Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (ανδρών)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Επιστροφή στην Α1 για την ΑΕΚ της καρδιάς. Μακάρι να μην έχουμε ξανά πήγαινε-έλα. Αν χρειαστούν επί μέρους τόπιτς κατά τη διάρκεια της σεζόν, τα ανοίγουμε τότε.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι έχουμε λέει γύρω στα 700 χιλιάρικα χρέη.

Φοβερή λογική να ανέβουμε και να ξαναγίνουμε Τ.Α.Π.

Καθίστε βρε ζώα άλλον έναν χρόνο στην Α'2 να γίνει ζερό,και ανεβείτε το 2013-2014.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στυλιανέλλης: «Πρωταγωνίστρια στην Α1»

Τετάρτη, 12/06/13 14:19 | AEKvoice Team | Κάνε το δικό σου σχόλιο

 

Ο Ελευθέριος Στυλιανέλλης ο άνθρωπος που φαίνεται ότι θα αναλάβει το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ΑΕΚ μίλησε σε αθλητική εφημερίδα για τις επαφές με τους ανθρώπους της Ερασιτεχνικής τονίζοντας ότι στόχος του είναι η «Ένωση» να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.

 

Στυλιανέλλης: «Πρωταγωνίστρια στην Α1»

Βόλεϊ

0 0

 

 

Όπως πρώτο σας είχε ενημερώσει το aekvoice.gr υπάρχουν επαφές με την πλευρά του Ελευθέριου Στυλιανέλλη για την ανάληψη του ανδρικού τμήματος βόλεϊ της ΑΕΚ.

 

Ο κ. Στυλιανέλλης μίλησε στην «Ώρα των Σπορ» τονίζοντας πως δεν θα επιτρέψει η ΑΕΚ να μην αγωνιστεί στην μεγάλη κατηγορία.

 

Για τις συζητήσεις με τους ανθρώπους της διοίκησης:

 

«Έχουν γίνει επαφές τόσο με τον κ. Κοτσάτο όσο και με τον κ. Μπέρκοβιτς και έχουμε σχεδόν συμφωνήσει σε όλα. Αποφάσισα να ασχοληθώ με το ανδρικό βόλεϊ πρώτον γιατί είμαι ΑΕΚτζής και δεύτερον αγαπάω πολύ το βόλεϊ. Στόχος μου δεν είναι απλά η ομάδα να παραμείνει στην Α1 αλλά και να πρωταγωνιστήσει διεκδικώντας το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. Με ενδιαφέρει ο κόσμος της ΑΕΚ να αγκαλιάσει αυτή την προσπάθεια και να σταθεί στο πλευρό του τμήματος» σχολίασε και συνέχισε λέγοντας: «Δεν με ενδιέφερε να είμαι στο Δ.Σ. για αυτό και δεν επιδίωξα να κατεβώ στις εκλογές. Δεν κυνηγάω ούτε θέσεις, ούτε αξιώματα. Με ενδιαφέρει μόνο η ΑΕΚ να παραμείνει στην Α1 και αυτό για μένα αποτελεί προσωπική υπόθεση. Δεν θα επιτρέψω να μην βρίσκεται η ομάδα στην μεγάλη κατηγορία. Η ΑΕΚ είναι πάνω απο προσωπικές φιλοδοξίες, πάνω από οτιδήποτε».

 

Τέλος ο κ. Στυλιανέλλης αναφέρθηκε και στο θέμα των παλιών χρεών αλλά και στο ποσό που είναι διατεθειμένος να βάλει ο ίδιος:

 

«Εγώ έχω αποφασίσει να βάλω 300.000 ευρώ για τη φετινή χρονιά. Έχω μια ομάδα στενών συνεργατών και στη συνέχεια θα κοιτάξουμε να κάνουμε το καλύτερο για το ρόστερ και τον προπονητή. Όσον αφορά τα παλιά χρέη θα ξεκινήσουμε κάποιους διακανονισμούς για να μην αντιμετωπίσουμε στην πορεία τον κίνδυνο ο καθένας να διεκδικήσει τα χρήματα του δικαστικά και να δημιουργήσει πρόβλημα στην ομάδα. Θα έχω και σήμερα μια συνάντηση με τον κ. Μπέρκοβιτς για να οριστικοποιηθεί η συμφωνία μας».

