Jump to content

Recommended Posts

Δεν σε έχει στήσει ο Ρώσος. 

Είναι η επίσημη θέση της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Τωρα ομως δεν συζηταμε για την επίσημη θέση, αλλά για αυτά που έγιναν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
 Τσίπρας: «Τα βλεπουν όλα πέτσινα, ακόμη και το κύπελλο του ΠΑΟΚ»

 

 

Οτι ο μητσοτακης και ο τσιπρας θα σκοτονωνταν επικοινωνιακα για το γκολ οφσαιντ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε ξερει πως.

Μαθαίνει μαζι μας και με τον βαζελο.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα ότι ο αγώνας ήταν εκτός έδρας.

 

Γενικά κάτι τέτοια έχω μάθει να τα κοζάρω και να τα παρατηρώ. Και δεν ήταν μόνο στα επίσημα. Σε όλο το γήπεδο (εκτός από τα σημεία της δικιάς μας εξέδρας) οι μπουγάτσες σουλάτσαραν ανενόχλητοι. Στα επίσημα όπως τα είπε ο Μάγος. Ακόμα και ο τρόπος προσέλευσης όμως του κόσμου, δείχνει πολλά πράγματα για το πως το είδε κάθε οργανισμός. Οι δικοί  μας χαλαρά. Τσιπουράκια, βόλτες, άραγμα μετά στη Ν. Ιωνία στο γήπεδο της Νίκης (wtf) και κάποια στιγμή όταν ξεβαρεθούμε κι αν δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνουμε πάμε και γήπεδο. Τα παόκια είχαν τιγκάρει την εξέδρα τους και πολλοί δικοί μας δεν είχαν ξεκινήσει καν από Αθήνα. Άλλοι έκαναν το Αθήνα-Βόλος κάνα 8ωρο με στάσεις για πικ νικ ξέρω γω. Εδώ είχαν αρχίσει τα επεισόδια και η παραδοσιακή front line της ΑΕΚ δεν είχε φτάσει ακόμα στο γήπεδο. Γι αυτό στην αρχή τις τρώμε αλλά μετά περνάμε από πάνω τους.

 

Ε συγνώμη αλλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν παίρνεις έτσι κύπελλο όταν παίζουν 2 τέτοιες ομάδες. Το 80% της ιστορίας είναι ποιος θα προλάβει τα κόζια έξω αλλά και μέσα στο γήπεδο. Εμείς αρκεστήκαμε στο να καταλάβουμε το γειτονικό Δήμο Βόλου. Στο γήπεδο όμως οι άλλοι μας έπιασαν στον ύπνο (στα τσίπουρα).

Το ξέραμε ότι στην Τούμπα ο Μελισσανίδης κάνει πάντα άκρη, το υποψιαστήκαμε ότι θα έκανε και στο Βόλο και τελικά επιβεβαιώθηκε. Δεν ξέρω τι και πως με το γήπεδο, έτσι κι αλλιώς πάνε 3 χρόνια από αυτή την ιστορία κι ακόμα δεν έχουμε ούτε άδεια. Αλλά σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ξενέρωμα. Και με την ομάδα και με τη διοίκηση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κοιτάζω τόσο το ποιος θα σου το πάρει, με ένοιαζε να κερδίσει η ΑΕΚ ακόμα ένα κύπελλο. Και σπάστηκα γιατί δεν ήταν εποχές Κρήτης με τον γαύρο που οκ δεν κοντράρεις. Το είχες αλλά όπως λες κι εσύ, στα τέτοια σου. Ε κρίμα, δεν έχουμε και εκατοντάδες τίτλους σε τελική ανάλυση.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με συγχωρείς, αλλά το θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να συσχετίζεται ένα έργο εκατομμυρίων Ευρώ με ένα Κύπελλο. 

Το έχω ξαναγράψει ότι είναι πέραν πάσης λογικής το θέμα του γηπέδου να συσχετίζεται με οποιοδήποτε άλλο θέμα της επικαιρότητας της ΑΕΚ. 

