Jump to content

9 Δεκεμβρίου, διάλυση ΠΑΕ Α.Ε.Κ.


Sephiroth
 Share

Recommended Posts

ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΚΑΚΟ ΑΔΕΡΦΕ

Η ΧΑΛΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ tv

Η ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΗ ΟΔΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites

αλλιως το πηρες, δε θελω να σπειρω διχονοια...

απλα η ημερομηνια απο μονη της εχει υψιστη σημασια.

ειναι καταθετικος ο λογαριασμος του τοπικ.

ουτε καταδικες ουτε αντιπαραθεσεις.

μονο αναμνησεις και αποψεις.

...

και για να μην ξεχναμε ουτε τα καλα ουτε τα ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι δυστυχως ειναι αναγκαιο κακο, με πολλους υπευθυνους (κυριως αυτους που ειχαν την ομαδα, αλλα εν μερει και τον Μελισσανιδη που δεν μπηκε τοσα χρονια).

Η αποψη μου παντως ειναι οτι πανω απο ολα, παντου και παντα φταινε αυτοι που αποφασιζουν να αναλαβουν την ευθυνη να παρουν μια ομαδα (ειδικα μαλιστα οταν δεν ηταν και τπτ μπατιρακια).

 

Αν πχ ξαναδιαλυσει σε 2 χρονια την ομαδα ο Μελλισανιδης, με αυτον θα τα βαλω εστω κι αν ακομα τυπικα δεν εχει θεσμικο ρολο (οχι με τους απεξω).

 

Γενικα παντως εγω ομιλω για το τελειωτικο καταντημα στο οποιο περιηλθε η ΑΕΚ την περιοδο 2012-2013 γιατι το μετα ηταν για μενα μονοδρομος αφου κανεις δεν εβαζε φραγκα. Τα εγραφα απο περισυ για restart, απ´εξω - απ´ εξω γιατι ετσι την εβλεπα την δουλεια απο τοτε...

 

Αν αναψει η κουβεντα επανερχομαι καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Το τραβήξτε το καλώδιο το είχαμε πει στη Θεσσαλονίκη αρχές του 2008 περίπου, τελικά έγινε για τους Χ,Υ λόγους.

 

Το να κοιτάς το παρελθόν για να μαθαίνεις και να προλαβαίνεις λάθη του μέλλοντος δεν είναι ποτέ κακό. Με αυτή τη διάλυση όλος ο κόσμος της ΑΕΚ πιστεύω έμαθε πολλά πράγματα, και έκανε αυτοκριτική μετά από χρόνια. Αν αυτό που θα συμβεί στις 9 Δεκέμβρη, οδηγήσει σε μια ΑΕΚ με το σπίτι της και πρωταθληματική ομάδα σε 3-4 χρόνια, καλώς έγινε. Αν όχι, προτιμώ να μην σκέφτομαι τι θα επακολουθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε άλλο εκτός από οργή. Ελπίζω να καταλαγιάσει κάποια στιγμή μέσα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε μιλαω γιατι θα γινω παλι κακος και εμπαθης.

 

Κακως δε μιλας.

 

γιναμε οπως γιναμε σαν .... να ακουγεται και καμμια φωνη. (που μου λεγες καποτε)

 

οι προπαγανδες και οι τακτικες ειναι για τους ...απεναντι, εμεις ειμαστε ΑΕΚ κ μιλαμε στα ισα:fuck:

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως νιώθω σαν να τελειώνει η ρομαντική ΑΕΚ. Η ΑΕΚ σίγουρα θα συνεχίσει να υπάρχει απλά νομίζω πλέον θα είναι πιο ψυχρα κι επαγγελματικά όλα. Δεν νομίζω να ζήσουμε ξανά σχέσης έρωτα-μίσους αλά 96 αλλά δεν νομίζω πως θα ζήσουμε ξανά και την τελευταία τριετία. Απλά νιώθω πως η επόμενη δεκαετία γι αρχή θα ναι κιτρινόμαυρη. Ο απολογισμός για το αν άξιζε θα γίνει τότε. Και στους τίτλους και στα κιτρινόμαυρα πιτσιρίκια στα δημοτικα. Κατά τα λοιπά μελαγχολία.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη μέρα, όσο και αν υπάρχει ελπίδα και όραμα για το αύριο.

