Jump to content

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      1
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      3
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      6
    • Μάνταλος
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Πατίτο
      1
    • Αραούχο
      12
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Βάργκας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      11
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      10
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
      14
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Πατίτο
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Βάργκας
      0


Recommended Posts

κοίτα κάτι παλικάρια που πληρώνονται για τις μαλακίες που γράφουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να  γελας με τους αρδ του γαυρου και τα εξωφυλλα τους 

και να σε συγχυζει ο "ΑΕΚτζης" μπουχεσας.

1203568.jpg

 

Σαν το παλιο καλο κρασι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την κουβέντα για το "? απατζής" προχθές με πολύ καλό φίλο μου δημοσιογράφο που δουλεύει πολλά χρόνια στον συγκεκριμένο όμιλο, το συγκεκριμένο πρωτοσέλιδο ΔΕΝ το έβγαλε ούτε ο Δηματος, ούτε ο Μπραουδακης, αλλά ο...Βεργης!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παντως τεραστια αδικία που δεν περασε ο γαυρος αφου με το 1-0 ανετρεψε το 1-2 του πρωτου αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την κουβέντα για το "? απατζής" προχθές με πολύ καλό φίλο μου δημοσιογράφο που δουλεύει πολλά χρόνια στον συγκεκριμένο όμιλο, το συγκεκριμένο πρωτοσέλιδο ΔΕΝ το έβγαλε ούτε ο Δηματος, ούτε ο Μπραουδακης, αλλά ο...Βεργης!

tis panagies pou xw riksei se vergi-asimakopoulo den tis exei akousei allos

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα τι έγραφε ο Καζαντζόγλου μετα τον τελικό του 2009 για τον τότε προπονητή της ΑΕΚ όταν κέρδιζε 2-0 και έγινε 2-2 ή στην παράταση είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ακόμα περισσότερο, όταν αποκλειόταν απο τον Θρασύβουλο Φυλής με 1-0 και ελάχιστες φάσεις για γκόλ.

 

? άντως η 'Ωρα Για Σπορ σήμερα αλλά και γενικότερα δεν υιοθετεί προς το παρόν τουλάχιστον μία ανάλογη επικριτική στάση έναντι του Χιμένεθ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα τι έγραφε ο Καζαντζόγλου μετα τον τελικό του 2009 για τον τότε προπονητή της ΑΕΚ όταν κέρδιζε 2-0 και έγινε 2-2 ή στην παράταση είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ακόμα περισσότερο, όταν αποκλειόταν απο τον Θρασύβουλο Φυλής με 1-0 και ελάχιστες φάσεις για γκόλ.

 

? άντως η 'Ωρα Για Σπορ σήμερα αλλά και γενικότερα δεν υιοθετεί προς το παρόν τουλάχιστον μία ανάλογη επικριτική στάση έναντι του Χιμένεθ.

Αφού δεν εχει πάρει γραμμή για επικριτική σταση. Οταν υιοθετησε επικριτικη σταση για Δελλα, ? ογιέτ και Τιμούρ αυτοι ειχαν ηδη τελειωσει, απλά δεν τους το ειχαν ανακοινώσει ακομα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος αρδ της αεκ γραφει για κακο κοουτσαρισμα ειναι ? ΟΥΣΤΗΣ ? ΡΟΔΟΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟΣ.

Για εναν απλο λογο: ? ΑΜΕ για το κατσαρολι δευτερη σερι χρονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για φετος αυτα που πετυχε ο Χιμενεθ ειναι παρα πολλα. Αν σκεφτει κανεις σε τι κατασταση πηρε την ομαδα, που δεν μπορουσε να κανει φαση επιθετικα εντος με ομαδες οπως ο Ηρακλης.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με μας ειναι οτι αν βρεθουμε πισω στο σκορ απο μια στραβη τοτε η ομαδα τα χανει κσπως και δειχνει ανημπορη να αντιδρασει

Link to comment
Share on other sites

οποιον και να βρω στον τελικο θα τον γαμησω απλα και ομορφα γιατι ειμαι η καλυτερη ομαδα απλα και ομορφα και εχω τον καλυτερο προπονητη απλα και ομορφα 

 

με το πρωινο ξυπνημα η προκριση ειναι ακομα πιο γλυκια ? ΟΥΤΣΑ μεχρι τον ΟΙΣΟΦΑΓΟ θα βλεπεται ΑΕΚ στην κληρωση και θα τρεμεται ΜΟΥΝΙΑ 

 

καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελικό δεν τον φοβάμαι, είναι άλλο παιχνίδι. 