Αν ισχύει αυτό που λες, είναι σαν να μας λες ότι οι κυβερνητικοί για να διασκεδάσουν τον φίλο τους τον Ιβάν, εκβίασαν τον Μίμη ότι αν πάρει το κύπελλο γήπεδο δε βλέπει ή θα του βγάλουν την ψυχή για να το δει. 

Δηλαδή τα λεφτά που θα πέσουν στο γήπεδο της ΑΕΚ και τα οποία είναι ΥΠΕΡΔΙΠΛΑΣΙΑ από αυτά που έχει ρίξει μέχρι τώρα ο Ιβάν όπου έχει χωθεί αν και υπάρχουν βάσιμες υποψίες ότι πολλά από αυτά είναι στα λόγια, τελούν υπό την αίρεση ενός Κυπέλλου Ελλάδος. 

Με συγχωρείς φίλε, αλλά αυτό δεν θα το έκανε πρωτοσέλιδο ούτε η Ελεύθερη Ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τα μιλησανε τα συμφωνησανε δλδ,τιγρης αδεια,μιτσουκο κυπελο,αλαφουζ 2η θεση,μπρουτοταυρος μειωση ποινης στο ελαχιστο?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι το να αμολας τον Αραουχο και να περιμενεις να βγαλει φαση μονος του σε τελικο δεν ειναι πλανο. Θα μου πεις και ο Μανταλος και ο Πατιτο που ηταν οι "βοηθοι" δεν εκαναν το απολυτως τιποτα και μονο ο Χριστοδουλοπουλος ειχε διαθεση. Δεκτον. Δειτε ομως τις αποστασεις των τριων με τον Αραουχο και ποσα μετρα με τη μπαλα εκανε ο Λαζαρος για να βγει μπροστα, απο που ξεκινουσε και ποσο μονος του ηταν ο καυλιαρης μπροστα. Η ΑΕΚ ηταν μαζεμενη πισω στα 3/5, το 1/5 ηταν ολο κενο και στο τελευταιο πεμπτο του γηπεδου βολοδερνε ο Αραουχο. Δεν γινεται ετσι δουλεια.

 

 

Ναι αλλά όπως λες, ο Νταρτανιάν παρουσιάστηκε ως ο χ-ψ ποδοσφαιριστής που είναι και έβγαλε 2-3 φάσεις επίπεδου γκολ με τον 'αμολημένο' Αραούχο.

Αν έπαιζαν στο επίπεδό του (λολ) και ο Μάνταλος και ο Πατίτος, με την μέθοδο Τσανγκ: 9 φάσεις γκολ θα είχες, και σκορ 1-4 σε φυσιολογικό ματς.

 

Άσχημο στο μάτι οκ αλλά τελικός μπουγατσομαχίας είναι, 90 λεπτά κικ εν ραν, αν δεν μπορεί ο Μάνταλος να κάνει στο χορτάρι αυτά που κάνει ο αζήτητος στην αγορά Νταρτανιάν, δε φταίει ο Γκρεγκ Πόποβιτς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ειναι αδιαννοητο.

Ας παμε με τα φακτς, εκτος γηπεδικου.

Εαν ολα ειναι οπως παρουσιαζονται χωρις παρασκηνιο, τοτε ο Μελ πρεπει να παρει τα μπογαλακια του και να παει σπιτι του.

Ποιος είπε να πάει σπίτι του; 

Τουλάχιστον εγώ δεν το έχω πει. Όποιος το πει ας έχει και την ευθύνη των λόγων του. 

Αλλά το να λέμε ότι ένα έργο που μάλλον θα αγγίξει τα 100 μύρια, συναλλάσσεται με ένα Κύπελλο ή για ένα Κύπελλο, σόρρυ αλλά δεν μπορώ να το δω. 

Link to comment
Share on other sites

εγω συμφωνω με κοτσο σε γενικες γραμμες.

Ο μελισσανιδης απλα ΔΕΝ ασχολειθηκε με το κυπελλο οπως περσι. "Δε με πειραζε να το παρει ο παοκ, αλλα οχι ετσι.."

