Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (ανδρών)


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Μην κατηγορείτε με τόση ευκολία τους "απάνω" για την άδεια Πυλαία.

Μπορεί ΚΑΙ ΕΚΕΙ να επικρατούν ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ απόψεις ότι τα ... μπουρδελοτμήματα' date=' οι ... σερβιέτες, οι ..."έτσι" κι οι "αλλιώς" υπάρχουν μόνο και μόνο για να χαντακώνουν την μεγάλη αγαπημένη ΜΠΑΛΛΑ.

Όχι επειδή ... "χάθηκε" η database του παλιού ΚΜ να βγάζουμε τις ουρίτσες μας ΟΞΩ.[/font']

 

γινε πιο συγκεκριμενος, αλλιως να χαμε να λεγαμε

Link to comment
Share on other sites

Οι φάσεις

 

http://www.novasports.gr/LiveWebTV.aspx?a_id=71688&mediaFiletypeid=2&mediafileid=399977

 

Το σετ για το 2-2 απίστευτο.

 

Εν τω μεταξύ παρατηρούμε αυτό που λέει ο Zastros, το παιχνίδι ξεκίνησε με 80-100 ατομα στην εξέδρα και ολοκληρώθηκε με 10 αφού την ίδια ώρα ξεκινούμε το ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα μπλοκ στο τέταρτο σετ , ειδικά το μονό του παγιάν

 

καύλα η ομάδα την επόμενη αγωνηστική παίζουμε με βαζελουά γλυφάδα

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο Σάββατο με βάζελο στη Γλυφάδα 9 η ώρα.

 

Νόβα 1 χαιδεφινισιον για μας τους εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Αρη ευχαριστω που θυμηθηκες τι εγραφα για τη φετινη ομαδα μας.

 

Η σημερινη νικη ηταν πολυ σημαντικη για δυο λογους.

 

1)Δεν αγωνισθηκαν 2 βασικοτατοι μας παικτες ,Καλαιτζιδης και Μαντεκας.

Ο βασικος σημερα Ρουμελιωτακης εκτεθηκε .Κακος .

Ο Παπακυριακου αρπαξε την ευκαιρια . Πολυ καλος.

2)Παιξαμε αθλιο βολλευ . Η ομαδα βρεθηκε σε κακη μερα.

Και οταν βρισκεσαι σε τοσο κακη μερα και νικας εκτος τον παοκ

σημαινει οτι εχεις μεταλλο .

 

 

Κοντευει μια και σε λιγες ωρες ξημερωνει Κυριακη.

Περασε αλλο ενα 24 ωρο .

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας κι εσύ στο γήπεδο αυτό χωρίς εισιτήρια να παίξεις το κεφαλάκι σου για την ΑΕΚ, τα ξαναλέμε.

 

Τα ΑΕΚόμετρα μου τα έχω θάψει εδώ και αρκετά χρόνια και δεν συντρέχει επαρκής λόγος για να τα ξεθάψω.

 

γινε πιο συγκεκριμενος, αλλιως να χαμε να λεγαμε

 

Δηλαδή ΤΙ δεν καταλαβαίνεις ???

Ειλικρινά, κάντο μου λιανά και ευχαρίστως να σου εξηγήσω ότι θέλεις (ή τουλάχιστον ότι μπορώ).

Link to comment
Share on other sites

Τα ΑΕΚόμετρα μου τα έχω θάψει εδώ και αρκετά χρόνια και δεν συντρέχει επαρκής λόγος για να τα ξεθάψω.

Όχι. Εδώ και καιρό κάνεις με κάθε ευκαιρία το ίδιο ποστ (μη μου ζητήσεις να σου τα δείξω, δεν μπαίνω σ' αυτή τη διαδικασία). Δεν ξέρω τι προσπαθείς να αποδείξεις και τι θες να καταφέρεις. Με ενδιαφέρει όμως να μη συμπεριφέρεσαι εδώ μέσα "εκδικητικά" ή όπως θες πες το.