- See more at: http://www.aekvoice.gr/volley/item/31794-%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%AF%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B11#sthash.ay0GA52P.dpuf

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τι γίνεται με το τμήμα?Ανεβήκαμε Α1 αλλά επανέρχονται κάποια χρέη προς παλαιούς παίκτες.Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ δεν έχουν αποφασίσει αν θα παίξουμε Α1 ή Α2 παρόλα αυτά κρατήσαμε τον προπονητή και τον καλύτερο περσινό παίκτη οπότε μάλλον πάμε για Α1 με χαμηλό μπάτζετ με στόχο να σωθεί η χρονιά και να πληρωθούν σταδιακά τα χρωστούμενα απο τα όποια έσοδα.Στυλιανόπουλε φώτισε μας σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Θα δούμε. Μακάρι να ανέβουμε Α1 τελικά γιατί άξια περάσαμε άνεμος την Α2.

Link to comment
Share on other sites

Στο αλλο φορουμ κλαινε που η ΑΕΚ πεφτει κατα πως φαινεται Α2 τελικα μιας και δεν υπαρχει περιθωριο

για τοσους διακανονισμους. Τα ιδια και στα λάιβ,1924 κλπ.

Τα χρεη πραγματι ειναι γυρω στα 440.000 ευρω.

Γαμησε τα δηλαδη Μπλανκο .

 

Αν και αποτι μαθαινω γραφεις συνεχως αλλου

και αγνοεις το ΚΜ ..

θα σου απαντησω επειδη σε συμπαθω ιδιαιτερα και ξερω πως αγαπας και συ πολυ

τα ερασιτεχνικα .

 

Το βολλευ οχι μονο θα παιξει στην Α1 του χρονου αλλα θα ειναι και ανταγωνιστικο.

Να κανεις υπομονη. Θα δεις .

 

Αυτα για την ωρα.

 

Γραφτηκε δω,σβησθηκε απτο μυαλο κατα την εξοδο.

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Αν και αποτι μαθαινω γραφεις συνεχως αλλου

και αγνοεις το ΚΜ ..

 

xD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mακάρι Στυλιανόπουλε γιατί πραγματικά σε μια περίοδο γενικότερης αναγέννησης αλλά και ειδικότερα στην ερασιτεχνική, θα είναι κρίμα το βόλευ που κέρδισε άξια την άνοδο να μην παίξει Α1. Αναμένουμε πώς και πώς να ανακοινωθούν τα διαρκείας να βοηθήσουμε. Φέτος είδα πως κυκλοφόρησαν και κάρτες ενίσχυσης των ακαδημιών με 5 και 10 ευρώ. Αναμένουμε με αγωνία να ακούσουμε τα ευχάριστα. Μην ξεχνάμε πως βόλευ, χάντμπολ και σάλα είναι τα τμήματα που θα μας εκπροσωπήσουν φέτος στην πρώτη τη τάξει κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο πραγματι,τελικα ειναι πανω απο 450.000 τα χρεη !

Το παλευουν και μπραβο τους 2 ανθρωποι ,αν δεν το κανουν αυτοι δε θα το κανει κανεις

και η ΑΕΚ δε θα ξαναπαιξει ποτε σε επαγγελματικη κατηγορια.

 

Διαβαζα δηλωσεις του Δημητρη Καζαζη πως κανεις δεν τον εχει πλησιασει απτην ΑΕΚ

για το χρεος που εχει τελεσιδηκησει απτο 2009

και ακολουθουσαν αρνητικα σχολια

μετα στο 365 και στο enwsi.gr

 

Tζαλονερο εγω επιμενω σαυτο που εγραψα και προ εβδομαδων, η πληροφοροηση μου ειναι πως θα

ανατραπει η κατασταση

και θα παιξει κανονικα η ΑΕΚαρα μας στην Α1.

 

Θα δουμε το επομενο διαστημα ποιος θα βγει σωστος .

 

 

Η πλακα ειναι πως την χρονια που θελαμε ενα σετ σε 9 αγωνες

και τελικα πεσαμε στην Α2 .. η ομαδα στο Νεο Ηρακλειο ειχε παντα 1000 ατομα μεσα

οταν ο πρωταθλητης Ολυμπιακος μαζευε δε μαζευε 50-100 ατομα στο χαρισμενο Μ.Μερκουρη

του Ρεντη .