το αφησε στον αυτοματο και οτι γινει. αμα το παιρναμε που ηταν πολυ πιθανο ετσι οπως πηγαινε το παιχνιδι, κανεις σαββιδης δε θα μπορουσε να του πει κατι (μαλακα στο δινω και δε το παιρνεις θα απανταγε). Το πηρε ο σαββιδης με πιστολια και ξφτυλιστηκε παντου. Ουτως η αλλως εχει εκτεθει παρα πολυ. Οσο πιο πολυ μιλαει ο ρωσος τοσο περισσοτερο εκτιθεται. Ο σαββιδης τα δωσε ολα για το κυπελλο φετος. ηταν η ευκαιρια του. Εχει δωσει κωλο παντου. Κυβερνηση, οπαδους, τη μια με μαρινακη, την αλλη με μελισσανιδη. 

 

Ο μελισανιδης κραταει αποστασεις σωστα, για να παρει τη γαμημενη την αδεια, τα φραγκα και να μπουν οι μπουλντοζες. Γιαυτο το επιτευγμα θα μνημονευεται ρε στις επομενες γενεες. Οχι για το κυπελλο του 2017. Αυτο τον καιει, και στη παρουσα φαση ηταν μαλακια του να κοντραριστει με τον σαββιδη που τον δουλευει ο τσιπρας. Ο τσιπρας σημερα ειναι αυριο δεν ειναι ρε. Το γηπεδο ομως θα μεινει.. Μαλακες καταλαβαινετε τι σημαινει δικο μας γηπεδο? Ποιος τσιπρας? ποιος μητσοτακης και ποιο κυπελλο?

Ειδικα αν το σωμα της διαιτησιας φυγει απο τις ενωσεις.... ΤΣΑΜΠΑ φραγκα εριξε ο μιτσουκος... Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα... Επειδη πιστολιασε παο και μας εφτιαξε παραγκα... Ο παοκ ουτως η αλλως πιστολιαζε  τις μισες ομαδες στη τουμπα διαχρονικα. Στο μαραθωνιο οπως του πρωταθήματος δεν αρκει να στησεις 2 ματς με τους μεγαλους...

 

Αγωνιστικα η ομαδα εχει σκασει. ειναι φανερο. Το θεμα ειναι να μεινει ο χιμενεθ γιατι εξυπηρετει πραγματικα την ΑΕΚ. την ξερει την ομαδα, εχει δυο ακρες να σου φερει δυο παικτες της προκοπης και θα κανει δικια του προετοιμασια της προκοπης.

 

Το ζουμι εν κατακλειδι ειναι αδεια τον ιουνιο μπουλντοζες τον ιουλιο. χιμενεθ προπονητης και 2,3 ποιοτικοι παικτες ακραιοι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μοναχα το κυπελλο και το γηπεδο. Ειναι κ η συνεχεια με Ιβαν. Διοτι ο Ιβαν εχει βαρεθει να τρωει φαπες, ιδιως στο κυπελλο, γιατι στο πρωταθλημα αστο.

Ποσα χρονια εχει στον μπαογκ και ΤΩΡΑ ειδε φλυτζανι? Εγω προσωπικα πιστευω οτι εαν εχανε αυτο το φλυτζανι, θα επρεπε να ρισεταρει ΠΑΛΙ... Δλδ οξω ιβιτς κλπ κλπ

Ουσιαστικα θα τελειωνε η εποχη Ιβαν μια κ καλη. Καποιο κατεστημενο προσπαθει να μη χαθει η μοναδικη πηγη ρευστοτητας στην Β. Ελλαδα... Διοτι 2 πραγματα αν ηταν αναποδα με ΣΕΚΑΠ κ Κυπελλο, θα αποχαιρετουσε ο Μητσουκος και θα ζητουσε και τα λεφτα του πισω.

Το ότι κάνει θόρυβο και σηκώνει σκόνη ο Ιβάν, δεν σημαίνει ότι είναι και κάτι σοβαρό. 