Είναι αστείο και δεν σε τιμάει καθόλου αυτό που κάνεις. Η ΑΕΚ διαλύθηκε, περάσαμε όλοι μας μαύρες νύχτες με την κατάντια της, σήμερα υφίσταται προσπάθεια ανάκαμψης, αλλά εσύ εκεί. Να αποδείξεις τι ακριβώς; Ότι είσαι πιο ΑΕΚ; Ε λοιπόν, δεν είσαι. Και είτε το θες είτε όχι, επί Αδαμίδη και με μπροστάρη τα τμήματα αυτά, στην ερασιτεχνική έγινε πάρτυ. Το γεγονός ότι το βόλλευ και το χάντμπολ σήμερα πάνε γαμιώντας δεν αναιρεί τίποτε. Α και συγνώμη που δεν αρχίσαμε τα κλαψομούνικα "δεν πειράζει" όταν το πανάκριβο γυναικείο βόλλευ έτρωγε φάπες από τον γαύρο. Επίσης συγνώμη που θεωρήσαμε ότι προέχει η σωτηρία της ποδοσφαιρικής ΑΕΚ και τα όποια λεφτά πρέπει να πηγαίνουν εκεί τη χρονιά που η ΠΑΕ δεν είχε ούτε για να σφραγίσει εισιτήρια.

 

Τα ΑΕΚόμετρα θάψε τα όπου νομίζεις, αλλά να ξέρεις ότι η ηλικία σου δεν σου δίνει ασυλία, ούτε δικαίωμα να έχεις άποψη για τα πάντα και μάλιστα επί προσωπικού. Και για να 'χουμε καλό ερώτημα, που τα λες αυτά; Σόρρυ κιόλας αλλά δεν θυμάμαι να σε έχω δει πουθενά. Στα κωλογήπεδα, στα κωλοχώραφα και στα κωλόστενα, άλλες φάτσες θυμάμαι, όχι τη δικιά σου. Και για να σε προλάβω... προφανώς όταν πήγαινες (αν πήγαινες) εγώ πήγαινα σχολείο. Εγώ όμως δεν σε έκρινα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω ότι τίποτα από όσα γράφεις για "εκδικητικά", "προσπάθειες απόδειξης", "πιο ΑΕΚ ο ένας από τον άλλον" και άλλα τέτοια ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ.

Δεν διεκδίκησα ποτέ κανενός είδους ασυλία και επικλήσεις της ηλικίας μου θα βρείς ΜΟΝΟ σε χιουμοριστικά (αν βέβαια κάποιος μπορεί να αντιληφθεί το χιούμορ) πόστς.

Δεν θα "καταπιώ" ποτέ την θέση και -ο Θεός να την κάνει- άποψη ότι κάποτε υβρίζονταν και λοιδωρούνταν τμήματα της ΑΕΚ ενώ κατόπιν των ... αλλαγών στην ΕΡΑ (και την R ???) όλα έγιναν "μια ωραία πεταλούδα".

 

ΥΓ 1 : Ξαναδιάβασε το παραπάνω πόστ σου και θα αντιληφθείς ότι χρήζει ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ως ανυπόστατη η τελευταία φράση.

 

ΥΓ 2 : Όταν δημιουργήθηκε το ... νέο ΚΜ, και κουβαλώντας την πικρή, αρρωστημένη και τραυματική εμπειρία του ... παλιού, ήρθα αποφασισμένος (έχω ..."μάρτυρες" γι' αυτό) να περιορίσω την συμμετοχή μου ΑΥΣΤΗΡΑ στα πλαίσια του χαβαλέ, της πλακίτσας και περιοχών όπως το "Πορνείο των Ψυχών". Δυστυχώς "κατάφερα" να ξεγελαστώ και να συμμετάσχω σε ... σοβαρότερα θέματα. Σκύβω το κεφάλι από το σφάλμα μου και σου υπόσχομαι ότι αυτό δεν θα ξανασυμβεί. Δεν αξίζει άλλωστε .....