Τυπικά, γράφεται το τέλος από το προδιαγεγραμμένο μέλλον που έφερε η λαίλαπα Ψωμιάδη στην ΑΕΚ και η αποτυχία της ομάδας Ντέμη που σταμάτησε το όραμα της στη σωτηρία, ενώ η σωτηρία έπρεπε να είναι η αφετηρία.

Δε θα μιλήσω για ρετσινιές, ούτε μαύρες σελίδες, ούτε στίγματα σε μια ιστορία που πιστεύω ότι θα γράψει πολλές ακόμα εκατονταετίες ζωής.

Θα μιλήσω μόνο για μαθήματα και παθήματα, τα οποία όλοι "δικαιούνται" να τα κάνουν και να τα πάρουν μία φορά, αλλά όχι δεύτερη.

Λογικά σε λίγους μήνες θα ιδρυθεί η νέα ΠΑΕ ΑΕΚ, οικονομικά πάλλευκη σαν περιστέρα, συνεχιστής και φορέας της ποδοσφαιρικής ΑΕΚ υπό οποιοδήποτε καθεστώς, ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό. Αν η νέα ΠΑΕ ΑΕΚ δεν ξαναβρεθεί ποτέ ξανά στις οριακές για την επιβίωση της καταστάσεις που βρέθηκε επί Ψωμιάδη και επί Θανόπουλου-Αδαμίδη, τότε θα έχουμε πάρει έστω με τον σκληρό τρόπο το μάθημα μας και θα νιώθουμε ενδεχομένως ήσυχοι ότι τουλάχιστον εμείς πληρώσαμε για τα λάθη μας και μάθαμε.

Αν όμως η νέα ΠΑΕ ΑΕΚ, ξανακυλήσει στα ίδια, τότε σημαίνει ότι αυτή η ομάδα κάτι στραβό έχει στη δομή της το οποίο δε μπορώ να το ορίσω μόνο σε έναν παράγοντα και τότε έχουμε σοβαρότερα προβλήματα από έναν ισολογισμό ή έναν προϋπολογισμό.

Link to comment
Share on other sites

Tελειωσε η ΠΑΕ ΑΕΚ. Τελειωνει για παντα και οριστικα για μενα, ο τροπος που βλεπω την ομαδα. Τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο απο εκει και περα.

Οσο και να προσποιουμαστε οτι δεν συμβαινει κατι, ειναι οροσημο και αιωνια ρετσινια.

Η ΠΑΕ ΑΕΚ που ιδρυσε ο Λουκας Μπαρλος παυει να υπαρχει.

τελεία.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως νιώθω σαν να τελειώνει η ρομαντική ΑΕΚ.

 

Για να πω την αλήθεια μου ορμώμενος από το σχόλιο του Bukowski, δε βλέπω κάτι ρομαντικό επί διοικήσεων Κορνίλιους Σιρχάουζ, Μάκη Ψωμιάδη, Θανόπουλου και Αδαμίδη και γενικά αν εξαιρέσουμε την πρώτο χρόνο Νικολαίδη από το 1997 και μετά δε τα λες και τα πλέον ρομαντικά χρόνια. Χρόνια που αποτελούν σχεδόν τα μισά της ζωής της διαλυόμενης ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια μου ορμώμενος από το σχόλιο του Bukowski, δε βλέπω κάτι ρομαντικό επί διοικήσεων Κορνίλιους Σιρχάουζ, Μάκη Ψωμιάδη, Θανόπουλου και Αδαμίδη και γενικά αν εξαιρέσουμε την πρώτο χρόνο Νικολαίδη από το 1997 και μετά δε τα λες και τα πλέον ρομαντικά χρόνια. Χρόνια που αποτελούν σχεδόν τα μισά της ζωής της διαλυόμενης ΠΑΕ.

 

Ήμασταν ρομαντικοί εμείς όμως! Πλέον είμαι σίγουρος πως θα γυρίσουμε πιο ώριμοι και πιο ατσαλωμενοι και λίγα πράγματα θα μας διχασουν ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Ήμασταν ρομαντικοί εμείς όμως! Πλέον είμαι σίγουρος πως θα γυρίσουμε πιο ώριμοι και πιο ατσαλωμενοι και λίγα πράγματα θα μας διχασουν ξανά!

