Jump to content

ΑΕΚ-Πλατανιάς (Κύπελλο Προημιτελικά-Ρεβάνς): 01/03, 19:30, Cosmotesport 1


George_D
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

23 members have voted

  1. 1. Mvp

    • Aνέστης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Ντιντακ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      9
    • Σιμόες
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      5
    • Μάνταλος
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Αραούχο
      8
    • Αλμέιδα
      0
    • Μπακασέτας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      17
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Ντιντακ
      0
    • Κολοβέτσιος
      4
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Μάνταλος
      5
    • Χριστοδουλόπουλος
      11
    • Αραούχο
      0
    • Αλμέιδα
      2
    • Μπακασέτας
      1


Recommended Posts

Κωλοομαδα η βαζελα και ιστορικα μπελας μας αν και σε κακη φαση, την θελω λιγοτερο απο τους τρεις

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε καλο φεγγαρι οποτε μια χαρα η μπουγατσα ειδικα σε διπλα παιχνιδια. ? λακα θα του κανει ο Μανολο του Ιβιτς που σε κρισιμα παιχνιδια θολωνει και δινει και παιχτες του μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι μονοι ικανοι να σου βαλουν εκτος εδρας γκολ.Δεν ψηνω.

Link to comment
Share on other sites

α, να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι έχω πάθει ακριβώς το ίδιο κάταγμα με τον Τζίσους -σε παρόμοια φάση- πριν μερικά χρόνια. 

Εγω ξαναμπήκα στο ματς βέβαια αλλά σε κάνα πεντάλεπτο πήρα χαμπάρι  :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο παντα αν ειχα να διαλεξω σε ημιτελικο αναμεσα σε ? ουστηδες, Βαζελες και Μπουγατσες θα προτιμουσα ? ΑΝΤΑ ΜΑ ? ΑΝΤΑ τους Μπουγατσες. Οι αλλοι δυο ας αλληλοεξοντωθουν. Τελος παντων μικρη σημασια εχει. Το μονο σιγουρο ειναι πως κανεις απο τους αλλους τρεις δεν θα θελει ΑΕΚ σε ημιτελικο. Και αυτο κατι λεει.

Link to comment
Share on other sites

Να μην τον ματιάσω, τον Αλμέιδα τον είδα καλά για να μην πω καλύτερα από ποτέ στα τρεξίματα του και στα άλματα του. 

Δεν ξέρω αν μπορεί να βγάλει 90λεπτο, αλλά δε μου δίνει πια την εικόνα ποδοσφαιριστή για κατάρρευση. 

Κρίμα για τον Τζίζας, γιατί δυνάμωνες πολύ με αυτόν και με Βράνιες μπαλαντέρ για δεξί μπακ κάλυπτες την γκαντεμιά και εκεί. 

Λογικά κάνα μήνα ο Ουκρανός εκτός και μπαίνεις σε σκέψεις. 

Για μένα δεν τον διώχνεις, αλλά μιλάς σαν ομάδα μαζί του με τον προπονητή και το ιατρικό τιμ για το πως θα τον χειριστείς του χρόνου. 

Από τη μέση και μπροστά έχεις πλέον πολύ ποιότητα και αν είχες προπονητή από το καλοκαίρι να έχεις και τα τρεξίματα του ? ΑΟΚ π.χ. θα πήγαινες σεργιάνι σε κάθε γήπεδο. 

Τέλος πάντων. 

Ξαναγράφω ότι ο Αραούχος παίζει αντι-ελληνικό ποδόσφαιρο. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Με χαροποιεί πολύ ο Αστριτ. Κοντρολαρισμενο χαφ με πασα και σουτ. Επιλογή hitman σωστα? Με προετοιμασία θα είναι ακόμα πιο σούπερ. Και βασικό να μείνει ο Μανολο. Κύριοι της παε κλείστε τα αφτια σας. Δε ξερει ο Μανολο και ξέρει ο Μπραουδακης

Link to comment
Share on other sites

ΑΡαουχο=Αντι-ελληνικο ποδοσφαιρο

ΑΡαβιδης=Ελληνικο αντι-ποδοσφαιρο

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Με μανόλο στο πάγκο πάντως έχεις αυτη τη δίψα για πολλά γκολ και το αγχος αν θα καταφέρουν τα μοσχάρια μας να τελειώσουν τις φάσεις..βλέπεις ωραία μπάλα..? ριν είχες το άγχος για το πότε θα γίνει η κλασσική περίεργη αντεπίθεση που θα το ρουφήξεις , η γκάφα στην άμυνα η το κατα τύχη γκολ που θα σου έκοβε βαθμούς και θα γύρναγες σπίτι με γαμωσταυρίδια..? ολύ τον συμπαθώ το τύπο και με πιάνει πανικός στη σκέψη οτι στο τέλος θα τον στείλουμε στη πουστιά όπως κ τη προηγούμενη φορά