 

ΥΓ 3 : Το ban tool είναι πάντα στα χέρια σου ......

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΔΕΧoΜΕΝΟ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΠΑΙΖΕΙ??????

ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΛΙΩΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛlΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩΝΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ....

ΕΙΠΑΜΕ ΝΕΟ Κ/Μ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

-Δεν είπα ότι διεκδίκησες ποτέ ασυλία ή αλάθητο, η αναφορά ήταν δικιά μου επιφύλαξη λόγω (οφειλόμενου) σεβασμού στην ηλικία σου. Όχι ότι είσαι κάνας παππούς δηλαδή, αλλά όσο να πεις νιώθω λίγο άβολα. Αυτό για να ξεκαθαρίσω τα περί ηλικίας.

 

-Μη καταπίνεις τη θέση αυτή αλλά κι εγώ δε μπορώ να καταπιώ ότι τις χρονιές που η ποδοσφαιρική ΑΕΚ, από την οποία ξεκινάνε τα πάντα στην τελική, έπαιζε χωρίς να είναι δεδομένο ούτε το ότι θα σφραγίσει εισιτήρια και ταυτόχρονα, μια μερίδα του κόσμου μας, η οποία είχε στον έλεγχό της την ερασιτεχνική ΑΕΚ, χαριεντίζονταν με τη διοίκηση της ΠΑΕ, έκανε τα στραβά μάτια στη διαφαινόμενη διάλυση της ΑΕΚ και σε όλη αυτή την ξεφτίλα, τον ξεπεσμό, το μαράζι και τη δυστυχία δεν ήταν πουθενά. Και το δεν ήταν πουθενά είναι η αθώα εκδοχή. Η περισσότερο ρεαλιστική είναι στο ότι μια χαρά το στήριζε όλο αυτό το καριολίκι.

Δεν θα χωνέψω ποτέ ότι η μπασκετική ΑΕΚ έπαιζε μπροστά σε λιγότερο κόσμο από το γυναικείο βόλλευ. Όλα αυτά δεν είναι εικασίες, είναι γεγονότα και είναι ΝΤΡΟΠΗ. Αν δεν αντιλαμβάνεσαι ότι δεν γίνεται το γυναικείο βόλλευ να έχει περισσότερο κόσμο από το μπάσκετ, τότε συγνώμη αλλά κακώς συζητάμε.

Δεν θα χωνέψω ποτέ ότι στην καμπούρα της ΑΕΚ έγιναν μάγκες διάφοροι οι οποίοι μάλιστα έμπαιναν και εδώ μέσα (εννοώ στο παλιό ΚΜ) και απαιτούσαν λεφτά για να έρθουν στην ΑΕΚ διεθνείς σκακιστές. Αλλά τότε το ΚΜ ήταν καλό. Και ήταν καλό γιατί μιλάμε για απίστευτους ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ που δεν ήταν άξιοι να πάρουν μια χορηγία από τα μαγαζιά της Δεκελείας. Και αυτοί οι ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ το έπαιζαν ΑΕΚάρχες. Έπρεπε και εκεί να καθαρίσει το ΚΜ τη μπουγάδα, να κατέβουν 10 από Θεσσαλονίκη, κάποιοι από Βόλο, να μαζευτούν και 25 από Αθήνα για να πάμε να φάμε πίτσα για να δώσει χορηγία στην Ερασιτεχνική. Τα θυμάσαι αυτά; Τα γνωρίζεις αυτά εσύ;

 

Το παλιό ΚΜ έδωσε λεφτά στην ερασιτεχνική που όλοι αυτοί δεν έδωσαν από την τσέπη τους ούτε για πλάκα. Όχι επειδή "χάθηκε" η database του παλιού ΚΜ να κάνουμε ότι δεν ξέρουμε ή ότι δεν θυμόμαστε.