 

Ένα από τα μαθήματα που ευελπιστώ ότι θα πάρουμε και έγραψα στο αρχικό ποστ.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε παιδες.

 

και ορμωμενος (και) απο αυτα που (σωστα) γραφει ο Μητσακλας.

 

η δικια μου θεση ειναι η εξης.

 

προσωπικα μεγαλωσα με μια ΑΕΚ αρχικα συνηθως τριτοδευτερη, αλλα και μετα με το σουπερ αντρικο πρωταθλημα του '89.

 

στο λυκειο εζησα μια φοβερη ΑΕΚ, με 3 σερι πρωταθληματα, που μεχρι να ξεφτιλιστει το ελληνικο πρωταθλημα ηταν μεγας αθλος.

 

σαν φοιτητης εζησα μια ΑΕΚ χωρις πρωταθληματα, αλλα με σαφως για τους περισσοτερους την καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα. μια ομαδα μοντελο απο αποψης θεαματος τουλαχιστον.

ουσιαστικα η ΑΕΚ της δεκαετιας 1988-1998 ειναι η ΑΕΚ που θελουμε ολοι να βλεπουμε, πιστευω.

 

 

και μετα αρχιζει η πτωση (απο το 1998 περιπου).

 

επι ΕΝΙΚ-Νετμεντ-Μακη (1998-2003) αρχισες να γινεσαι μονιμως τριτοδευτερος και σιγα-σιγα αρχισαμε να ασχολουμαστε συνεχεια με τα οικονομικα. καπου-καπου γινοταν και κανενα αγωνιστικο μπαμ (κυριως τις 2 χρονιες επι Μακη -ο οποιος ταυτοχρονα εκανε αλλα βεβαια-), αλλα ως εκει.

Φτανουμε τελικα το 2003-2004 ουσιαστικα σε πτωχευση και γινεται ο,τι γινεται το 2004. Λιγο πιο πριν, γινεται και το εγκλημα με την κατεδαφιση του γηπεδου.

 

επι Ντεμη (2004-2008) συνεχιζεις ως τριτο-δευτερος και ασχολεισαι συνεχως με το οικονομικο (και το πώς θα γινει οικονομια χωρις να αλλοιωθει το αγωνιστικο dna). Ταυτοχρονα εχεις ενα τυπακι στην προεδρικη καρεκλα να το παιζει και ΑΕΚαρχης παρουσιαζοντας (παρεα με τους φιλους του) μια ΑΕΚ λιγη και της ψιλο-φαπας.

 

φευγει τελικα ο Ντεμης καθως και καποιοι χρηματοδοτες και αρχιζει ακομα χειροτερη κατρακυλα (2008-2012) χωρις προηγουμενο αυτη την φορα (φυσικα περι κατασκευης γηπεδου, ουτε λογος ολον αυτον τον καιρο που συζηταμε).

το "τριτοδευτερος" λοιπον, γινεται πλεον "τριτοτεταρτος", τα οικονομικα (για τα οποια υπαρχει και μεγαλυτερη αυστηροτητα απο τους αρμοδιους φορεις πλεον) χειροτερευουν, το διοικητικο σοτο παει συννεφο, και φτανουμε τελικα στο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ οικονομικο και αγωνιστικο καταντημα της περιοδου 2012-2013. oπου η ΑΕΚ ουσιαστικα ξαναπτωχευει μερα με την μερα και που φτανει να διεκδικει την παραμονη της στην α' εθνικη. μια ομαδα που ποτε δεν ξεφτιλιστηκε (στην χειροτερη) κατω της 7ης θεσης, να ειναι μεταξυ 14ης, 15ης και 16ης θεσης σε ενα εντελως ανυπαρκτο πρωταθλημα. και πλεον δεν θα σε βοηθησει κανενα κρατος και δεν θα βαλει λεφτα με το ζορι κανεις, οπως (δυστυχως) αποδειχτηκε.

 

ε, καπου δεν μπορει να το θελει κι ο θεος να συνεχιστει αυτο το πραγμα....

 

 

 

παμε και στο τωρα.

