Jump to content

AEΠ Hρακλής-ΑΕΚ (20η αγ.): 13/02, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοϊλεδη  

24 members have voted

  1. 1. ΜVP

    • Μπάρκας
      1
    • Γκάλο
      0
    • Ντιντακ
      0
    • Βράνιες
      3
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      4
    • Βάργκας
      11
    • Πεκχαρτ
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Αραούχο
      1
    • Αϊντάρεβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      8
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      21
    • Γκάλο
      0
    • Ντιντάκ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Βάργκας
      1
    • Πέκχαρτ
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Αραούχο
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

Το αποψινό σουρεάλ πάντως είναι το ιατρικό τιμ που ακόμα προσπαθεί να καταλάβει τι έχει πάθει ο γκάλο. :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το αποψινό σουρεάλ πάντως είναι το ιατρικό τιμ που ακόμα προσπαθεί να καταλάβει τι έχει πάθει ο γκάλο. :lol:  :lol:

Καλα αλλοι αυτοι...

Βγαλαν διαγνωση πριν να ναι σιγουροι 100%.

Αν την εβγαλαν δηλαδη αυτοι και οχι ο Δημητριαδης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα καλησπερα. Γυρισα. Να δω τις φασεις και να μου τα πει ο Αβρααμ. Και να σας διαβασω κιολας, εχει βλεπω καμια δεκαρια σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σελιδα 18 αλλα για οποιονα εχει αμφιβολιες να δουμε λιγο τι ειχα ποσταρει εψες στη σελιδα 3:

 

1GYUZ5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα σε 20 αγωνες εχει 7 νικες - 9 ισοπαλιες - 4 ηττες και καθομαστε καθε φορα να αναλυσουμε αν φταιει ο Μπαρκας, ο Λαμπροπουλος ή ο Ντιντακ.

Καθε φορα καποιος θα φταιει περισσοτερο, δεν εχει να λεει τιποτα.

 

Ειμαστε για το μπουτσο. Αυτο φταιει.

Link to comment
Share on other sites

h xronia paei strava, alla h omada k me Morais opws k shmera, vasanizetai apo ton diko ths eauto para apo thn ftwxh ths poiothta.

Δεν ξερω ακριβως τι φταιει, προφανως και δεν ειναι μονο η ποιοτητα (αλλα ενας συνδυασμος πολλων πραγματων), αλλα το αποτελεσμα ειναι τραγικο. Συζηταμε δλδ αν θα καταφερεις να βγεις 5αδα, οκ, ποσο πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω από την διαιτησία: Ο διαιτητής από την αρχή φαίνεται ότι ψάχνει αφορμή να σου βγάλει κόκκινη.Του Σιμόες η κίτρινη είναι ανύπαρκτη, πάρα πολλά φάουλ που δίνει στον Ηρακλή είναι τραβηγμένα και οι δύο κίτρινες στον Μπακάκη η μία πιο αστεία από την άλλη.Να θυμίσω ότι η δεύτερη κίτρινη που παίρνει ο Βράνιες στην Τρίπολη επίσης τραβηγμένη.

 

Στα του αγώνα, σήμερα επιβεβαιώθηκε και με την βούλα ότι πρακτικά φέτος έχεις ένα συνοθύλευμα χέστηδων που ξέρει ότι δεν πρόκειται να κερδίσει με τίποτα.Αυτό το συνοθύλευμα χέστηδων λοιπόν κατάφερε να μην κερδίσει ούτε τον Ηρακλή ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε χάσει στο τέλος.

 

Ο Τσακίρης ο οποίος ως γνωστών είναι θαυμαστής του Μάνταλου, νομίζω είναι η πρώτη φορά που τον αδειάζει λέγοντας ότι στην ΑΕΚ λείπει η προσωπικότητα και ο ηγέτης.Για να μην παρεξηγηθώ εγώ τον Μάνταλο τον θεωρώ έναν καλό μέσο που μπορεί να προσφέρει στην ομάδα ως μέρος του rotation.Δεν είναι για τα πανηγύρια λοιπόν αλλά δεν είναι και για ηγέτης.Ηγέτης μιας χεσμένης ομάδας όπου αυτός θα είναι ο πιο χεσμένος σίγουρα, ηγέτης με προσωπικότητα σε μια πρωταθληματική ΑΕΚ ή έστω σε μια αξιοπρεπή ΑΕΚ με τίποτα.Ένας Τόζερ και τίποτα παραπάνω.