Χθες ήταν το κρίσιμο και τα κατάφερες. 

Να πούμε δυο ψυχωφέλιμα τώρα που έχει επανέρθει η πίεση στα κανονικά της. 

Μια πρόκριση σε διπλούς αγώνες παίζεται από το πρώτο λεπτό του πρώτου αγώνα μέχρι το τελευταίο του δεύτερου ή μέχρι το νικητήριο πέναλτι. 

Συνολικά λοιπόν σε 180 λεπτά αναμέτρησης ήσουν σαφώς και πειστικά ανώτερος από τον γαύρο και ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ προκρίθηκες. 

Το χθεσινό αποτέλεσμα αδικεί την ΑΕΚ και τον Χιμένεθ και αν υπήρχε δράμι μυαλό από Χίτμαν και πάνω, χθες θα συνειδητοποιούσαν ότι με ένα ανεκτό ρόστερ και αυτόν τον προπονητή η ομάδα μπαίνει σε μια εποχή ωρίμανσης και σκότωσε τον Δελλισμό. 

Ο Ισπανός κοουτσάρει μαεστρικά, τακτικά παραδίδει μαθήματα διαχείρισης αγώνα και αποτελέσματος, σου φέρνει ένα από εκείνα τα 0-0 και συγγνώμη αν σε κάποιους ακουστεί παράδοξο, που είναι ανώτερο και από 3 και 4-0 μέχρι που γίνεται αυτό που κανένας προπονητής δε μπορεί να αποτρέψει, η εγκεφαλική μαλακία του ποδοσφαιριστή. 

Ε, για την μαλάκυνση του Μάνταλου και του Ανέστη, δε θα απαξιώσω πρώτον μια πολύ μεγάλη πρόκριση και δεύτερον ότι έχω επιτέλους μετά από την πρώτη του θητεία, ξανά ? ΡΟ? ΟΝΗΤΗ. 

Δε θα εξισώσω μια πρόκριση σε τελικό λοιπόν με τον αποκλεισμό του 2005, τον χαμένο τελικό του 2006, το έγκλημα του τελικού του 2009 και τους γερανούς που πετούσαν του Δέλλα το 2015. 

Υπάρχουν θέματα για προβληματισμό;

Ναι υπάρχουν, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ είναι τα ίδια με αυτά που μας προβληματίζουν καιρό τώρα και όχι άλλα, καινούργια, που προέκυψαν χθες. 

Είναι η ανεπάρκεια του Ανέστη, η έλλειψη ευθύνης από τον Μάνταλο, η κακή κατάσταση του Μπο, η κακή κατάσταση του Γκάλο, η εύθραυστη ψυχολογία της ομάδας. 

Αυτά τα είχαμε και με τον Ηρακλή και με τον ? ανιώνιο και με τον βάζελο. Δεν τα μάθαμε χθες. 

Η ομάδα μετά τα Γιάννενα μπαίνει σε μια περίοδο που έχει ΜΕΓΑΛΑ και ΔΥΣΚΟΛΑ παιχνίδια και για πρώτη φορά στα χρονικά έχω την αίσθηση ότι θα τα αντιμετωπίσει με σοβαρότητα και φιλοδοξία και όχι απλά διαδικαστικά όπως έκανε τα προηγούμενα χρόνια. 

Ο τελικός είναι άλλο παιχνίδι...

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Οι μαλακίες του μάνταλου,του γκούφη και της υπόλοιπης ελληνικής ΑΕΚ μέχρι τώρα έχουν στοιχίσει βαθμούς και παρολίγο μια πρόκριση μέσα στο σπίτι σου απέναντι στον χειρότερο πούστη της τελευταίας 10ετιας.Ευχομαι να μη στοιχίσουν και κούπες.