οκ, αλλαζει ο ΑΦΜ της ΠΑΕ του Μπαρλου, αλλα ΑΕΚ ξαναειμαστε, ξαναξεκιναμε απο την ΑΕΚ που ιδρυθηκε το 1924, ουτε συγχωνευτηκαμε με κανεναν, ουτε εγινε κανενα ξεφτιλικι να μας σβησουν χρεη (και να θελαμε δεν γινοταν, αλλα λεμε), ουτε αλλαξε κατι αλλο. πτωχευουμε και το τιμημα της πτωχευσης το πληρωνουμε ακριβα, με υποβιβασμο στην κατωτερη κατηγορια.

 

επισης (δυστυχως) αποδειχτηκε τα τελευταια χρονια οτι ο μονος παραγοντας που μπορει να δημιουργησει μια καποια σοβαρη ελπιδα ειναι ο Μελισσανιδης. διαβασαμε για ενα σωρο υποψηφιους επενδυτες τοσα χρονια και τελικα ολα ηταν τζιφος. Οσο για αυτους που μας ειχαν, τα σχολια εινα περιττα πλεον. Τα παιδια δεν μπορουσαν και μαλιστα αποδειχτηκαν και κουτοπονηροι πολλες φορες.

Μονο αυτος λοιπον δημιουργει μια ελπιδα, τουλαχιστον ως βασικος ηγετης.

 

Εγω λοιπον το παιρνω λιγο πιο αισιοδοξα (παντα και με επιφυλαξεις, βεβαια).

Ακουμε τοσα χρονια για πενταετη και τριετη πλανα απο διαφορους ανημπορους. ε, εδω που φτασαμε, ας περιμενουμε μια φορα ακομα δυο χρονια, αλλα τουτην την φορα καποιον που μαλλον μπορει και να φτιαξει ομαδα σε υγιεις βασεις και να φτιαξει γηπεδο και να σε προστατεψει απο το παρασκηνιο.

Καλα να ειμαστε, καλα να ειναι ο Μελισσανιδης, να εχει ορεξη να το παει σοβαρα το καραβι και δημιουργειται μια τεραστια ευκαιρια (χωρις χρεη) να ξαναφτιαχτει μια ΑΕΚ που θα πλησιαζει την ΑΕΚ των '90s (με τα σημερινα δεδομενα βεβαια, παντα). Να ξαναζησουμε εμεις και να ζησουν και οι μικροτεροι μια μεγαλη ομαδα.

 

Μια ΑΕΚ με εδρα, μια ΑΕΚ που ειτε θα παιρνει πρωταθληματα, ειτε δεν θα παιρνει, αλλα αντικειμενικα δεν θα υστερει απολυτως σε τιποτα απο καμια αλλη ελληνικη ομαδα.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πτωχευση της παε παντως δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Το σωματειο ΑΕΚ εκει ειναι, από εκει πορευεται η ομαδα που φετος αγωνιζεται στη Γ εθνικη και τελος.

Σαφως η Γ εθνικη ειναι κατι που θα μεινει για παντα. Βεβαια για να πω την αληθεια το περιμενα πολυ χειροτερο. Για καποιο λογο, η ΑΕΚ αντιμετωπιζεται με εναν σεβασμο, που μαλλον οφειλεται στον μελισσανιδη και οσα ΘΑ κανει και δευτερευοντως στο οτι αγωνιζεται στη Γ και εχει περισσοτερο κοσμο από την Α. Υπαρχει μια υγεια, δεν ξερω αν ειναι γνησια ή κατ' επιφαση, αλλα υπαρχει.

 

Υπερμαχος της πτωχευσης δεν ημουν ποτε. Θεωρω πως οτι κι αν γινει, ο υποβιβασμος δεν ξεπλενεται. Αντικειμενικα ομως, βαλτε στη θεση σας εναν γαυρο, ή καλυτερα μια βαζελα γιατι για να δειτε με τα ματια ενος γαυρου πρεπει να κανετε αφαιρεση εγκεφαλου...