 

Εμένα η φετινή ομάδα μου θυμίζει την ΑΕΚ των τελευταίων 4 αγωνιστικών πέρσι όπου κατάφερε να χάσει προβάδισμα 5 βαθμών παίζοντας με ? ανιώνιο,Λεβαδειακό,Καλλονή, ? αναιτωλικό με απολογισμό 1 νίκη,1 ισοπαλία και 2 ήττες.Η μοναδική νίκη ήταν στην έδρα μας άρα το πρόβλημα σαφώς εντοπίζεται κυρίως στα εκτός.άλλο που φέτος τα έχεις κάνει πουτάνα και εντός.

 

Για μένα η ομάδα αυτή έχει πρόβλημα οργανωτικό και όχι ρευστού.? ρώτον, είμαι σίγουρος και το έχω ξαναπεί ότι τα αποδυτήρια είναι πουτάνα και γεμάτο κλίκες.Στα αρχίδια μου  αν έχουν κλίκες οι Έλληνες, οι Αργεντίνοι ή οι περουβιανοι και ποιος φταίει περισσότερο.Εγώ βλέπω μία ομάδα που σταθερά είναι 11 παίκτες που βλέπουν τον διπλανό τους όχι σαν συμπαίκτη αλλά σαν αναγκαίο κακό.Και όταν δεν έχεις μάθει να παίζεις με συμπαίκτες αυτό θα φανεί στα δύσκολα και όχι στα εύκολα.Σε όλα τα παιχνίδια που στράβωσαν είσαι η ομάδα που έπαιζε χειρότερα από τον αντίπαλο στο τέλος.Δεύτερον και χωρίς να φταίει αυτός για σήμερα αλλά δείχνει τη γενικότερη οργανωτική μας ανυπαρξία, θες να πάρεις έναν μέσο για επιπλέον βοήθεια που θα μπορεί να παίζει και ως αντιμάνταλος και ως αντιγιόχανσον σε ένα πιο επιθετικό σχήμα και πας και παίρνεις έναν παίκτη δύο φορές πιο αργό από τους ήδη αργούς Μάνταλο και Σουηδό.Μιλάμε για εξωφρενικά πράγματα.

 

Για να κλείσω και εύχομαι να διαψευστώ αλλά δεν βλέπω τον τρόπο που αυτό το συνοθύλευμα χέστηδων  με αυτήν την ανοργανωσιά που επικρατεί σε διοικητικό επίπεδο μπορεί να μπει στα play off.Θεωρώ δεδομένο ότι θα χάσεις όσα ματς χρειάζονται για να μην μπεις.Το κύπελλο πιστεύω ότι θα το πάρουμε, τα play of με τίποτα.

 

ΥΓ Δεν θα κράξω τον Χιμένεθ γιατί δεν βλέπω κάποιο λόγο πλέον.Δεν θα κράξω ούτε τους παίκτες ξεχωριστά γιατί επίσης δεν βλέπω κάποιο λόγο.Κράζω την διοίκηση γιαυτό που μας σέρβιρε ως ΑΕΚ φέτος και κατάφερε να ξεπεράσει σε αθλιότητα μέχρι και τις χρονιές με ντουσανοδώνη και την δεύτερη του Κωστένογλου.

 

ΥΓ2 Τόσες άθλιες εμφανίσεις και ούτε ένα πρόστιμο.Ούτε εσωτερικό κανονισμό δεν έχουμε μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακριβως τι φταιει, προφανως και δεν ειναι μονο η ποιοτητα (αλλα ενας συνδυασμος πολλων πραγματων), αλλα το αποτελεσμα ειναι τραγικο. Συζηταμε δλδ αν θα καταφερεις να βγεις 5αδα, οκ, ποσο πιο χαμηλα.