 

Ο ισπανός είναι καλός και κανονικός προπονητής αλλά σε έναν αντικανονικό οργανισμό αυτό έχει πολύ μικρή σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ μία από όσα λέτε παραπάνω

 

Το ματς πήγε πολύ καλά μέχρι το γκολ. Η ομάδα σοβαρή με σαφή σκοπό να πάρει την πρόκριση γνωρίζοντας ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε τα κυβικά της δεν είναι για τεσσάρες στον γαύρο. Ο Χιμένεθ είναι ανεγκέφαλος αλλά όχι όσο ανεγκέφαλοι είμαστε εμείς. Ο γαύρος θυμάμαι να έκανε 2 φάσεις στην αρχή του αγώνα που όντως σε βρήκε μπόσικο, από κει και πέρα όμως η άμυνα σου έκλεισε για τα καλά και οι ενέργειές τους ήταν απελπισία.

 

Εσύ δημιουργικά δεν έκανες απολύτως τίποτα, μόνο με κασκαντεριλίκια από τον Αραούχο απείλησες. ? ράγμα που σημαίνει ότι μια κανονική ΑΕΚ (επιμένω ότι η σημερινή ΑΕΚ δεν είναι κανονική) χρειάζεται βελτίωση στην επιθετική της γραμμή. Διότι κι εσύ δεν ήσουν σε θέση να δημιουργήσεις κανονικές φάσεις με ανάπτυξη παιχνιδιού. Ούτε στον πρώτο αγώνα το έκανες. Απλά ο Αραούχο είναι τόσο πάνω από το μ.ο. που η παρουσία του και μόνο αρκεί για να κάνεις από το πουθενά φάση στην άμυνα του γαύρου. Και νομίζω πως ούτε με τον παοκ ούτε με τη βαζέλα είχες τόσο μεγάλο πρόβλημα στην επιθετική σου ανάπτυξη. Αντιθέτως με τον γαύρο είχες και στα 2 αυτά ματς και τον Φλεβάρη στο πρωτάθλημα. Δεν κατάφερες με λίγα λόγια να παίξεις μπαλίτσα. Στα 3 αυτά τελευταία ματς ήλεγχες το κέντρο κατά το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά είχες θέμα να βάλεις τη μπάλα στο κουτί στρωτά. Άρα λοιπόν τραγικός ο γαύρος όντως, αλλά καλύτερος και από παοκ και από βαζέλα. Τουλάχιστον αμυντικά. Τα μπακ τους δεν είχαν πρόβλημα να κόψουν όσες φορές ήθελαν τον Λάζαρο και τον ? ατίτο. Άρα εκτός από παραμονή Αραούχο χρειάζεσαι απελπισμένα και ικανά εξτρέμ.

 

Όπως γράφτηκε παραπάνω περίπου 8 χιλιάδες φορές το γκολ ήρθε από το πουθενά και εκεί το παιχνίδι σου γαμήθηκε. Έβγαλες τρομερό άγχος, φόβο, πανικό. Ήμουν απόλυτα βέβαιος ότι το 0-2 ήταν θέμα χρόνου και μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι δεν έγινε ποτέ. Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα προκριθούμε μετά το 0-1.

 

Το σκατό είχε φτάσει μέσα στην κάλτσα και δε μπόρεσα να εκτιμήσω την κοσμοϊστορικότερη εμπειρία όλων των εποχών, να δω τον Αλμέιδα τερματοφύλακα. Είναι κάτι που θα λέω στα εγγόνια μου. Ήταν εμπειρία ζωής και νιώθω ευλογημένος που το έζησα. Μόνο και μόνο γι αυτό άξιζε η ταλαιπωρία της αυθημερόν μετάβασης και επιστροφής από την Αθήνα με την ψυχή στο στόμα και μετά τη δουλειά. Ειδικά στη φάση που μπαίνει η μπάλα περιοχή μας, τον παίχτη του γαύρου μαρκάρουν 2 δικοί μας και πάει και ο Αλμέιδα στο ύψος της περιοχής να τον κόψει, αντιλαμβάνεται τη μαλακιάρα του και γυρνάει στο τέρμα με την πλάτη στη φάση, μπαίνει στο πάνθεον της ενωσίτικης ιστορίας και αξίζει ξεχωριστό άρθρο στην aekpedia. Δεν ξέρω αν φάνηκε τόσο επικό όσο φάνηκε και από τη θύρα 2 του ΟΑΚΑ. ? ολλοί έχουμε πει ότι "κι εγώ αν έπαιζα τόσο σκατά δεν θα το έκανα". Ε αυτή είναι ίσως η μοναδική φάση στα παγκόσμια χρονικά που το 90% όσων δεν έχουν παίξει ποτέ ποδόσφαιρο δεν θα έκαναν τέτοια μαλακία. Εντάξει ο άνθρωπος δεν είναι τερματοφύλακας, είναι όμως πρώην ποδοσφαιριστής. Ε οφείλει να γνωρίζει ότι ο τερματοφύλακας δεν παίζει μπακότερμα στο κανονικό ποδόσφαιρο.