 

Τι εχουμε πριν την πτωχευση; μια ομαδα που αγωνιζεται σε νεκροταφειο, εναν οργανισμο που ασχολειται με ισολογισμους και όχι με πρωταθληματα. Μια ομαδα χαμενη πριν καν μπει στο γηπεδο. Παιχτες-καγκουρακια που κανουν οτι γουσταρουν, οπως γουσταρουν, οποτε γουσταρουν. Κοσμο που δεν αντιλαμβανεται ποια ομαδα υποστηριζει και δεν απαιτει τιποτα από κανενα καραγκιοζακι που φοραει τη φανελα της ΑΕΚ.

Δικαιολογιες παντου. Η ανικανοτητα της ομαδας αντιμετωπιζεται με ένα "ειναι διαφορετικο να εισαι ΑΕΚ". Κουβεντες με ιδεολογικη προσεγγιση που εχουν χασει το νοημα τους διοτι λεγονται κάθε μερα προκειμενου να δικαιολογηθει αλλη μια ηττα.

Μια διαφορετικοτητα η οποια αρχισε να αποκτα αρνητικο προσημο. Υπηρξαμε τοσο διαφορετικοι που αμαυρωσαμε μια κατακτηση κυπελλου.

 

Δεν υπηρχε σωτηρια. Η ΑΕΚ ειχε γινει συλλογος αναξιοπαθουντων, καταφυγιο ηλιθιων, φλωρων και λιγων. Δεν ξερω ποιος εφταιξε, αν μπορει να ειπωθει οτι εφταιξε ενας μονο. Ξερω ομως οτι αυτο το πραγμα ειχε αρρωστησει τοσο, που καλως τελειωνει εδω.

 

Η ΑΕΚ ειναι πανω από ΑΦΜ ομως και η συνεχεια θα δειξει τι και πως. Εγω δεν ειμαι αισιοδοξος. Θεωρω τον μελισσανιδη πολυ λιγο, θεωρω οτι ο λογος του δεν εχει καμια αξια και οτι με την πρωτη στραβη θα εγκαταλειψει την ΑΕΚ. Αλλα αυτο ειναι μια αλλκη ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια δεκαετια χωρις τιτλους.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια κακη διοικηση.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο εναν Δωνη ή απο εναν Κατιδη.

 

Την πριζα την τραβαει ο κοσμος.

Και την τραβηξε.

 

Το κλιμα που δημιουργειται τωρα δεν με κανει περισσοτερο αισιοδοξο.Και αυτο γιατι κανεις επι της ουσιας δεν φαινεται να εχει μαθει τιποτα.Αληθεια στην επομενη στραβη,που ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ θα ερθει σε αυτο το πραγμα που ονομαζεται ζωη,η οποια θα στεναχωρησει το Χ Ψ αφεντικο-βασιλια της ομαδας,,η απαντηση του κοσμου θα παλι ειναι 1500-2000 εισιτηρια;;

Link to comment
Share on other sites

Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια δεκαετια χωρις τιτλους.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια κακη διοικηση.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο εναν Δωνη ή απο εναν Κατιδη.

 

Την πριζα την τραβαει ο κοσμος.

Και την τραβηξε.

 

Το κλιμα που δημιουργειται τωρα δεν με κανει περισσοτερο αισιοδοξο.Και αυτο γιατι κανεις επι της ουσιας δεν φαινεται να εχει μαθει τιποτα.Αληθεια στην επομενη στραβη,που ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ θα ερθει σε αυτο το πραγμα που ονομαζεται ζωη,η οποια θα στεναχωρησει το Χ Ψ αφεντικο-βασιλια της ομαδας,,η απαντηση του κοσμου θα παλι ειναι 1500-2000 εισιτηρια;;

Η σχέση ομάδας (διοίκηση-παίκτες) και κόσμου είναι αμφίδρομη και όχι μονόδρομη.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πτωχευση της παε παντως δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Το σωματειο ΑΕΚ εκει ειναι, από εκει πορευεται η ομαδα που φετος αγωνιζεται στη Γ εθνικη και τελος.

Σαφως η Γ εθνικη ειναι κατι που θα μεινει για παντα. Βεβαια για να πω την αληθεια το περιμενα πολυ χειροτερο. Για καποιο λογο, η ΑΕΚ αντιμετωπιζεται με εναν σεβασμο, που μαλλον οφειλεται στον μελισσανιδη και οσα ΘΑ κανει και δευτερευοντως στο οτι αγωνιζεται στη Γ και εχει περισσοτερο κοσμο από την Α. Υπαρχει μια υγεια, δεν ξερω αν ειναι γνησια ή κατ' επιφαση, αλλα υπαρχει.