Ο γιος έχει εκχυδαΐσει τα πάντα στο ποδόσφαιρο και ο μπαμπάς έχει αρχίσει να γίνεται ο γελωτοποιός της πολιτικής ζωής. 

Link to comment
Share on other sites

Και να το κανω και πιο λιανα, οπως τους βριζεις εσυ Μητσε, τα 2 γκολντεν μπουζ του αφεντικου (Πετρακης κ Μπο) ηταν δαντελενιοι. Και κανω οτι το προσπερναω, διοτι δεν ηταν μοναχα χθες ηταν και στον ημιτελικο. Και δε μου βγαζεις εμενα απο το μυαλο οτι το σχεδιο ηταν να μη παμε τελικο. Διοτι ετσι θα γινοταν τελεια το στησιμο και η τραμπα. Αλλα ας μεινει ως φανταστικο σεναριο αυτο, ας ειναι. Μας εστησε ο Ιβαν κ τελος.

Σε έστησε. 

Δε με προβληματίζει αυτό. 

Με τρελαίνει η ιδέα να ήθελες να στηθείς. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελες να στηθεις. αλλα δεν εκανες και τιποτα να το αποτρεψεις. το αφησες να παει αγωνιστικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο λεω παραγκα Μιτσουκο δεν υπαρχει. Αν υπηρχε, θα επαιρνε ποινη χαδι ο Γαυρος ρε? Θα εκανε νταμπλ χθες κιολας. Εκει να σου πω οκ μαγκα μου.

 

Θα δειξει μετα τις εκλογες και κατα τη διαρκεια του πρωταθληματος πως θα παει το πραγμα. Ειμαι ομως 99% σιγουρος οτι του χρονου δεν παιρνει ο παοκ πρωταθλημα (πιθανοτερο να το παρει παλι ο γαβρος) επειδη δηλωσε ο γεωργιου οτι ο ιβαν εχει φτιαξει παραγκα και θα παρει το πρωταθλημα. Οι προβλεψεις του ξεδοντιαρη ειναι διαχρονικα για τα πανυγηρια.

Link to comment
Share on other sites

H πίκρα είναι πολύ μεγάλη, ακόμα και 3 - 4 μέρες μετά το ματς. 

 

Με το νταηλίκι το πήρες πέρσι και τα αρχίδια σου. 

 

Φέτος δεν παρουσίασες τίποτα. 

 

Ο Χιμένεθ το έπαιξε έξυπνα δεν υπολόγισε μόνο τον Μπίσεσβαρ. Ξεκάθαρα ο Ααραούχος πίεζε τον αριστερό μπακ για να πιέσει τους μπουγατσομάχους, να αναπτυχθούν από τα αριστερά, αλλά μας έκανε γκιο γκιο ο Μπίσεσβαρ. Δεύτερο ημίχρονο δεν κινδύνεψες, απείλησες με τη φάση του Πατίτο που κάλλιστα θα μπορούσε να σκοράρει, πήραν τα σπόρια οι άλλοι, στημένος επόπτης και γράφτηκε η κηδεία. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν κατεβηκε ο μπισεσβαρ και ο τζαλμα στο β ημιχρονο,εμειναν πιο πισω,μαλιστα οι μπουζοι και λοιποι γραψανε οτι ο μπαογκ επαιζε στο σβηστο και αν δεν εκανε τη γκαφα ο γλυκος θα τρωγαμε 3μπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Symfono me Saxon. Oloi exoume prosperasei thn gafa tou Glykou. Aneta mas rixnane ena trimpalo ean den to epnige. Apla tous ekatse sto stomaxi h gafa pou egine amesos meta to goal pou valane.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όπως λες, ο Νταρτανιάν παρουσιάστηκε ως ο χ-ψ ποδοσφαιριστής που είναι και έβγαλε 2-3 φάσεις επίπεδου γκολ με τον 'αμολημένο' Αραούχο.

Αν έπαιζαν στο επίπεδό του (λολ) και ο Μάνταλος και ο Πατίτος, με την μέθοδο Τσανγκ: 9 φάσεις γκολ θα είχες, και σκορ 1-4 σε φυσιολογικό ματς.