 

Ως προς τις αντιδράσεις, κι εγώ στα "όλε-ολε" μούτζωσα την ομάδα, έκραξα τον κόσμο, λίγο πιο ψύχραιμα όμως σκέφτομαι και λέω ότι δεν θα κάνει ο κόσμος την ΑΕΚ μεγάλη αν η ΑΕΚ δεν γίνει μεγάλη από μόνη της. Τι φταίει κι ο κοσμάκης. Να βλέπατε χθες πόσα πούλμαν και πόσα αυτοκίνητα ήταν γεμάτη η εθνική οδός... Μια χαρά ζητούσε να πάρει κι αυτός ο κόσμος και την πήρε έστω και κουτσουρεμένη. Δε γαμιέται...

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και γέμισαν οι σελίδες με αναλύσεις για την μαλακία της αρχηγάρας να πούμε και μια κοινωνιολογική μαλακία ότι στην φύση του ανθρώπου από την ώρα που θα γεννηθεί είναι η διαρκής προσπάθεια επίδειξης ηγετικότητας μέσα σε ένα σύνολο ατόμων με σκοπό την επιβολή της προσωπικότητας του και των ικανοτήτων του.Ο σπυριάρης από την στιγμή που βγήκε πρώτος ο κοντός και τον έχρισε μελλοντικό ηγέτη της ΑΕΚ αντέδρασε άμεσα στον χαρακτηρισμό λες και του γάμησε ο τάπας το μουνί της μάνας του παρέα με 20 μαύρους δείγμα του πόσο τίποτας και λιγόψυχος είναι.Αν θέλει η ΑΕΚ να πρωταγωνιστήσει κάτι τέτοια τσουτσέκια τα πουλάει ή τα στέλνει πίσω στο χωριό τους.

Link to comment
Share on other sites

 

Ως προς τις αντιδράσεις, κι εγώ στα "όλε-ολε" μούτζωσα την ομάδα, έκραξα τον κόσμο, λίγο πιο ψύχραιμα όμως σκέφτομαι και λέω ότι δεν θα κάνει ο κόσμος την ΑΕΚ μεγάλη αν η ΑΕΚ δεν γίνει μεγάλη από μόνη της. Τι φταίει κι ο κοσμάκης. Να βλέπατε χθες πόσα πούλμαν και πόσα αυτοκίνητα ήταν γεμάτη η εθνική οδός... Μια χαρά ζητούσε να πάρει κι αυτός ο κόσμος και την πήρε έστω και κουτσουρεμένη. Δε γαμιέται...

Έπρεπε να κάνεις και όλε και να αποθεώσεις την ομάδα και να χαρείς όσο δεν πάει Σταύρε, γιατί όπως έγραψες και εσύ, πολλοί μέσα στο ΟΑΚΑ κάνατε εκατοντάδες χιλιόμετρα αυθημερόν, κάτι ας πούμε που εγώ που είμαι κοντά δεν το έκανα. 

Αξίζατε όλοι να χαρείτε και αν το θες, κακώς μούτζωσες. 

Δε μπορεί να έχεις 50.000 ταλιμπάν. 

Δεν ήταν το νοκ-άουτ του 2000 στο μισό Ν.Γκούμας τότε με 15.000 πιθήκια που φεύγανε ναυτικές στους γαύρους. Δε θα μπορούσε να είναι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

παντα τετοια 

 

ας τους αποκλειω καθε χρονο και ας χανω στην εδρα μου 

Link to comment
Share on other sites

παντα τετοια 

 

ας τους αποκλειω καθε χρονο και ας χανω στην εδρα μου 

Μακάρι να τους είχαμε αποκλείσει και το 2015 με 0-0 στο ΟΑΚΑ. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κοουτσάρισμα Χιμένεθ δεν μου άρεσε.

 

Όπως και με τον Βάζελο έπαιξε τις γραμμές στο πλάτος πολύ κλειστά.  ? ίστευε ότι είχε περισσότερη τεχνική στην επίθεση και θα τον κλείσει στην άμυνα καλύτερα.