 

Υπερμαχος της πτωχευσης δεν ημουν ποτε. Θεωρω πως οτι κι αν γινει, ο υποβιβασμος δεν ξεπλενεται. Αντικειμενικα ομως, βαλτε στη θεση σας εναν γαυρο, ή καλυτερα μια βαζελα γιατι για να δειτε με τα ματια ενος γαυρου πρεπει να κανετε αφαιρεση εγκεφαλου...

 

Τι εχουμε πριν την πτωχευση; μια ομαδα που αγωνιζεται σε νεκροταφειο, εναν οργανισμο που ασχολειται με ισολογισμους και όχι με πρωταθληματα. Μια ομαδα χαμενη πριν καν μπει στο γηπεδο. Παιχτες-καγκουρακια που κανουν οτι γουσταρουν, οπως γουσταρουν, οποτε γουσταρουν. Κοσμο που δεν αντιλαμβανεται ποια ομαδα υποστηριζει και δεν απαιτει τιποτα από κανενα καραγκιοζακι που φοραει τη φανελα της ΑΕΚ.

Δικαιολογιες παντου. Η ανικανοτητα της ομαδας αντιμετωπιζεται με ένα "ειναι διαφορετικο να εισαι ΑΕΚ". Κουβεντες με ιδεολογικη προσεγγιση που εχουν χασει το νοημα τους διοτι λεγονται κάθε μερα προκειμενου να δικαιολογηθει αλλη μια ηττα.

Μια διαφορετικοτητα η οποια αρχισε να αποκτα αρνητικο προσημο. Υπηρξαμε τοσο διαφορετικοι που αμαυρωσαμε μια κατακτηση κυπελλου.

 

Δεν υπηρχε σωτηρια. Η ΑΕΚ ειχε γινει συλλογος αναξιοπαθουντων, καταφυγιο ηλιθιων, φλωρων και λιγων. Δεν ξερω ποιος εφταιξε, αν μπορει να ειπωθει οτι εφταιξε ενας μονο. Ξερω ομως οτι αυτο το πραγμα ειχε αρρωστησει τοσο, που καλως τελειωνει εδω.

 

Η ΑΕΚ ειναι πανω από ΑΦΜ ομως και η συνεχεια θα δειξει τι και πως. Εγω δεν ειμαι αισιοδοξος. Θεωρω τον μελισσανιδη πολυ λιγο, θεωρω οτι ο λογος του δεν εχει καμια αξια και οτι με την πρωτη στραβη θα εγκαταλειψει την ΑΕΚ. Αλλα αυτο ειναι μια αλλκη ιστορια

 

Ακαρδε

Link to comment
Share on other sites

Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια δεκαετια χωρις τιτλους.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο μια κακη διοικηση.Οι ομαδες δεν διαλυονται απο εναν Δωνη ή απο εναν Κατιδη.

 

Την πριζα την τραβαει ο κοσμος.

Και την τραβηξε.

 

Το κλιμα που δημιουργειται τωρα δεν με κανει περισσοτερο αισιοδοξο.Και αυτο γιατι κανεις επι της ουσιας δεν φαινεται να εχει μαθει τιποτα.Αληθεια στην επομενη στραβη,που ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ θα ερθει σε αυτο το πραγμα που ονομαζεται ζωη,η οποια θα στεναχωρησει το Χ Ψ αφεντικο-βασιλια της ομαδας,,η απαντηση του κοσμου θα παλι ειναι 1500-2000 εισιτηρια;;

 

Τα δικα μας τείχη δεν θα πέσουν ποτέ ξανά! Σε δύο χρόνια επιβάλλεται ένα πράγμα. 5 σερί νταμπλ με κάθε μέσον! Είδες; Μάθαμε :-)

Link to comment
Share on other sites

h σχέση ομάδας (διοίκηση-παίκτες) και κόσμου είναι αμφίδρομη και όχι μονόδρομη.

