Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Αδαμόπουλος Νικόλαος ο κύριος mike έλα τυράκι στο ψωμί σου...

Το κλεισα κ γω γαμω την μανούλα του.

Link to comment
Share on other sites

ααχχαχαχχαχαχαχααχ

Έγραψε επική ατάκα ο Mike.

exei na faei poutsa apo tote pou pethane o antreas auti

 

ΕΧΩ ΔΑΚΡΥΣΕΙ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε θάνατοι, ούτε τίποτα...

Να μείνουν όλοι τους στο δρόμο και όταν πάνε να φτιάξουν σπίτια για να μεινουν να τους πουλάμε παπά όπως μας πουλάνε αυτοί τόσα χρόνια

Μπορει να "πεθάνει" συμβολικά, πχ να μην ξαναφηφιστεί ποτέ. Πολιτικός θάνατος, που λένε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Απών ο Βασιλόπουλος από το περιφερειακό συμβούλιο σε ένδειξη διαμαρτυρίας...

post-14-1442577514656_thumb.gifpost-14-1442577514656_thumb.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεκτη κατα πλειοψηφια η εισηγηση,παμ παρακατ.Mπραβο στον σκεπαστο για τη δικαιωση,ειχε προαναγγειλει το θετικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο 1.12.55, μπορείτε να δείτε τη 40η συνεδρίαση της Περιφέρειας με το 13ο θέμα να είναι το "13. Γνωμοδότηση επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΜΠΕ) του έργου: «Λειτουργία του Σταδίου Γ. Καραϊσκάκης»." Παρατηρήστε πόσο χρόνο κράτησε πρώτον κια δεύτερον τι αντιμετώπιση έχουν ο Αδαμόπουλος (ΑΝΤΑΡΣΥΑ), άσχετα που ψήφισε κατά και Νικολιδάκη (οι 2 πάνω αριστερά στα έδρανα), στο 1.15.28

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεκτη κατα πλειοψηφια η εισηγηση,παμ παρακατ.Mπραβο στον σκεπαστο για τη δικαιωση,ειχε προαναγγειλει το θετικο αποτελεσμα.

 

Μπράβο για ποιο πράγμα για το αυτονόητο; 

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά η ιστορία με την ΜΠΕ του Καραισκάκη έχει ως εξής. Υπάρχουν διαπιστωμένες παρατυπίες στην αδειοδότηση του σταδίου Καραισκακη καθώς λειτουργούσε για περίπου 3 χρονια παράνομα (2013-2016), καθώς του είχε λήξει η ΑΕΠΟ. Οταν μάλιστα, κάποια στιγμή διαπιστώθηκε απο τα αρμόδια όργανα αυτή η παρατυπια, το όλο θέμα διευθετήθηκε με μια τροπολογία στη Βουλή εντελώς φωτογραφική με την προϋποθεση να εκπονηθεί νέα ΜΠΕ για το στάδιο Καραισκακη και αφού περάσει απο το Περιφερειακο Συμβούλιο Αττικης, να συμπληρωθεί στο φάκελο ως δικαιολογητικό. Μάλιστα πριν την έγκριση του ΠΕΣΥ, προηγήθηκε η απο το Νόμο προβλεπόμενη διαβούλευση. Δεν ακούστηκε ούτε μισή κουβεντα για τη φωτογραφική τροπολογία, ούτε μισή κουβέντα για το γεγονός οτι 3 χρονιά λειτουργούσε παράνομα, ουτε μιση κουβέντα για το γεγονός οτι το 2013 πήρε ΠΑΡΑΝΟΜΑ άδεια καθώς του είχαν λήξει οι περιβαλλοντικοί όροι, τίποτα απο κανέναν. Διαβάστε και το άρθρο που ακολουθεί για να καταλάβετε οτι ο πόλεμος που γίνεται στην ΑΕΚ είναι ΣΤΗΜΕΝΟΣ. 

 

http://www.michanikos-online.gr/news.php?aID=19200
 

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη κατα πλειοψηφια η εισηγηση,παμ παρακατ.Mπραβο στον σκεπαστο για τη δικαιωση,ειχε προαναγγειλει το θετικο αποτελεσμα.

