμή η ομάδα πρέπει να πηγαίνει πιο μπροστά από τους παίκτες της. 

Δε γίνεται να περιμένει ολόκληρη ΑΕΚ πότε θα το πάρει απόφαση ο ? ετράν ή ο κάθε ? ετράν. 

? ροσωπικά θα απογοητευτώ ιδιαίτερα αν μεθαύριο ξεκινήσει ο Μάνταλος σε βάρος του ΚΑΤΑ? ΛΗΚΤΙΚΟΥ προχθές Βάργκας ή του ανεβασμένου Κασέτα ή του μονίμως θετικού Γαλανόπουλου αν πάρει τη θέση του Σιμόες. 

Δε σημαίνει βέβαια πως αν ξεκινήσουν οι ίδιοι μπροστά που άρχισαν με το Λεβαδειακό θα κάνουν τα ίδια πράγματα ή θα προσφέρουν το ίδιο θέαμα ή θα είναι το ίδιο αποτελεσματικοί, αλλά όπως έχω πει και θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω, δεν υπάρχει κανένας προφανής λόγος να πειράξεις κάτι που δούλεψε σωστά. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

για μενα απαραιτητο ειναι να ξεκινησουν οι 3 μπροστα 

 

βαργκας - πατιτο - αραουχο 

 

το απο πισω δεν με ενοχλει σημασια να εχω τους παιχτες φρεσκους γιατι εχουμε πολυ σημαντικο ματς και την πεμπτη στα Χανια

 

ειτε κασετα βαλει, ειτε μανταλο ειτε ακομα και αινταρεβιτς δεν εχω κανενα θεμα συστημα δεν θα αλλαξει 4-2-3-1 θα παιξει με τους πατιτο και βαργκας να ανακατευονται 

 

το σημαντικο θα ειναι να μην δουμε μανταλο η κασετα στο πλαι.

Link to comment
Share on other sites

 

ειτε κασετα βαλει, ειτε μανταλο ειτε ακομα και αινταρεβιτς δεν εχω κανενα θεμα συστημα δεν θα αλλαξει 4-2-3-1 θα παιξει με τους πατιτο και βαργκας να ανακατευονται 

 

H μόνη παρατήρηση ας πούμε, είναι πως μέχρι τώρα η μπάλα έχει κυλήσει καλύτερα με Κασέτα και Σουηδό. 

Ο ? ετράν την τσούλησε κάπως με τον Αστέρα, αλλά μετά ξανάρχισε τα ίδια. 

Η 3αδα μπροστά είναι όντως σημαντικό να ξεκινήσει. 

Link to comment
Share on other sites

για μενα μετραει η 3αδα μπροστα να μεινει ετσι να εχω τρεις παιχτες που μπορουν να συνεργαστουν αψογα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×