 

Αυτα ισχυουν για τον ΠΑΟ Κρουσσωνας που τον εχουμε και φρεσκο.Οχι για την ΑΕΚ.

 

Τα κλαμπ στηριζονται στον κοσμο τους.Οι ομαδες στηριζονται στον Κομποτη τους.

 

Οταν συζητας να πας στη Ριζουπολη των 10.000 θεσεων για να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ να κανεις εδρα,πες μου ποιος Αμπραμοβιτς και ποιος Εμιρης του Καταρ μπορει να σε σωσει;;;

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν νομιζω οτι ο κοσμος δεν ειχε παρουσια στο γηπεδο ολα αυτα τα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πτωχευση της παε παντως δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Το σωματειο ΑΕΚ εκει ειναι, από εκει πορευεται η ομαδα που φετος αγωνιζεται στη Γ εθνικη και τελος.

Σαφως η Γ εθνικη ειναι κατι που θα μεινει για παντα. Βεβαια για να πω την αληθεια το περιμενα πολυ χειροτερο. Για καποιο λογο, η ΑΕΚ αντιμετωπιζεται με εναν σεβασμο, που μαλλον οφειλεται στον μελισσανιδη και οσα ΘΑ κανει και δευτερευοντως στο οτι αγωνιζεται στη Γ και εχει περισσοτερο κοσμο από την Α. Υπαρχει μια υγεια, δεν ξερω αν ειναι γνησια ή κατ' επιφαση, αλλα υπαρχει.

 

Υπερμαχος της πτωχευσης δεν ημουν ποτε. Θεωρω πως οτι κι αν γινει, ο υποβιβασμος δεν ξεπλενεται. Αντικειμενικα ομως, βαλτε στη θεση σας εναν γαυρο, ή καλυτερα μια βαζελα γιατι για να δειτε με τα ματια ενος γαυρου πρεπει να κανετε αφαιρεση εγκεφαλου...

 

Τι εχουμε πριν την πτωχευση; μια ομαδα που αγωνιζεται σε νεκροταφειο, εναν οργανισμο που ασχολειται με ισολογισμους και όχι με πρωταθληματα. Μια ομαδα χαμενη πριν καν μπει στο γηπεδο. Παιχτες-καγκουρακια που κανουν οτι γουσταρουν, οπως γουσταρουν, οποτε γουσταρουν. Κοσμο που δεν αντιλαμβανεται ποια ομαδα υποστηριζει και δεν απαιτει τιποτα από κανενα καραγκιοζακι που φοραει τη φανελα της ΑΕΚ.

Δικαιολογιες παντου. Η ανικανοτητα της ομαδας αντιμετωπιζεται με ένα "ειναι διαφορετικο να εισαι ΑΕΚ". Κουβεντες με ιδεολογικη προσεγγιση που εχουν χασει το νοημα τους διοτι λεγονται κάθε μερα προκειμενου να δικαιολογηθει αλλη μια ηττα.

Μια διαφορετικοτητα η οποια αρχισε να αποκτα αρνητικο προσημο. Υπηρξαμε τοσο διαφορετικοι που αμαυρωσαμε μια κατακτηση κυπελλου.

 

Δεν υπηρχε σωτηρια. Η ΑΕΚ ειχε γινει συλλογος αναξιοπαθουντων, καταφυγιο ηλιθιων, φλωρων και λιγων. Δεν ξερω ποιος εφταιξε, αν μπορει να ειπωθει οτι εφταιξε ενας μονο. Ξερω ομως οτι αυτο το πραγμα ειχε αρρωστησει τοσο, που καλως τελειωνει εδω.

 

Η ΑΕΚ ειναι πανω από ΑΦΜ ομως και η συνεχεια θα δειξει τι και πως. Εγω δεν ειμαι αισιοδοξος. Θεωρω τον μελισσανιδη πολυ λιγο, θεωρω οτι ο λογος του δεν εχει καμια αξια και οτι με την πρωτη στραβη θα εγκαταλειψει την ΑΕΚ. Αλλα αυτο ειναι μια αλλκη ιστορια

 

Εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν νομιζω οτι ο κοσμος δεν ειχε παρουσια στο γηπεδο ολα αυτα τα χρονια.

 

Αποδειχθηκε οτι δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×