Δεν εβγαλε 2-3 φασεις επιπεδου γκολ. Δυο κατεβασιες εκανε. Το γκολ ειναι δωρο Γλυκου, ειναι ενα απο τα χιλιαδες σουτ που γινονται και μπλοκαρει ο τερμας, δεν ηταν καν φαση και ο αλλος τιλταρε, βρηκε πανω του και το εφαγε. Ενα σουτ ειχε ο Λαζαρος και τη φαση του offside. Περαν αυτων δεν υπηρχες στο γηπεδο δημιουργικα. Η ΑΕΚ ηταν φοβικη και παντελως ακινδυνη, με τον τερματοφυλακα τους στην κατασταση που ηταν, εγραφε μεχρι και τρια στο σβηστο. Αλλα πως να βαλεις γκολ χωρις να κανεις φαση;

*η μεθοδος Τσανγκ ειναι για ανθολογιο  :lol:  :lol:  :lol:

 

Άσχημο στο μάτι οκ αλλά τελικός μπουγατσομαχίας είναι, 90 λεπτά κικ εν ραν, αν δεν μπορεί ο Μάνταλος να κάνει στο χορτάρι αυτά που κάνει ο αζήτητος στην αγορά Νταρτανιάν, δε φταίει ο Γκρεγκ Πόποβιτς.

Δηλαδη η ΑΕΚ εξαρταται απο τον Πετρο Μανταλο; Εαν εμεις οι ιδιοι τοποθετουμε τον πηχυ τοσο χαμηλα, πρεπει να το παρουμε αλλιως το πραγμα. Ο Μανταλος στο πρωτο δεκαλεπτο μπηκε με διαθεση. Οταν ειδε οτι το ματς δεν μας παει και μαζευτηκαμε πισω, εξαφανιστηκε απο το χορταρι. Δεν φταιει ο Μανταλος εαν η ομαδα επαιξε πισω, δεν καταστρωνει ο Μανταλος το αγωνιστικο πλανο. Και βεβαια ο Χιμενεθ δεν ειναι Ποποβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνω καθετα,οριζοντια κ διαγωνια παντως με το οτι το γατακι ηθελημενα αφησε να γινουν ολα αυτα. Απλα δεν μπορει. Ο Σαββιδης μου θυμιζει φαση Γιαννακοπουλων στο μπασκετ κ το πως απο τα γαμησια που ετρωγαν τα πρωτα χρονια απο κοκκαλη, φτασανε στο να κυριαρχησουν.

Ετσι μπηκε κ ο ρωσσος πεταξε λεφτα στα σκουπιδια στην αρχη, πηρε τα χαμπαρια του πως παιζεται το παιχνιδι κ τωρα σε γαμαει κ σου κανει κ πλακα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ηδη πεφτει φαπα για σεκαπ... δεν εχει αναδρομικη ισχυ ο νομος... και αρχιζουν και τα μασανε στο συριζα..

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε να πάει σπίτι του; 

Τουλάχιστον εγώ δεν το έχω πει. Όποιος το πει ας έχει και την ευθύνη των λόγων του. 

Αλλά το να λέμε ότι ένα έργο που μάλλον θα αγγίξει τα 100 μύρια, συναλλάσσεται με ένα Κύπελλο ή για ένα Κύπελλο, σόρρυ αλλά δεν μπορώ να το δω. 

 

Συμφωνώ και νομίζω ότι είναι η λογική των πραγμάτων, για να έργο που εξάλλου έχει δρομολογηθεί εδω και καιρό.

Ο Μελισσανίδης δεν περίμενε πιστόλιασμα όπως θα συνέβαινε αν είχε αντίπαλο τον Μαρινάκη.

Γιατί τους ημιτελικούς τους δούλεψε πολύ καλά.

Δεν είναι τυχαίο ότι στον εκτός έδρας αγώνα η ΑΕΚ δεν έμεινε απροστάτευτη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε πάντως το αφεντικό που το ήθελε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε αποβάλλει τον Βράνιες είχε τελειώσει το παιχνίδι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×