Αφού ετσι βγαίναν τα κουκιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΕΚ δεν υπαρχει αυτονοητο,φτυνουμε αιμα απο το 2013 για το γηπεδο. :P

 

Ασχολούμαι προσωπικά με το γήπεδο 14 χρόνια. Απο το 2013 ακόμα πιο "ενεργά". Εχω ένα σκληρό δίσκο γεμάτο ΜΟΝΟ με γήπεδο ΑΕΚ. Νόμους, άρθρα, βεβαιώσεις, αποφάσεις, συνελευσεις, ψηφίσματα, παρεμβάσεις, σχέδια. Χαίρομαι που σήμερα κάποιοι πήραν για πρώτη φορά ιδέα το τι σημαίνει ΜΙΣΟΣ για την ΑΕΚ. Εγώ μετά απο τόσα χρόνια, κάθε φορά που τους ακούω να μιλάνε έτσι για το γήπεδο και την ΑΕΚ τρέμω ολόκληρος. Πόνεσε το στομάχι μου άλλη μια φορά απο θυμό. Ο ΜΟΝΟΣ λόγος που "συμφωνησα" να μπώ εδώ μέσα και να γράψω 2 μαλακίες είναι οχι για τα "μπραβο" αλλά γιατί σε αυτό τον αγώνα υπερ του γηπέδου δεν πρέπει να λείπει ΚΑΝΕΙΣ. Εστω και ένας να μάθει την αλήθεια είναι ΝΙΚΗ της ΑΕΚ. Παρακαλάω το Θεό κάποια μέρα, κάπου, κάπως, κάποτε, να πέσει ΕΝΑΣ απο αυτούς στην ανάγκη της ΑΕΚ. Γαμώ τα πεθαμένα τους. 

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Αφού ετσι βγαίναν τα κουκιά.

 

Τα κουκιά έβγαιναν εννοείται. Με τους πολιτικάντηδες εγώ έχω αλλεργία και δεν τους εμπιστεύομαι. Για προβοκάτσιες και γκεμπελισμό είναι πρώτοι. π.χ. το σκηνικό με το ΧΥΤΑ όσο το σκέφτομαι τόσο πιο ύποπτο μου κάνει. Τεσπα. Πάει τέλος

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Υπαρχει καποια αλλη εκκρεμοτητα τωρα,κανενα ΣτΕ να περιμενουμε,καμια εγκριση,η παμε ολοταχως για ανεγερση απο βδομαδα? A,με τα σκουπιδια του μαλακα,το ξεχασα.

Link to comment
Share on other sites

Τα κουκιά έβγαιναν εννοείται. Με τους πολιτικάντηδες εγώ έχω αλλεργία και δεν τους εμπιστεύομαι. Για προβοκάτσιες και γκεμπελισμό είναι πρώτοι. π.χ. το σκηνικό με το ΧΥΤΑ όσο το σκέφτομαι τόσο πιο ύποπτο μου κάνει. Τεσπα. Πάει τέλος

Μα δεν ειναι θεμα εμπιστοσυνης. Και γω (σχεδον) κανέναν δεν εμπιστεύομαι, όχι μόνο τους πολιτικάντηδες.

Δεν "μας εκαναν χάρη" για να πρεπει να τους εμπιστευτούμε. Πολιτική απόφαση πήρε ο κεντρικός ΣΥΡΙΖΑ να κάνει όσες κωλοτούμπες χρειάζονται σε σχεση με την εποχη που ηταν αντιπολίτευση και  να μην ερθει σε συγκρουση ως κυβέρνηση ή περιφέρεια με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια αλλη εκκρεμοτητα τωρα,κανενα ΣτΕ να περιμενουμε,καμια εγκριση,η παμε ολοταχως για ανεγερση απο βδομαδα? A,με τα σκουπιδια του μαλακα,το ξεχασα.

Απο δικες η εκδίκαση της έφεσης του παραχωρητηριου και η δίκη για την οικοδομική άδεια σε διοικητικό δικαστηριο (οχι το ΣτΕ) η οποία ομως δεν θα έχει καμία έννοια απο τη στιγμή πουν η ΑΕΚ θα δικαιωθεί στο ΣτΕ. Απο πολεοδομικές εκκρεμότητες αυτό με τα σκουπίδια που είπες ειναι το τελευταίο χαρτί του Δήμου και ειναι σοβαρό αλλά εκεί αν χρειαστεί θα μιλήσει ο κοσμος. Κοινώς σε ενα βραδυ αν μας τα ζαλίζουν θα τα πάρουν στον ώμο.

 

Ενα τελευταίο, αν και δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, πιστεύω οτι θα κινηθούν δικαστικά και κατα της υπογειοποίησης. Μακάρι να βγω ψεύτης

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×