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η ΑΕΚ έπρεπε να ανοίξει στο πλάτος να κυκλοφορήσει την μπάλα, να τους τρέξει και να μην τους δώσει χώρο για σκληρό παιχνίδι.  Τα πρώτα 45 λεπτά βλέπαμε εκτελέσεις αράουτ.

 

Όμως προπονητής είναι και καλός μάλιστα και πήρε αυτό που ήθελε έστω και έτσι.

 

Το να καταριόμαστε παίχτες μεμονωμένα για τις γκέλες που έκαναν ... εντάξει.  Το να τους καταριόμαστε όμως γιατί σε όλο το ματς έχασαν όλες τις κόντρες γιατί πήγαιναν σοφτ είναι οκ. Ο Μάνταλος δεν πήρε ούτε μια κόντρα.  Έπαιζε δαντελένιος.  

 

Η ομάδα κάνει μπαμ ότι θέλει εξτρέμ.  Δεν πέρασες σε 2 σερί ματς ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ? ΡΟΣΩ? ΙΚΉ ΜΟΝΟΜΑΧΊΑ τα πλάγια μπακ του γάβρου.  Κανείς. Ούτε ο Αραούχο (εάν εξαιρέσεις την μπαλιά στο Χριστοδουλόπουλο που έκανε κοντρόλ χειρότερο και από εμένα)

 

Από την άλλη Μάριν, Φιγκέιρας, Ντε Λα ? έγια...  έβγαλαν έστω και 5 σέντρες στην καρδιά της περιοχής σου.

 

Θες μπακ/εξτρέμ να βγάζουν σέντρες.

 

Τώρα αυτά τα κάνει/ δεν κάνει για την Α.Ε.Κ...  Δεν έχεις 30 εκατομμύρια να πάρεις 2 ενδεκάδες.  ? ρέπει να έχεις κορμό.  Στον κορμό πρέπει να προσθέσεις παίχτες.

 

 Και το τι σημαίνει Α.Ε.Κ.   πρέπει να τους το μαθαίνουμε εμείς ...

 

Υ.Γ. Τραγικό λάθος τα ΟΛΕ, ΟΛΕ στο τέλος.  Ας μαζευόντουσαν στην σέντρα με ένα χειροκρότημα στον κόσμο που τα έδωσε όλα.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη απωλεια χθες ο αινταρεβιτς μοναδικο χαφ που ξερει να κρατησει καλα την μπαλα πισω που μπορει αν την κυκλοφορησει και να ανοιξει το παιχνιδι με μακρινες μπαλιες

 

ηταν ταμαμ για τετοιο ματς.

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε σαν τα γερόντια της 21 στο Ν.Γκούμας που όταν η ομάδα σάρωνε αυτοί για να το παίξουν ανικανοποίητοι λησμονούσαν τον Κανάκη και τον Μαρόπουλο.

Γκρανκάσες.

Μια χαρά ήταν τα όλε και αν θες νέο κόσμο ή να επαναδραστηριοποιήσεις ανενεργούς, θες θετικές εμπειρίες και εντυπώσεις. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε σαν τα γερόντια της 21 στο Ν.Γκούμας που όταν η ομάδα σάρωνε αυτοί για να το παίξουν ανικανοποίητοι λησμονούσαν τον Κανάκη και τον Μαρόπουλο.

Γκρανκάσες.

Μια χαρά ήταν τα όλε και αν θες νέο κόσμο ή να επαναδραστηριοποιήσεις ανενεργούς, θες θετικές εμπειρίες και εντυπώσεις. 

 

Ε, ρε Μήτσο.  ? ροσπαθούσα να βρω κάτι θετικό.  Να έχω βάλει ένα γκολ στο 20 και να βρίζουμε τον βάζελο εν χορώ... να τους κάψουμε τα νεύρα

 

" Γαμήστε το πούστη το ? αναθηναϊκό γιατί αυτούς τους γράφουμε στα αρχίδια μας τα δυο..."

 

 

Υ.Γ.  Αυτά τα σεκιούριτι της ΑΕΚ είναι βλαμμένα όλα;  Μπήκα στο γήπεδο με την σέντρα με 200 πίεση, δημιούργησαν ουρές χωρίς προηγούμενο, από τύχη δεν έπεσαν καρπαζιές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×