 

επίσης λέμε για το το τίγρη οτι ακούει τους αυλικούς του που δεν γουστάρουν μανόλο και που στη πρώτη θα τον φάνε..Αυτός ο μαλάκας δε τα βλέπει αυτά ? Δε βλέπει δλδ τι έχει κάνει μέχρι τώρα ενώ παρέλαβε ενα μπουρδέλο απο κάθε άποψη???? ..απορώ

Link to comment
Share on other sites

ο Αραουχο δε ταλαιπωρει τη μπαλα , οταν πρεπει να τη δωσει με τη μια το πραττει χωρις δευτερες σκεψεις 

Αραουχο σε παμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οσο νυχτωνει η πουτσα στο sdna μεγαλωνει..οταν οι μπουγατσογυφτοι πανε σπρωχτοι, ολα καλα ε; Κονδυλοφοροι της φαπας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ομάς που ήταν προ μηνός ένα απέραντο μπουρδέλο εκτός πλευοφφ, πλέον καβλωνει και τρομάζει τους πάντες - και όμως το ν1 θέμα είναι "η διάδοχη κατάσταση".

 

Μαλάκα Μελ, δεν υπάρχεις.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων είδα τα στιγμιότυπα και έριχνα καμία κλεφτή ματιά εδω μέσα.

 

Ο Αραούχο έχει δείξει ότι είναι ένας πιο γρήγορος και τεχνίτης Μπλάνκο αν και δεν μου αρέσουν τέτοιοι παραλληλισμοί.

Με εντυπωσίασαν και εξαιρετικές του προσπάθειες στο να φτιάξει παιχνίδι.

 

Ο Γιακουμάκης είχε καλή απόδοση?

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν Μελισσανιδης θα καλουσα αυριο Χιμένεθ για κλειστό διετες. Ανεξαρτήτως εκβασης πρωταθλήματος και κυπέλλου. Ας μείνει και εκτός πενταδας και ας αποκλειστεί στο κύπελλο. Καλύτερος δεν πρόκειται να βρεθεί και πάλι θα πάμε σε λύση ρίσκου. Νομίζω έχει συμπάθειες ο Μανολο και μεσα στην ομάδα και στον κόσμο. Μέγιστο πισωγύρισμα αν φύγει και έρθει ο Οτσαλαν ξέρω γω....

Link to comment
Share on other sites

Αχου τους ευαισθητουληδες. Θα πω τίποτα για τη μανούλα τους βραδιατικα. Τι φάση αυτοι στο sdna? Δε ξεκίνησαν ως αντιγαυροι τωρα ποιανού κωλου γλείφουν?

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν Μελισσανιδης θα καλουσα αυριο Χιμένεθ για κλειστό διετες. Ανεξαρτήτως εκβασης πρωταθλήματος και κυπέλλου. Ας μείνει και εκτός πενταδας και ας αποκλειστεί στο κύπελλο. Καλύτερος δεν πρόκειται να βρεθεί και πάλι θα πάμε σε λύση ρίσκου. Νομίζω έχει συμπάθειες ο Μανολο και μεσα στην ομάδα και στον κόσμο. Μέγιστο πισωγύρισμα αν φύγει και έρθει ο Οτσαλαν ξέρω γω....

Αν ερθει ο Οτσαλαν μικρο το κακο. Θα ρθει ο Ρουμανος ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να το σκεφτομαι δε θέλω. Φτηνή δικαιολογία για απομάκρυνση Μανολο και ερχομός Ρουμάνου. Δε θα πεισθεί κανένας. Τιγρη κανόνισε μαλακα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων είδα τα στιγμιότυπα και έριχνα καμία κλεφτή ματιά εδω μέσα.

 

Ο Αραούχο έχει δείξει ότι είναι ένας πιο γρήγορος και τεχνίτης Μπλάνκο αν και δεν μου αρέσουν τέτοιοι παραλληλισμοί.

Με εντυπωσίασαν και εξαιρετικές του προσπάθειες στο να φτιάξει παιχνίδι.

 

Ο Γιακουμάκης είχε καλή απόδοση?

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

 

Το μονο ίδιο είναι η γρηγοράδα στο μυαλό. Και οι 2 ξέρουν την πρώτη πάσα. Ο Αραουζο βλέπει συνεχώς γήπεδο είναι και δημιουργός ειναι και πιο γρήγορος.

 

Ο Μπλανκο κοντρολ με καλαμι το αγαπημένο του. Γενικώς το γκολ δεν μπορεί να το βάλει κανένα φορ ζτην Ελλάδα. Το γύρισμα του κορμιού και το τελείωμα είναι τοπ επίπεδο.

 

Ο παιχτης γουστάρει εμψυχώνει τους παίχτες τρέχει σαν σκύλος.