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι μια ανασκοπηση εκεινου του πρωταθληματος... Εδειχνε στιγμιοτυπα από τα ματς και οντως ολοι παιζανε μπροστα σε 30 ατομα, ο ηρακλης σε 300 και η ΑΕΚ σε 1000. Κάθε Σαββατο

Link to comment
Share on other sites

Για τον πούτσο τελείως.Και τώρα το χάντμπολ επίσημο αγαπημένο άθλημα του συλλόγου ΑΕΚ με το ποδόσφαιρο να παίζει στη Νάξο,το μπάσκετ Α2 και το βόλεϊ στο πουθενά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν του χρόνου η ομάδα ανέβει ξανά στην Α1 μάλλο λόγω χρεών πάλι δε θα παίξει?

Και πάει λέγοντας και πάει λέγοντας? (γαμιεται ο θρύλος και ο πειραιάς...)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συγγνώμη,για ποιον λόγο να μείνει Α'1;

Για να "επιστραφούν" τα χρέη μας;

Ας πάει στον πάτο (σιγά,το μάθαμε πλέον το...δρομολόγιο) και ας γυρίσει ξανά στην Α'1 καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Mα πήγε στον πάτο και γύρισε. Αλλά τα χρέη εξακολουθούν να υφίστανται.

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια προσπαθεια τοσο καιρο οπως σας ειχα γραψει απο 2 ατομα για να μεινει η ομαδα στην Α1.

Αυτο που σας εγραφα και δεν ειχε βγει προς τα εξω

ηταν πως ειχε αναλαβει ο Αλεξιου το τμημα απλα δεν ηθελαν

να βγει προς τα εξω για να μην αρχισουν εκβιασμοι .

Ειχε κλεισει καμια δεκαδα παικτες & 2 καλους φθηνους ξενους και γηπεδο και προετοιμασια

απτην τσεπη του. Η ομαδα καρφι για 6αδα αυτο εγραφα για ανταγωνιστικη.

Αλλωστε στο βολλευ με 50 μενεις Α1 και με 200 εισαι ευρωπαιος 4αδα . Ανετα.

 

Λοιπον βρεθηκε λυση για διακανονισμο με περιπου 25 ατομα απτο μακρινο παρελθον.

Προπονητες,παικτες και λοιποι τα βρηκαν.

Ο Αλεξιου θα εδινε και μικρη μπροστατζα σε μερικους που το ηθελαν .

 

Τελικα δειχνει να χαλαει για 3 ατομα ολη η προσπαθεια που ηθελαν ατακα και επιτοπου τα χρωστουμενα

τοσων ετων γνωριζοντας πως με μια προσφυγη η ΑΕΚ παπαλα.

O aλεξιου ειπε να δωσει 6.000 μπροστα αυριο στον δυσκολο Νταιραντου εκεινος απαντησε δωσε τα 15.000 μπροστα

και τα αλλα 10 της Παναγιας ανημερα.

Ειπε και σε ενα γαυρο καριολη να του δωσει αλλα 5.000 μπροστα και εκεινος ειπε δωστε και τα 14 τωρα αλλιως στα@@ μου

η ΑΕΚ στην Α1 αρκετα χρονια περιμενα .

 

Δε λεω κριμα γιατι κραταω μια πισινη για Α1 ακομα .

 

Ετσι και αλλιως αν γινει το σεναριο που σκεφτονται κανεις απο τους 30 περιπου αυτους

δε θα παρει ουτε ενα ευρω.

Οποτε ισως να αναγκασθουν να δεχθουν τα 5χιλιαρα και τα 10χιλιαρα που τους προτεινονται.

 

Πιστευω .

Link to comment
Share on other sites

Mα πήγε στον πάτο και γύρισε. Αλλά τα χρέη εξακολουθούν να υφίστανται.

Ο νόμος που...χρησιμοποιεί η Π.Α.Ε. Α.Ε.Κ.,ισχύει και για τα Τ.Α.Π.

Αλλά ισχύει από τον Γενάη του 2013.

 

Ας πάει λοιπόν στην Α'2 ή Β'Εθνική (δεν ξέρω εαν στην Α'2 το Τ.Α.Π. παραμένει) και να επιστρέψει με ζερό σε 1 ή 2 χρόνια.