Φταίνε όσα έγιναν στο σχεδιασμό από την επομένη του τέλους των πλέυ-οφ της περασμένης σεζόν από τη μια και το ότι το καλοκαίρι υπήρχαν 3 κέντρα αποφάσεων ανεξάρτητα μεταξύ τους που έκαναν το κομμάτι τους. 

Δεν είναι πυρηνική φυσική η μπάλα. 

Τιμούρηδες θα πάρεις, σκατά θα θερίσεις. 

Στατιστικολόγους θα πάρεις, βαθμούς θα ψάχνεις. 

Στοιχήματα θα πάρεις, στοιχήματα θα έχεις. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

για να βγεις πλειοφ θες 22 βαθμους για να εισαι σιγουρος

 

7 νικες και 1 Χ η 6 νικες και 3 Χ σε 10 ματς 

 

πρεπει ειτε να κανεις το 5 στα 5 στην εδρα σου καρδιζοντας και τους 3 εντος ειτε να κανεις 4 διπλα εκτος εδρας

 

αν σκεφτεις οτι η ομαδα εχει 2 διπλα ολη την χρονια στο πρωταθλημα 

 

τα πλειοφ μαλλον ειναι μακρια μας

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω παντως οτι η μονη πιθανοτητα για να βγουμε πλειοφ ειναι να κερδισουμε τα 2 επομενα ματς οπωσδηποτε και να εχουμε πιασει τη Ξανθη μετα τις 2 αυτες νικες (να εχει χασει δηλ 3 βαθμους και αυτη τουλαχιστον). Αν δεν γινει αυτο οι αγωνιστικες λιγοστευουν πλεον και η πιεση θα ειναι παρα πολυ μεγαλη με πολυ πιο δυνατους αντιπαλους εντος κι εκτος

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπη βγαινεις με δυο τροπους πλεον.

Η παιρνοντας κυπελλο η χανοντας αδειοδοτηση κανας νιονιος.

 

πιο πθανο ειναι να την χασει ο κυρ γιαννης παρα ο νιονιος παντως

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.Σήμερα σε έχουν σφάξει στο γόνατο και δεν υπάρχει ένα μέσο να το αναφέρει τη στιγμή που για τον βάζελο κάνουν επανάσταση για ένα ανάποδο πλάγιο.Και δεν μιλάω για τους ρεπόρτερ της ΑΕΚ που για μένα μετά από τόσο κακή εμφάνιση καλά κάνουν και κάνουν και λίγο τουμπεκί, αλλά μιλάω για ένα σωρό αντικειμενικούς που μας τα πρήζουν όταν αδικείται ο βάζελος και για την ΑΕΚ δε λένε τίποτα και τα βλέπουν όλα ρόδινα.

Link to comment
Share on other sites

η κοκκινη που δεν δινει στο εγκληματικο τακλιν στον αραουχο και τρωει κιτρινη ο μπακακης ειναι στεγνο καθαρισμα παντως

Link to comment
Share on other sites

Οκ δε θα γινονται τα σημερινα ξανα.. 4 διπλα θα κανει η ομαδα... Οπως θα παρει και τα περισσοτερα εντος.. Απλα γαμιεται το συμπαν σημερα, οτι ηταν να παει στραβα πηγε. Τι ο Γκαλο, τι ο Μπαρκας, τι ο Μπακακης...Ο ρεφ οκ κλασσικος χιπο ρεφ. Αλλα τι να λεει...

Μη γαμηθεί και με τη Λάρισα όμως. 

? ουτάνα θα στο κάνει ο Κούγιας. 

Εδώ οι τελειωμένες οι γριές είπαν ότι θα το παλέψουν όσο πάει και γελάγανε οι γλάροι στον Θερμαϊκό με την ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

η κοκκινη που δεν δινει στο εγκληματικο τακλιν στον αραουχο και τρωει κιτρινη ο μπακακης ειναι στεγνο καθαρισμα παντως

Τα έχουμε πει. 

Από τα γκζάκια και μετά τον γλεντάνε ασάλιωτα. 

Και όχι τίποτε άλλο, είναι φτηνά και τα γκαζάκια και δεν προβλέπεται τα επόμενα χρόνια να αυξηθεί η τιμή τους. 