 

- Τα ban tools υφίστανται αλλά είναι για άλλες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ΤΙ δεν καταλαβαίνεις ???

Ειλικρινά' date=' κάντο μου λιανά και ευχαρίστως να σου εξηγήσω ότι θέλεις (ή τουλάχιστον ότι μπορώ).[/font']

 

οχι δε θελω να μου εξηγησεις κατι, απλα επειδη για σερβιετες εχω γραψει και γω ( απολυτως δικαιολογημενα θεωρω κ μονο για αγωνιστικους λογους ), ετσι οπως το γραψες θεωρω οτι θα μπορουσες να απευθυνεσαι και σε μενα, ενω δεν εχω γραψει τιποτα παρεμφερες με αυτα που γραφεις για το ''παλιο ΚΜ''.

βλεποντας το διαλογο που ακολουθησε μαλλον αναφεροσουν αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική κουβέντα στην οποία δεν πρόκειται να καταλήξουμε και πάλι πουθενά, γιατί πολύ απλά, δόξα τω Θεώ, διαφέρουμε. Ξέρουμε πάνω κάτω πως σκέφτεται ο άλλος. Ας προσπαθήσουμε να μην χαλιόμαστε λοιπόν. Κάπου εδώ κολλάει το κλισέ "όλοι για μια Α.Ε.Κ. ζούμε"...

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ είναι όλα τα τμήματα αλλά χωρίς σοβαρή ποδοσφαιρική ΑΕΚ δεν νοείται ΑΕΚ γενικότερα.

Ειδικότερα όταν τα διάφορα τμήματα γίνονται in, hardcore και εγώ δεν ξέρω τι άλλο εξαιτίας ιδιαίτερων λόγων και συγκυριών.

Link to comment
Share on other sites

Ελα οκ, τζαμπα χαλιεστε. Ο καθενας παρακολουθει και στηριζει ο,τι νομιζει και τελος.

 

Νονε μπες απιδια σακκου να καμεις τις βαθμολογιες σε παρακαλω γιατι θελω να δω πού πλασαριστηκαμε ΕΜΕΙΣ, οι λιγοι νικητες της αγωνιστικης.

Link to comment
Share on other sites

Για να λήξει ήρεμα και χαλαρά το θέμα...

 

ΣΑΣ ΓΑΜΑΩ ΟΛΟΥΣ.

 

Καληνύχτα.:bye::fuck:

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι το επομενο ματς ειναι με τη βαζελα γλυφαδα για πρωταθλημα.

και ειναι και το λινγκ καπ παλι γλυφαδα με βαζελο.

ξερει κανεις ημερομηνιες?

Link to comment
Share on other sites

sephi με την βαζελα ειναι το αλλο σαββατο στις 9 το βραδυ νομιζω .

 

nαι 9 το βραδυ ειναι, αλλα τετοια ωρα δεν ειναι πολυ αργα για ματς βολευ? ποιος θα παει να δει βολει αντι να βγει για καφε ή ποτο σαββατο βραδυ?

 

Οσον αφορα τα αγωνιστικα, η ομαδα βλεπω με πολλους νεους παιχτες και σε κατηγορια με πιο πολλες απαιτησεις δειχνει μεγαλη αξια. Νομιζω λογικα θα ειμαστε στη 4αδα αν συνεχισουμε ετσι, κατι που σημαινει Ευρωπη απο τη πρωτηχ χρονια κιολας στην Α1

Link to comment
Share on other sites

Σιχάματα. Πριν μέρες είχαν δώσει το οκ για τη χρήση του κλειστού ΜΕ ΚΟΣΜΟ και τώρα το παίρνουν πίσω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι να σχολιαζεις αποφασεις ''αρμοδιων οργανων'',

 

ουτως ή αλλως τετοιες αποφασεις κρινονται υπο το πεπλο της απολυτης μαλακιας.

 

κατα τα αλλα παιζει και να αποφευχθηκαν 5-6 μαχαιρωματα, για να τα λεμε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×