 

? ριν λιγο έγραψε ότι νιώθει αναγεννημένος στο φεισμπουλ του.

 

Τίγρη μαλακα αυτη ειναι η διαφορα του να πινεις JB με Macallan.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μανόλο και Αραούχο αν μείνουν, και δεν έχουμε καμια φυγή απο τις κολώνες, είναι η καλύτερη βάση για ? ΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Τίγρη ξηγήσου.

Link to comment
Share on other sites

Το φετινό το θέλω πολύ περισσότερο και από το περσινό...

Φέρτο μας ΑΕΚΑΡΑ μου να έχουμε νέο ξέσπασμα στην ΝΦ

 

kypello_elladas.jpg?itok=5hsEnhQw

Link to comment
Share on other sites

Ηταν σωστη αποφαση η προσληψη του Μοραις;

.

.

.

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να εκπορευεται μονο απο το Μπαγεβιτς ολο αυτο. Δηλαδη ο Μανταλος πχ ειναι αμοιρος ευθυνων; Ο Αραβιδης μεχρι προτινος ηταν αμοιρος ευθυνων; Ο ? λατελας, ο Μπακακης, ο Δηματος, ο Μπρανκο. Ολοι οσοι κατα καιρους εχουν δημιουργησει προβλημα. Τι παμε να αποδειξουμε ρε Μητσο ριχνοντας ολο το αναθεμα στο Ντουσαν; 

Η ορθότητα της πρόσληψης Μοράις είναι συνάρτηση των επιλογών που είχες. Εδώ μέσα γράφτηκε ότι στο τέλος στην σόρτ λίστ είχαν μείνει αυτός και ο Μπόλονι και ότι για τον Ρουμάνο φάνηκαν πολλά τα λεφτά οπότε πήγαμε στην επιλογή του "βοηθού του Μουρίνιο". 

Και εδώ τίθεται το εξής διπλό ερώτημα, ήξερε ο Μίμης τον ? ορτογάλο και τον επέλεξε ή υπάρχει άνθρωπος που ξέρει πως λειτουργεί το σερβόπανο και να πίστεψε ή να πιστεύει ακόμα ότι θα δεχόταν έναν προπονητή σαν τον Μπόλονι σε μια συγκυρία που η χρονιά ακόμα σωζόταν και να μην είπε στον άλλο, ? ρόεδρε ασ΄ τον αυτόν γιατί είναι ακριβός ή τι άλλο μπορεί να του είπε; 

Ο καθένας ας απαντήσει όπως κρίνει.

Εγώ λέω ότι το Κεφάλαιο εκτός από παίκτες-βεντέτες όταν ήταν προπονητής, ζορίζεται γενικά με οποιονδήποτε έχει ισχυρή προσωπικότητα στο χώρο του ποδοσφαίρου και δεν κουμαντάρεται. Και όσο γερνάει, τόσο πιο πολύ γίνεται έντονο αυτό.

Μάνταλος, Αραβίδης, ? αλτέλας, Μπακάκης, Δημάτος, Μπράνκο κλπ, κλπ, κλπ πιστεύεις πραγματικά ότι έχουν το ανάστημα ως προσωπικότητες εντός και εκτός ΑΕΚ να λειτουργήσουν αυτόνομα; Εγώ λέω, όχι. ? ιο χειραγωγήσιμοι από τον πολυέλληνα δεν πρέπει να υπάρχουν. 

? οιος να έχει μόνο προσωπική ευθύνη, ο Μάνταλος που στη Β' σε ένα παιχνίδι του χρεώσανε τον τίτλο "ηγέτης" και έτρεχε δεξιά και αριστερά με δηλώσεις να πει ότι δεν είναι τέτοιος και ούτε τον ενδιαφέρει να γίνει; 

Ή ο Αραβίδης που δεν υπήρχε στον ποδοσφαιρικό χάρτη και το βασικότερο προσόν της απόκτησης του ήταν πως έχει ? οντιακή καταγωγή. 

Ο ? λατέλας και ο Μπακάκης είναι παίκτες που χωρίς γερές πλάτες θα έκαναν τους καμπόσους; ? λάκα κάνουμε ρε Χρήστο;

Ο Δημάτος που είναι από τους αρχιερείς του πριγκηποτεχνείου δεν χρεώνεται στον Ντούσαν; 

? ροσωπικά αφήνω το 1996 πίσω και τις προδοσίες και τις επιστροφές και τα σχετικά, μεγάλωσα αρκετά για να τον μισώ για 21 πριν, αλλά ότι ο άνθρωπος έχει θέματα συνεργασίας, αποδοχής και αναγνώρισης  προς άλλους στον επαγγελματικό του χώρο και το μόνο που κάνει είναι να διαφεντεύει ένα ολόκληρο τμήμα όχι προς όφελος της ομάδας, αλλά προς όφελος δικό του δε θα κάνω πως δεν το βλέπω. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×