 

Και τότε αυτοί που τα θέλανε ατάκα κι επι τόπου,να πάρουν τις αρχιδάρες μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δηλαδη τι θα γινει τωρα,θα ανεβαινουμε κ μετα θα δηλωνουμε αδυναμια λογω χρεων? Τι ειναι αυτα γμτ..:(

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε ακρη με τοσο κοσμο ρε πουστη μου και φαινοταν επιτελους φως

ΑΛΛΑ

ειναι δυσκολο οσο εχεις δικηγορο Νταιραντου να σου λεει σταρχιδια μου η ΑΕΚ,εγω θελω τα χρηματα του πελατη μου

και την προμηθεια μου. Μεχτις 15 Αυγ.μεθαυριο δηλαδη τα 25.000 δεν ακουω τιποτα αλλο .

Ειναι δυσκολο οταν εχεις γνωστο γαυρο να σου λεει δωσε τα 14.000 μεχ την Παρασκευη αλλιως παπαλα.

Και το κυριοτερο ειναι δυσκολο οταν εχεις εναν σκατοψυχο Αρσενιαδη να σου λεει τα 44.000 μου

τωρα αλλιως δεν υπαρχει ΑΕΚ και μη χαλαμε το σαλιο μας αδικα.

Ποιος μαλακας εκλεισε συμφωνια με τον καραφλα Αρσενιαδη για 44.000 θα μου πειτε και δικιο θα χετε..

Συν βεβαια ολους τους αλλους που ειχαν συμφωνησει να επαιρναν απο 3 - 10.000

μπροστατζα και τα αλλα σε βαθος διετιας ..

Συνολο κοντα 30 ατομα ε..

 

Γενικα η ΑΕΚ προτεινε πολυ καλυτερες συμφωνιες απο αυτες που προτεινε ο Κουντουρης οταν ανελαβε

σε ολα τα τμηματα

και δεχθηκαν ολοι ξαφνικα.

Προτειναν το 50% - 65 % του χρεους αναλογα την περιπτωση οι Κοτσατος-Αλεξιου

οταν σε πολο,βολλευ και αλλα τμηματα

Κουντουραιων επαιρναν 30% και εβγαζαν ευχαριστηριες ανακοινωσεις μετα.

Απιστευτο αλλα αυτο γινοταν.

Φοβος ? Ισως .

 

Οπως και να χει αυτοι οι 3 που γραφω πανω ειναι ο λογος που παρα τα σχεδον παρακαλια της ΕΣΑΠ σημερα

για να βρεθει λυση (Γαυροι,Βαζελοι,Παοκ κατεβαινουν αλλωστε με διακανονισμους.. )

και την ατακα του προεδρου '' Α1 χωρις την ΑΕΚ καθε αγωνιστικη 900 εισιτηρια,με την ΑΕΚ 1800..

Μακαρι να γινει κατι θελουμε την ΑΕΚ '' το βλεπω δυσκολο πλεον.

 

Η ομαδα ειχε ας το πουμε κομψα΄αδικηθει' τοσα χρονια απο οσους την ετρεχαν και τωρα βλεπουμε το αποτελεσμα.

 

Το ασχημο ειναι πως και η ομαδα ειχε φτιαχτει ηδη για Α1,και γηπεδο και προετοιμασια ειχαν κλεισει.

Ησουν εξαδα-τετραδα ανετα με την ομαδα που ειχαν φτιαξει οι δυο τους.

 

Ξεχασα να σας πω οτι οσο ασχημα και ναναι τα πραγματα εχω ακομα ελπιδα

οτι θα γυρισει το θεμα.

Θα γινει η ανατροπη τελευταια στιγμη και αυτοι οι 3 θα δεχθουν τον διακανονισμο .

 

Πιστευω .

Link to comment
Share on other sites

Δεκτά όλα αυτά για τις προσπάθειες του Αλεξίου και τον προγραμματισμό που είχε κάνει αλλά κανείς άλλος για να βοηθήσει δεν υπάρχει?Δηλαδή έχουμε ξεφτιλίσει την έννοια παίζω για να κερδίσω,για να ανέβω κατηγορία ή για να πάρω πρωτάθλημα.Έχουμε γίνει ανέκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Και τυπικα το μπουλο η ομαδα από Α1

Edited by stavros 9-11
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×