Link to comment
Share on other sites

Η οποια πρωτη κιτρινη στον Μπακακη ηταν επειδη ειδε το τακλιν στον Αραουχο και γκαριξε. Δλδ σκοτωνει τον Αραουχο ο αλλος, και μοιραζεται καρτα με ..Μπακακη.

Και κανενα θεατρο δεν υπηρχε.

Εαν ο Μπακακης δεν επαιρνε κοκκινη, ισως και να το χαμε παρει το ματς γιατι ειχαμε ανεβει σε τεμπο και ειχαν ψιλοκολωσει οι γριες. Στη κοκκινη μας τελειωσε.

Όλα πλέον στο γήπεδο γκάριζε ο ΚΚ365 και ο δικός μας. 

Συνεπώς τουμπέκα. 

Link to comment
Share on other sites

μα δε κανανε τιποτα οι γριες σημερα.

Το χασαμε μονοι μας. Ειπαμε να μας γαμανε οι ρεφς, να εχουμε ατυχια, αλλα το σημερινο δεν υπηρχε λεμε.

Δεν είπα ότι κάνανε, 

Είπα ότι βγήκανε όσοι τους έχουν απομείνει και είπαν ότι θα το παλέψουν όσο πάει. 

Ο άλλος και θα λυσσάξει και πουτάνα θα το κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

ο μπαμπας σκορπαει χρημα για την επο και μεις που δεν θελουμε να δωκουμε χρημα σκορπαμε βαθμους...οτι μπορει ο καθενας δλδ .

 

και μεις εδω καθομαστε και αναλυουμε το τιποτα με το καθολου .α στο διαλο πχια

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

ο μπαμπας πριν την Ε? Ο εσκασε και μια 25αρια μυρια στην ομαδα.

Άλλαξες άβαταρ, γράφεις στα ελληνικά. 

Όλα καλά; 

:lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο μπαμπας πριν την Ε? Ο εσκασε και μια 25αρια μυρια στην ομαδα.

Ο καθένας ότι θέλει και προαιρείται δίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ΟΚ. Ειδα τις φασεις, δεν υπαρχει κριτικη σε ματς με τα γκολ που εφαγες. Δεν υπαρχει κουβεντα πως το λενε.

Χ η Ξανθη Χ κι εσυ. ? λεον κυνηγαμε Σεριφη ειναι σαφες νομιζω. Εκτος αν συνεχισουνε να κανουνε πορεια ΟΥΕΦΑ ? λατανιας και Γιαννενα ή (που το θεωρω εξευτελισμο) δεν παρει αδεια ο Νιονιος και μπεις ως εκτος. ? ΑΟΚ και Μαρινο θεωρω οτι πολυ δυσκολα τους καβαλας στην κανονικη διαρκεια. Οποτε πας για Σεριφη.

Για το σημερινο επαναλαμβανω οτι δεν υπαρχει αναλυση με τα γκολ που εφαγες. Ειναι δυο δωρα. Και ο Μπαρκας ειναι γαλαντομος δευτερη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δε θα γινονται τα σημερινα ξανα.. 4 διπλα θα κανει η ομαδα... Οπως θα παρει και τα περισσοτερα εντος.. Απλα γαμιεται το συμπαν σημερα, οτι ηταν να παει στραβα πηγε. Τι ο Γκαλο, τι ο Μπαρκας, τι ο Μπακακης...Ο ρεφ οκ κλασσικος χιπο ρεφ. Αλλα τι να λεει...

 

Να θυμίσω ότι τα σημερινά γίνονται όλη τη χρονιά και σε κάποια περσινά ματς.Και οι γκάφες του τερματοφύλακά σου, και η τρικυμία στην άμυνα, και η ανυπαρξία η επιθετική στα ζόρικα.Δεν βλέπουμε κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί.Εύχομαι να έχεις δίκιο και να μην  ξαναγίνουν αλλά εγώ προσωπικά έχω χάσει την πίστη μου στη φετινή ομάδα.Μου αρκεί να μπούμε όπως όπως στα play off, τουλάχιστον να μην πληρώσουμε και του χρόνου τα φετινά αίσχη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×